Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

1. Ostatnia godzina
  2. Dynaudio to fajne kolumny tylko bardzo lubią prąd, nie wiem czy Audiolab 8000a im właściwie podoła. Może Cantony starszej serii GLE, powinny zagrać częściowo jak byś chciał czyli ... Z resztą twoich nie małych wymagań to nie ten budżet, tak sobie myślę. Tylko do metalu to one się nie nadają za bardzo, ale pop, jazz jak najbardziej. Sam posiadam stare Cantony na papierowych membranach czekają na swój czas w piwnicy, bo nie zamierzam ich sprzedawać za ceny jakie krążą po internetach.
  3. Jest to temat do przemyślenia, jeśli faktycznie warto dołożyć te 1000zł to jakoś się wykombinuje
  4. 356 można kupić za 2700 zł. To przekracza budżet? Konsoli i laptopa nie podłączysz, bo podstawowa wersja 356 nie ma wejść cyfrowych. C356BEE DAC2 za 3 700 ma wejścia cyfrowe i wtedy OK.
  5. Witam ja zapytam Cię o to jaki masz komputer stacjonarny czy laptopa, jesli stacjonarny to zapewne płyta główna ma już wyjście spdif, więc zamiast inwestować dodatkowo w kartę dźwiękową I puszczanie tego po mini jack byłoby strata funduszy, jezeli twók komputer ma takie wyjście pomyśl o Scansonic s5bt, małe monitorki bliskiego pola ale tego chyba szukasz, mają wbudowany DAC i możliwość rozbudowy o suba jeśli będzie Ci mało niskich tonów. Co do ceny to przekracza twój budżet, koszt 800 zł, ale odpada ci zakup karty dźwiękowej i tu już się mieścisz. Dodatkowo ma BT https://www.c4i.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=3225&virtuemart_category_id=581# Pytanie czy jeszcze są dostępne w tej cenie Pozdrawiam
  6. Przeczytaj to zdanie 3 razy i przemyśl to na spokojnie. Wydaje mi się że powinieneś udać się do działu Stereo.
  7. Jak bym wyrzucił narazie odtwarzacz i podłączył konsole lub laptopa to bym się zmieścił z tym wzmakiem C356Bee, myślisz ze warto?
  8. A z NAD C356BEE nie zmieścisz się w budżecie? To już porządna średnia półka, a 326 jednak entry-level. Mając do wydania 9 000 zł nie kupuje się najtańszego modelu;) Ale świetnie, że przesłuchałeś i Ci się podobał.
  9. Dzisiaj
  10. Mam Xboxa 360 pokój jakieś 20m2 a kolor jest obojętny ale najlepiej chyba czarny. Kino będzie wykorzystywane głównie z myślą o muzyce
  11. Natomiast coraz bardziej przekonuje mnie takie zestawienie: Nad 326BEE + Nad C516 + Klipsch RP280-f Słuchałem tego wzmacniacza pod Klipsch RF-82 II i bardzo mi się spodobał Klipsche Rp280f i RF82II chyba podobnie grają? Co myślicie o takim zestawie?
  12. No nareszcie O to mi chodziło, tzn. jakiś punkt zaczepienia.
  13. Według mnie Dynaudio Audience 50 będą pasowały, jeśli trochę nagniesz budżet.
  14. Widzieć nie widzę, podobne głośniki... Ale wystarczy posłuchać
  15. No to odwróćmy pytanie. W czym widzisz przewagę technologi GS względem nowych Silverów? Bo chyba nie w braku ukrytej śrubki?
  16. W czym konkretnie "widzisz" tą lepszą technologię, bo rozumiem że "słyszeć" nie miałeś okazji ? Chyba nie po patencie z ukrytymi śrubkami ? To co jest pewne w obecnych czasach to podwyżki cen i cięcie kosztów, przenoszenie produkcji do Chin, a nie żadna poprawa technologii. W zapewnienia marketingowe MA nie wierzę, od czasu gdy wprowadzili "bezszumowy" port bas refleks HIVE, a świstało z niego jak halny w Zakopanem W głośnikach nie ma przełomu, nikt nowego Berylu nie odkrył, wszystko co jest to tylko odgrzewane kotlety w innej panierce i podane na innym talerzu. Silvery to nie Goldy, tak samo jak Bronze to nie Silver, co do tego nie ma wątpliwości. Wewnątrz również muszą się kryć oszczędności a czasem nawet celowe "ograniczanie" produktu. Na przykładzie dziadków GS mogę powiedzieć, że mają to coś i zapadają w pamięć, różnica jest znaczna pomiędzy nimi a nowymi Silver (które też mi się spodobały ale nie aż tak). Warto powiedzieć, że to także nieco inny styl i filozofia dźwięku. Silvery przy Goldach można by nazwać obskurnymi w swoim przekazie. Przesadne określenie ale obrazuje ten kierunek zmian. W przypadku Bronze i Silver - też mamy do czynienia z całkowicie odmiennymi kolumnami. Tak, mam na myśli SP, moje ulubione SP1700 czy SP200. Ten dźwięk jest muzykalny i piekielnie realistyczny, z bardzo dokładnie słyszalną fakturą dźwięku, zupełnie inne brzmienie niż ze współczesnych kolumn. Używany sprzęt drożeje razem z nowym bo zostaje zachwiana równowaga opłacalności zakupu. Podając taki ekstremalny przykład, gdyby nowe kolumny drożały często a używki stały w miejscu, to za 30 lat doszłoby do sytuacji, że nowe Voice Kraft kosztowałyby tyle co używki topowych kolumn. Czy ktoś miałby wtedy dylemat co się bardziej opłaca ?
