Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. S4 home z Oświęcimia zaproponowali mi wypożyczenie Marantz Cinema 70 s. Zastanawiam się bo mogę zwrócić. Ale nigdy z tym sprzętem nie miałem do czynienia Orientuje się może ktoś? Może bym spróbował. Jeśli nie będzie przeskoku to rzeczywiście zostawiam moja Yamaszke
  3. "The USB port on this device supports dual functionality: it can be used for USB storage as an input or as a USB audio output." Nie. Chocby dlatego, ze DAC jest inny.
  4. Today
  5. Zgadza się RX-V4A dekoduje DTS, ale żaden znany mi dostawca streamingu (mam na myśli popularne jak Netflix, Disney+, Apple TV, Prime, Amazon itd. dostępne w PL) nie oferuje dźwięku w tym formacie. DTS dostępny jest tylko na płytach DVD, BR ewentualnie pliki jeśli masz do nich dostęp. @ksieciunio3231 jeżeli nie masz zamiaru rozbudowy nagłośnienia do Dolby Atmos to chyba faktycznie na tę chwilę zmiana na V6A nie ma sensu. Netflix, Apple TV i na pewno HBO Max (nie wiem jak pozostali dostawcy) również w DD+ i jest dostępny Atmos, natomiast dźwięk jest w jakości DD ze względu na ograniczenia przesyłu danych przez te serwisy i chociaż słychać efekty, to do jakości Dolby TrueHD czy DTS HD Master Audio, tym samym pełnoprawnego Atmos czy DTS-X sporo im brakuje. Upraszczając jest to coś na poziomie dźwięku z płyt DVD (chociaż przy niskim transferze może być gorzej) z przestrzennością jaką oferuje dźwięk obiektowy czyli Atmos.
  6. Rozumiem to tak. Przesyłanie dźwięku w moim przypadku to dwa wejścia w telewizorze ARC i eARC. Jako że audio pro a48 obsługuje ARC to taki przewód stosuje.Wejście eARC w telewizorze nie będzie wykorzystane. Reszta wejść w telewizorze to zwykłe HDMI ale przewody HDMI mają: Standard 1.3c. 1.4 a lub b 2.0. 2.1 Wersje przewodu: Standard HDMI High Speed HDMI Premium High Speed HDMI Ultra High Speed HDMI Oznaczenia przewodu: OFC miedź beztlenowa CCA aluminium pokryte miedzią CCA stalowe pokryte miedzią AEG(średnice od 0,2min do 0,64minimetra (przewody będą luzem nie w ścianie) Na razie sprzęty do podłączenia z telewizorem audio pro a 48 dekoder od Vectry Tv Smart 4k box i planuję blu-ray natywne Jakiego przewodu HDMI użyć do wyżej wymienionych uwzględniając ich standard,wersję,oznaczenia i AEG? Telewizor LG już w drodze pewnie będzie jutro.A ja bez kabli. A mam 14 dni na jego zwrot gdyby coś było nie tak.Kalibracja umówiona ze SkalibrujTV na ten wtorek
  7. Cyrus One: 2790zł. https://audioplaza.pl/products/27051-cyrus-one-wzmacniacz-stereo-salon-poznan W innych sklepach, zresztą podobnie.
  8. Ten z Cybulskim i Niemczykiem. Wspaniałe kino, ale ja lubie starocie Ps. Ostatnio zabrałem sie za oglądanie laureatów konkursu w Cannes(tych co nie widziałem) i to jeden z tych, który dziurę w głowie wywiercił.
