Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Witam. Proszę o pomoc w wyborze zestawu z przytoczonych: PIONEER VSX933 + TAGA TAV506 YAMAHA RX-V485 + PURE ACOUSTICS Supernova 8 niestety budżet bardzo skromny 3tyś nieprzekraczalny wykorzystywany będzie 60% muzyka 40% film Pokój 20m2.
  3. Today
  4. A masz pojęcie, że bardzo często jak ktoś zrobi sobie akustykę na słuch wiedząc jak do tego podejść , to pomiary wykazują, że jest O.K. , czasem bywa, że tylko delikatne korekty wystarczy zrobić?
  5. MobyDick

Streamer

Ponoć niezłe, szczególnie gdy ma się możliwość podłączyć na drodze cyfrowej do dobrego DAC-a.
  6. Ale mnie nie chodzi o zakres słyszalnego pasma, zmiany sa podobne jak na IC analogowych, przecie w teście też wyszło, że różnice były wychwycone i zrozumcie, że nie chodzi o nie wiadomo jakie różnice, czasem subtelne, czasem troszkę większe, ale występują. Zacytuję tylko kogoś, kto ma pojęcie i dalej nie chcę tego drążyć. "A słyszymy więcej niż potrafimy pomierzyć, zatem parametry mierzalne wciąż nie są wystarczające do oceny danego sprzętu." Pozdrawiam. P.S. W podobnym tonie co krzysiaq wypowiada się gimbaza marcin ....w wątku DAC do 6000 na AS. 😁 Wszystko jasne , amplitunery, S10ki i Dragony. Też bym nie słyszał różnicy 😁😁😁😂😂😂🤣🤣🤣
  7. Pojadę po tego Superuniti i posłucham... generalnie zawsze wychodziłem z założenia ze co jest do wszystkiego (all-in-one) jest do niczego 😉 ale jakos perspektywa załatwienia tematu za jednym zamachem (wzmak + żródło) mnie przekonuje. Jak oceniacie sam wzmacniacz w tym Superuniti względem XS2? Na jednym z forów w zasadzie postawiono mi wybór między jakością (XS2) a funkcjonalnością (SU) - rzeczywiście tak to wygląda ?
  8. Wczoraj
  9. DEMOLKA

Streamer

Co powiecie na temat takiego cuda Hama dit2100msbt Warte to cos? Czailem sie na n30ae ale kosztuje 3x tyle
  10. @prasky89 Ziomuś, jesteś moim bohaterem! :D Mam Onkyo TX-RZ740 podłączony do PC, z 4K i HDR generalnie miałem takie same problemy miałem jak Ty. Twoje rozwiązanie by na frontowym panelu nacisnąć przycisk BD/DVD i kliknąć ON/STANDBY by przełączyć amplituner w ENCHANCED HDMI rozwiązało moje problemy a się z tym trzy dni woziłem i już chciałem odpuścić.... :D dzięki!!!
  11. To może zostaną Wilsony i przestanę szukać dziury Czasem pierwszy wybór jest najlepszy... w tym wypadku optymalny chyba
  12. Zestawy rock-metal, płyty myte, zadbane. Każdy zestaw 100 zł. Wysyłka poczta polecona paczka 25 zł. zdjęcia na priw zestaw1 DIRTYLAND – symbol SIX NM NM RULES OF THE PLANET – disco boogie and death rockers NM NM MOBILE MOB – freakshow NM NM zestaw 2 MAGNUM - viligante EX EX, MAGNUM - wings of heaven EX EX, TESLA - mechanical ressonance EX EX, zestaw 3 FOREIGNER – inside information EX EX REO SPEEDWAGON - hi infidelity EX EX, BILL WYMAN (Rolling Stones) - bill wyman EX EX, zestaw 4 DARZMAT – solfernus path NM NM HERMH – cold blood messiah NM NM MASACHRIST – death march fury NM NM zestaw 5 THE CASANOVAS – all night long NM NM KILL RITUAL – eyes of medusa MIRACLE MASTER – tattooed woman NM NM zestaw 6 ZODIAC MINDWARP – tattooed beat messiah EX EX 40 zł TANGIER – four winds EX EX CLAYTON TROUPLE – trough the veil EX EX zestaw 7 GEORGIA SATELITES – EX EX COLD CHISEL – circus animal VG+ VG+ BREAD – best of bread EX EX BRIGHTON ROCKS - take a deep breath EX EX THE KNACK - ... but the little girls understand EX EX, 30 zł zestaw 8 BLOOD WRITTEN – thrasnig fury NM NM MAGNUS – acceptance of death NM NM MOON – lucifers horns NM NM Zestaw 9 THE WHITE STRIPES – de stijl NM NM ELVIS COSTELLO – the