Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Oooo w tym samym momencie pisalismy o kablach i zwrócilismy uwagę na to samo.
  3. ...żaden szanujący się audiofil nie popełni błędu jak na zdjęciu niżej- pętle kabli to.... Eeeeech, @Kraft, czyżbyś się zapatrzył w wykresy? a nie zauważył podstawowych błędów?
  4. Myslę Wpszoniaku, ze pomieszczenie jest przemierzone i fale odbite dodatkowo rezonujace znaszą się Przyczepiłbym się do ulozenia kabla, pewnie co juz nie widzimy glosnikowy lezy na zasilajacym. Mówię Ci, że to są gowniaże, ktorzy dorwali się do komputera. A rozwodzicie się nad naukowymi aspektami audio.... Moja corka też jest ekspertem w wielu dziedzinach....
  5. Koleś sprowadza z niemiec nówki sztuki i mam 2 lata od producenta, a rok od niego także raczej spoko
  6. Taaaaa... Masz rację. Ciekawym, która z dróg krótsza. Ale zaraz.... Co ten testujący ma z tyłu za głośnikami? Szafę z szybami pięknie obijającymi fale dźwiękowe emitowane przez głośniki? Czy aby nie fałszują te fale wyników pomiarów? Najpewniejsze pomiary są w kabinie bezechowej.... No, ale to szczegół nieistotny, bo ja i tak wolę usłyszeć. A to co na zdjęciu niżej to co znowu? @Kraft, i nam każesz wierzyć w pomiary zrobione przez amatora kompletnego, który jakiś dziwaczne przejściówki stosuje? Uważasz, że to wpływu nie ma na pomiary?!!!!!
  7. 907DR i te monitorki, to może być nawet ciekawe połączenie. 907DR przyda się odrobina ciepełka, jednakże w tym duecie to możliwości głośników zadecydują o ostatecznym werdykcie. Sansui wykorzysta ich potencjał ale nie "przykryje" wad... zejścia na dole pasma (które ma DR) raczej nie uświadczysz. To chyba jedyny czytelny mankament małych monitorów, masz za to niemal gwarancję doskonałej stereofoni! Pozdrawiam, Andrzej
  8. Znowu zrobiło się filozoficznie. Kto by się tego spodziewał po wątku poświęconym pomiarom. Cóż mam Ci odpowiedzieć? Chyba tylko to, że podobnie jak Ty, ja też jestem zadowolony (tylko czy można zadowolenia porównywać?). Wniosek z tego chyba taki, że różniste są drogi prowadzące do celu.
  9. Today
  10. Dokładnie-wczoraj 2 dzisiaj jeszcze 1
  11. Dziwne. Przez komunikator?
  12. Też tak myślę.Wysłałem do gościa z All..... 3 maile,jak na razie bez odpowiedzi.
  13. Otóż to. Kolega Kraft nie wie o czym pisze.
  14. Prośba o pomoc w wyborze sprzętu

Witam, Jak powiedział klasyk: "No i cały misterny plan w p...du". Fajnie byłoby odsłuchać sprzęt w swoim domu. Niestety, nie mieszkam w Polsce i tutejsza polityka sklepów nie pozwala na taki luksus. Względy ekonomiczne oraz możliwości wyboru przeważyły szalę. Zakupiłem CA SR10 + CA CD10 z serii Topaz. Znalazła się też chętna osoba na moje kolumny, więc już ostatnie pytanie. Jakie głośniki polecicie do tego zestawu? Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc i cierpliwość. Pozdrowienia!
  15. Myślę ze badania chemiczne win na zawartość alkoholu i cukru również nie wykazały by sensu kupowania tych najdroższych. Mnie te wyniki pomiarów zupełnie nie dziwią. Bardziej zdziwiły by mnie różnice w tak przeprowadzonych pomiarach.
  16. Poprawa dźwięku tv

Możesz coś wrzucić, zaproponować?
  17. MA powinno się sprawdzic z 907dr. Mając na względzie Twoje preferencje( separacja, rozdzielczość). Nie wiem tylko czy nie za małe ale 200 juz chyba za duże. Misiowatosci nie będzie ;).
  18. Drogi @Kraft, jestem zły na Ciebie! Dlaczego rok temu nie zamieściłeś tych rewelacji sprowadzającch audiofilów z chmur marzeń na ziemię pragmatyczną? Może wtedy uchroniłbyś mnie od przepłacenia za kable Neotech NES 1002 (z wtykami Furutech FT-211G), gdy zamieniały 10 razy tańsze (choć dla wielu zbyt drogie) QED Silver Spiral... Cholercia, kupę kasy zaoszczędziłbym.... Ale... Wiesz, jestem bardziej zadowolony z dźwięku (niepomierzonego), więc może jest na odwyrtkę jednak- dobrze się stało, że ten świetnie udokumentowany test dopiero teraz się ukazał? Jak myślisz @Kraft- co lepsze dla miłującego muzykę?
  19. Witam. Chciałbym zakupić słuchawki douszne do 300zł. Współpracować będą z telefonem xiaomi mi a1, jednak mogę też dokupić mały wzmacniaczyk przenośny. Słucham głownie amerykańskiego rapu, elektroniki, ale również metalu, czy starego hip-hopu. Zależy mi na czystm dźwięku, ale bassem też nie pogardzę. Teraz posiadam sonego extra bass za coś około 140zl i jestem średnio zadowolony. Z góry dziękuję za pomoc Dodam, że myślałem nad firmami audio-technica, beyerdynamic, denon, yamaha.
  20. Dżwięk jaki preferuję....szeroka scena,stereofonia,separacja instrumentów,słucham dużo rocka i nie chciałbym żeby to się zlewało, SEPARACJA . Kolumny sprzedałem, szukam Monitor Audio GX100 Lub innych fajnych monitorów,ale takich nie misiowatych ,raczej detalicznych-pomieszczenie 18m
  21. Pomoc w doborze subwoofera i amplitunera