  9. U mnie za BS przemawiało jeszcze HDMI. Jeśli kiedyś wyląduje w sypialni, to TV, który tam mam, po optyku jest o połowę cichszy od tego w salonie. Dzięki HDMI BS rozwiązał także moje problemy połączeniowe i mogłem z zestawu odłączyć switch optyczny, bo miałem tylko jedno złącze optyczne we wzmacniaczu. Konkurowały o nie CD i TV. Jeden BS rozwiązał wszystkie problemy, i po USB brzmi tak samo jak notebook. Notebook po USB brzmiał za to dość blisko do tego co mi dawał Auralic Aries G1. Brzmienie USB sprawdzałem z moim notebookiem w kilku wzmacniaczach - Unico Due, Synthesis Roma 54DC+, i dwa Quadrale - A8 i A9. W żadnym z tych przypadków nie miałem prawa do narzekania. Nie porównywałem z coaxem. Jakbym w tej chwili brał streamer, to pewnie bym myślał o WiiM Ultra, bo mógłby wnieść do systemu to co wniósł BS. Wersje Pro i Pro Plus były dla mnie gorszym wyborem niż BS.
  10. Muzyka też bardzo przyjemna. Który Pociąg? Jest ich więcej
  11. Nie porównywałem, zastanawiam się nad wimem jako transportem- dakiem do setu przy tv. I spoko, Chmarski kupiłeś bluesounda i ok, nie masz coaxa,to twój wybór. Natomiast teksty, że USB brzmi zawsze lepiej są zbytnim uogólnieniem. Też mam USB w adi2 pro fs, więc jeszcze pożyję w mojej jaskini 😜 na wsparcie softu też nie narzekam. A jeśli tak bardzo chodzi o nowoczesność, to przecież standard I2S jest przyszłością, czyż nie? Kolego Libra, jeśli auralic mini jest taki świetny, to po co szukasz zastępstwa?
  12. Kolego michaudio, technika się rozwija, były winyle, były taśmy, teraz mamy pliki za chwilę DSD lub mu poodbne będą strandardem i co wówczas zdziała Twój ukochany coaxial? O optyku nie wspomę...
  13. Witam serdecznie. Do sprzedania mam nieużywany kabel kierunkowy do subwoofera marki SVS o długości 5 m.Stan oczywiście idealny.
  14. Chyba odwrotnie. Mając dobrego daca szukam dobrego transportu do niego, i nie liczę że w urządzeniu all in one do 2k będzie przyzwoity Dac na pokładzie. Chyba że miałeś na myśli, że klienci z dobrym (drogim DACiem) omijają taką markę jak Wiim i ogólnie te półkę cenową.
  15. Niczego nie udowadniam, sam dokonuję wyborów które pasują wyłącznie moim uszom. Natomiast jakość dźwięku z wejść wyjść USB bywa różna, zależna od konkretnej konfiguracji, i nie zawsze lepsza od starszych formatów połączeń cyfrowych.
  16. Wyboru dokonałem jak najbardziej w oparciu o fakty. Jak kupowałem to brałem do wzmacniacza, który miał wejście optyczne i USB. Niezależnie jak nieziemsko dobrze by coax WiiMa grał, nie miałem jak go wtedy w domu słuchać. A czy Ty porównywałeś dźwięk WiiMa z coaxa i BS z USB?
  17. To jak udowadnianie, że traktor z silnikiem 200KM pojedzie tak szybko jak samochód o tej samej mocy
  18. Klienci z lepszymi przetwornikami raczej nie celują w Wiima jako transport. A to czy wiedzą co robią to inna kwestia, często decydujący jest snobizm. A A porównywałeś dźwięk z coaxa w wimie, z wyjściem usb bluesounda? Bo jeśli nie to dokonałeś wyboru na bazie swoich przekonań, a nie faktów.
  19. No ja właśnie wybrałem BlueSuond Node zamiast WiiM Pro (Plus) za to, że ma wyjście USB.
  20. Wyjście USB daje sporo większe możłiwości od COAX, wizualnie Wiim Pro jest podobny do bardzo udanego Auralica Aries Mini, w którym jest bardzo odbre wyjście USB, Szkoda, że Wiim nie poszedł tu dalej...