best EX EX Zestaw 10 BLACK COUNTRY COMMUNION – 2 2 LP MINT AFTER BLUES – internetional blues family EX EX Zestaw 11 COMMUNIC – the botton days NM NM INCENSE – on tip of wings we walk NM NM Zestaw 12 BARONES – Purple NM NM WHITE LION – big game EX EX Zestaw 13 KING MOB – force 8 MINT POLYPHONIC SPREE – fragile army 2LP NM NM Zestaw 14 BOB DYLAN – highway 61 revisited MINT EMA – futures void MINT Zestaw 15 SOLV+WORK – the livng Infinite 2LP NM NM WARSAW GUN – gonokoki MINT Zestaw 16 ENCHANT -great divide 2LP NM NM LOST LOULS – immerse in infinity 2LP NM NM Zestaw 17 NON OPUS DEI – eternel circle NM NM OCTOBER FILE – holy armour fron jaws of god 2LP MINT Zestaw 18 SHADOWS FALL – threads of life 2LP NM NM SARCOM – doomsday elite MNT Zestaw 19 THE DAGGER – dagger NM NM RAVEN – nothing exeeds like exces 2LP NM NM
  13. W takim razie czekam 🙂 mam nadzieję że ktoś się w końcu odezwie . Cieszę się że odezwałem się w sprawie kolumn i wzmacniacza bo nasza rozmowa poruszyła inne kwestie. Temat malinki i źródła jakim może się stać było dla tematem dalszego toru. W tym momencie jest to dla mnie ustalony tor. Taka lista do realizacji. Jak ktoś nie wie co z czym to takie twarde rady to zbawienie. Bez doświadczenia nie ma własnego zdania czy też gruntu po którym można chodzić. Nic nie zrobisz... Toniesz :-P. Jeszcze raz dzięki za sugestie i czekam Pozdrawiam Łukasz
  14. @JohnDoe To zastrzeż, na poczcie, że ma zostawiać awizo, a nie u sąsiadów!
  15. Zaczęło się od HDMI o ile pamietam 😆 @DiBatonio zmysł słuchu nie jest czymś tak oczywistym, jednoznacznym i "namacalnym", że tak powiem. Jeśli więc komuś mówisz, że słyszysz a on nie słyszy i się śmieje to nie miej mu za złe bo to faktycznie trochę komicznie wygląda jeśli spojrzeć z dystansu. Jeśli ktoś wierzy w rzetelne pomiary to nie ma w tym nic złego bo to jest nauka a nie magia. Jeśli pomiary wykazują, że nie możesz niczego słyszeć bo "to coś" jest poza zakresem słyszalnym ale ktoś twierdzi, że jednak słyszy..... to jest mało wiarygodne po prostu. Założę się, że są też tacy, którzy w gronie audiofilów zawsze powiedzą, że "słyszą" mimo że tak na prawdę nie słyszą. Bo jak powiesz że nie słyszysz to zaraz będziesz posądzony że nie jesteś osłuchany i takie tam... bywa że gorzej - a wiesz, tu chodzi też o prestiż Powiem Ci jeszcze, że ja też zrobiłem sobie test kabelków i wyniki były równie zaskakujące co w linku od Ciebie. Tyle, że potem to zweryfikowałem. Nie mam zamiaru Ciebie przekonywać ani Ty nie przekonasz mnie jedynie tym że "Ty słyszysz". Jeśli ktoś lubi zabawę kabelkami to przecież nikt nie może zabronić szaleć z tym w domu. Tylko dla mnie te wszystkie opisy zmian są zwyczajnie śmieszne. Nie ma sensu przekonywać się na siłę bo i tak nic z tego nie będzie. Rozmawiać oczywiście można zawsze, oby bez nerwów. To jest chyba tylko cast na urządzenie w sieci (chrome-cast) wiec po co się gdzieś logować. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Ja czekam na swój chromecast audio - listonosz zostawił u sąsiada dwa domy dalej wczoraj i nie ma go w domu a ja czekam jak głupi aż wróci i mi da moją zabaweczkę 😆
  16. To nie pomogę. Może ktoś jeszcze napisze. Pozdrawiam
  17. Poszukaj Luxman LV 117 lub Lv 113. Może znajdziesz coś w okolicy do odsłuchu. Poczytaj w dziale kluby Luxman. Pozdrawiam
  18. Mam shure m95, Luxman lv 117, przedwzmacniacz dokładnie ten https://m.olx.pl/oferta/nowy-przedwzmacniacz-gramofonowy-mm-made-in-poland-gwarancja-CID99-IDzsbBt.html#position=6&page=0 Może pójdź tym tropem, bo w jazzie jak dla mnie jest trochę za ciemno..
