Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. https://audiovision.de/sony-str-dn1080-test/ No tak zauważ że 230W na stereo mają w zasadzie tylko topowe serię. Marantz 7015 Onkyo RZ740 To onkyo to ciekawy przykład zauważ że ten ampli ma obudowę jak wyższe modele a jego waga to 10.4kg w stosunku do 686 które jest w tej biedniejszej obudowie waży 10kg, czyli wcale nie duża różnica prawda? a RZ810 waży 14kg czyli wsadzili tam te 3,5kg więcej od rz740 i nie jest to waga obudowy... A tutaj zaskakujące wyniki pomiarów yamahy https://audiovision.de/yamaha-rx-a2080-test/ https://audiovision.de/yamaha-rx-a3080-test/
  3. "Zestaw stereo do 20 tyś - co polecacie?"... hmm. W takim razie proponuje udać sie do salonu na odsłuch. Piszesz po rozeznaniu (ale wnioskuje ze chyba nie nausznym), a później takie pytanie.... Zacznij może od kolumn. Jesli chcesz zacząć zabawę wlasnie od nich (fyne502sp), to szukaj salonu ktory je posiada i poproś by zastawili je z wzmacniaczem , najlepiej jak potrafią pod Twoj gatunek muzyczny (rock/jazz).
  4. Przecież nie wiesz ile te głośniki od melodika mają impedancji to że podali 8 to nic nie znaczy. Skoro masz heco to kupi Magnat Interior IC masz tego "samego" producenta i tą samą specyfikację 4 - 8 Ω
  5. Góra "szeleści" bo jest przesterowana, na wzmacniaczu obróć lekko pokrętło "treble" w lewo aż przestanie. Jak nie pomoże to tyko korektorem zdejmiesz nadmiar góry, podniesiesz środek... O pułapkach jest tu
  6. Dzieki , to sony to na pewno sony , bo wklejony cos rx-v683 a nie znam niemieckiego Wczesniej napialeś "RZ810 i wierz mi czuć że jest moc" wiec załozylem ze 656 nie ma mocy
  7. Żadnych ustawień się nie wprowadza najpierw przeprowadza się automatyczną kalibrację z użyciem mikrofony a następnie ręcznie reguluje odcięcia zwrotnicy i sprawdza odległości czy zostały poprawnie ustawione. Instrukcja się kłania.
  8. Ósemki z tej samej serii też się świetnie sprawdzają.
  9. Panie.. ale od kiedy to moc ma znaczenie? .. chcesz moc? kup https://www.djshop.pl/k15,naglosnienie/i9037,crown,crown-xti-1002.html Jakość dźwięku 656 a rz810 to przepaść to ile który ma mocy nie ma dużego znaczenia i nie przełoży się na lepszą jakość, nie kupuje się wzmacniacza dla mocy i dlatego że ma dużo wat. Pamiętaj że wzmacniacze są robione w różnych klasach i producenci nie zawsze się chwalą w jakiej został zrobionej klasie albo tworzą swoje klasy Yamaha RX-V483 Sony STR-DN1080 Onkyo 656
  10. Kolumny kupione ,są to kolumny 8 ohm podłączone przewodami do terminali A. Yamaha posiada regulację, czy ustawienie jak na foto jest nieprawidłowe dla moich kolumn?
  11. Post pojawił się na kilku grupach Audio, zdobył dziesiątki komentarzy po czym został usunięty..... czyżby naciski "z góry"?
  12. No właśnie z jakimś, ale nie wiesz czy to były wzmacniacze czy amplitunery ponieważ tj. duża różnica jak zagrają kolumny. Dobrze by było, abyś robił odsłuchy na swoim amplitunerze a najlepiej wypożycz kolumny do domu ze względu na inną akustykę. Z tego co napisałeś po odsłuchach wnioskuję iż preferujesz jaśniejsze brzmienie z porządnym basem. Kolumny do odsłuchu: Polk Audio S55E lub jak się zmieszczą to Polk Audio S60E a BR mają od spodu konstrukcji.
  13. Sorry , mój błąd . Odrzuciłem monitory...
  14. Eeee tam.... jesli z drugiej strony kabla również to jest zmontowane analogicznie jak "tu" to w sumie poza kolorami problemu nie widze! Będzie działać poprawnie
  15. Słuchał ktoś smsla z Heco Aurora 700 ? Wzmiankę o Heco Aurora 300 widziałem, ale o 700 nie. No i pytanie jak zagrał z Heco Aurora 300 ?
  16. Ciekawe czy ktoś wie jaki kabel został zastosowany wg tych kolorów co widać , na oko jakaś zwykła miedź
  17. Paaaanie... ja ten temat śledzę od pierwszej minuty powstania a i mimo iz to tak wyglada jak odpisałeś teraz, to.... jestes lekko w błędzie z oceną mojej osoby. pozdr
  18. Today
  19. Witam, Jaki budżet na kolumny? Monitory czy podłogówki? Pozdrawiam!
  20. seba3002