  21. Pytanie czy wiedzą co robią.
  22. Klienci z lepszymi przetwornikami raczej nie celują w Wiima jako transport.
  23. Moje rozczarowanie jest z faktu, że na forum Wiima zbierano sugestie klientów dla nowej Ultry m.in. LCD, I2S AES czy wyjście USB Audio aby było to rozwiązanie bardziej uniwerslane trafiąjące do większej rzeszy klientów. Jak widać rachunek ekonomiczny wziął górą i klienci z lepszym pzretwornikami nie byli w zainteresowaniu Wiima. Nie zmienia to faktu, że znając Wiima Pro plus będzie to udany produt dotego w fajnej alubudzie ale dla mnie brak wyjścia USB-DAC jest największym rozczarowaniem...
  24. Jednak dobrze, że mamy taki wysyp normalnie wycenionych, małych "grajków". Silniejsze marki będą musiały coś zrobić i chyba to już się dzieje. Jako przykład Auralic i jego nowości :
  1. Załaduj więcej aktywności


  • Dzisiejsze posty

    • S4 home z Oświęcimia zaproponowali mi wypożyczenie Marantz Cinema 70 s. Zastanawiam się bo mogę zwrócić. Ale nigdy z tym sprzętem nie miałem do czynienia  Orientuje się może ktoś? Może bym spróbował. Jeśli nie będzie przeskoku to rzeczywiście zostawiam moja Yamaszke
    • "The USB port on this device supports dual functionality: it can be used for USB storage as an input or as a USB audio output." Nie. Chocby dlatego, ze DAC jest inny.
    • Zgadza się RX-V4A dekoduje DTS, ale żaden znany mi dostawca streamingu (mam na myśli popularne jak Netflix, Disney+, Apple TV, Prime, Amazon itd. dostępne w PL) nie oferuje dźwięku w tym formacie. DTS dostępny jest tylko na płytach DVD, BR ewentualnie pliki jeśli masz do nich dostęp. @ksieciunio3231 jeżeli nie masz zamiaru rozbudowy nagłośnienia do Dolby Atmos to chyba faktycznie na tę chwilę zmiana na V6A nie ma sensu. Netflix, Apple TV i na pewno HBO Max (nie wiem jak pozostali dostawcy) również w DD+ i jest dostępny Atmos, natomiast dźwięk jest w jakości DD ze względu na ograniczenia przesyłu danych przez te serwisy i chociaż słychać efekty, to do jakości Dolby TrueHD czy DTS HD Master Audio, tym samym pełnoprawnego Atmos czy DTS-X sporo im brakuje. Upraszczając jest to coś na poziomie dźwięku z płyt DVD (chociaż przy niskim transferze może być gorzej) z przestrzennością jaką oferuje dźwięk obiektowy czyli Atmos.
    • Rozumiem to tak. Przesyłanie dźwięku w moim przypadku to dwa wejścia w telewizorze ARC i eARC. Jako że audio pro a48 obsługuje ARC to taki przewód stosuje.Wejście eARC w telewizorze nie będzie wykorzystane. Reszta wejść w telewizorze to zwykłe HDMI ale przewody HDMI mają: Standard 1.3c. 1.4 a lub b   2.0. 2.1  Wersje przewodu: Standard HDMI High Speed HDMI Premium High Speed HDMI Ultra High Speed HDMI  Oznaczenia przewodu: OFC miedź beztlenowa  CCA aluminium pokryte miedzią  CCA stalowe pokryte miedzią AEG(średnice od 0,2min do 0,64minimetra (przewody będą luzem nie w ścianie) Na razie sprzęty do podłączenia z telewizorem audio pro a 48  dekoder od Vectry Tv Smart 4k box i planuję blu-ray natywne Jakiego przewodu HDMI użyć do wyżej wymienionych uwzględniając ich standard,wersję,oznaczenia i AEG? Telewizor LG już w drodze pewnie będzie jutro.A ja bez kabli. A mam 14 dni na jego zwrot gdyby coś było nie tak.Kalibracja umówiona ze SkalibrujTV na ten wtorek   
    • Cyrus One: 2790zł. https://audioplaza.pl/products/27051-cyrus-one-wzmacniacz-stereo-salon-poznan W innych sklepach, zresztą podobnie.
