Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Today
  2. Sprawdzałeś to w "ślepym" teście? Wiem, temat takich testów jest drażliwy.... Jednak, dla mnie to jedyny wymierny sposób na sprawdzenie urządzenia, zwłaszcza, gdy różnica, jest na pograniczu niuansu i sugestii. Obecnie testuję MF MX DAC i powiem, że różnica jest na pograniczu percepcji, gdybym nie słyszał momentu przełączania, to pewnie w "płynnym" przejści, nie zauważłbym nic. Ponad to zmiana filtrów DACa, przynajmniej dla mnie, jest absolutnie nie słyszalna. Urządzenie wróci do sprzedawcy, bo ten niuans w żadnym stopniu nie jest wart 3000zł, tym bardziej, że ewentualna różnica "idzie" w kierunku, na którym mi nie zależy. Tam, gdzie oczekiwałem zmiany, to nie słychać nic, nawet na granicy percepcji.
  3. Rzeczywiście ta oferta na s970 wydaje się być kusząca. jakieś alternatywne zestawy możecie polecić? Budżet jakim dysponuje na razie to 8k na jakiś nowy zestaw 5.1, ale tak jak pisałem wolałbym coś taniej z drugiej ręki.
  4. Wczoraj
  5. Jak w dobrej cenie to bierz, Canton robi fajne kolumny, powinny ci podpasować, ale najlepiej gdybyś mógł je przesłuchać przed zakupem. Ja mam Cantony ale z wyższej serii i jestem bardzo zadowolony. Tu test w Audio ale już następcy 890.2 https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/488-canton-vento-890-2-dc a tu test z niemieckiego magazynu, możesz go w przeglądarce przetłumaczyć na polski. https://www.av-magazin.de/Test-Canton-Vento-890-DC.3710.0.html Zobacz jeszcze czy te którymi jesteś zainteresowany mają na końcu dopisek DC.
  6. Witam Planuję zakup głośnika aktywnego wraz z mikrofonem do 1000 zł Z uwagi na ,iż organizuję czasem eventy na zewnątrz ( 4 razy w roku), potrzebuję czasem przez niego coś powiedzieć - czasem puścić muzykę Przy wyborze n/w trzech propozycji sugerowałem się opiniami na allegro 1 . JBL Partybox Encore 100 W 2. Blaupunkt PA15 700 W 3. Azusa MIK0134EU 60 W Co o tym sądzicie, Ew co możecie zaproponować w tej cenie? Pozdrawiam
  7. W klasie A/B jako slim, to raczej rzadkie połączenie. Mniejsza z tym, bo obecnie czasem trudno jednoznacznie stwierdzić w jakiej pracuje klasie. I w sumie tak teraz myślę, ...czy i jakie to ma znaczenie? Wiadomo, każdy ma swoje upodobania i przyzwyczajenia. Masz chyba duże obycie z różnym sprzętem i masz tutaj autorytet. W ostatnich tygodniach (bo ten Marantz coraz bardziej dawał do myślenia), nabyłem trochę używek i w sumie przetestowałem 6 różnych zacnych wzmacniaczy STEREO! Usłyszałem te subtelne różnice, i co? ...Pioneer wypadł najsłabiej, zarówno A-676, jak i M73 (grają bardzo podobnie). ...i doszedłem do końcowego wniosku, że żadnej końcówki do tego AVR-a nie potrzebuję. I legło w gruzach przekonanie, że głośniki Dynaudio potrzebują mocny wzmacniacz, bo są niby znane z tego, że są wymagające - "prądożerne" (cokolwiek to znaczy). I legło też w gruzach przekonanie (obiegowa opinia), że AVR gra gorzej niż wzmacniacz stereo. Ja to nawet nie wiem, czy potrafiłbym. Kończę wkrótce etap składania KD i zapewne mocno ograniczę bytność tutaj na forum. Bo na forach, jak i w mentalności Polskiej, bywają osoby jakieś nadzwyczaj "dożarte" i "hejciarskie". I mam na takowych wyje...e, bo to każdy sam sobie wystawia przed innymi opinię o sobie. I mimo różnic, cenię sobie dyskusje z Tobą, bo są na poziomie. Nie dajesz wyprowadzić się poza normy nieetycznego wypowiadania się. ...natomiast po testach, to Sansui BA-2000 zostawiam, zaimponował mi delikatnym i czystym brzmieniem. Jedyny sprzęt, na którym mogę głośniej słuchać, bo mi dobrze masuje bębenki
