Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Today
  2. Wczoraj
  3. A co myślicie o tych kolumnach Pylon Onyks 30? Podobna Sprawa jak z indiana line Dj? Czy jednak lepsze?
  4. Witam serdecznie. Na sprzedaz posiadam zestaw kina domowego w sklad ktorego wchodzi: * Amplituner Yamaha HTR-2067+pilot+przewod antenowy *Subwoofer Yamaha SW012+przewod optyczny audio *Kolumny Prism Audio 5.0 + uchwyty do mocowania na scianie satelit 2 szt. - brak przewodow w zestawie *Papierologia czyli instrukcje oraz faktura z data 02.08.2017 jako podstawa gwarancji - wiec jeszcze troche ponad 2 miesiace MediaMarkt. Sprzet w stanie bardzo dobrym, sprawny w 100%, stan wizualny przedstawiaja zdjecia. Sprzedaje z powodu braku miejsca po przeprowadzeniu sie. Tylko odbior osobisty lub dowoz na terenie Gdanska. Brak mozliwosci wysylki. Okazja jak za taki zestaw pod przyszlosciowe modyfikacje. Link do allegro: https://allegro.pl/oferta/kino-yamaha-htr-2067-sub-sw012-prism-5-1-gwarancja-8113911989 Pozdrawiam
  5. W pre mam już wymieniony od ok. 2-3 tygodni. Czy zauważyłem różnicę? NIE Czy jest sens wymieniać w gramofonie? Biorąc pod uwagę że nie słyszę różnicy po wymianie w preampie to raczej szkoda ponad 400zł. P.S Czy dobrze myślę że ten wpływ byłby teoretycznie spowodowany tym że talerz dobróci się 33 1/3 a zwykły zasilacz przy różnego rodzaju spadkach napięcia spowoduje obrót np 33 1/1 ?????? ( oczywiście już nie biorąc pod uwagę że mam idealnie napięty pasek łączący silnik z talerzem i tak dalej). Fakt..... był taki okres czasu. Już sobie troszeczkę usiadłem na dupie 😁 Mam charakter z tych którzy jak coś chcą to chcą to mieć jak najszybciej...... wiem że w temacie Audio to się nie sprawdza. Z punktu widzenia czasu nie żałuję żadnego zakupu..... żadnego kabelka, skórzanej maty do gramofonu, podstawek antywibracyjnych pod gramofon, kabli zasilających, listwy + zasilacza od Tomanka itd itd natomiast...... porządne ustawienie kolumn w stosunku do miejsca odsłuchowego oraz dołożenie dwóch paneli akustycznych dało więcej jak te wszystkie gadżety 😁
  6. Jak widać na pierwszym diagramie, dwie osoby zaznaczyły odpowiedź, że słychać "Oooooogromną, oczywistą, różnicę między najlepszymi a najgorszym. Trzeba być głuchym, żeby jej nie usłyszeć". Po sprawdzeniu wyników okazało się, że osoby te wytypowały następującą kolejność źródeł (w ich mniemaniu od najlepszego do najgorszego). Osoba nr 1: Płyta główna ASRock > Sony SACD/CD > iPhone > Oppo Osoba nr 2: Oppo > Sony SACD/CD > iPhone > płyta główna ASRock
  7. Gratuluję. Liczy się inwencja twórcza, działanie i zadowolenie Jeżeli dodatkowo zamierzony efekt został osiągnięty to SUPER. Ten YTDY już w wielu watkach się przewija. Ciekawe czy faktycznie tak dobrze się sprawuje jako przewód do interkonektów. Zrobiłem z takiego YTDY 8x0,5mm kable głośnikowe i "gra" to dobrze ale czy lepiej nie jestem w stanie ocenić. Zostało mi jeszcze materiałów na interkonekty to może coś z takiego srebrzonego drutu wykombinuję z ciekawości. Pozdrawiam
