Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Witam, jako ze jestem swiezo po wykonczeniu mojego nowego mieszkania chcialbym zakupic kino domowe do salonu(22m3). Moj budżet na ta chwile to 5000-6000 tys zł lecz teraz moje pytanie brzmi. lepiej kupic teraz dobry amplituner i np. pare dobrych frontów za ta cene i pozniej dokupywac pojedyncze rzeczy typu central itp. czy jest moze jakis set 5.1 + ampli w tej cenie? Chcialbym budowac moje kino na onkyo 686, mysle ze to jest jeden z lepszych ampli w tej cenie i bedzie mi służył przez dlugi czas. Zastosowania: 70% filmy seriale typu nc+go,netflix itp, 15% muzyka spotify, 15% ps4. Bardzo bym prosil o pomoc w wyborze Wrzucam uklad mojego pokoju w załączniku.
  3. Witam, W tej kwocie ciężko będzie znaleźć sprzęt o takiej funkcjonalności. Tak jak wyżej zaproponował tomek4446, malinka powinna się tutaj sprawdzić. Wszelkiego rodzaju odtwarzacze strumieniowe to kwota powyżej 1400zł więc przekraczamy budżet ponad dwukrotnie. Można także pokusić się o kupno miniPC, zainstalować Daphile i dokupić do niego DACa ale w moim odczuciu Malinka będzie bezpieczniejszym rozwiązaniem i w dodatku łatwiej jest ją skonfigurować. Pozdrawiam
  4. Polk audio signature s55, obecnie grają na 30m2, wcześniej na 17m2 i nie są to pokoje odsłuchowe. Wcześniej grały z Onkyo tx8250, obecnie z Onkyo rz830.
  5. Cześć, Noszę się z zamiarem zakupu zestawu kina domowego lub w miarę dobrego soundbara. Zestaw będzie używany przede wszystkim do filmów (netflix, dysk). Brzmienie w przypadku muzyki nie gra dla mnie roli bo i tak w każdym przypadku będzie lepsze niż z TV Budżet to 5000 zł. Wymagania żony to oczywiście kolor - kolumny muszą być jasne (białe lub jasne drewno) i byłoby super gdyby nie były olbrzymie. Załączam rzut pomieszczenia, w którym będzie stało KD. Bardzo ucieszyłaby mnie możliwość zakupu takiego sprzętu już z Atmos ale jeśli budżet nie wystarczy to po prostu w niedalekiej przyszłości rozbuduję zestaw o dodatkowe głośniki. Biorę pod uwagę również zakup soundbara i tutaj wydaję mi się pojawiła się ciekawa opcja od Samsunga HW-N950. Kolor co prawda nie taki ale w przypadku SB przekonam żonę. Na plus bezprzewodowe satelity i subwoofer. Odsłuchiwałem też Bose 700 + bass module 700 i muszę przyznać, że zrobił na mnie wrażenie ale naczytałem się o jakiś problemach softwarowych... Poradźcie coś bo czym więcej czytam tym mniej wiem. Czy w takim układzie pomieszczenia warto iść w stronę soundbara, czy może według Was zdecydowanie lepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie zestaw KD? Co proponujecie? Liczę na Waszą wiedzę
  6. Today
  7. Napisz do branży o wycenę,jest opcja że kupując w zestawie plus rabat dla forumowicza i zmieścisz się w budżecie 😉
  8. Ok. Dzięki za podpowiedź, czyli należy doliczyć wieszak na głośnik? Z subem powalczę jeszcze. Tam gdzie pokazujesz jest podstawka (półka) od kominka.
  9. Ok. Jednak w tym wypadku przekraczam budżet do kwoty ponad 6600. Przełknę to ale co z kablami. Czy muszę dodatkowo płacić za okablowanie? Jak to wygląda bo nie mam pojęcia.
  10. Gratuluję zakupu. I super, teraz już tylko słuchaj, porównuj i melduj o spostrzeżeniach na bieżąco.
  11. tak sobie myślę, że skoro stare kolumny onkyo grają więcej niż przyzwoicie, to chyba po prostu na razie porozglądam się za dobrymi słuchawkami i odpuszczę wymianę kolumn...
