Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Dokładnie też to chciałem zaproponować, przynajmniej ja bym tak to rozwiązał. A ile ta ściana ma szerokości gdzie tv?
  3. Nie będą zbyt blisko siebie? Poza tym muzyki chciałbym słuchać z sofy, TV też z tamtej pozycji oglądam
  4. Dzięki za pomoc. Wybór padł na a-s701 i zmiana audio pro na heco aurora 700 po odsłuchu, sprzęt już w domu podziękowania dla firmy s4home za odsłuch, dobrą cenę i profesjonalizm Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  5. Z dumą witam w swoim torze audio, gramofon Thorens TD160S mk IV z wkładką AT VM3 z nową igłą oryginalna ATS10. Z pre ampem gram RETRO FET. Muszę przyznać że to był bardzo dobry ruch decydując się na muzykę analogową, rekompensuję ten koszt który na pewno z biegiem czasu stale będzie wzrastać. Fajnie że jest kilka istotnych elementów które mają wpływ na dzwięk, które będzie można zmienić. Zrobiłem drobną modyfikacje kolumn w postaci zmiany okablowania, czeka mnie jeszcze wymiana zwrotnic, te kolumny jeszcze mają spory potencjał, który można odblokować. Potem... czas na lampy
  6. Tak jest! Zdrowia, pogody ducha, smakowitości na stole i odpoczynku PS. Od jutra, czyli soboty, będę przez 2 tygodnie na urlopie w miejscu, gdzie niemal nie ma zasięgu. Jeśli więc nie będę odpowiadać na maile czy zgłoszenia wysłane tylko do mnie, to znaczy, że sieć nie łączy mnie ze światem, a nie z powodu braku manier I NIE KŁÓCIĆ MI SIĘ CZASEM!! @RoRo czuwa Pozdrawiam serdecznie, Ola
  7. No to głośniki podłogowe spokojnie na ścianę gdzie tv . Troszkę przemeblować :))
  8. Witam. Problem został rozwiązany za pomocą serwisu. Rozwiązanie: Wzmacniacz w trybie "standby" -> wcisnąć i przytrzymać przycisk "speaker" by wejść w tryb programowania -> przycisnąć i przytrzymać przycisk "A4" -> wyjść z trybu programowania przyciskiem "speaker" by zapisać zmiany. Jeśli w trybie programowania świeci się "A4" to znaczy, że wzmacniacz łączy się przez USB 2.0. Dziękuję wszystkim zainteresowanym. PS. Wzmacniacz łączy się bez problemu na 8m kablu USB. Pozdrawiam.
  9. Widzę że ta konstrukcja jest obca użytkownikom, więc troszkę przedstawię ten sprzęcik, po dwóch dniach użytkowania. Dzwięk jest bardzo ciepły i basowy.W porównaniu z Art DJ pre II jest lepszy, tam dzwięk był bardziej płaski i metaliczny, bez charakterystycznego zaznaczonego basu. Urządzenie jest małe i schludne, idzie dopasować front przedni obudowy. Kontakt ze sprzedawcą jest rewelacyjny, sprzęt musiałbyć reklamacyjnie zwrócony do sprzedawcy,ponieważ był problem z kondesatorem i muszę przyznać że sprzedawca był kontaktowy i naprawa z drogą wysyłkowa trwała całe 3 dni robocze. Bardzo szybko i sprawnie. W planach było jeszcze wypożyczenie pro-jecta ale szkoda czasu, wole przeznaczyć czas na muzykę, druga sprawa powoli przekonuje mnie co raz bardziej konstrukcje manufakturowe w domach niż w koncernach, i to przekonanie nie jest oparte tylko tym przypadkiem.
  10. Po dłuższym czasie wracam do tematu mojego zestawu audio. Trochę poczytałem to forum i skłaniam się raczej na wersje wzmacniacz dac + streamer. Mam pytanie do Piotra, czy Marantz pm6006 nie ma trochę małej mocy? 45 watów? Nie przymalo jak na 18 m pokój? Ewentualnie czy może powinienem szukać czystego wzmacniacza bez wejść cyfrowych a daca wsadzić w streamera. Nie ukrywam ze zależy mi na jakości dźwięku. p.s. Jako główne źródło tidal hi.fi. Podłączę tez tuner tv z telewizorem i może kompa stacjonarnego.
  11. Czesc Panowie, Zastanawiam sie nad wymiana swoich kolumn. Pytanie, jaki budzet musze miec, ze otrzymac kolumny/dzwiek HI-FI (nie hiend). Do obsluzenia jest 25m2 salonu, glownie granie do kotleta (praktycznie nigdy w sweet spocie) przez 16 godzin dziennie. Glosnosc cicha do sredniej (70dB). Raczej podlogowki, ale nie jest to wymog. Podstawa basowa raczej nie wiodaca. Glownie muzyka dosc spokojna pop, rock, jazz, blues, klasyczna/powazna (Norah Jones, Sylwia Grzeszczak, Jens Lysdal, Chris de Burgh). Wzmacniacz stereo, bipolary, mosfety. Ale moze bede zmienial na klase D - tutaj nie chce, zeby mocno to decydowalo. Jesli nawet nie padna konkretne propozycje, to interesuje mnie, jaka kwota musze dysponowac, zeby zrealizowac cel. dziekuje i pozdrawiam, hubert
  12. Today
  13. Wielkie dzięki za podpowiedzi,z podanych propozycji odsłuchałem dziś Yamahę,Denona i Onkyo i wybór mój padł na Denon,to jest to czego chciałem. Pozdrawiam.