  19. Szukam ciut jaśniejszego góra a ceplejszego środkiem pasma od c325 , bo jednak przy dłuższym słuchaniu środek pasma troche robi się męczacy
  20. Ma bardzo dużo, bo pojawiły się wpisy, żeby nie podłączac przez HDMI, bo gorzej gra, że zakłocenia etc. Mam chromecasta 3.0 po HDMI wpięte. Max 48 khz podaje amplitunerowi. Po wekendzie będę miał wersję chromecast audio, podepnę po optyku, wtedy chyba max 96 khz próbkowanie podaje. Wtedy moge odpowiedzieć na pytania, jak ktoś jakieś ma. Ogólnie przez te kilka dni bardzo sobie chwalę to małe urządzenie, używam jako transport do AV z dysku sieciowego i Tidala. Tylko nie wiem jak to google rozwiązał, że na chromecast nie trzeba się logować do Tidala, po prostu przerzucam z telefonu odsłuch na salon a chromecast (widze na routerze) już ciągnie pliki z Tidala - jak, nie wiem, ale to działa. Jakby miał wbudowaną natywną obsługę Tidal. Nie mam tylko jak sprawdzić plików MQA, gdyż mój S10 nie obsługuje tego. Do tego używam odtwarzacza dedykowanego USB Audio Player Pro wraz do tego wraz z DAC AUDIOQUEST DRAGONFLY RED
  21. Dokładnie takie 🙂 innymi moje piano-Black już by był matowy 👍 ale racja robią robotę !
  22. Wybrać inną firmę. Technics robił bardzo dobre gramofony. 😁 Pozdrawiam
  23. @Grzegorz38 chcesz cieplej czy chłodniej jaśniej?
  24. A co ma wspólnego cała dyskusja na temat 0 i 1 z chromecastem???? Jeden wielki off top!! Proponuję założyć osobny temat a resztę zbędnych wypowiedzi albo wyczyść, albo przenieść do właściwego tematu! Pozdrawiam
  25. MobyDick i dlatego być może lepsze przewody mniej knocą te błędy, a skoro sygnał cyfrowy jest w domenie napięciowej lub prądowej, to dlaczego nie może tu mieć zastosowanie nawet prawo Ohma. Wtedy przewodnik i jego właściwości elektryczne może mieć znaczenie. Ale niektórzy świeżo po szkółce lub wykładach jedynie słusznej teorii, cały czas ględzą o jakiś zerach i jedynkach, które biegną na małych cyfrowych nóżkach, jedne szybciej drugie wolniej, dlatego zegary pilnują, żeby wszystkie, które wpadają do kabla w tej samej kolejności i czasie z niego wypadały na tych swoich małych cyfrowych nóżkach. 😁 Jestem bardzo ciekawy, czy Ci wszyscy teoretycy i pomiarowcy, chociaż raz przysiedli do testu takich kabli odrzucając na ten czas wszelkie teorię i szkolne naleciałości? Tak zwyczajnie po ludzku na słuch, tylko mówię o porównaniu czegoś za 30zl z jakimś za 1500zl lub droższym tak dla przykładu. A jak nie to przypomnę tylko, że już ktoś taki test przeprowadził i wyniki są zaskakujące, wiem dla niektórych może to nie do ogarnięcia i nawet nie przebrnąć przez cały tekst, bo ego i dumą mu nie pozwoli. http://wstereo.pl/czy-kable-cyfrowe-wplywaja-na-brzmienie/
  26. O sumach kontrolnych nikt nie pisał a co do pakietów... moga być bloki i ramki zamiast pakietów ? https://livesound.pl/tutoriale/4344-transmisja-sygnalow-cyfrowych-transmisja-dwukanalowa
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...