Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Today
  2. Ten post do usunięcia. Zdublowało mi posty.
  3. Cześć. Widzisz, problem jest dosyć złożony bo nie napisałeś jaki dźwięk preferujesz. Słuchasz Tool'a - ok, muzyka filmowa ok. ale nasze gusta, preferencje muzyczne słuchając takich gatunków mogą być zgoła odmienne. Jeden lubi dźwięk szybki, precyzyjny, ale i zarazem chudy bez masy i wypełnienia, konturowy, a drugi cieplejszy, wypełniony, masywniejszy, ale już nie tak szybki i precyzyjny... Od tego dużo zależy. Oczywiście - ktoś mógłby napisać, że chciałby osiągnąć dźwięk precyzyjny, rozdzielczy, szybki, a przy tym barwny, plastyczny, pięknie wypełniony - i taki o to opis wręcz idealnie moim zdaniem pasuje do muzyki ciężkiej , ale niestety - to nie te kwoty. więc gdzieś trzeba iść na kompromisy. Szkoda, że nie masz w pobliżu jakiegoś salonu audio , abyś mógł odsłuchać kilka zestawów. Ja rozumiem , że osobiście możesz nie wiedzieć jak sprecyzować swoje preferencje brzmieniowe, ale po takich odsłuchach porównawczych byś już wiedział jaki dźwięk jest Tobie bliski. Wtedy też znacznie łatwiej jest pomóc. Patrząc jednak na taki w miarę uniwersalny zestawik w tej kwocie do takiej muzyki to osobiście bym wybrał kolumny Acoustic Energy Evo 1. Te kolumny mają swoisty wykop, rozmach, ale są dość jasne, więc trzeba uważać z doborem elektroniki. Do nich niezłym wyborem byłby Nad 326, utemperowałby górę, dodał masy. Nad'y lubią grać dużym, dynamicznym dźwiękiem wypełniając pokój więc z tymi preferencjami mogłoby Ci to podpasować odnośnie tego wypełnienia o którym pisałeś. Kreuje też fajne efekty stereo jak na ten budżet. Jedna uwaga. Niektóre egzemplarze NAD 326 miały taką "wadę" , że przy minimalnych głośnościach potrafiły wysterowywać najpierw jeden kanał, a następnie wraz z lekkim podwyższeniem głośności dołączał drugi. Dlatego zawsze przy ewentualnym zakupie tego modelu by trzeba było zapytać sprzedającego czy takie coś występuje w jego egzemplarzu. Swoją drogą jakby nie podszedł to go łatwo odsprzedaż bo to chodliwy towar. Kolumny - cena około 500 - 600 zł. Wzmacniacz - około 800- 900 zł. Więc mieścisz się w budżecie. Oczywiście doradzam odsłuch przede wszystkim, szukanie tych elementów w pobliżu miejsca zamieszkania. Jeśli chodzi o starsze wzmacniacze Rotela z serii RA 9xx to z reguły grają jasno z wycofaną średnicą, konturowo, ale dynamikę i przestrzeń mają bardzo dużą. Takich kolumn jak AE bym do nich nie podłączał bo by było jak dla mnie zbyt jaskrawo z kiepską średnicą. Do nich trzeba kolumn z dobrym wypełnieniem , cieplejszych. Dobrze słyszałeś, ale to niestety nie te rejony cenowe, a znacznie, znacznie wyższe .
  4. Szkoda że nie odezwał się żaden z kolegów od metalu. Wtedy pewnie łatwiej było by podjąć decyzję. Skłaniam się ku zestawowi z Elac debut b6.2 plus jakiś rotel bądź yamaha. Zauważyłem że na aukcjach rotele z pilotem to wersje a2 w górę. Nie zauważyłem by ktoś sprzedawał w/w kolumny na aukcjach pozostaje więc zakup nowych bez możliwości odsłuchu bo mieszkam na zadupiu czyt. Olsztyn. Oczywiście do tego zamierzam złożyć malinkę jako źródło dźwięku. Uznałem to za świetne rozwiązanie tym bardziej że mogę obok volumio zainstalować Androida i oglądać filmy z dobrą jakością dźwięku . Nie wiem czy dobrze to sobie poukładałem w głowie. Robię coś na wzór biznes planu a raczej planu zakupowego. Widziałem na stronie top hi-fi fajne zestawy tych kolumn z paroma wzmacniaczami. Cena mocno przekracza budżet ale może jest opcja wzięcia czegoś na raty. Wiem że mogę trochę wymyślać, marudzić, ale staram się znaleźć złoty środek. Mam mętlik w głowie tym bardziej że wiąże się to z wydaniem sporej ilości pieniędzy a nie ma kogo się poradzić. Podnoszę wciąż granice budżetu bo czasem może lepiej wydać więcej na nowy z dobrą poradą niż jeździć po Polsce po prywatnych domach na odsłuchy i tracić czas jak i środki które można by było przeznaczyć na sprzęt. Dziękuję wszystkim za porady bo są dla mnie bardzo ważne i doceniam każda cenną radę. Pozdrawiam Łukasz
  5. Przedwzmacniacz zgarnę jak będe na święta w PL Amplituner powinien dać radę. Muszę tylko dokupić kolumny. A jak z tym panasoniciem? Lepiej Panasonica może wziąć? Wkładka Technics. Może warto ewentualnie do tego Ortofon 2M Red Verso ?