  12. Nie słuchałem tych kolumn. Po co miałbym denerwować się. Ja o takich mogę tylko pomarzyć ewentualnie i obejrzeć przez szybę. Pytałeś o kolumny wysokiej klasy w skali bezwzględnej. One z pewnością ten wymóg spełniają. Tak jak wiele innych modeli. Trzeba umówić się w sklepie i przesłuchać zestawy w różnych przedziałach cenowych. Wtedy będziesz wiedział ile trzeba będzie wydac abyś odczuwał pełna satysfakcję.
  13. Moim zdaniem coś takiego: Niebieskie oznaczenia to kolumny efektowe. Ich odległości od frontu w tym przypadku chyba są najmniej odczuwalne. SUb natomiast nie może wylądować obok kanapy. Za blisko. Tutaj raczej obstawiam pole żółte. Pozdrawiam
  14. Nie tyle śpi co ma ograniczoną ilość postów. Po prostu czasem nie mogę już odpowiedzieć. Też bym stawiał na Magnata. Bo nie masz za speclajnie dużego wyboru, także ze względu na budżet. Jest jeszcze opcja Tagi, ale przy Audiovectorach, Magnat spisze się po prostu znacznie lepiej. Ewentualnie Klipsch: https://www.klipsch.com/ceiling-speakers Ale tu problem będzie cena. Pozdrawiam
  15. Dziekuje za propozycje. Czy moglbys je nieco opisac ze sluchu? A co to za fronty i czy Twoje pomieszczenie ma w okolicach 25m2 i nie jest pokojem odsluchowym? Bez jaj Wiem, ze gra caly tor i ze w ocenie systemu, zrodlo jest rownie wazne. Ale nie szukam teraz zrodla ani ni chce dobierac kolumn do zrodla. Mysle po prostu o wymianie kolumn i chcialbym, zeby to byly dobre a wlasciwie bardzo dobre kolumny. Wiem, ze latwiej o subiektywne oceny Dlatego chcialbym uniknac opinii osob, ktore maja specyficzny gust, sluch, wymagania. Bardzo dziekuje za propozycje, na pewno chetnie wypozycze (choc logistyka przewalania kilku zestawow mnie przeraza...), ale nie teraz. Ta zmiana nie ma byc dla samej zmiany a dla uzyskania progresu i zakupu przekrojowo dobrych kolumn. Jesli dobre kolumny, okaze sie, ze kosztuja wiecej niz mnie stac - zmieniac nie bede.
  16. Wszystko fajnie tylko te Klipsche f2 nie schodzą poniżej 1100 za sztukę, naprawdę chciałbym zainwestować więcej w audio, no ale budżet nie pozwala. Natomiast pomysł z trochę droższymi kolumnami a tańszym ( w późniejszym czasem upgradowanym) wzmacniaczem nie jest zły. Może jakieś inne propozycje ? Wgl raczej wolałbym skupić się na jakości i soczystości dźwieku niż na jego sile. Może jakieś propozycje mniejszych kolumn tylko z jednym niskotonowym ?
  17. Precision 6.2 - zyskuje sterofonią, przestrzenią, swobodą grania. Bardzo zróżnicowanym aczkolwiek nie za dużym basem. KEF Q750 - mają większy bas, są spokojniejsze, mniej zróznicowane Quantum 807 to połączenie obu plusów powyższych kolumn. Świetna kopułka, znakomita swoboda grania i moc. Wymagają dociążonego wzmaka aby pokazać klasę. Pozdrawiam
  18. Spodziewamy się że dzwiekwo będzie to samo. No bo i skad różnica. Bardziej czekamy na oficjalna cenę. Technologia technologią. Ale szkoda że ograniczono ilość kanałów - spore osłabienie. Dobrze że pojawia się Pre OUT na fronty. Tu Yamaha wstrzeliła się w 10tkę z zeszłym roku. Dobrze że Onkyo nadrobiło to.
