Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Jeśli chodzi o mnie, to z przyjemnością czytam takie coś jak zacytowałem. Podpisuję się pod tym. Oczywiście dlatego, że mam dokładnie takie same wrażenia. Szerzej opisałem w dziale Nasze Testy moje wrażenia z Arcamem Irdac. Tam poszedłem krok dalej i dałem akumulator żelowy jako źródło zasilania. Zasilacz impulsowy vs akumulator - myślę, że przy otwartym oknie ludzie na chodniku nawet usłyszeliby tę różnicę. Jest poprawa absolutnie w każdym aspekcie i zostajesz z wrażeniem szoku i niedowierzania, że taki potencjał jest w sprzęcie a zasilając byle czym zwyczajnie go marnujesz. Sprzedałem wspomnianego Arcama, ale to już z powodu przejścia na Daca R2R z analogiem lampowym. I tam również kolejny temat rzeka, jak jakość elementów wpływa na granie. Wymiana dwóch rezystorów czy kondensatora zupełnie zmienia charakter grania.
  3. Drogie publiczne to nie tor wyścigowy. Ja bym jeszcze wprowadził testy psychologiczne, bo wielu użytkowników w ogóle nie powinno posiadac uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi(to jak dać epileptykowi odbezpieczone ak47). Oraz faktycznie, tylko fodoraday: Łączna liczba kilometrów autostrad w Polsce zwiększyła się prawie 4 krotnie (z 441 km do 1754 km), a dróg ekspresowych aż prawie 18 krotnie (z 161 km do 2 870 km) między 2004 r. a 2021 r. Najwięcej nowych autostrad oddano do użytku w 2011 r. – 210 km i w 2012 r. – prawie 241 km. W latach 2017 i 2018 oraz w 2022 (do końca czerwca) nie oddano do użytku ani jednego kilometra autostrady.
  4. Musze dorwać do testów MF M2si lub Omnie Patrzyłem w kierunku Atolla pytanie czy signature mocno różni się od standardowej 200? Ten PM7000n widze że ma wielu zwolenników i wielu przeciwników, ciekawe dlaczego budzi tak skrajne emocje
  5. Ja się nie odnosiłem do porównania "impuls / linia", tylko do "z MX DAC i bez MX DAC" ps. Nie mam zasilacza liniowego, bo na razie nie wybrałem DACa, a nie wiem, jaki prąd będzie potrzebować ewentualnie wybrany, a nie kupię x zasilaczy w ciemno, dla tego że nie wiem, jaki będzie DAC. Zatem jaki jest wpływ zasilania, na razie nie sprawdzę, bo nie mam zasilacza liniowego pasującego do wszystkich DAC-ów. No chyba, że jakiś producent w komplecie dołączy oba typy zasilaczy, to się będę bawić. Na razie sprawdzam sobie te DAC-i, tak, jak je wyposaża producent.
  6. Odgrzebując wątek, czytając inne tematy wpadłem jeszcze na inny pomysł, a mianowicie: 1. Wzmacniacz S.M.S.L SA300 albo Fosi Audio BT30D Pro 2. Kolumny Elac Debut 2.0 B6.2 Ewentualnie 1. Kolumny aktywne Edifier S2000MKIII Czy to będzie lepsze rozwiązanie niż system mikro-audio?
  7. Miejsce jest, ale nie ukrywam, że chce znaleźć kompromis między kompaktowością a dobrym brzmieniem. Nie chciałbym aby to był mebel a raczej jako dodatek i chciałbym, żeby to dobrze wyglądało. Jeśli chodzi o budżet to chciałem wydać gdzieś maksymalnie w okolicach 5k (jeśli będzie taniej również się nie obrażę).
  8. Zdradzisz, który model? Właśnie testuję tego typu zabawki, niestety te dobre są koszmarnie drogie...
  9. Wiesz że każdy nowszy ma changelog? Wgrywa się najnowszy pomijając starsze.
  10. Może dlatego, że impulsówka siała po sieci elektrycznej, i niosła zakłócenia na okablowanie systemu, i pozostałe klocki. Testowałem liniowego Tomanka z moim Adi2 pro-fs i nie usłyszałem różnicy. Ale może dlatego, że cały mój system jest zasilany przez kondycjoner Isotek, którego głównym zadaniem oprócz ochrony, jest izolacja wszystkich podłączonych urządzeń od siebie nawzajem. Najwyraźniej to działa, do tego używam sieciówek DIY o 100% ekranowaniu, do tego dochodzą również w pełni ekranowane kable głośnikowe. Plus względny porządek za szafką audio, i nie mam żadnych brumów z lampy, czy jakichkolwiek artefaktów w dźwięku, no i nie słyszę żadnej degradacji wywołanej obecnością impulsówki w zasilaniu.
  11. Chyba dobrze patrzę - w wersji luzem to 49zł/m ? Do tego sensowne wtyki i jest wciąż atrakcyjnie. Nawet z jakimś oplotem i własnym ferrytem.
  12. @Q21 to salon audio. Właśnie zaproponowali byś się z nimi skontaktował bezpośrednio by pogadać o cenie innej niż widoczna w ich sklepie internetowym. Salony audio na swoich stronach podają ceny sugerowane i warto się z nimi skontaktować w sprawie faktycznych cen jakie mogą zaproponować.
