Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Potwierdzam Moja alpha też była na serwisie u Mariusza @Marr Polecam ,tylko daleko od Warszawy.
  3. Do tych kolumn Tandberga polecam TR2055. Mam, używam i uwazam że mało który wzmacniacz dorówna tej parze.
  4. To teraz ja lecę z głowy po kolei: Wzmacniacze/Amplitunery: 5 (zostały 3) Monobloki: 1 Gramofon:2 (został 1) Szpulowiec:1 Kolumny:2 (zostały 1) Kable RCA: 6 (zostało 5) Kable zasilające: 5 Listwa zasilająca:1 Kable głośnikowe: 3 Pre gramofonowy: 1 Lampy ECC83: 3 pary (została 1) DAC: 1 Odtwarzacz strumieniowy: 1 (zostało 0) Wkładki gramofonowe: 3 (została 1) Akcesoriów: mnóstwo Muzyka: Płyty winylowe: 80 szt. Jeśli chodzi o to jak zmieniło mi się postrzeganie świata audio, ponieważ rok temu byłem posiadaczem zestawu HK 3770 +2 kolumn (przeznaczonych do kina domowego) KEF KHT + 2 kabli głośnikowych Melodika.......w kolejnym odcinku 😁
  5. Hej, na początku chciałbym Was powitać i podziękować za dodanie do tak zacnego grona. Znalazłem się tu ponieważ jestem totalnie zielony jeżeli chodzi o sprzęt audio. Chciałbym zbudować sobie w rozsadnych pieniadzach sprzęt do pokoju 18-22 m2 system audio, głownie do słuchania muzyki typu elektryczna, techno, house, minimal. W tej chwilii posiadam wzmacniacz DENON PMA-500AE do tego 2xjbl one control i jakies dwie kolumny od starej wiezy. Przede wszystkim chciałbym głębie jak i bas. Jesteście w stanie zmontować nie drogi sprzęt ? Streaming muzyki glownie z tv badz tabletu. Fajnie by bylo jakby mozna bylo podlaczyc sprzet do tv.
  6. to 30% tego co posiadam ....... Ale jakoś z wiekiem ciągnie do "starego " - najmłodsze Tannoy'e - ok 25 lat , Acr RP 300 - ok 35 lat a Tandbergi - bagatela ok 45 ...
  7. Pożycz sobie i się przekonaj. Fafniak ma chyba namiar.
  8. Cały czas bije się z myślami czy kombinować znowu z czymś tanim tak do 1500-1800 czy jednak coś z większymi możliwościami
  9. Nie wiem ile roboty robi teraz ten DAC z tym co mam ale nie narzekam ani trochę Przekonam się kiedyś jak popróbuję innych bo teraz nie mam odniesienia. Inferno, tak - ADI robi za pre.
  10. Odświeżę kotleta.;D Nic bym nie zmienił - choć zmieniłem wiele - a w sumie to dodałem ... bo wszystko zostało ... stan na kwiecień tego roku i obecnie ...