  14. A co jest na lewo od tego kominka? Chodzi mi o ścianę na wizawi tej co wisi tv.
  15. https://imagazine.pl/2019/04/17/yamaha-najnowsza-aktualizacja-wprowadza-airplay-2-oraz-asystenta-google/
  16. A czego się obawiasz przy używanym audio? Dlaczego nie? Oczywiście nie namawiam, chciałbym tylko poznać Twoje zdanie. Gwarancja? 2-3 lata, a co potem jak się zepsuje? Pozdrawiam
  17. Poszło PW. Problemem jest u mnie możliwość ustawienia kolumn. Podrzucam zdjęcia dla zobrazowania sytuacji. Dziury w ścianie to miejsce na głośniki z podciągniętymi kablami wykonane przez poprzedniego właściciela domu. Na podłogowe jest chyba za mało miejsca.
  18. Dziękuję.A co ogólnie powiecie na temat tego zestawu tannoy revolution xt8f + cambridge cxa 80 ?
  19. Ostatnio pokazały się informacje o wsparciu Airplay 2 przez niektóre urządzenia Yamahy, ma ktoś może czy do tego grona dołączy R-N602?
  20. Witaj, Onkyo to dobry wybór, natomiast masz bardzo dobre kolumny, ale wymagające. Jeśli na pierwszym miejscu stawiasz jakość dźwięku, moim zdaniem zdecydowanie najlepszą opcją będzie Anthem MRX-520. Potężna moc, mocne, bardzo dynamiczne, dociążone brzmienie, to konkurencja dla wielu dobrych wzmacniaczy stereo. Natomiast z Japończyków zwróciłbym Twoją uwagę także na wyższe modele Marantz. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.
  21. Witaj, oj, odradzam połączenie Altus z Pioneer. Będziesz miał jasny, analityczny, suchy dźwięk z bardzo wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma i cofniętym środkiem. Jeśli lubisz mocny, dynamiczny dźwięk, znacznie lepszą opcja będzie np. Focal Chorus 726, może Polk Audio RTi A7. A jeśli szukasz takiego oldschoolowego wyglądu, spójrz na bardzo dobre kolumny Magnat Transpuls 1500. Jak na swoją klasę brzmienia to wręcz okazja cenowa. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy i porównania oraz indywidualne wyceny.
  22. Witam. Dotarły do mnie Transpulsy. Zapiąłem je do str-da6400es oraz cdp-x303es. Pomieszczenie 59m2, kolumny przy ścianie. Poprzednio miałem jbl es 100. Rożnica w barwie ogromna, scena szersza, wysoka średnica mocno wycofana, Bas lekko podbarwiony w częstotliwościach 22Hz, 48Hz, 68Hz ( taka huśtawka przynajmniej u mnie w pomieszczeniu) . Jeśli chodzi o wysokie w porównaniu z jbl bardziej piaskowe i grające o wiele wyżej oraz mniej dźwięcznie (w jbl aluminium+tytan) . W moim zestawieniu bas jest potężny ale suchy, brzmi jak na koncercie, mocno krótko i na temat. Co do średnicy to nie wiem, muszę jeszcze posłuchać. Po poprzednich kolumnach które ryczały średnicą, muszę się przyzwyczaić. Ciary zaliczyłem na Indila, oraz P.Domagała. Jeśli chodzi o materiał DTS-HD MA - pierwszy raz coś takiego przeżyłem. Dopełnienie suba i satelit wbiło mnie w fotel.
  23. jakie pasmo najlepiej ustawić dla głosników atmos?
  24. Serdecznie przepraszam. Kiwnalem się w obliczeniach;) teraz ma 15 m2 a w przyszłości 25 m2. Biorąc po uwagę 15 m2 w dalszym ciągu polecacie zestaw Heco? Pozdrawiam
  25. Link już nie działa. Ale ciekawa historia. Mnie 2 zaklady mechaniczne 2x zmienialy skrzynię biegów na nie od tego silnika!!! a trzeci probowal ja naprawić i po 5 km musieli nas scholować ;). 4 zaklad się podjoł naprawy ale po tygodniu skapitulował. Na tyle facet byl uczciwy, że cos tam poprawił i nie wziol za to kasy. Czyli 1 na 4. Ale i tak nie dal sobie rady :). Za to do stolarzy mam farta. U mnie sprzet stoli na granitach, sklejce, migach. Na tym na czym najlepiej zagra. A jeszcze na platformie wypelnionej piaskiem kwarcowym. Stolik to stelarz stalowy na 3 nogach. Latwy dostep z kazdej strony.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...