Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Witam. Wróciłem tu po długim czasie i postanowiłem zamieścić ogłoszenie jeszcze tutaj (na innych forach też jest, ale praktycznie brak odzewu). Oferuję kolejny raz przedwzmacniacz phoho i liniowy - Nakamichi CA 7E Wersja ze specjalnie dobraną drabinką rezystorową (ręczna regulacja głośności), zamiast oryginalnego potencjometru, sterowanego z pilota (ów potencjometr w komplecie). Pilot zastępczy Logitech. Póki co, istnieją tylko 3 takie egzemplarze CA 7E. Doskonały preamp liniowy i jeszcze lepsze wejście phono. Dla zdecydowanych (po uzgodnieniu), możliwość powrotu do oryg. potencjometru - cena niższa. Lecz, brzmieniowo nie ma to sensu. Od kilku lat, gra tylko gramofon z wkładką MC Lo (Benz Micro Glider S, Wood i inne o podobnych parametrach elektrycznych i podatności), podpiętą bezpośrednio do wejścia MC (bez SUT brzmi najlepiej!). Pozwolę sobie na dygresję, w tym temacie. Wielokrotnie zastanawiam się, dlaczego takie trafa polecane są (na wszystkich forach audio) wszem i wobec do stosowania. Chyba nie po to żeby uzyskać najwyższą jakość brzmienia? (realizm). Rozmumiem stosowanie SUT, gdy ktoś nie ma możliwości innego podpięcia i posłuchania np. niskopoziomowej MC. W innym wypadku, jasne jest dla mnie, że można prościej i lepiej. Sprawdzone. Urządzenie po przeglądzie, grające. Stan wizualny - bardzo dobry. Sugerowany odsłuch w Krakowie (egz. do sprzedania) lub k. Leszna. Ważna informacja dla poszukujących doskonałego phono stage. Oferowany Nakamichi CA 7E w bezpośrednim porównaniu w systemie (MS 1500 VG + CA 7 + PA 7 + R90), okazał się mieć lepiej brzmiące phono stage, niż RCM Theriaa. Bardzo dobrze współpracuje z dobranymi elektrycznie końcówkami lampowymi (np. Ayon). Dodam jeszcze, że istnieje możliwość wysyłki w cenie zakupu (choć, sugerowany jest odbiór osobisty). Na sprzęt udzielam miesięcznej gwarancji. Ponawiam raz jeszcze zaproszenie na odsłuch. Kupić, w żadnym razie nie trzeba (są różne gusty), a posłuchać WARTO. Szczególnie, jeśli ktoś szuka pre z phono, z najwyższej półki. Dane techniczne: https://www.hifiengine.com/manual_libra ... ca-7.shtml (impedancja wejściowa - 100 Ohm). Cena: 6600 zł Kontak tel. 606 332 958 zukzukzuk@wp.p;l lub p.w. Pozdrawiam, Jacek Wszystkiego Dobrego dla Wszystkich z okazji Świąt Wielkanocnych:) P.S. Pozdrawiam starego znajomego - Romana (Roro). Dzięki za pamięć i życzenia!
  3. Today
  4. @Kamill00 z sinusaudio problem taki ,iż są terminy , ja we wrześniu gadałem a w grudniu odbierałem wzmacniacz. W sumie termin był dotrzymany , jednak trzeba się z tym liczyć natomiast w tej cenie nigdzie bym nie dostał takiego sprzętu ,a 30-40tyś nie miałem
  5. @RoRo Dziękuję za wyczerpujaca odpowiedz 😁 Wskaźniki rzecz piękna, ale akurat w modelach które już kosztują swoje niestety. Powiem tak: gdybym dzisiaj akurat musiał coś kupić z Twoich propozycji to wybór padłby na Yamahę A-S2000 z tego względu że mieści się w budżecie, a także są dostępne dwa egzemplarze od ręki na rynku wtórnym. Co do Accuphase i Luxmana - niestety brak ofert. Co do Yamahy......8 letnia as 2000 kosztuje 1500zł mniej niż nowa as 1100. Ciekaw jestem jakby wypadły w konfrontacji ze sobą. 1500zł też pieniądze, ale jednak sprzęt nowy, gwarancja itd no chyba że.....AS 2000 bije 1100 na głowę (zaryzykuję w ciemno że tak nie jest). I co dalej ? 1. Dzwonię z zapytaniem do Sinus audio 2. Rozglądam się po rynku wtórnym - daję sobie miesiąc czasu za modelami które mi zaproponowałeś. 3. Podejmuję decyzję - dual mono od SA / nowa A S1100 / któryś z modeli wymienionych przez Ciebie z używki.
  6. A może takie:https://www.imperiumaudio.pl/heco-celan-gt-302-kolumny-podstawkowe.html.Sam się nad nimi zastanawiam do pokoju 16m2.
  7. Witam Jestem nowy na forum i jestem laikiem jeżeli chodzi o tematy audio. Poszukuję w miarę dobrego systemu audio/kina domowego do swojego pokoju. Pokój nie jest duży (21m2) a w dodatku TV jest nietypowo umieszczony (schemat poniżej): TV to LG OLED C8 55. Będę głównie oglądał filmy. Od czasu do czasu też słuchał muzyki. Nie wiem czy warto inwestować w system 5.1/7.1 z Dolby Atmos czy na tak małym metrażu lepiej kupić soundbar. Budżet jakim dysponuję to max 5500 zł ale to absolutne max. Czy na tak małym metrażu opłaca się inwestować w kino domowe 5.1/ 7.1 z Atmos? Jeżeli tak to jaki zestaw kupić? Bardzo proszę o fachową pomoc. Dodam jeszcze że zależy mi na czystym dźwięku. Duża moc nie wchodzi w grę tylko czystośc/ jakość dźwięku. Jeżeli jest to możliwe w tak niskiej kwocie. Pozdrawiam
  8. Juz zapytalem czuje sie jak baba w sklepie coraz gorszy wybór
  9. neoeinz

