Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Hej takie pytanie czy ktoś chciałby po taniości odsprzedać wim z uszkodzonym gniazdem optycznym? :)
  3. Sprawdź apke Mconnect Life, jeśli będzie Ci działać możesz kupić normalna wersję za około 30zl.Kliknij na dole w Play To i powinien pokazać ci się 7000n po UPnP. Potwierdzasz klikając w niego by zrobił się na niebiesko. Klikasz Browser i wybierasz Tidal. Dalej powinieneś sobie poradzić. Dla mnie gra po UPnP lepiej niż z Heosa.
  4. Panowie - przymierzam się do AU 07 Anniversary. Co nim sądzicie? Jakie są Wasze spostrzeżenia i uwagi? Jak wypada w porównaiu z modelami 907? No i czy sprowadzać z Japonii, czy lepiej kupić w Polsce (lub Europie)? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  5. Pokaż mi w którym momencie zacytowałem jakikolwiek fragment Twojej wypowiedzi PW. Dość tych konfabulacji. Z mojej strony również EOT. PS Miałem wrażenie, że faktycznie zależy Ci na informacjach dotyczących audio, do czasu kiedy zacząłeś mnie umoralniać na PW.
  6. Jest rozwinięciem Pro Plusa, bo oba są przedwzmacniaczami. Wiim Amp to pełnoprawny wzmacniacz.
  7. No to ja się wypowiem tak: z tą sceną to raczej zależy od źródła tudzież nośnika a właściwie realizacji.... no nie jest możliwe żeby amused to death zamykało się w obszarze kolumn ;-) Znowu - z drugiej strony Twoje odczucia są po lampie... moje po innym tranzystorze ;-) niemniej ja się podpisuję pod opinia Czubsi - ten klocunio jest naturalny jak jasny gwint.... @czubsi ciekawi mnie ten temat moda o którym wspominasz...
  8. Ale wyciąganie jakiś jej fragmentów, przeinaczanie już nie jest?. To jest korespodencja moja i Twoją. Ja nie mam nic przeciwko, wiec komu to szkodzi?. Czytasz sie czasem? Teraz serio EOT. Ignorujmy sie forum jest duże.
  9. Człowieku - o czym Ty piszesz? Upublicznianie wiadomości PW jest poniżej krytyki. No, ale widać , że u Ciebie granice sa ruchome w zależności od potrzeb.
  10. A ja wrócę do tematu 🙂 Nie mam w pokoju miejsca (ok, może mam, ale nie marzy mi się przemeblowanie) na wiele głośników, z tyłu, mój aktualny zestaw dwóch kolumn jest OK, ale widziałem u znajomego kino domowe tylko z "frontem" - coś w rodzaju 3.2 zamiast 5.1 czy 5.2. Takie 3.2 to nawet mam miejsce żeby sobie ustawić, czyli do moich R700 dokupuję R400 + 2 x HTS 12. Co myślicie o takim pomyśle, i jaki AVR by miał tu sens?
  11. Myślę że warto raz jeszcze przeczytać całą korespondencje, dokładnie, że zrozumieniem, bo ktoś tu sobie za dużo dopowiada lub ma zwyczajnie problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Ja tematu Ukrainy nie zacząłem, a skoro zostałem wezwany do odp. to wyraziłem swoje zdanie(przepraszam, że nie był zgodny z tym co chciałeś usłyszeć). Wiem, że znasz sie z Tomkiem bardzo dobrze i wzajemnie się szanujecie, ale to nie powód żeby wbijać klina miedzy Nas, bo nie podoba ci się że ludzie mają różne wizje świata. I jasne że Tomek ma prawo uwierzyć Tobie, a nie mnie i to też uważam za zupełnie naturalne z racji zażyłości waszych relacji, tylko podważanie moich wypowiedzi w ten sposób jest zwyczajnie krzywdzące. Nie mam potrzeby kadzić, upiększać by sie przypodobać. Po spotkaniu spotkaniu z Tomkiem napisałem jak było, zdanie podtrzymuje(super człowiek, tak samo jaki i zestaw, a że jestem teraz wrogiem.... trudno). Tyle ode mnie. Jak chcesz to możesz nawet całość Naszych rozmów wrzucić(nie mam nic przeciwko, tak samo jak i do ukrycia). Zapraszam na PW. Z miła chęcia odpiszę. Nie zaśmiecajmy juz tego miejsca.
  12. Fikołek fikołkiem. Inną sprawą jest próba narzucenia swojego widzimisię.
  13. Reasumując - Wiim Ultra jest rozwnięciem Wiim Amp a nie Wiima Pro plus?
  14. Dziękuję, sprawdzę i odpowiem.
  15. Uszy do góry, mam kolumny marki Pilot z 1993 roku. Ich gumowe zawieszenia głośników są w idealnym stanie, mają ponad 30 lat, i nie ma żadnego problemu. Jeżeli guma z 1993 roku nadal hula, to ta z 2020 nie jest żadnym realnym problemem, to nie czasy gąbkowych zawieszeń Tonsila. Ciesz się słuchaniem muzyki, nie przejmuj się takimi nic nie znaczącymi detalami. Pozdrawiam.
  16. Znam takie przypadki u różnych producentów ampli, zawsze pomaga reset amplitunera w moim przypadku. Zobacz może i tobie pomoże, na pewno warto sprawdzić.
