Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Też miałem taką przejściówkę i buczało na melodice 1 żyłowej LFE elegancko
  3. To jeszcze warto się zastanowić z jakim DACem (i za ile) porównujesz. Bo nie zawsze masz możliwość porównania w obrębie tej samej firmy (jak to jest np. w przypadku takich firm jak ATOLL czy HEGEL). Za kartę rozszerzenia (DAC albo Phono) płacisz od około tysiąca (np. Atoll, NAD...) do pięciu tysięcy (np. Accuphase). Zazwyczaj jak porównasz DAC za 5 tys z kartą DAC za 5 tys to lepszy będziesz zewnętrzny. Ale jak dołożysz do tego koszt porządnego okablowania - to może być tak, że trzeba porównać z DACem za 3 tysiące (DAC - 3 tys, okablowanie i ew. lepszy zasilacz - 2 tys) i wtedy niekoniecznie będzie taki sam wynik. Zdaje się, że dość dobre notowania mają DACe w nowych Heglach... To tak odnośnie DACów - bo teraz czekamy na informację od autora wątku 🙂 Pozdrawiam PS. 16 tys za wzmacniacz (do którego można dołożyć kartę z DACem) to jeszcze nie jest wszystko... Można lepiej (i niestety drożej).
  4. Dziękuje za opinie, Zdecydowanie wolałbym zmieścić się w 2500, taki zestaw 303 + pearl będzie miał mięsko przy rockowych kawałkach ? Za dobrą cenę bym się skusił
  5. Witam Proszę o pomoc w doborze subwoofera. W tej chwili zestaw stereo: HARMAN KARDON AVR 161S oraz STX Electrino 250 + . Pokój ma powierzchnię ok 25 m^2 (dodatkowo jest on otwarty z jadalnią ok 10 m^2). Wyjściowo kwota jaką chciałbym na to przeznaczyć to 1600 zł (oczywiście jeśli będzie to uzasadnione to mogę nieco tę kwotę przekroczyć). Sprzęt służy głównie do słuchania muzyki (każdego rodzaju) ale również zdarza się, że do oglądania filmów. Po lekturach forów uznałem, że wybiorę coś ze stajni KLIPSCH. Wstępnie wybrałem: - Klipsch R 120 SW Taniej można kupić: - Klipsch R 12 SW- z tego co czytałem gra tak samo jak "120" a jest tańszy- czy więc jest sens dokładać te ok 300 zł? Czy te modele będą wystarczające do tej powierzchni pomieszczenia? Kuszą mnie również modele SPL-120 CE oraz R-112SW, jednak wolałbym nie przeznaczać na ten zakup ok 2500 zł.
  6. U mnie jest wzmacniacz stereo. I jeśli chcesz sprzęt do muzyki to jednak taki Tobie polecam. Amplituner to sprzęt do kina domowego. Elektronikę mam od Rotela: RCD-951, który też "fabrycznie" ma ubogi bas i gra analitycznie i sucho, mój modyfikowany. Wzmacniacz RA-971. Elektronika od Rotela połączona z metalizowanymi membranami głośników średniotonowych i metalowymi tweeterami... Przed modyfikacjami tego nie bardzo dało się słuchać - po godzinie ból głowy. Bóle początkującego audiofila, kto tego nie zna Usłyszał, że kefy grają rozdzielczo, rotele mocne z dobrym basem, to musi razem grać dobrze wydobywać wszelkie niuanse i smaczki z muzyki. Szybko się okazało że to nie takie proste. Ale to był też początek zabawy z modyfikacjami, a satysfakcja bezcenna