kolumny do 17m2

Hehe maja zastąpić podlogowe i w zasadzie stac na komodzie, mysle ze 20cm do 30 max co mogę im zapewnic. Pylony daja rade. Ok nie zasmiecam koledze wątku
  10. kn1234

kolumny do 17m2

W tych pieniążkach nie kupisz za bardzo lepiej grających monitorów po 12kg szt.😀Są bardziej neutralne i potrzebują najlepiej około 0,5m od tylnej ściany ale warto popracować koło mebli,bas jak z podłogowych
  11. neoeinz

kolumny do 17m2

W ciemno nie wezme jak nie posłucham... W domu to w domu Tylko z tego co pisza potrzeba im piecyka, ja mam starego dziadka nad 3240pe...no ale korca mnie choc do posluchania, no i sciana 20cm z tylu.
  12. Ender... Być może w Twoim domu tylko Ty używasz sprzętu. Być moze wszyscy będa pamiętać jak steruje się głosnością , przez apkę, przez potencjometr w CD , przez potencjometr w przedwzmacniaczu gramofonowym... Ja wiem że będe miał kolejny telefon że ktoś podłgaśnia na wzmacniaczu a nic nie gra - bo ktoś zostawił w apce na minimum. Ale dla sprawdzenia na tym dużym pogłośnieniu (na wzmacniaczu) przełączy kanał na np. radio i dźwięk z całą mocą pier... po pokoju. Możesz mi pwoiedzieć na cholerę komplikowac sobie zycie? TYM BARDZIEJ ŻE : Maksymalne uproszczenie.... Pomijam juz kwestię regulacji głośności programowej Pomijam elektrostatyke i metalowe gałki wzmacniacza
  13. Dzień dobry Szukam czegoś nowego, gdyż nie znam się na sprzętach elektronicznych. Nie mam zainteresowań ani umiejętności "grzebania" w elektronice. W razie awarii nie porywam się na naprawianie urządzeń elektrycznych, tylko szukam specjalistów, Ponadto szukam urządzenia, które myślę, że będąc nowym urządzeniem będzie posiadało aktualne oprogramowanie. Mam nadzieję nie okaże się za 3-4 lata, że jest ono już przestarzałe i jakieś jego funkcje nie działają lub nie są kompatybilne z aktualnymi sterownikami producentów. Nie wiem, może się mylę, ale to jest spojrzenie laika w takich sprawach. Widząc co się dzieje z komputerami i smartfonami. Jeśli się mylę i takie sprawy nie dotyczą sprzętu grającego, to super. Co w takim razie mam szukać ze sprzętu używanego? Powyżej proponowaliście dla mnie państwo różne sprzęty, ale co z odtwarzaczem CD? Ma nim być komputer? Pozdrawiam Staszek
  14. Praktycznie w każdej linii głośników są monitory które można zastosować na front kina.
  15. Wiesz, jeszcze nikomu nie zaszkodziło ruszyć d.. z fotela czy kanapy.. Ale rozumiem przyzwyczajenie. Pozdrawiam
  16. Witajcie może ktoś ma albo mial do czynienia z tym problemem otóż mam malo miejsca i chcialbym zastąpić głośniki podlogowe wiszacymi. Może jakieś sugestie z Waszej strony co by ewentualnie się nadawało i dało radę zastąpić godnie podłogówki ?
  17. uhm... czyli mam jeszcze zmienić odtwarzacz CD, preamp gramofonowy i tuner radiowy i szukać tylko takich z pilotem 🤣 owszem niektóre miały, ale cała masa nie miała (szczególnie tych które ew. chciałbym kupić) ekhm... tia...
  18. kn1234

