Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. MobyDick

Streamer

W ciemności różne rzeczy straszne się dzieją .
  3. Poprawka inny wzmacniacz już mam to jeszcze stówkę mogę zejść z ceny.
  4. Kobieta kobietę zrozumie Skoro kupować chcesz w Polsce, to czego byś nie wybrała, zawsze możesz skorzystać z 14-dniowego prawa zwrotu. Ja niestety nie spotkałam się nigdy ze 100% pozytywną opinią o żadnym produkcie TWS w tym przedziale cenowym - to będą zawsze jakieś kompromisy, przynajmniej teraz, kiedy to wciąż produkt 'świeży'. Ze swojej strony zawsze polecam MEE Audio X10, bo te testowałam dość intensywnie i po prostu wiem, że się sprawdzają, ale tu wykraczamy dość mocno poza założony budżet. Jeśli mimo to się zdecydujesz i odezwiesz do naszego działu obsługi klienta to na pewno wyczarowaliby jakiś mały rabat.
  5. Today
  6. Jezeli nie sluchasz zbyt glosno muzyki oraz nie potrzebujesz CD to warto posluchac: R-N402D + Mission QX-2, lub troche ponad budzet: R-N602 + Mission QX-2.
  7. Ma na pewno. Nie każdy transport podłączony do tego samego dac brzmi tak samo, a firmy znane z produkcji najlepszych transportów dbają o zasilanie. Pytanie tylko jak duże są to zmiany. Niżej Auralic G2 w środku, który nawet nie ma dac
  8. Q21

Pianocraft albo... ?