Tannoy m4

A przepinanie zworek Ci nie przeszkadza 😉?
  21. Koledzy macie jakieś zalecenia co do ustawień tego płynnego loudnessu w Yamaha ?
  22. Witam, Mam problem. Mam takie coś z Accuphase e370 i super głośnikami. Problem polega na Tym, ze po włączeniu sprzętu odtwarzajac nagrania z Internetu,np. Tidal przerywa mi odtwarzane utwory cyklicznie jakby tracil polaczenie na 1 sekunde. Trwa to ok.5 do 7 minut. Po rozgrzaniu zanika problem.? Urzadzenie zaktualizowane. Co to moze byc? Przez te 7 minut wiec zrywa mi ok.15- 20 razy...
  23. W grudniu sie rozgladalem sie nowym onkyo bo moje ześwirowalo, tez na pocztku wytypowalem nr676 bodajze ale po róznych opiniach zacząlem szukać serii RZ wiec masz racje, na szczęście reset wyleczyl mi 805tkę wiec jeszce chwilę sie wstrzymam nad ampli do salonu az zostaną rozwiązane problemy z 4k/120hz w ps5 Masz moze wyniki dla Yamah RX-V483 , Sony Str-dn1080 Widze wrzuciłeś 686, wypada też niby bardzo dobrze. To czemu na tutejszy test wypadł tak słabo 165W vs 65W? Druga sprawa rz810 228W vs nr686 175W , to nie jest jakas przepasc, 30% wiecej mocy, 15% glosniej dla ucha. W takim razie co spowodowalo ze z 656 wytrzymales tylko 3 miesiace?
  24. Miro, miałem nadzieję że to przeczytasz jako główny forumowy kablowy malkontent. Kolejna ciekawostka, choć w zasadzie oczywistość - sprawdziłem jeszcze tym testerem oryginalny kabel wzmacniacza znaleziony w szufladzie. - piszczy z 3cm jak zwykły kabelek od lampki nocnej. Czego się spodziewać po zwykłym "komputerowym" 2x0,75mm2 bez żadnego ekranu. Ten co mi nie piszczy ma prawie 2cm grubości z oplotem, ekran i izolacja pcv robią robotę. Skoro nie "wypuszcza" pola elektrycznego na zewnątrz to i nie wpuszcza, tak po chłopsku tłumacząc sobie. A jeśli chodzi o plany na przyszłość to na pewno nie będę ewoluował w kierunku ładniejszej obudowy, dołożenia np woltomierza, ogólnie estetyki. Bardziej chciałbym spróbować testów z DC Blockerem, może coś takiego z Aliexpress: https://a.aliexpress.com/_BTBeYj Bloker i filtr, dwa w jednym. Ciekaw jestem opinii trzech tenorów wspomnianych wcześniej w poście z podziękowaniami. Coś mi się kojarzy, że filtr większe wrażenia robił niż blocker, ale może się mylę. Trafo mi jak każdemu trochę brumi, przedwzmacniacz mam na lampach, zobaczymy czy coś usłyszę na plus.
  1. Załaduj więcej aktywności

• Utwórz nowe...