  8. Witam stoje przed wyborem kina domowego dosyc mocnego Przewaznie bedzie pod Muzykie 50% Filmy przewaznie akcji 40% Reszta normalna tv i ps4(spotify z ps) Myslalem zeby pod wzmacniacz od yamahy z musiccast jezeli wystarczy rx485 Z zestawem od monitor audio silver rx8 set z rx1 albo bronze set Klipsch r820 set 5.1sub r112 wystarczy Dali zensor 7 set 5.0 +sub velodyne Wiec to co mysle ze moze dobrze zagrac tansze magnat shadow set z 207 sub 302a Na czym mi zalezy fajnie schodzacy bass przy muzyce ciagnacy sie Pomieszczenie 22m2 otwarte na przedpokoj i kuchnie telewizor ustawiony na srodku glosniki po bokach glosniki w polowie sciany Tak wiec jestem laikiem ale bym chcial miec fajny zestaw ktory bedzie cieszyl i da rade na domowkach Pozdrawiam i czekam na wasze opinie budzet do 8000 tys jak fajnie zagra moze byc nawet taniej
  9. Dzięki Marek za linka, ten temat co prawda już wałkowałem, nawet rozglądałem się za tym xianshengiem 05, bo dość ciekawe urządzonko do tego z lampą, ale tu niestety tylko po jednym wyjściu i brak możliwości sterowania głośnością. Nostromo 5 już prawie kupiłem, napaliłem się na możliwość zmiany filtrów i dopasowania do muzyki, ale tu z kolei brak pilota, i tak to właśnie trudno wybrać urządzonko żeby miało wszystko i było w dobrych pieniądzach. Pozdrawiam😉
  10. Pisałem wyżej że Cyrus Robsan 8a wraz z x power od trzech dni.Do tego jeden psx-r
  11. Wiatam Wszystkich Jest to moj pierwszy post, wiec na wstepie witam wszystkich forumowiczow. Poniewaz zrezygnowalem z kina domowego Denon Avr 4308 i zestawem glosnikow Mission serii M na rzecz zestawu stereo, stalem sie posiadaczem glosnikow Klipsch RP-260. Na ten moment kolumny sa podlaczone do starego wzmacniacza Yamahy AX396. Ogolnie jesli chodzi o syl jak graja te kolumny to jestem zadowolony ale szukam wzmacniacza z dodatkowymi funkcjami internetowymi gdyz muzyka odtwarzana jest z spotyfi. Myslalem o Yamaha r-n803 ale czytajac to forum piszecie ze to nie najlepsze polaczenie. Pomieszczenie to ok 23m2. Muzyka ktora slucham jest rozna od polskiego hip-hopu, house, po ballady i rock z lat 90tych. Jaki polecicie wzmacniacz, tak ok 3500zl a i uzywki wchodza w gre. Nie jestem znawca, i niewiem jakiego dokladnie dzwieku szukam, lubie kiedy bass schodzi dosc nisko tak ze czuje wibracje na ciele, zeby gora nie meczyla podczas dlugiego sluchania a srodek byl dosc poprawny. Czegos najbardziej universalnego dla kogos kto nie wie co to scena, plaski, czy szeroki dzwiek. Dziekuje za kazda pomoc Jesli Yamaha jest nie najlepszym wyborem to moze Cambrige CXA80 zagra lepiej z tymi kolumnami ?
  12. Witam wszystkich, poszukuje kolumny do małego pomieszczenia ok. 8m2 (4x2m). Źródłem jak narazie miałby być Denon avr-x520bt (odziedziczony), i w chwili obecnej nie chciałbym go zmieniać. W przyszłości liczę się ze zmianą. Zestaw oczywiście stereo głównie do rapu (G-eazy, Yelawolf, MGK, Eminem itd.). Od razu mówię, że nie oczekuje dźwięku studyjnego, preferuje dźwięk z polotem, mocniejszym dołem. Budżet: 800zł, mogą być to głośniki używane
  13. Dziękuję wszystkim za dotychczasowe opinie. A może obecni użytkownicy MA Silver pochwalą się z jakim wzmacniaczem połączyli swoje kolumny. Zgadzam się, że należy odsłuchać sprzęt przed zakupem. Ale do tego trzeba wytypować kilka propozycji. Tak więc poprosiłbym o mały ranking - jaki wzmacniacz najlepiej łączy się z tymi kolumnami, a których marek nie należy brać pod uwagę.