  17. Today
  18. To normalne, im lepszy sprzęt, tym więcej słychać niedoróbek w nagraniach. Bo prawie każde nagranie jest inaczej zrealizowane technicznie. Pliki z Tidala też brzmią różnie. Czasem gorzej niż ich odpowiedniki na Spotify, ale to nie wina serwisu, tylko jakości konkretnych plików.
  19. Witam wszystkich Forumowiczów. Problem z Tidalem, a właściwie z aplikacją Tidal polega na tym, że po kliknięciu ikonki sieciowej u góry, z prawej strony ekranu powinienem mieć możliwość wyboru urządzenia sieciowego, które będzie bezpośrednio odtwarzało wybraną muzykę - tak, jak np. w aplikacji Spotify (ikona sieciowa znajduje się na dole ekranu). Aby odtwarzać muzykę w jakości HiRes, najpierw muszę wybrany album zapisać na listę ulubionych, a potem dopiero odtwarzać za pośrednictwem aplikacji HEOS na urządzeniu docelowym - wzmacniaczu sieciowym Marantz PM7000N. Restartowałem router, telefon oraz reinstalowałem obydwie aplikacje: HEOS i Tidal. Niestety, aplikacja Tidal, po kliknięciu w ikonę sieciową pokazuje tylko jedno urządzenie sieciowe: "To urządzenie", czyli mój telefon, a nadal nie "widzi" wzmacniacza PM7000N. Takiego problemu nie ma w przypadku odtwarzania ze Spotify, tyle że jakość pozostawia wiele do życzenia. Z różnych względów nie mogę wymienić sprzętu audio, zresztą Marantz z audiovectorami QR1 gra pięknie - do pełni szczęścia brakuje tylko bezpośredniego odtwarzania wybranej muzyki z Tidala. Jak "zmusić" aplikację Tidal, żeby zechciała "zobaczyć" inne urządzenia sieciowe, a przede wszystkim Marantz PM7000N? Bardzo proszę o pomoc, być może ktoś z Państwa spotkał się z podobnym problemem. Kazimierz
  20. Cześć Chciałbym zapytać czy istnieje możliwość podłączenia dwóch niezależnych wzmacniaczy pod jeden streamer? Posiadam zestaw Audiolab 7000a + 7000N, który obsługuje mi pięknie salon, ale mam też łazienkę w której zamontowałem głośnik instalacyjny stereo z myślą, żeby podłączyć go pod jakiś mini wzmacniacz np: Fosi Audio TB10D. Czy jest szansa żeby Streamer Audiolab 7000N obsłużył również ten mini wzmacniacz? Zdaję sobie sprawę, że mało prawdopodobne jest żeby dwa zestawy działały jednocześnie (niezależnie), ale czy mogą działać zamiennie; albo słucham w salonie, albo w łazience. Mam nadzieję, że opisałem to dosyć zrozumiale Będę wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam Tomek
  21. Powiem ci, ze u mnie rock tez srednio brzmi, mimo, ze rocka raczej na codzien nie slucham, to sobie sprawdzilem. Wydaje mi sie tez, ze wiim jest dosc czuly na jakosc nagrania. Rozne kawalki z roznych zrodel i jeden brzmi lepiej inny gorzej. Nie wiem czemu tak jest.
  22. Tylko co odmienny pkt. widzenia na pewne sprawy ma wspólnego z Altecami i moją szczerością. Niezły fikołek powiązać jedno z drugim... i deprecjonować na podstawie tego sens/szczerość mojego przekazu.
  23. @PanKlor i @Butler miałem z tyłu głowy Bravia Core że obsługuje, ale że nie mam u siebie to nie byłem pewien 👍 możesz wypożyczyć i porównać. Ja miałem Onkyo TX-NR686, ale niestety zostało uszkodzone (piorun) w 2021 roku gdy na rynku praktycznie nic nie było i kupiłem Marantz-a SR-5013 (dziś jego następcą chociaż nie bezpośrednim bo był jeszcze 5015 jest chyba Cinema 60). Sprzęt całkiem fajny, na pewno w stereo wypada lepiej względem byłego Onkyo, jednak w kinie dla mnie - to moje zdanie i odczucia - mimo gorszego systemu kalibracji/korekcji Onkyo "zjada go na śniadanie". Marantz jest w moim odczuciu zbyt wyważony, łagodny i brakuje mu czasem tzw. pazura w pewnych momentach. No moim zdaniem dużo "żywiej" odczuwałem Onkyo, potrafiłem podskoczyć na fotelu - czego nie mogę powiedzieć w przypadku Marantz-a. Yamahy nie miałem okazji u siebie posłuchać, ale z tego czytałem chyba bliżej jej w przekazie do Onkyo niż Marantz-a. Nie wiem też jak wypadłby Denon względem Marantz-a, mimo że to jedna "stajnia". Ale jak możesz wypożyczyć to warto sprawdzić, co własny słuch to własny słuch - żadna opinia go nie zastąpi. To jednak jest slim i chyba ma nieco niższą moc względem V4A, ale cyferki to nie wszystko, najlepszy jest odsłuch.
  24. Z mojej strony również. I jeszcze raz przypominam TO JEST POLSKA, a NIE UKRAINA!!!.
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...