Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Bardzo dziękuje za podpowiedzi. Na papierze są różnice między pioneerem, a proponowanymi ampli, jednak z braku wiedzy w temacie całkowicie zdaję się na Was. Czy za wybrane tu zestawy można zapłacić w ratach 0%? To mógłbym poszeżyć zakres budżetu. Jeślu tak to propozycja zestawów się zmienia? A po wtóre: choć kolumny podłogowe są do przełknięcia to zdecydowanie bardziej pasowałyby takie do powieszenia na ścianie.
  3. Gdzie w UK można je dostać z wysyłką do PL? U nas znalazłem tylko 4mm2. Coś jeszcze jest godnego polecenia w tym budżecie?
  4. W 3-4msc niektóre lampy poszły 20-30% w górę ... @Fafniak napisz do sinusaudio , pewnie doradzi lepiej niż my
  5. Today
  6. Dobra, to jeszcze ostatecznie dwa modele: -JBL endurance peak - Jabra Elite 65t Te JBL maja idealną dla mnie konstrukcje jeśli chodzi o bieganie - prawdziwie bezprzewodowe i na pałąki, ale BT tylko 4.2. To będzie można odczuć?
  7. Dopiero teraz miałem okazję sprawdzić kolumny. Szumu praktycznie w ogóle nie słychać. Muszę przełożyć ucho do kolumny, żeby coś usłyszeć. Dźwięk podoba mi się nawet w tych śmiesznych kolumienkach Philipsa. Jeśli chodzi o nowe kolumny, to chyba zdecydowałbym się na tę drugą opcję. W pierwszych nie podoba mi się brak siatki. Szkoda, że nie są też troszeczkę mniejsze. Mam mało miejsca w pokoju. Chyba muszę pomyśleć o stojakach. Jeśli idzie używane kolumny, to nie mam pojęcia co wybrać. Ciągle czekam na jakieś propozycje.
  8. Ciężko będzie zrobić monobloki do 8tysi te czerwone to jakieś 11-13tyś - oczywiście miej w głowie ,że odpowiedniki zachodnich producentów to 30-50tyś zł gdzie płacisz za markę oraz dystrybucję. Natomiast w cenie 7800zł masz takie coś https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-lampowy-pp-kt88-12bh7-12au7-sinusaudio-7144514070 Możesz zapytać o monobloki hybrydowe czyli lampy sterujące , tranzystor w mocy
  9. A sluchawki z dobrym basem na przechadzke po miescie z dobrym wygluszeniem?
  10. Kolega nie napisał nic, ani o powierzchni, ani jakiej muzyki słucha, ani jaki dźwięk lubi, ani jaki budżet posiada na całość!! Może najpierw to Pozdrawiam
  11. To rozumiem że wolałbyś ten wzmacniacz voice-kraft ...coś tam od tego Cambridge Audio?? Mój Cyrus nie jest produkowany w Chinach, żaden z elementów. I podtrzymuje zdanie mimo wszystko że: mogę zaryzykować tezę iż Cambridge zagra lepiej.
  12. @Fafniak może coś windidż? Luxman, Sansui, Stara Yamaha? Myślę, że w Wawie, by się coś znalazło do odsłuchu. Pozdrawiam
  13. Jeszcze pytanie odnośnie akustyki. Czy takie ustawienie kolumn podłogowych jak na schemacie będzie powodowało duże problemy z akustyką? Chodzi mi o tą przegrodę ażurową z mdf. To będzie chyba coś takiego tak dla przykładu zapodam: https://sprzedajemy.pl/panel-azurowy-mdf-scianka-wroclaw-3-a1d299-nr21788397. bardzo ażurowe tzn. dużo wycięcia a mało płyty zostanie. Rysunek jest narysowany w skali. audio 2.pdf
  14. Zaraz po remoncie wybieram się po kolumny. Dziękuję za porady. Maja6je w Jaworznie w lbx
  15. Myślę że nasza ekhm... "forumowa przyjaźń" legła w gruzach już jakiś czas temu. Poczynając od bardzo duzej zmiany w zachowaniu/sposobie odnoszenia się wobec mnie gdy, powiedziałem wprost o kablach, poprzez wymyślanie dlaczego dostałem bana aż po cholernie chamskie zagrania wobec mnie i Krafta oraz ciągłe próby zabraniania wolności wypowiedzi. Jakoś przetrwam brak podpowiedzi od szanownego guru
  16. Szkoda, ze nie chcesz zebym Ci coś polecił...;) A jesli chodzi o lampy to zaden problem zeby sobie lezały. Od zeszlego roku niektore z nos poszly o 50% do gory. Więc leżąc pracują na Twoją emeryturę.