  14. Panowie , przeczytałem wątek o stworzeniu kabla z licy od deski do deski . Tak jak wcześniej zaznaczyłem ,mój podziw dla Waszej cierpliwości i inwencji nie maleje. Ale trochę w opozycji do przewodnika z licy , chciałem zaprezentować jak szybko można zrobić kabel IC z drutu. Po raz " n-ty" poprzestawiałem elementy systemu i okazało się że potrzebuję dłuższego kabla między pre a końcówką mocy. Problem polegał na tym , że ze wszystkich moich kabli jedynie Supra EFF-I nie powodowała przydźwięku słyszalnego w kolumnach , wszystkie pozostałe / Audioquest,Kimber,Qed, Nordost, Cardas,P.S.C/ takowy wywoływały " pracując " jako antena / a nie przypominam sobie bym dopłacał za tę funkcję /. Znalazłem więc zakupiony w zupełnie innym celu drut miedziany srebrzony 0,8 mm , moje ulubione wtyki Amphenola , oplot i jedyne co zakupiłem / jestem wdzięczny za podpowiedź zaprezentowaną na zdjęciach kabla z licy/ to ekran. Kabel powstał w niecałą godzinę / nad estetyką jeszcze popracuję , zdjęcia na szybko / i przyznam , że efekt jest świetny , nic nie brumi , żadnych przydźwięków / wpiąłem na chwilę Nordosta i brumienie było/ . Ekran lutowałem razem z masą tylko z jednej strony. A dźwiękowo ? Bardzo zbliżony do YTDY 2x0,5 , w pełni transparentny i o wiele tańszy niż markowe.
  15. Nudne to jak flaki z olejem. Dajcie spokój z takim fortepianem 🙂 Żeby nie wyjść na malkontenta polecę McCoy Tyner'a np. Echoes Of A Friend. Pianista amerykański, rocznik 1938. Inspirował wielu muzyków, słychać go np. u Zbigniewa Seiferta. Ciekawe granie, porównywane do tego co robił John Coltrane na saksofonie, z którym pozostawał w zespole. A z bardziej uspokojonych Leszek Możdżer, dobrze się nagrywa i pojawia w ciekawych składach. Mnie podoba się szczególnie z Zoharem Fresco. Nie lubię polecać z utube ale tak jest szybciutko, a np. na Tidal nie uświadczysz.
  16. Witam serdecznie, Forum czytam już od dłuższego czasu i zawsze jest dla mnie skarbnicą wiedzy. Po długiej przerwie, od pierwszego gramofonu jakim był Telefunken HS-850, naszła mnie wielka ochota aby znowu powrócić do winyli. Ze względu, na to iż jest to "początek" przygody myślę o czymś półautomatycznym, choć budżet między 400-600 zł chyba nie da mi wielkich możliwości. Przejrzałem trochę ofert i zastanawiam się nad: allegro.pl/oferta/zadbany-gramofon-technics-sl-bd20 Technics SL-BD20 allegro.pl/oferta/thorens-td-280 THORENS TD 280 allegro.pl/oferta/technics-sl-q300 TECHNICS SL-Q300 allegro.pl/oferta/technics-sl-qd33 Technics SL-QD33 Z powyższych, jako iż jestem z Wrocławia THORENS TD 280, TECHNICS SL-Q300 oraz Technics SL-QD33 wydają mi się być dobrym wyborem, szczególnie, że byłaby możliwość odbioru osobistego gramofonu. Gramofon grałby z Denon'em DRA-335R. Jeśli ktoś z Was z większym ode mnie doświadczeniem mógłby powiedzieć czy to dobry wybór lub - jeśli nie za dobry - zasugerować odpowiedniejszy wybór będę wdzięczny. Marcin
  17. Czyli potwierdza się fakt że każdy ma inny słuch i co dla jednego jest takie dla innego jest zupełnym przeciwieństwem.Ja też nigdy nie napisałbym o moich MA że są jasne jak napisałem wyżej.Dlatego właśnie potrzebne są odsłuchy żeby nie wydać długo oszczedzanych pieniędzy na audio i być rozczarowanym bo ktoś napisał że będzie ok natomiast wyszło coś zupełnie innego.