  17. Cześć - jestem tu z Wami czas jakiś zastanawiam się nad zmianą koncepcji. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł jak w temacie. Sprzedaż obecnych podłogówek Phonar - Scan Akustik Pro-20 i przesiadka na kolumny podstawkowe - monitory. Pomieszczenie odsłuchowe - 23-25 m2. Prostokąt. Na dłuższej ścianie ustawione są kolumny w odstępie od ściany tylnej (mebli) około 70-80cm (meble + 40-50cm) Odległość od miejsca odsłuchowego to około 2,30 m i podobny rozstaw kolumn. Trójkąt równoboczny. Dokładne wymiary podam później. Przy czym warunki odsłuchowe się nieco zmieniły. Kupione nowe meble drewniane, wymusiły na mnie przesunięcie kolumn bardziej do środka pokoju. W dolnych szafkach mebli umieszczone zostały miękkie materiały. Na podłodze dywan, na oknach roletki materiałowe. Nie ma możliwości powieszenia zasłon z uwagi na grzejnik pod oknem. Na suficie kasetony. Samo miejsce odsłuchowe to około 17,5 m2. Za miejscem odsłuchu wnęka - około 8 m2 - stół krzesła, meblościanka trochę książek, bibeloty i ubrania. Postaram się wkleić zdjęcie, jak tylko znajdę trochę czasu. Sprzęt towarzyszący: Audiolab 8000a , Rotel RCD-951, Kolumny głośnikowe Phonar - Pro20. Kable: - głośnikowy IN-AKUSTIK Excellenz 2x2.97mm, - Zworki RCA M&B Audio Cable model CLEAR, - Interkonekt Profigold, Muzyka: Dużo ciężkich brzmień - Metalica, Linkin Park, Blood Hund Gang, ale też Pop, Rock, Hard Core, Jazz, Chill out, muzyka elektroniczna i klubowa bez muzyki klasycznej Oczekuję dobrze dociążonego dźwięku w średnicy, nasycenia, powietrza i przestrzeni. Góra szczegółowa nie za ostra, wyrazista. Niskie średnio miękkie, ciepłe, dość dobrze kontrolowane. Budżet około 1200 zł - razem ze stendami. Tylko używane. Planowany zakup grudzień 2017 lub styczeń 2018. Budżet może jeszcze urosnąć . Nie wykluczam w międzyczasie zakupu jakiegoś Phonara. Temat rozwojowy - więc jest czas na to by się zastanowić. Odsłuchy też bliżej końca roku.
  18. Te wtyki są standardowe. Teoretycznie musi pasować, no chyba, że producent coś sknocił.
  19. wydaje mi sie ze w poprzednim kablu który zaginął koncówki byly cieńsze i dłuższe spróbuje Twojej " metody" i dam znac
  20. Witam, mam do zaoferowania wzmacniacz Sansui Alpha 707XR. Sprzęt jest w pełni sprawny i zadbany, nie posiada żadnych ukrytych wad. W środku stan idealny, bez kurzu itp. Niedawno był sprawdzany i regulowany. Wzmacniacz absolutnie nie wymaga jakichkolwiek nakładów finansowych, jest w stanie gabinetowym z małym minusem. Wersja japońska na 100V. Odsłuch możliwy w okolicach Łodzi, więcej info pod nr. 517401423 https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-sansui-alpha-707xr-CID99-IDoZOZ0.html?action=show&id=369366054&utm_source=serviceletterManageAd&utm_medium=email&utm_campaign=diplayLink#xtor=EREC-55-[id1]-20170926-[diplayLink]-28428033@1-20170926095023
  21. końcówki sa za grube i nie wchodzą do wieży
  22. Kabel jest właściwy. Albo jest popsuty, albo coś źle klikasz w wierzy, albo podłączyłeś do nie tego wyjścia w laptopie.
  23. Witam poszukuje pomocy, gdyż chciałbym podłączyć wieżę do laptopa już jeden kabel kupiłem niestety zły wiec proszę o pomoc wyjście w wieży w załączniku i link do kabla który kupiłem i jest zły http://allegro.pl/kabel-aux-mini-jack-3-5mm-2-rca-cinch-stereo-1-3m-i5848056145.html PROSZĘ o POMOC
  24. Może kolega chce z garażu zrobić sobie - gabinet odsłuchowy?? Zaadoptować pomieszczenie, zmodernizować akustycznie? Różne są pomysły.
  25. Powiem tak, błąkałem się w niższej kategorii cenowej był Marantz Sr4002, Denon 1811, Harman 360. Sr6006 jest moim czwartym amplitunerem kina domowego i dopiero on dał mi ukojenie. Dlatego warto uczyć się na błędach, najlepiej nie swoich 😀. A jak kupować to raz a porządnie. Nawet coś używanego, choć z gwarancją. Choć widziałem że cena 5012 i 6011 jest w tej chwili taka sama w q21.
  26. @S4Home - kolega chce docelowo kupić stendy - w przyszłości. Moja propozycja to rozwiązanie tymczasowe, na jakiś czas. Proszę czytaj uważnie.
  1. Załaduj więcej aktywności