  17. Mam w tej chwili : audiolab 8200q audiolab 8200m (x2) kolumny RLS Oberon II I teraz tak. Z samego grania audiolaba jest zadowolony (co dla niektórych moze być dziwne ) ale z tymi kolumnami jest to według mnie dobre połączenie, które mając lekki dystans w graniu (w kierunku obserwowania nagrania a trochę mniej uczestniczenia w nim - taki mój skrót myślowy) nie daje według mnie suchości przekazu itp. niechcianych "atrakcji" Co mi przeszkadza (głównie) - konieczność włączania tego całego zestawu. Z niezrozumiałych dla mnie przyczyn 8200q ma złącze "trigger" natomiast 8200m - nie mają go. 1- czy da sie wykonać taki moduł we własnym zakresie i umieścić go w monoblokach? Próbowałem kilku przedwzmacniaczy ale zawsze wiązało sie to z jakimś uwypukleniem pewnych elementów które mi nie pasowały. Od kilku dni mam Roksan K3, dzięki uprzejmości S4Home Cóż... Dostałem troszkę bardziej atrakcyjną górę, czasem rozświetloną a czasem jakby...wyraźniejszą ? Troszkę bardziej rytmiczny przekaz, Tak jakby każdy element został dodatkowo zaakcentowany K3 jest taki trochę efekciarski, ale nie w tym pejoratywnym rozumieniu. Za to sterowanie głośnością to dramat Co jeszcze wziąć do odsłuchu? Lampy... sa fajne ale wiem że nie skończy sie na jednym komplecie i wkrótce będę miał przynajmniej kilka zestawów, które potem będa leżały Tym bardziej ze ze sprzetu korzysta rodzina i wolałbym aby nie powodowało to dodatkowych problemów. Zakup 8200MB (mają triggera) wydaje mi się bezsensownym wydatkiem Naim jest u nas zbyt popularny i drogi CYrruS?
  18. Sprawy mają się nieco inaczej. NAD od początku istnienia firmy wprowadził model biznesowy polegający na projektowaniu urządzeń w Europie i ich produkcji w Chinach (a dokładniej na Tajwanie), więc wcale nie musiał przenosić produkcji. Legendarny model 3020 (a także posiadany przeze mnie 3030) były tam produkowane już pod koniec lat 70-tych. "Chińszczyzna" ma długą tradycję w audio i jak widać urządzenia tam produkowane mogą mieć nawet status kultowych.
  19. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby i ten wzmacniacz z linku też miał naklejkę made in china. 90% sprzętu wyprodukowanego po 2005 roku jest wyprodukowane w Chinach. Nawet znane firmy europejskie przenoszą produkcję do Chin ze względu na koszty wytwarzania. Sprzęt sygnowany znakami nawet znanych firm ostatnio produkuje sie w panstwie środka. Takie fimy jak Yamaha, Denon, NAD, Rotel, Musical Fidelity oraz setki innych wcale się z tym nie kryją.
  20. Nie jestem znawca chińskiej produkcji ale zaryzykuje tezę że ten wzmacniacz z linku zagra zdecydowanie lepiej. https://allegro.pl/oferta/rewelacyjny-wzmacniacz-cambridge-audio-a1-v3-7296299977 Plus takie kolumienki https://allegro.pl/oferta/mission-m72-m-72-7980583357 Plus Chromecast Audio https://allegro.pl/oferta/chromecast-audio-7895485314 taki kabelek będziesz potrzebował i masz za około 800 pln zestaw stereo na ktory możesz strumieniować muzę z telefonu, tabletu, komputera.... Pewnie można jeszcze lepszy zestaw za taką kasę, kwestia poszukać -to tak w 3min spróbowałem coś zestawić.
  21. Dzięki za linki, ten technics wydaje się naprawdę drogi w porównaniu do innych ofert które znalazłem w internecie. Te dwa pozostałe już w bardziej regularnych cenach. Dzięki skontaktuje się z sprzedawca.
  22. Jeżeli nie wstawisz suba to nie ma mowy o kinie , przy 5.0 to ani nie K.D. ani stereo. I ta opinia jest słuszna , za 5k. masz mocno budżetowe kino i to łącznie z subwooferem lub dobre stereo.
  23. Słuszne podejście , wymieniasz dalej nowe gramofony , masz oczywiście świadomość , że w tym zakresie cenowym / 1000-3000 zł./ płacisz za modę, a nie za mechanikę gramofonu . W Twoim przypadku wąskim gardłem jest amp.KD , dlatego już wcześniej pisałem , że nie ma co szaleć z wkładkami , czy samym sprzętem, bo uzyskanej jakości po prostu nie usłyszysz. Znalazłem jeszcze : https://allegro.pl/oferta/the-cult-of-technics-sl-2000-dd-270c-7866656093 i od tego samego sprzedającego https://allegro.pl/oferta/gramofon-sony-ps-x45-direct-drive-automat-quartz-7989879471?reco_id=6dedd6de-63fd-11e9-9c15-6c3be5c06da0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951 https://allegro.pl/oferta/gramofon-pioneer-pl-500x-full-automat-japan-7989544720?reco_id=a1472238-63fd-11e9-b2fa-246e96321930&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951
  24. Witam, Poszukuję słuchawek bezprzewodowych nausznych w cenie +/- 400zł do słuchania muzyki ogląda filmów i grania na telefonie. Wybrałem dwa modele Scullcandy hesh 3 i Pioneer se-ms7bt. Który z tych modeli wybrać? Z góry dziękuję za pomoc
  25. Witaj, co do cen, to szczególnie przy zakupie z pakiecie z kolumnami możesz u nas liczyć na przynajmniej tak samo atrakcyjne ceny, a zazwyczaj jeszcze lepsze. Tak więc nie musisz się spieszyć, bardziej skup się na dobraniu możliwie najlepszej, najbardziej dopasowanej do Twoich preferencji konfiguracji. Wracając do konkretów, na pewno warto rozważyć wspomniane Onkyo TX-NR686. To dobry, nowoczesny amplituner, który w przyszłości zapewni Ci pełną funkcjonalność. Jako alternatywa można spojrzeć na Denon AVR-x2500H. Co do kolumn, to na pewno polecałbym polski zestaw Pylon Audio Pearl 25 Set w konfiguracji 5.0 , który wspomożemy subwooferem Klipsch R-100SW. Można jeszcze ewentualnie spojrzeć na Polak Audio T531. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...