Poza trochę lepszym wyposażeniem, model R-N602 jest wyraźnie lepszy dźwiękowo. W podanym budżecie zmieścimy się z dobrymi kolumnami i modelem R-N602, dlatego nie zwracałbym uwagi na "303". Ja osobiście R-N602 zestawiłbym zdecydowanie z Heco Aurora 300, ewentualnie także ciekawy zestaw z Monitor Audio Bronze 2. W przypadku konfiguracji z MA uzyskasz trochę bardziej jasny, analityczny dźwięk.
  9. https://powrotroberta.pl/2019/12/testy-dtm-w-jerez-dzien-1-relacja-live.html https://powrotroberta.pl/2019/12/testy-dtm-w-jerez-dzien-1-relacja-live.html#dokomentarzy
  10. Jak ma mały budżet niech kupi onkyo 686 na promocji , ampli kd gra tak samo jak ampli stereo tej firmy , testowałem , w ślepym teście nikt nie rozróżni
  11. Pozdrawiam wszystkich. Temat w sumie stary jak świat - "jakie kolumy do mego pokoju".? Ale w końcu po to jest forum 😉 Zatem do rzeczy. Pokój około 25m2. Jak widać, za słuchaczem jest jeszcze dalszy ciąg pomieszczenia (jadalnia). Styl myzyki , klasyka, soul, raczej kameralne klimaty (mało hałasu i krzykliwych dynamicznych dźwięków). Cały dźwięk powinien być słyszalny jakby był dookoła. Bas miękko rozlewa sie po całym pokoju a fortepian jakby stał obok mnie. Lubie, kiedy muzyka jest miłym tłem do spotkań towarzyskich i jest słyszalna ale nie nahalna. Ot i moje oczekiwania. Z analizy forum wynika, że bez uszczerbku na jakości zdecydowanie lepiej jest celować w kolumny używane gdyż za tę samą cenę można trafić sprzęt z półki albo i dwie wyżej. Moje dotychczaswe Klipsch F-01 poszły w świat a ja szukam następcy w cenie do około 2500 za komplet. Dotyczhcasowa (wiekowa już) Yamaha RXV 494 tez w najbliższym czasie zmieni właściciela ale zaczynamy od głośników. Z dotychczasowych artykułów i opinii wychodzi mi coś takiego 1-Dali oberon 7, 2-Dali Zensor 7 Black Ash 3-Magnat mr780 4-Monitor audio bronze 6 Czy ktoś mi pomoże i podpowie jak najkorzystniej wykorzystać ten budżet do moich potrzeb?
  12. Pytanie tylko, w którą stronę to "zboczenie" rozwinie się u kolegi. Na którymś z for wyczytałem opinie, że większość osób zaczynających od KD kończy na klasycznym stereo. Nie wiem ile w tym jest prawdy. Wiele lat temu pochlanialem kilka filmów tygodniowo. A muzyka była tylko tłem do codziennych czynności. Teraz oglądam 3-5 filmy w miesiącu natomiast muzyki słucham w każdej wolnej chwili. Co nie znaczy, że u innych te proporcje nie rozwiną się w inną stronę. Ale odbieglismy od tematu a autor watku zapewne dalej nie wie co robić 😉. Odsłuch - to najprostsza rada.
  13. Dziękuję za odpowiedzi Słuchajcie, jestem taką kobietą, że nie potrafi sama podejmować decyzję - potrzebuję konkretnie nazwy co kupić haha Jeśli chodzi o przykład MobyDick, niestety słuchawki na kablu nie wchodzą w ogóle w grę. Wolę jechać bez muzyki, a kupić bezprzewodowe, bez żadnego kabla. Poza tym będę kupowała w Polsce Proszę o pomoc
  14. Sam napisałeś w innym temacie, że różnica jest marginalna, co prawda dotyczyło to Aurora 700 i MS 900 ale jedna...czang pisał, ze ma mały budżet i jeśli tym się kieruje to powinien wybierać zestaw Onkyo 8250 i MS 1000 bo różnica w cenie jest na prawdę duża.
  15. pamiętaj, że taką potrzebę dialogu płynącego z obrazu, mają głównie tacy zboczeńcy kinowi, jak my ktoś, kto do tej pory nie obcował z kinem i nie jest nawet do takiej formy przekonany, do tego w przewadze preferencji i tak jest muzyka, nie film, może nawet na takie kwestie nie zwracać uwagi. Osobiście, przy takich preferencjach, nigdy nie zamieniłbym wzmacniacza stereo na ampli KD (w tym samym budżecie) w celu uzyskania kolumny centralnej, kosztem pogorszenia sekcji stereo. Ale to jest tylko i wyłącznie moje zdanie 😎
  16. Pamiętaj tylko że to kabel kierunkowy, czyli strzałka w kierunku zestawów głośnikowych :))
  17. Kupię suba Jamo X 5 w bdb stanie .Cena do ustalenia. Oferty prosze kierować - 602 686 595
  18. Najważniejsze czy masz przyjemność ze słuchania swojego zestawu, jeśli tak, ciesz się nim i nie szukaj dziury w całym :)) Ważne żebyś miał kable ze złączkami np. widełki, nie gołe, bo będą się utleniać i to pogorszy efekt na pewno.
  19. Ok, siedząc w sweet spocie wszystko jest ok. Problem pojawia się kiedy przed TV zasiada więcej niż jedną osoba i nie każda znajduje się w tymże sweet spocie. Wtedy jedna osoba slyszy dialogi płynące "z telewizora" ale już inni słyszą dźwięk z lewej bądź prawej kolumny. Sam wielokrotnie przelaczalem dźwięk z filmów w tryb stereo siedząc obok jednej kolumny i mi osobiście takie rozwiązanie nie odpowiada. Ale oczywiście niczego nie narzucam. Pozdrawiam.
  20. i taka jest właśnie różnica między Tobą kolego seba3002, a autorem wątku. Poza tym kompletnie nie rozumiem podnoszonej w wielu tematach histerii związanej z dialogami na klasycznym stereo (bo taki argument przewija się za pójściem w kolumne centralną, zamiast 2.0). Dźwięk w stereo, puszczony na stereo i niczego (poza poczuciem przestrzenności względem 5.1) mu nie brakuje
  21. Myślę, że wszyscy jak jeden mąż poleca Ci dozbieranie monet. Co w przypadku KD wiąże się moim zdaniem wydatkiem rzędy co najmniej 3500-4000 PLN. W przypadku stereo myślę, że w 2000-3000 PLN zbudujesz coś fajnego. I broń Cię Boże przed sounbarem 🙂.
  22. A ja bym tego tak nie upraszczal. Sam używam takiej protezy (3.1). Z tym, że ja zaczynałem budować swój zestaw z myślą o kinie domowym 5.1. Ostatecznie jednak okazało się, że w moim przypadku odsłuch stereo przeważa. Dlatego sam amplituner AV zasila tylko kolumnę centralną, bez ktorej oglądanie treści wideo jest moim zdaniem takie sobie. Tyle, że do odsłuchu stereo posiadam osobny wzmak, który też służy jako końcówka mocy dla frontów w KD plus źródło w postaci bluesound'a. Ja proponowałbym zakup wzmaka, który - jeśli słuchanie dialogów w stereo będzie dla Ciebie kiepskie - możesz zawsze rozbudować o tani amp AV, kolumnę centralną plus sub a kiedyś może i głośniki efektowe (które i ja może dokupie 🙂).
  23. Wiadomo że najlepiej już sprawdzony. Ciekawe czy to ma jakiś wpływ, gdy używany maliny tylko jako transportu plików
  24. A coś znajdę do tysiąca? Widziałem, że są soundbary 5.1 do, ale to pewnie też dziadostwo:( A ten wzmacniacz stereo da jakiś dużo lepszy dźwięk niż mój telewizor? Możesz coś polecić? Znalazłem coś takiego https://www.mediaexpert.pl/soundbary/soundbar-yamaha-yas-106-czarny,id-1246100 Dodam, że denerwuje mnie sztuczny dźwięk z telewizora i chce coś kupić by poprawić jakość oglądania filmów:)
  25. @rms.pl dowolny ? https://m.pl.aliexpress.com/item/32869469427.html?pid=808_0016_0231&spm=a2g0n.search-amp.list.32869469427&aff_trace_key=&aff_platform=msite&m_page_id=9181amp-2a9qihcrrUfbMyvrnpbHoQ1576053067154&gclid=null @5k7 ten smsl odpada ze względów wygody bo nawet spotify connect, a z tidalem też raczej po bubleupnp bym musiał kombinować.
  26. cześć, pytasz o kino, a to, co wstawiłeś nie ma z nim wiele wspólnego. Pierwszy, to klasyczny wzmacniacz stereo z dwoma monitorami, a drugi...tu powstrzymam się od jakiegokolwiek komentarza.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...