  18. Ja raczej bym powiedział że moje MA Bronze 6 są po cieplej stronie grania, swojego czasu grały z Minx XI i było super. Z tym że to właśnie taki nietypowy klocek CA. Reszta CA jaką słuchałem grała zupełnie inaczej. A wracając do MA Bronze to ich skłonność do basu z tego co pamietam widać nawet na charakterystyce gdzie występuje podbicie niskich częstotliwości.
  19. https://www.audiostereo.pl/topic/138559-jaki-dac-do-1400zł/
  20. Co to za strona ? Kompendium z opisanymi płytami w jaki sposób zostały nagrane ? To jedynie wydawcą byłoby na rękę zlikwidować
  21. To fakt ja kiedyś miałem podstawą yamache i właśnie tak ją kojarzę(modelu nie pamiętam).Jesli chodzi o to co piszą ludzie to wolę jednak usłyszeć na własne uszy niż wierzyć w to co piszą inni (każdy ma inny gust)Na przykład ludzie piszą że MA jest po jasnej stronie grania, fakt jest szczegółowe,wyraziste ale z moją elektroniką nigdy bym tak nie napisał-moj gust) natomiast CA to faktycznie jasne granie i połączenie z MA może męczyć na dłuższych odsłuchach tudzież zwykłym graniu
  22. I chyba powoli dochodzimy do meritum, przeglądałem portale pod kątem używanych jak i nowych dac-ów, i chyba ostatecznie zdecyduje się jednak na toppinga. Porównując z innymi dac-ami wydaje się, że topping ma wszystko co potrzebuję poza polską dystrybucją, w tych czasach to nie problem. Pozdrawiam😉
  23. Dzięki Panowie, przekonaliscie mnie. Będę słuchał brudnego a jak już to tylko pędzel bo nie ma co przekombinowywac. Sprzęt użytkowany w warunkach domowych a nie w garażu więc i kurzu mniej.
  24. Skrajami pasma to grają te podstawowe modele, ale chyba nie słuchałeś wyższych Yamah. Nie bez powodu, na zagranicznych forach poda takie połączenie. Za ta CA, WSZYSTKIE MODELE, brzmią za jasno, do jasnych modeli również Monitor Audio, to nie może być dobra kombinacja.
  25. Panie Piotrze a ten CXN jak rozumiem nie był wersją V2, może? Szukam czegoś dla siebie. Proszę o krótką informację jak grają te dwie sieciówki? Chciałbym coś pod PMA 1520AE i Klipsch 160M, co zagra zdecydowanie lepiej od Denon 4400H, boję się bym nie trafił sprzętu który rozwinie mi górę.
  26. Myślisz że połączenie z yamacha Myślisz że połączenie z Yamacha będzie inne niż CA?.Yamacha też lubi grać skrajami pasma. Kiedyś słuchałem też MA z Roksan bodajże K2 i też było bardzo przyjemnie.
  27. Witam, Od razu zaznaczę, że jest to mój początek przygody ze stereo. Poszukuję kolumn używanych do mojego salonu (który jest połączony z aneksem kuchennym) 37m2 (5 x 7,5). Chciałbym na kolumny przeznaczyć do 1500 zł obecnie udało mi się przesłuchać dali 505 oraz 104 oraz klipsch RF62. Nie ukrywam, że bardziej mi odpowiadały dźwiękowo Dali. Bardzo dużo czytałem o Dali 450, że bardzo je polecają. I chciałem się dopytać co sądzicie do takiego salonu, który jest połączony z aneksem jakie kolumny powinienem wybrać? Czy jest sens iść w tak stare kolumny, które wymieniłem (choć stara szkoła podoba mi się najbardziej Muzyka jaką słuchamy z żoną to Rock i elektroniczna ale koncerty typu Phil Collins. Proszę Was o pomoc co byście mi polecili. Dzięki z góry.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...