  7. No to niezła kontynuacja - pierw fałszowanie historii, teraz niezbyt rzetelne dziennikarstwo... Jakby to było 74 lata temu - to dziennikarze brytyjscy mogliby wziąć udział w defiladzie. Bo wolne miejsce by się znalazło, po tym jak Brytyjczycy nagle amnezji dostali i zapomnieli co Polacy zrobili przez poprzednie pięć lat. No ale starczy tej historii, Kubice w ciężarówce Williamsa pożegnamy za 10 dni - no może trochę później, bo pojawiły się pogłoski że Kubica może wziąć udział w posezonowych testach opon 3 i 4 grudnia w Abu Zabi (jeśli wschodząca "prawie" gwiazda Williamsa będzie testowała opony w zespole Mercedesa - to w Williamsie zostanie Kubica oraz Latifi) . A dziś rano pojawił się holenderski ślad "Robert Kubica miał wybrać ofertę Racing Point na sezon 2020 - informują holenderskie media. Polak otrzymałby rolę kierowcy rezerwowego i testowego w kanadyjskiej ekipie. Równocześnie startowałby w barwach BMW w DTM." https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/855661/f1-robert-kubica-w-racing-point-holenderskie-media-sa-tego-pewne zobaczymy... Pozdrawiam
  8. Sprawa częściowo sie rozwiązała bo dostałem "w spadku" zestaw kolumn 5.1 Jamo (E500, E550 i E 4SUB.4). Jakośb je sobie poupycham. Potrzebuję teraz znaleźć amplituner. Czy Jest duza różnica miedzy yamaha v385 a v485? W cos takiego caluje czy to dobry kierunek? Szukam tez używanych ale nie za bardzo wiem na co w szczególności zwracać uwagę.
  9. Hej, Zastanawiam się nad podobnym rozwiązaniem, ale nigdzie nie mogę doszukać się odpowiedzi, czy to zadziała. Sprzedawcy z jakiegoś powodu zgodnie odradzali takie rozwiązanie, proponując amplitunery. Czy np. taki chromecast mogę podłączyć bezpośrednio do wzmacniacza z wbudowanym DAC, i zagra to lepiej niż amplituner?
  10. W tym najwyzszym modelu Rotel A14 masz te wejscia i jest oczywiscie mocniejszy od w/w modeli, ale jest tez sporo drozszy.
  11. Dalej... Czy ma sens kombinacja zestawu 5.1 z kolumnami podłogowymi - takie pomieszanie stereo z kinem domowym? Szukałem takich rozwiązań i podsunęło mi np: a) 5.1 QUADRAL ALUMA 2200 + Quadral ARGENTUM 550 - cena znośna, czy optymalnie i z sensem - nie wiem b) Polk Audio TL1700 (albo 4x Polk OMW3 + central + sub) + jakieś podłogowe może WILSON Raptor 5 c) KEF E305 + jw. może Melodika może Magnat Quantum 757 Wysokość nadproża 27cm trochę mnie trzyma z wielkością kolumn aby nie wystawały... do tego biały kolor najlepiej mat+połysk albo tylko połysk... domieszki drewnopodobne odpadają. Ostatecznie się wkurzę i przemaluję moje aktualne QUINTAS 500 i jako podłogowe będą działać, chyba nie są aż takie złe?
  12. Today
  13. Jako dobra alternatywa do tego odtwarzacza troche drozsza CD-N301.
  14. A podepnij mikrofon do słuchawek ten sam problem miałem i mam ten sam telefon bez mikrofonu nie czyta a z mikrofonem czyta normalnie
  15. Hegel to juz calkiem inna polka cenowa i brzmieniowa. Wypozycz i zobaczysz czy bedzie Ci sie podobac w polaczeniu z Twoimi kolumnami.
  16. będąc na avs usłyszałem ten utwór podczas testów zestawu gryphon, jakiś młodszy audiofil zapodał ten utwór Yosi Horikawy teraz słuchając na moim zestawiku nie mogę niestety usłyszeć tej samej głębi, polecam jako utwór testowy...
  17. Ewentualnie podłączenie kablem optycznym 🙂
  18. Zgadzam sie z opinia w 100%. Wedlug mnie jesli podobalo Ci sie granie CA CXA80 (poluj na uzywke albo czekaj na jakas okazje) w polaczeniu z Zensorami 7 to nie kupuj nic innego. W przypadku gdy kupisz cos slabszego (gorszego) to bedziesz wracal myslami do tamtego polaczenia po prostu zalowal.