  8. Panowie szukam kolumn podłogowych do domu. Rozważam tylko używane ze względu na koszty. Spodobały mi się heco aurora 1000 ze względu na swój wygląd, wielkość oraz pozytywne opinie w internecie. Ale przy poszukiwaniach natrafiłem na kolumny canton vento 890. Czy ktoś zna te kolumny i miałby porównanie z heco?? Nie mogę bardzo znaleźć opinii co do tego modelu. Jaki wzmacniacz do nich i czy wogole warto rozważyć tą markę. Przy słuchaniu preferuje wyraźny wokal,ale nie za ostro, średnicę nie wycofana, bas głęboki ale nie nachalny. Nie jestem żadnym audiofilem i nawet nie potrafię opisać jak to ma brzmieć dokładnie tak jak wy wszyscy to opisujecie :-))
  9. Cześć, Bez dyskusyjnie polecamy Ci owiany dobrą renomą Audio Technice SQ1TW https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-true-wireless/audio-technica-ath-sq1tw.html bardzo wygodne, lekkie i z dobrym czasem na baterii
  10. Słusznie, Podobnie jest też pomiędzy modelami AS1200, AS2200 i AS3200, choć ten ostani jest czymś INNYM
  11. Nie zaśmiecaj innych tematów , bo on jest wogle z nim nie związany, tylko załóż swój.
  12. Piotr, Możesz przybliżyć charakterystykę tych Magnatów? Chciałbym je od nieść do wcześniej zaproponowanych Elac Connex. Czasami pojawią się zapytania o te Magnaty, o których faktycznie jest bardzo mało informacji.
  13. Z chęcią, to jest dobre rozwiązanie. Mam w domu Pylony perla25 nie urzeka mnie ten dźwięk i mam też dynaudio emity 10 ale 6 ohm, i grają cicho więc wgre wchodzą tylko 4 ohm
  14. Witaj, Do 15m2 sugerowalibyśmy wstawić głośniki podstawkowe. Podłogowe mogą zbyt dominować taki metraż. Do Twojego obecnego wzmacniacza proponujemy wziąć pod uwagę: Tańsze, Indiana Line TESI 3 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-tesi-3.html?color=4913&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwuJ2xBhA3EiwAMVjkVFpVrmyxVJXMqRawRubC-8vfwYilNB3vb6WDPizVqkJeDBnaTYofeBoCDWIQAvD_BwE lub droższe B&W 606s3 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/bowers-wilkins-606-s3.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwuJ2xBhA3EiwAMVjkVK32I290lJ6_snJrGXaOnSj5fhxmF1mZvn1LOlrQlrb5JNTO2Gg9SxoCccsQAvD_BwE Dwie, różne konstrukcje, dwa różne charaktery. Może wpadłbyś do nas ze swoim wzmacniaczem na to właśnie porównanie :)?
  15. Ale czemu tu pytasz w zupełnie innym temacie? Załóż temat ze swoim pytaniem.
  16. Patrzyliśmy i jeszcze lepszej ceny, nie damy rady zrobić na te głośniki :] Elac jest obecne już w dobrej cenie.
  17. Tomai

    Tidal vs CD

    Pozwolę sobie jeszcze raz zacytować, a chodzi mi tylko o to że jeśli Tidal ma w swoich zasobach jakieś kiepskie Ripy, danej płyty/ płyt, to chyba '' lepszy tor streamingowy '' który został mi tutaj zasugerowany..... obawiam się że nie pomoże.... ani lepsze zasilanie, osobna linia dla audio, ani złoty switch. Co nie zmienia faktu że jakiś lepszy streamer by mi się przydał, taki z USB, słyszałem że ma być nowy Wiim Ultra z USB w tym roku. Pod uwagę biorę też sotm i Bluesound, coś wybiorę. Powód prozaiczny, lubię słuchać muzyki siedząc sobie w sweetspot, a jednocześnie przeglądam neta w latopie. Więc laptopa nie postawię przy wzmacniaczu co by robił za streamer- a trzeba powiedzieć że daje radę. ( dobrze zgrywa się z DAC w Simply ) Na chwilę obecną leci Sade z CD i jest zaje...: a ja pisze na laptopie... / streamerze :)))) Każdy ma inne potrzeby i różnie to sobie wszystko układa
  18. Wybadali rynek. Urządzenia się przyjęły. Tylko teraz ( zapewne) polecą z cenami.
  19. Na forum Wiim ktoś z firmy napisał ( przetłumaczone ) DAC w tym nadchodzącym modelu przewyższa ten, który obecnie znajduje się w Pro Plus. Dodatkowo obsługuje Wi-Fi 6E i Bluetooth LE audio/BT 5.3. czyli będzie taki nie tylko na wypasie ale i na sterydach. Co ciekawe piszą, że pojawi się jeszcze jedno urządzenie. Może końcówka mocy do kompletu ?