    • Ten z Cybulskim i Niemczykiem. Wspaniałe kino, ale ja lubie starocie Ps. Ostatnio zabrałem sie za oglądanie laureatów konkursu w Cannes(tych co nie widziałem) i to jeden z tych, który dziurę w głowie wywiercił.
    • U mnie za BS przemawiało jeszcze HDMI. Jeśli kiedyś wyląduje w sypialni, to TV, który tam mam, po optyku jest o połowę cichszy od tego w salonie. Dzięki HDMI BS rozwiązał także moje problemy połączeniowe i mogłem z zestawu odłączyć switch optyczny, bo miałem tylko jedno złącze optyczne we wzmacniaczu. Konkurowały o nie CD i TV. Jeden BS rozwiązał wszystkie problemy, i po USB brzmi tak samo jak notebook. Notebook po USB brzmiał za to dość blisko do tego co mi dawał Auralic Aries G1. Brzmienie USB sprawdzałem z moim notebookiem w kilku wzmacniaczach - Unico Due, Synthesis Roma 54DC+, i dwa Quadrale - A8 i A9. W żadnym z tych przypadków nie miałem prawa do narzekania. Nie porównywałem z coaxem. Jakbym w tej chwili brał streamer, to pewnie bym myślał o WiiM Ultra, bo mógłby wnieść do systemu to co wniósł BS. Wersje Pro i Pro Plus były dla mnie gorszym wyborem niż BS.
    • Muzyka też bardzo przyjemna.  Który Pociąg? Jest ich więcej  
    • Nie porównywałem, zastanawiam się nad wimem jako transportem- dakiem do setu przy tv. I spoko, Chmarski kupiłeś bluesounda i ok, nie masz coaxa,to twój wybór. Natomiast teksty, że USB brzmi zawsze lepiej są zbytnim uogólnieniem. Też mam USB w adi2 pro fs, więc jeszcze pożyję w mojej jaskini 😜 na wsparcie softu też nie narzekam. A jeśli tak bardzo chodzi o nowoczesność, to przecież standard I2S jest przyszłością, czyż nie? Kolego Libra, jeśli auralic mini jest taki świetny, to po co szukasz zastępstwa?
    • Kolego michaudio, technika się rozwija, były winyle, były taśmy, teraz mamy pliki za chwilę DSD lub mu poodbne będą strandardem i co wówczas zdziała Twój ukochany coaxial? O optyku nie wspomę...
    • Witam serdecznie. Do sprzedania mam nieużywany kabel kierunkowy do subwoofera marki SVS o długości 5 m.Stan oczywiście idealny.
    • Chyba odwrotnie. Mając dobrego daca szukam dobrego transportu do niego, i nie liczę że w urządzeniu all in one do 2k będzie przyzwoity Dac na pokładzie.  Chyba że miałeś na myśli, że klienci z dobrym (drogim DACiem) omijają taką markę jak Wiim i ogólnie te półkę cenową. 
    • Niczego nie udowadniam, sam dokonuję wyborów które pasują wyłącznie moim uszom. Natomiast jakość dźwięku z wejść wyjść USB bywa różna, zależna od konkretnej konfiguracji, i nie zawsze lepsza od starszych formatów połączeń cyfrowych.
    • Wyboru dokonałem jak najbardziej w oparciu o fakty. Jak kupowałem to brałem do wzmacniacza, który miał wejście optyczne i USB. Niezależnie jak nieziemsko dobrze by coax WiiMa grał, nie miałem jak go wtedy w domu słuchać. A czy Ty porównywałeś dźwięk WiiMa z coaxa i BS z USB?   
  • Dzisiejsze tematy

×
×
  • Utwórz nowe...