kolumny do 17m2

Polecam zdecydowanie R300,są na alle chyba za 2800 ,potargować do 2,5-2,6k i można praktycznie brać w ciemno,
  19. neoeinz

kolumny do 17m2

zrobie chyba tak samo, akurat oddam pylony i bedzie na kefy... Choc faktycznie diamondy graly dosc poprawnie nie moge sie doczepić i mam dylemat. Nawet przy cichym słuchaniu.
  20. W niektórych odtwarzaczach, preampach gramofonowych masz możliwość regulacji głośności. Sansui ma sterowanie pilotem, ale chyba nie wszystkie. Musiałbyś sprawdzić. Mój Luxman nie ma. Tidal, Spotify, sterujesz, podglasniasz smartfonem. Dla mnie to nie problem. A miałeś baltlaba? Te też mają sterowanie pilotem. Poza pierwszym modelem. Pozdrawiam
  21. A w którym miejscu napisalem, że wolałbym??? Ja stwierdzam fakt produkcji wielkiej ilości sprzętu w Chinach. Nawet przez znane firmy. Poza tym nie jestem zwolennikiem nowego sprzętu, który w większości wypadków jest produkowany w Chinach. Mialem okazje posłuchać Cambridge Audio Azur i był to jeden z gorszych odsłuchów jakie miałem okazję słyszeć i dlatego nie jestem zwolennikiej tej firmy. Poza tym samo miejsce produkcji (w tym wypadku Chiny) nie przesądza o jakości sprzetu. Mam kilka wzmacniaczy, produkowanych w Europie np Tandberg, Japonii (Sansui) jak i w Chinach (Rotel) i nie ma przepaści w jakości. Na temat jakości sprzętu Voice Kraft nie wypowiem się wcale. Miałem też NADy zarówno te wyprodukowane w Chinach jak i w Belgii. Znaczącej różnicy nie było.
  22. 1Ender

Wkładka

To nie ten dział.
  23. Manie 1972

Wkładka

Witam serdecznie na forum. Chcę kupić igłę do tej wkładki. Wiem, że jest to Audio-Technica, ale czy jest to AT95?
  24. Arturro

kolumny do 17m2

tak, niech się wygrzeją ten minimum miesiąc i jak się dobrze osłucham to wtedy będę myślał o zmianie kabli.
  25. Tak jak pisze jarrro, daj im pograć dłużej i wtedy ewentualnie można pomyśleć o zmianie okablowania.
  26. Arturro

kolumny do 17m2

Niestety nigdzie nie dostałem ich do odsłuchów więc po prostu zamówiłem przez internet z ustawową możliwością zwrotu, cena padła w tym wątku jest to 3598zł za parę, czyli niecałe 500zł więcej od Diamondów. Zamówiłem jednak w kolorze białym w Nautilisusie chyba ostatnie sztuki, mieli jeszcze jedne czarne. Polecam porównać te Kefy z Diamondami Dziękuje, Jak będę miał czas to również potestuje kabelki, jestem ciekawy czy dostrzegę zmiany w dźwięku. super to dla mnie bardzo dobra wiadomość
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...