  19. Przy opcji amplitunera stereo warto posluchac tego Denona DRA-800H: https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/STEREO/ZESTAWY_STEREO/DRA-800H___SIGNATURE_S55E, https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/STEREO/ZESTAWY_STEREO/DRA-800H___SIGNATURE_S60E. Od razu zaznaczam zebym nie narazil sie na krytyke kolegow z forum, ze niektore polaczenia wielkich tez mi sie nie podobaja ale to akurat tak. Druga sprawa ktora krytykowalem sa wejscia HDMI w amplitunerze stereo, ale Denon nie amplitunera stereo bez tych wejsc. Macku idz odsluchaj i wtedy moze bedziesz wiecej wiedzial czego oczekujesz tz. co Ci sie nie podobalo lub bylo w porzadku.
  20. Cześć, W podanej kategorii cenowej jest kilka modeli, które zasługują na chwilę zastanowienia. Uważam, że warto zwrócić uwagę na Brainwavz HM5 lub Beyerdynamic DT770 Pro w wersji 32 Ohm. Beyerdynamic to lepsza przestrzenność i lepiej kontrolowany dół. Brainwavz to nieco łagodniejsza góra, dużym plusem jest odpinany kabel.
  21. O 14 jadę je testować i zobaczymy czy kupię napisze jak się zgrywają z tym onkyo a ty jaki masz ampli z tymi kefami ??
  22. Z tego co dostrzegam spod maskownic, to są iQ7. Mam takie i rzeczywiście basu brak. Mocno je modyfikowałem (sporo się przy okazji nauczyłem) i grają teraz zadowalająco. Napisz jak z tym ampli się zgrywają.
  23. Nie, ale myślę ze będą w podobnym stopniu niewygodne na dłuższa metę. Słuchawki nauszne po to aby mogły przenosić nisko schodzący i mocny bas, muszą mocno naciskać na uszy. Bez tego będzie problem ze szczelnością.
  24. Ja mieszkam w Szwajcarii i właśnie trafiło mi się coś takiego ale za bardzo się nie znam I czytałem o tym właśnie ten zestaw mam do kupienia za 1300 zł ale co niektórzy piszą ze te głośniki nie maja basu i właśnie jadę dzisiaj to przetestować zanim kupię A wcześniej miałem onkyo ht r370 ale nie chodziło to jakoś świetnie i teraz szukam czegoś mocniejszego z ładnym dźwiękiem
  25. Obserwuje Pioneera N50AE od dluzszego czasu w roznych sklepach.W tym tez na Allegro.I dzis widze ale nie powiem gdzie, w kazdym razie u branzy, jego stara cene 3999zl. nowa 3899.Nawet na Allegro 3999 nie bylo od przynajmniej pol roku jesli nie dluzej.Cena 3899 widnieje praktycznie wszedzie od dawna.Podobne sytuacje zauwazylem odnosnie innych urzadzen.Przypomina mi to sytuacje z InterMarche z ub roku kiedy to kawa Tchibo nagle zostala opatrzona nowa promocyjna super cena 8.99 za 250gram podczas gdy ta kawe w tej wlasnie cenie kupowalem w tym markecie za 8,99 przez dlugi dlugi czas.Jesli ktos nie zapamieta normalnej ceny danego produktu obowiazujacej przez jakis wczesniejszy okres czasu to nie zorientuje sie ze ta rzekoma promocja jest zwykla sciema....😄
  26. Witaj, jeśli dorzucasz parę złotych, będziemy w stanie zaproponować Ci kilka naprawdę dobrych konfiguracji. W granicach 3000 zł. masz Onkyo TX-8250 z Heco Aurora 300 oraz moim zdaniem jeszcze trochę lepszy Onkyo TX-8250 z Monitor Audio Bronze 2. Ewentualnie podobne zestawy na Yamaha R-N402D. Jeśli 2500 zł. to maksymalna kwota, pozostaje zestaw Yamaha R-N303D z Pylon Audio Pearl Monitor. Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...