  20. Jak się okazuję polubiłem twojego posta już wtedy. Nic dodać nic się... Pozdrowienia, Music is my Religion
  21. No i na to czekałem Biere w ciemno
  22. Dawno nie zaglądałem do suportu Asusa a tu 5 aktualizacji biosu dla MOBO czekało. Zawsze się zastanawiałem, czy wgrywać biosy po kolei czy tylko ostatnią? i chociaż jest to bardziej czasochłonne to zawsze wgrywam je po kolei.
  23. Dzień dobry. Jaki polecacie kolumny do wzmacniacza pioneer A676. Mam do niego sentyment i nie chce się go pozbywać bo jest z całego kompletu. Pokój 15m2 muzyka elektroniczna
  24. Koniec maja / czerwiec w salonach.
  1. Załaduj więcej aktywności


  • Dzisiejsze posty

    • Sprawdzałeś to w "ślepym" teście? Wiem, temat takich testów jest drażliwy.... Jednak, dla mnie to jedyny wymierny sposób na sprawdzenie urządzenia, zwłaszcza, gdy różnica, jest na pograniczu niuansu i sugestii. Obecnie testuję MF MX DAC i powiem, że różnica jest na pograniczu percepcji, gdybym nie słyszał momentu przełączania, to pewnie w "płynnym" przejści, nie zauważłbym nic. Ponad to zmiana filtrów DACa, przynajmniej dla mnie, jest absolutnie nie słyszalna. Urządzenie wróci do sprzedawcy, bo ten niuans w żadnym stopniu nie jest wart 3000zł, tym bardziej, że ewentualna różnica "idzie" w kierunku, na którym mi nie zależy. Tam, gdzie oczekiwałem zmiany, to nie słychać nic, nawet na granicy percepcji.
    • Rzeczywiście ta oferta na s970 wydaje się być kusząca.  jakieś alternatywne zestawy możecie polecić? Budżet jakim dysponuje na razie to 8k na jakiś nowy zestaw 5.1, ale tak jak pisałem wolałbym coś taniej z drugiej ręki.   
    • Jak w dobrej cenie to bierz, Canton robi fajne kolumny, powinny ci podpasować, ale najlepiej gdybyś mógł je przesłuchać przed zakupem. Ja mam Cantony ale z wyższej serii i jestem bardzo zadowolony. Tu test w Audio ale już następcy 890.2 https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/488-canton-vento-890-2-dc a tu test z niemieckiego magazynu, możesz go w przeglądarce przetłumaczyć na polski. https://www.av-magazin.de/Test-Canton-Vento-890-DC.3710.0.html Zobacz jeszcze czy te którymi jesteś zainteresowany mają na końcu dopisek DC.
    • Witam Planuję zakup głośnika aktywnego wraz z mikrofonem do 1000 zł Z uwagi na ,iż organizuję czasem eventy na zewnątrz ( 4 razy w roku), potrzebuję czasem przez niego coś powiedzieć - czasem puścić muzykę Przy wyborze n/w trzech propozycji sugerowałem się opiniami na allegro 1 . JBL Partybox Encore 100 W 2. Blaupunkt PA15 700 W 3. Azusa MIK0134EU 60 W Co o tym sądzicie, Ew co możecie zaproponować w tej cenie? Pozdrawiam
    • W klasie A/B jako slim, to raczej rzadkie połączenie. Mniejsza z tym, bo obecnie czasem trudno jednoznacznie stwierdzić w jakiej pracuje klasie. I w sumie tak teraz myślę, ...czy i jakie to ma znaczenie? Wiadomo, każdy ma swoje upodobania i przyzwyczajenia. Masz chyba duże obycie z różnym sprzętem i masz tutaj autorytet. W ostatnich tygodniach (bo ten Marantz coraz bardziej dawał do myślenia), nabyłem trochę używek i w sumie przetestowałem 6 różnych zacnych wzmacniaczy STEREO! Usłyszałem te subtelne różnice, i co? ...Pioneer wypadł najsłabiej, zarówno A-676, jak i M73 (grają bardzo podobnie). ...i doszedłem do końcowego wniosku, że żadnej końcówki do tego AVR-a nie potrzebuję. I legło w gruzach przekonanie, że głośniki Dynaudio potrzebują mocny wzmacniacz, bo są niby znane z tego, że są wymagające - "prądożerne" (cokolwiek to znaczy). I legło też w gruzach przekonanie (obiegowa opinia), że AVR gra gorzej niż wzmacniacz stereo.   