Yamaha RX-V683. Wykorzystaj moment, że wchodzą nowe modele, więc stare w dobrej cenie. Za te pieniądze na pewno warto: https://www.tophifi.pl/wiosenna-promocja/soundbary-i-kino-domowe/yamaha-musiccast-rx-v683.html
  22. Poprawa dźwięku tv

Jak koniecznie do 1000 PLN to soundbar Yamaha YAS-107 https://www.tophifi.pl/glosniki/soundbary/yamaha-yas-107.html . Wpadnij posłuchać, ale nie spodziewaj się zbyt wiele Uważam, że to i tak dużo lepsze niż te samsungi itd
  23. Monitor Audio Bronze 6 vs Dali Zensor 7

Zatem ja obstawiam przy swoim, czyli podstawkowe. Chcesz brytyjskie? Proszę bardzo Nad C368 https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/c368.html lub nawet 388 https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/c388.html i B&W 706 S2 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/bowers-wilkins-706-s2.html . Świetne połączenie. Zapraszam na odsłuch
  24. Czas już chyba najwyższy spuentować dyskusję o kablach głośnikowych odpowiednim testem. Porównania wpływu kabli na dźwięk realnego systemu muzycznego podjął się znany już nam Archimago. Do testu stanęły następujące kable: Canare 4S11, dość drogi, kosztujący ok. 500 USD Kimber 8TC (w Polsce 350 zł/mb bez konfekcji) i kolejna konstrukcja typu Dr. Frankenstein (poskładana z kilku odcinków różnych przewodów - brrr, ciarki przechodzą od samego patrzenia;). Kable przenosiły sygnał ze wzmacniaczy mono Emotiva XPA-1L do kolumn Paradigm Signature S8 V3. Dźwięk rejestrował mikrofon Behringer ECM8000, z którego sygnał był następnie analizowany w programie komputerowym. Kable Canare 4S11 i Kimber 8TC sprawdzono w połączeniu zwykłym i bi-wired. I cóż? I nic. Pomiary nie wykazały różnic, ani w odpowiedzi częstotliwościowej, ani w odpowiedzi impulsowej. Dla jednych może to być niespodzianka. Dla innych nie. Ktoś może zarzucić konfiguracji sprzętowej, szczególnie pomiarowej jej części, że nie była wystarczająco czuła. By się upewnić, że sprzęt był w poprawnie zestawiony Archimago przeprowadził jeszcze jeden pomiar. Umieścił na górnej ściance kolumny, lekko wysunięte za krawędź, puste pudełko po kablu Kimber. Tym razem pomiar wykazał różnicę. Odbicia od pudełka zmieniły nieco odpowiedź częstotliwościową i impulsową. Autor przeprowadził też dodatkowy test, sprawdzając pomiary kabla Kimber po 6-godzinnym wygrzaniu. Wyniki raczej nie wskazały, by taka operacja wpłynęła na pomiary. Wnioski. Różnice między kablami zupełnie różnych klas, między połączeniami zwykłymi i bi-wired, między kablami wygrzanymi i nie, okazały się nieporównywalnie mniejsze niż te wynikające z położenia na kolumnie plastikowego pudełka! Proponuję wszystkim test. Umieśćcie pudełko tak, jak to uczynił Archimago i sprawdźcie w ślepym teście, czy możecie wychwycić różnicę. Jeśli wam się nie uda, to możecie nie zawracać sobie więcej głowy myśleniem o wymianie okablowania. Link do testu: http://archimago.blogspot.com/2015/06/measurements-speaker-cables-wires.html PS Opis testu jest w oryginale bardzo obszerny, więc jeśli ktoś chce sobie wyrobić zdanie o kablach na jego podstawie, to zachęcam jednak do przeczytania całości. Nie polegajcie tylko na moim streszczeniu.
  25. Misiek x. Jakie masz koumny i jaki rodzaj dźwieku preferujesz? Oczywiscie nie bedziesz kupowal z wysylką tylko pojedziesz osobiscie? Jesli facet nie ma nic do ukrycia, to pewnie pozwoli zdjąć choć pokrywę gorną. Zawsze ozesz go porosić o zdjecie pokrywy. Odchodzą boczki. Wrzucisz zdjecia na forum i panowie z grubsza! ocenią czy nie jest źle.
  26. Witam, posiadam zestaw Atoll IN100SE i Monitor Audio Gold 100 ale według mnie gra trochę za ostro, wydaje mi się ze to wina przewodów głośnikowych, nie mam teraz możliwości sprawdzić jakie to są przewody tzn. firma i model, ale wiem że mają przezroczystą izolację, zwitka jest zrobiona na przemian z czystej midzi i posrebrzanej, no i te przewody są kierunkowe. Możecie poradzić mi jakieś przewody które poprawia niskie tony, bo tych prawie brak przy niskich glosnosciach i przytłumią trochę górę?
  27. Dzień dobry, jak to zwykle bywa pierwszy post wynika z potrzeby odpowiedzi na pytanie, której samemu się nie zna :-). Mam Pianocrafta MCR-840. Chcę podłączyć po Bluetooth telefon ze Spotify. Yamaha ma 2 wejścia z zewnątrz: analogowe na cinchach i usb. Analogowe na cinchach jest już zajęte przez telewizor (telewizor bez Spotify niestety) i szukam informacji czy istnieje adapter Bluetooth, który podłączony do portu USB mógłby się parować z telefonem i pozwalał przesyłać muzykę. Może macie inny pomysł? Z góry dziękuję za konstruktywne podpowiedzi.
  1. Załaduj więcej aktywności