  11. On wygląda też super, @JohnDoe u Ciebie robi też za PRE tak?
  12. Pewnie jak u każdego są lepsze i gorsze modele
  13. Mało popularny ten DAC ale może jeszcze kogoś zainteresuje. Otóż w nowej odświeżonej wersji wymieniono kość z AK 4490 na AK 4493 AKM, podobno dodano nowy filtr o nazwie Low Dispersion (piszę podobno gdyż nie widzę tego w nowym manualu a jedynie na tamtejszym forum wpisy użytkowników). Dodatkowo nowa wersja RME ADI-2 DAC posiada większy, nieco bardziej rozbudowany pilot. Tyle co do zmian technicznych, o tych słyszalnych nic nie wiem.......... Linki do forum i strony RME jeśli ktoś ciekawy: https://forum.rme-audio.de/viewtopic.php?id=29603 https://www.rme-audio.de/adi-2-dac.html
  14. No i u mnie zmiana z Music style 500 na Celan gt302, ale nie grały Jeszcze ani minuty bo kończę prawie 3 miesięczny remont. A i standy jeszcze też nie przyszły. Pzdr
  15. @Mariusz Ożga w Warszawie lub okolicach z mojego doświadczenia nie ma nikogo dobrego.....wręcz przeciwnie. Jeśli w grę wchodzi wysyłka to nikogo lepszego jak @Marr nie znajdziesz. Pozdrawiam
  16. Można prosić o konkrety? Nie wiem czy robienie ludziom wody z mózgu na zasadzie haseł "wiem o spisku ale nie powiem" ma sens. Zaraz ktoś zacznie punktować masowych producentów i zacznie się jazda. Fajnie byłoby merytorycznie o tej jakości produkcji małych i dużych pogadać (pomijając marketingowy "bełkot")
  17. Ok, doczytałem dzięki za podzielenie się.
  18. Today
  19. Ehhh... Odsłuchiwałem markowe kolumny w sklepie do którego przychodziłem z własnym wzmacniaczem. Początkowo był to zakres do 3- 5tyś złotych (no... trochę lat temu) Z pamięci wypisuję Focal 807V , Castle II , Cabasse + jeszcze jakieś 2-3 zestawy Potem poszedłem do Audiopunktu który wypożyczył mi Callisto IV i ELARA II Po jakimś czasie odsłuchiwałem ESA , monitor audio + jeszcze jakieś - nie pamiętam już Po czym kolejny raz trafiłem znowu do RLSa i tam wybrałem Oberon II Wypisałem tylko to czego słuchałem w zestawieniu ze swoim wzmacniaczem Na rLSa trafiłem - powyzej jest link wystarczy kliknąć
  20. brałem to pod uwagę, ale jak się domyślam nie jest to dobry pomysł ?:)
  21. @Fafniakporównywałeś z markowymi czy też innymi manufakturami? Jak to się stało, że akurat trafiłeś na te RLS? Co zadecydowało, że akurat te wybrałeś? Twoim zdaniem były np trochę lepsze w pewnym aspekcie czy powiedzmy dużo lepsze jako całość? Jestem też ciekaw czy warto wybierać takie marki dopiero od pewnego pułapu cenowego. Np mając 3 tys na podstawki lepiej kupić nowe Fyne audio czy używane Kef ale mając 7-10 tys na podstawki to już zamawiać na miejscu.
  22. Witam, Mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Jak w temacie szukam sposobu na ulepszenie mojego aktualnego zestawu. Posiadam Denon AVR-X2300W z 5.1 Tannoy HTS101. Myślałem nad dodaniem kolumn podłogowych 2.0, a aktualne fronty użyć jako satelity. Wyszło by z 5.1 -> 7.0 (i subwoofer do wyrzucenia). Co do konkretnych podłóg 2.0 to myślałem nad np. Tannoy Mercury 7.4. Proszę o opinie nt czy ma to sens, czy lepiej coś innego. Budżet do 3K zł. Pokój 30m2. Audio do wszystkiego - filmy (netflix, hbo), tv sat, gry (xbox, ps4, pc), muzyka (spotify, apple music).
  23. Edytka.... Nie chcę dyskutować nad tym czy kolumny manufaktur sa lepsze czy gorsze. Uważam że koniecznie trzeba ich posłuchać żeby mieć własne zdanie a nie "branży" czy innych użytkowników. I jakoś dziwnie spokojny jestem o wyniki odsłuchu (przynajmniej RLSów ) Mam teraz wzmacniacz HAIK-u EL34 Kolumny RLS Oberon II DAC - WOLF II (R) + zasilanie nostromo + konwerter nostromo CD E61 - zmodyfikowany przez @Audio Autonomy I jakos kompletnie mnie nie ciągnie do firmowych rozwiązań (oprócz RME ADI 2) pomimo tego że Chord Qutest też u mnie zawitał
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...