  19. Wszystko fajnie, o tym właśnie pisałem. Tylko żę 686 nie ma wyjscia na tą końcówkę mocy. Stąd propozycja Yamahy. Pozdrawiam
  20. Witam który z wzmacniaczy jest godniejszy zainteresowania Cambridge Audio Azur 851a czy cxa80 ?
  21. To chyba nie ma takich Na allegro masz tego całą masę. Tombase i Rogoz Audio robią na wymiar. Nie będziesz narzekał na jakość
  22. Odnosiłem się do całych setów. Podając tylko fronty. Jamo totalnie nie nadają się do stereo. Grają po prostu bardzo słabo w tym aspekcie. KEF 305 to mniejsze kolumny. Dobrze grające ale trzeba akceptować ich ograniczenia. Głównie dynamiki. Przede wszystkim wyrzuć suba Klipsch. Jest drogi a wypada porównanie momentami gorzej do połowe tańszego Magnat Sub 302A. A już to idzie na kolumny!! Jamo odpada. Chyba że chodzi Ci tylko o kino. Reszta zostaje z tym że propozycje pod 5 są ewidentnie najlepsze. Tu na prawdę jak zyskasz na subie to warto w to iść. Zapraszam
  23. Dajemy możliwość wypożyczenia sprzętu. Wszystko co mamy w ofercie, no może nie wszystko, większość, dajemy na wypożyczenie. W takim pomieszczeniu tylko i wyłącznie monitory. A budżet pozwala na takie które nie zostaną i tak wykorzystane przez RN402, który jest przeciętny. Myślę że ELAC B6 jest tu odpowiednim wyborem. A jeśli koniecznie chcesz lepsze to Dynaudio EMIT 20 nowe i KEF R300 ekspozycyjne. Ale jak mowie tu nie wykorzystasz ich potencjału. Pozdrawiam
  24. Do 25m Monitory Tannoy M1? Nie przejdzie STX Electrino 250 do rapu? Nie przejdzie. I to 1500 to nie 2800-3000 nawet po rabacie. Chłopaki to 100% więcej. To nie jest trochę. Czasem nie warto pchać na silę swojej oferty, na prawdę. :(:( Później forumowicze źle odbierają całą branże. Masz budżet który pozwala na dobór sprzętu pod rap. Klipsch F2 i Yamaha AX500. W dobrych, idealnych stanach. Do tego zródło z czasem i masz sprzęt na kolejne lata słuchania Rapu Pozdrawiam
  25. Są ludzie którzy twierdzą że tak. Są ludzie którzy temu kategorycznie zaprzeczają. Równie dobrze możesz wymienić blaszki na odcinki kabla. Wyjdzie na to samo a taniej. Na pewno te modele wzmaków są lepsze od Audiolaba. I jeśli mówimy o modelu 6000A to na pewno będzie odstawał. Ale koledzy dają Ci możliwość posłuchania go więc korzystaj. Sprawdż, nie patrz na cenę tylko czy to brzmienie Ci się podoba. Weź od nich albo od nas obojętnie także PM 8006, gra tak samo jak 8005 i zobaczysz Krótka decyzja będzie. Co do Denona byłby to mój faworyt ale tutaj to grzebanie mi się nie podoba. Jeśli tylko był badany ok. Jeśli serwisowany to nie wiemy co było zrobione. Moim zdaniem Onkyo nie pasuje tutaj. Pozdrawiam
  26. Witaj, biorąc pod uwagę Twoje wymagania z podanych przez Ciebie konstrukcji najlepszy będzie Emit M30, ale warto jeszcze posłuchać Opera Grand Mezza oraz koniecznie Audio Academy Hyperion IV lub w najnowszej wersji Plus. Moja ostatnia propozycja Audio Academy moim zdaniem będzie najciekawsza. Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.
  27. Do 30 metrów Diamond 25 faktycznie będą za małe. 30tki są nieudane więc w razie czego mówimy o 28kach. KEF nei jest taki ciepły ale bardzo dobry zaokrąglony bas. EMIT jest stosunkowo neutralny, nie ma jasności przez co może być odbierany jako ciepły. Myślę że Propozycja Fyne Audio jest tu trafna lub bardziej cieplejsze ELAC Uni Fi FS. Zapraszam mamy wszystkie modele na wypożyczenie. Pozdrawiam
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...