Ja to nawet nie wiem, czy potrafiłbym. Kończę wkrótce etap składania KD i zapewne mocno ograniczę bytność tutaj na forum. Bo na forach, jak i w mentalności Polskiej, bywają osoby jakieś nadzwyczaj "dożarte" i "hejciarskie". I mam na takowych wyje...e, bo to każdy sam sobie wystawia przed innymi opinię o sobie. I mimo różnic, cenię sobie dyskusje z Tobą, bo są na poziomie. Nie dajesz wyprowadzić się poza normy nieetycznego wypowiadania się.   ...natomiast po testach, to Sansui BA-2000 zostawiam, zaimponował mi delikatnym i czystym brzmieniem. Jedyny sprzęt, na którym mogę głośniej słuchać, bo mi dobrze masuje bębenki  
    • Panowie szukam kolumn podłogowych do domu. Rozważam tylko używane ze względu na koszty.  Spodobały mi się heco aurora 1000 ze względu na swój wygląd, wielkość oraz pozytywne opinie w internecie. Ale przy poszukiwaniach natrafiłem na kolumny canton vento 890. Czy ktoś zna te kolumny i miałby porównanie z heco?? Nie mogę bardzo znaleźć opinii co do tego modelu. Jaki wzmacniacz do nich i czy wogole warto rozważyć tą markę. Przy słuchaniu preferuje wyraźny wokal,ale nie za ostro, średnicę nie wycofana, bas głęboki ale nie nachalny. Nie jestem żadnym audiofilem i nawet nie potrafię opisać jak to ma brzmieć dokładnie tak jak wy wszyscy to opisujecie :-))
    • Cześć, Bez dyskusyjnie polecamy Ci owiany dobrą renomą Audio Technice SQ1TW https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-true-wireless/audio-technica-ath-sq1tw.html bardzo wygodne, lekkie i z dobrym czasem na baterii  
    • Czy udało się coś kupić autorowi wątku ?  
    • Słusznie, Podobnie jest też pomiędzy modelami AS1200, AS2200 i AS3200, choć ten ostani jest czymś INNYM  
    • Nie zaśmiecaj innych tematów , bo on jest wogle z nim nie związany, tylko załóż swój.
    • Piotr, Możesz przybliżyć charakterystykę tych Magnatów? Chciałbym je od nieść do wcześniej zaproponowanych Elac Connex. Czasami pojawią się zapytania o te Magnaty, o których faktycznie jest bardzo mało informacji.
    • Z chęcią, to jest dobre rozwiązanie. Mam w domu Pylony perla25   nie urzeka mnie ten dźwięk i mam też dynaudio emity  10 ale 6 ohm, i grają cicho   więc wgre wchodzą tylko 4 ohm
    • Witaj, Do 15m2 sugerowalibyśmy wstawić głośniki podstawkowe. Podłogowe mogą zbyt dominować taki metraż.  Do Twojego obecnego wzmacniacza proponujemy wziąć pod uwagę: Tańsze, Indiana Line TESI 3 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-tesi-3.html?color=4913&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwuJ2xBhA3EiwAMVjkVFpVrmyxVJXMqRawRubC-8vfwYilNB3vb6WDPizVqkJeDBnaTYofeBoCDWIQAvD_BwE lub droższe B&W 606s3 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/bowers-wilkins-606-s3.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwuJ2xBhA3EiwAMVjkVK32I290lJ6_snJrGXaOnSj5fhxmF1mZvn1LOlrQlrb5JNTO2Gg9SxoCccsQAvD_BwE Dwie, różne konstrukcje, dwa różne charaktery.  Może wpadłbyś do nas ze swoim wzmacniaczem na to właśnie porównanie :)?
    • Ale czemu tu pytasz w zupełnie innym temacie? Załóż temat ze swoim pytaniem.
    • Patrzyliśmy i jeszcze lepszej ceny, nie damy rady zrobić na te głośniki :] Elac jest obecne już w dobrej cenie.
  • Dzisiejsze tematy

×
×
  • Utwórz nowe...