  13. Today
  14. wady hmmm: - cena (ogólne marudzenie), kupisz nie kupisz potargować się można. - brak lub rzadkość kabla z drugiej ręki. - mogą przeszkadzać tuleje ferrytowe gdy mamy ciasno. - kwestia systemu-aplikacji, może to spotęgować nadmiar basu np . Viablue NF-S1 + Canare 4S11 to ból głowy gotowy.
  15. FiiO K5 Pro ESS - olx Philips X2HR - olx
  16. No to co mi w chwili obecnej gra mam w swojej stopce, takim czerwonym drukiem.Widac to na dole każdego mojego postu. Moje Cantony nie grają tak jak opisał Piotr i wydaje mi się, że Piotr nie jest za bardzo obeznany z graniem nowszych serii Canton ów, bo one od dawna praktycznie nie są dostępne w polskich salonach. W tej chwili ma je dostępne tylko poznański salon HTaudio. Ma jednak na nie absurdalnie wysokie ceny i się za bardzo nie sprzedają. Piotr raczej odniósł się do brzmienia Cantonow starszej znanej mu generacji. Te nowe Cantony raczej dobrze się zgrywają z większością wzmaków, są mocno detaliczna ale nie za jasne, tu nic nie zakuje cie w uszy, choć można powiedzieć że dla niektórych może to brzmieć analityczne i wtedy dobrze by wzmacniacz grał trochę ciepło. Bas to trzeba jednak samemu odsłuchać, ja nie potrzebuje by on się wybijał na pierwszy plan i moje kolumny tak właśnie grają, z tym że one mają dwa głośniki niskotonowy ale nie za dużych rozmiarów. Moje grają jeszcze z Arcamem SA30, a on ma ta zaletę, że można poprzez korekcję Dirac trochę zmienić sposób grania, tak by nam lepiej pasowało, lub jeśli pomieszczenie akustycznie miało jakieś ulomnosci to można spróbować to poprawić. Ale kupiłem nowego wzmaka w świetnej kasie i dlatego jak już podłącze nowego wzmaka to Arcam pójdzie na sprzedaż.
  17. Tak tylko chciałem zauważyć, że to Europejski dzień, więc ta Ameryka to nie miejscu trochę
  18. Dzisiaj Europejski Dzień Śniadania. No to chyba tego nie mogło zabraknąć.
  19. Cześć, pod Denona bardzo dobrą opcją są właśnie Monitor Audio z linii Bronze. Pod linię Monitor jednak szedłbym raczej w Pioneera VSC-935. Sprawdziłbym również zestawy Onkyo z Polkiem, czy Pioneera z Wilsonem Gorsze od MAB, ale moim zdaniem ciekawsze od MAM. W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch
  20. Kwestia tego, że tego typu sprzęt lubię jak jest nowy, a nie używany więc do 3 tysięcy raczej nie złożę nic sensownego?
  21. Obecnie handel, to przede wszystkim marketing, który otacza Cię z każdej strony. Stopniowo "nawija makaron na uszy" i buduje w Tobie pewne nastawienie. Dlatego też podchodź ostrożnie do sprzedawców / audiofilów (słuchający sprzętów), bo po wielu latach sami zaczynają w to mocno wierzyć. Jeżeli chcesz być usatysfakcjonowanym melomanem(słuchającym muzyki), to: uszy i własny instynkt 3 miesiące temu miałem podobnie. Najlepiej posłuchać w domu! Alternatywnie brać za każdym razem swój sprzęt i w bezpośrednim porównaniu słuchać. Niestety trzeba się osłuchać. I najlepiej byłoby sprzętów za parę set tysięcy zł, to szybciej usłyszysz różnice. Wiem, to niemożliwe, ale jak się nadarzy okazja, to wykorzystaj. Tu na forum, też byłem zdezorientowany i ktoś obcy mi wtedy wyraźnie napisał, dał jako jeden z nielicznych do myślenia i podbudował na duchu. Dzisiaj bardzo mu dziękuję!
  22. Do sprzedaży kolumny monitor audio bronze 500. Cały kpl.jak ze sklepu z paragonem i oryginalnymi pudłami. Cena 2900zł. Ewentualnie mogę się zamienić z kimś na takie które mają delikatniejszą Górę też podłogowe.
  23. Cześć, moim zdaniem nie ma co iść w dodatkowe kolumny za Tobą Przy odpowiednim ustawieniu i pomocy akustyki i tak będziesz miał wrażenie, że dźwięk dobiega nie tylko od frontu Już lepiej moim zdaniem pomyśleć nad subwooferem. Ile ogółem chciałbyś przeznaczyć na system stereo? Musi być aż tak mały, czy jakieś większe podstawki jak np. Monitor Audio Bronze 100 jeszcze zmieścisz?
  24. Dobrze to zagra Fakt, będzie nieco blisko do wszystkiego, ale jakoś da radę. W razie czego zapraszam na wycenę, coś podziałamy i ostatecznie mniej zaboli w portfel
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...