Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Ciesze się że udało Ci się wybrać produkt Tobie odpowiadający, zadowolenia z słuchawek życzę!
  3. ... ale to było przy końcu którejś z kolei butelki.
  4. No wiesz... Hetfield wpadł raz do mnie i opier.. pół flaszki wódy na myszach
  5. Mówi się o niektórych, że mają miarkę w oku. Należy do języka polskiego wprowadzić kolejny zwrot: "mieć miarkę w uchu";)
  6. Dzięki, po świętach się odezwę w ich sprawie. Po godzinie testowania absorberów z pianki ustawionych w rogu zaryzykuję twierdzenie, że to jest to. Trzeba brać poprawkę, że testy są na razie krótkie i mogłem dać się zwieść zmysłom, ale odczuwam poprawę w każdym aspekcie. Opiszę później wszystko dokładniej w temacie "Moja przygoda z pułapkami basowymi". Tu tylko powiem, i chcę żeby to wybrzmiało głośno i wyraźnie, że twierdzenie, iż nie da się zrobić dobrej adaptacji akustycznej opartej tylko na piankach akustycznych, bez użycia absorberów z wełny, to TOTALNA BZDURA. Pianka działa! Należy się z tym wreszcie pogodzić i przestać pisać akustyczne urbanlegends, że pianka to syf i wełna niepodzielnie rządzi. To, jak rozumiem, delikatna podpucha. Czego sobie życzą akustycy na Święta Wielkanocne? Wesołej wytłaczanki do jajek;) Edytka. Coś mi w podanych wymiarach nie pasuje. Wychodzi mi, że 28 cm to powinna być wysokość trójkąta (dłuższa strzałka), a ja pytałem o grubość pianki (krótsza strzałka), bo jak wynika ze zdjęcia ustrój ma kształt trapezu, a nie trójkąta.
  7. Today
  8. Jednak padło na PX-y, dźwięk z bose jak na 1200-1400 zł to jednak nieporozumienie (przynajmniej dla mnie). Jesli komuś nie zależy na ANC, to warto dać szanse Audio Technica SR50bt - jasny, klarowny dźwięk i kontrolowany bas + dość wygodne. Dziękuje wszystkim za pomoc
  9. Bardzo możliwe że do rapu trudno będzie znaleźć coś lepszego. Jednak na słuchawkach przewodowych można uzyskać lepszy dźwięk, tak ogólnie.
  10. Wszystko zależy od tego jakie masz słuchawki i jakości dźwięku z tego amplitunera na wyjściu słuchawkowym. Jeśli poziom głośności masz niewystarczający to warto kupić wzmacniacz słuchawkowy lub zmienić słuchawki na takie które będą grały wystarczająco głośno ze sprzętem który masz. Czasem warto kupić wzmacniacz słuchawkowy chociażby ze względu na synergię jego brzmienia ze konkretnymi słuchawkami.
  11. Oj, zaraz wyolbrzymiacie !!! Jak mam kolumny na podkładkach z gumy / zbieram na sprężyny / i jak puszczę Dire Straits to Mark Freuder Knopfler gra 2,7 m. przede mną, a jak zdejmę tą gumę z pod kolców to gra trzy metry dalej za kotarą. I Ty to nazywasz wyolbrzymianiem ?
  12. Tradycyjnie , zdrowia , pogody, radości , więcej wolnego czasu i nieustępliwości w dążeniu do idealnego dźwięku !
  13. no to mam temat do rozmyślań przy wielkanocnym stole... wszystkim życzę zdrowych i spokojnych świąt, oraz wszelkiego dobra... i do zobaczenia wkrótce
  14. Zdrowia wszystkim ! To jest najważniejsze. Jak jest zdrowie to można popracować co by na nowiutkie audio starczyło. 🙂
  15. Ten sam Mac podpięty tym samym kablem bezpośrednio do projektora generuje obraz 1080p 60Hz.
  16. Witam, dziękuje. Pomieszczenie : 25 m² Budżet: około 2000 zł na kolumny i wzmacniacz. Oczekiwania względem dźwięku: Słucham liquid funk / DnB / jazzstep / acid jazz... ale tez gustuję w muzyce klasycznej, rock ale to w mniejszym stopniu. Szukam czegoś co w najbliższej przyszłości pozwoli mi słuchać muzyki na gramofonie bo to brzmienie uwielbiam. Obecnie dostałem w spadku Numark TT-1610 oraz Behringer VMX 200 ( ale to spadek - jak już jest to na początek coś z tego będzie ). Nie wiem czy dobrze to opisze: brzmienie neutralne, szybkie z lekkim odchyleniem w stronę ciepłych wokali.
  17. I jak eksperymenty z dodatkowymi absorberami? Podzielisz się wrażeniami? Jestem bardzo ciekaw, gdzie je poustawiałeś i jak to wpłynęło na odbiór muzyki.
  18. @Bartek z Mega-Acoustic, czy możesz mi podać wskazany wymiar Waszych pułapek basowych PB-PREMIUM i MP1? Muszę sprawdzić, czy rury CO nie przeszkodzą mi w ich instalacji.
  19. Ogólnie Audio Pro Avanto potrzebują trochę wolnej przestrzeni wokół siebie, musimy je odstawić od ściany na minimum 30-40cm. Kwestia wzmacniacza - jeśli tak bardzo podobają Ci się wychyłowe wskaźniki, to spójrz na wspomniany AA X-i125. To lepszy dźwiękowo wzmacniacz. Wiem o co chodzi, rozumiem.
  20. sory, ale to całkowicie nie ten styl to robi robotę:
  21. To jak lubisz analogowe wskaźniki to spójrz jeszcze na ten wzmacniacz: https://www.q21.pl/advance-acoustic-x-i125.html
  22. Możliwości jest bardzo wiele. Jest taki wątek wibracje i drgania możesz sobie tam popatrzeć na starcie dwóch światów. Tych co słyszą różnice i tych co nie do końca pokładają nadzieje w polepszenie brzmienia specjalnymi urządzeniami czy stolikami. Ja osobiście mam drewniane meble z dość grubego drzewa i tyle. Kolumny na płycie granitowej (nie chciałem żeby odkurzacz mi je uszkodził🙂). Nie mam także adaptacji akustycznej pomieszczenia czy specjalnego pokoju odsłuchowego. Zwyczajnie sobie muzyki słucham 😉 Tu masz link do tematu może coś pomoże ...
  23. Dziki za odpowiedz, takiej pomocy oczekiwałem! a pytanie mam jeszcze dot. tych fs20, czy jeżeli BR jest z tyłu kolumn, oznacza to że kolumny muszą znajdować się w odpowiedniej odległości od ściany? Jeżeli cena a-s1100 byłaby niższa to jak najbardziej brałbym go, jednak nie wydaje mi się aby był sens płacić 3-krotność wartości modelu a-s701, chociaż na te analogowe klasyczne wskaźniki choruje niesamowicie
  24. A to akurat się zgodzę. I .... uważam za zbyt ogólnikowe, bo ludzie czytają i wyciągają bardzo ale to bardzo uproszczone wnioski Zaznaczyłem. Zbudowali są moje. Nikomu ich nie narzucam. Później mieliśmy audiolaba u siebie, jeszcze z horna i było nieco lepiej. Ale to wciąż nie moje granie. W każdym razie pierwszy kontakt lata temu , no wypadł przeciętnie i nie podeszliśmy do siebie tak samo jak z jedzeniem. Ja nie lubię fasolki ale jem szpinak co kto lubi.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...