  6. Technics ma wkładkę audio technika, na początku wystarczy. Ewentualnie dokupisz igłę. Ten model jest średni, ale ładny stan wizualny. Przedwzmacniacze podawałem, zapytaj czy jest możliwość wysłania za granicę. Gramofon kup na miejscu.
  7. Ten Technics widziałem aukcję jakąś to za 500EUR jakiś poszedł nawet 😮 Godny polecenia? - Technics SL 2000 - Nowa wkładka - Nowa igła - Preamp - Teac AG 7D Taki zestaw już wporzo? + Jakie kolumny macie pomysł?
  8. Wczoraj
  9. Waty watom nierówne niestety Ważne jest ile mocy oddają przy niższej impedancji głośników, jaki jest maksymalny pobór prądu, jakich rozmiarów jest zastosowane trafo, jakie kondensatory w torze zasilania... Uwaga !!! Akurat ta wersja Jolidy co ma Pumpurek w sprzedaży może nie nadawać się do tych Dali 850. Ja słuchałem nowszej wersji JD 1501 BRC, która jest przystosowana do dużych obciążeń. Wersja JD 1501 (ta u Pumpurka) jak się okazuje według danych technicznych obsługuje kolumny o impedancji min. 8 ohm, Co prawda, może je dobrze napędzić bo sekcje zasilania ma bardzo dobrą, ale bez sprawdzenia bym nie ryzykował.
  10. Przy takiej cenie, to głównie zostaje Ci Yamaha. Jeden z pierwszych RN402 i do tego podstawowe głośniki. Jak na przykład wspomniane Indiany Nota 550X
  11. Ja przede wszystkim zmieniłbym amplituner na Yamahę RN 602. A z głośników, które Ty wymieniłeś, to połączyłbym z STX Electrino lub Polk S50. W obydwu przypadkach, taka konfiguracja powinna Cię zadowolić jak na początek. Unikaj jasnych kombinacji, bo mogą Cię zmęczyć.
  12. Technics SL-2000 za 150 €, ładny stan https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/technic-direct-drive-plattenspieler/1255235916-172-981 Panasonic sl h 401, 110 € https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/plattenspieler-panasonic-sl-h-401/1140855467-172-1578
  13. Witam serdecznie, Podjąłem ostatnio decyzję, że chciałbym zacząć budować kino domowe, zaczynam praktycznie od 0, ponieważ obecnie mam tylko głośniki Microlab Solo 7c podłączone przez DAC (d3 fiio) optykiem do TV Samsung MU7002. Nie jestem do końca zadowolony z tego jak to gra (podejrzewam słabą kartę dźwiękową w TV) dlatego chciałbym doinwestować i poprawić jakość dźwięku. Sprzętu używam głównie do gier (ps4) oraz filmów, rzadziej muzyka (90% czasu to gry i filmy). Salon mam około 20m2, prostokątny, z kanapy do TV mam około 2,3m, więc niedużo. Chciałbym zacząć od wyboru odpowiedniego amplitunera, celuję w około 2000 zł za ampli, czytałem, że w tym przedziale można już kupić solidny sprzęt. Zależy mi na obsłudze 4K i HDR, czyli raczej nowsze modele, coś bardziej przyszłościowego. Zaproponujecie proszę nad jakim modelem ampli radzilibyście się zastanowić? czy kupując ampli będę na początku mógł korzystać z głośników, które mam czy od razu radzilibyście wymianę ich na coś innego? Docelowo chciałbym osiągnąć 5.1, jednak budować to etapami. Będę wdzięczny za pomoc i podpowiedzi. Pozdrawiam,
  14. Czysta strona nie potrzebuje wydajnego zasilania,tu spokojnie wystarczy 5v 1A Nie mogę odnaleźć wersji swojego zasilania,ale jest to płytka 2x 3A max Z pomiarów miernikiem napięcia,malina +sygnatura , bierze około 10W . Są jeszcze różne teorie zasilania sygnaturki w przedziale od 5-9v, gdzieś na anglojęzycznych forach czytałem.Ja zdecydowałem się na 5,1V zarówno malina jak i hat.Podobno zasilaniem, kondensatorami układu zasilania też można wpłynąć na brzmienie.Ale do tego jeszcze nie dojrzałem 😂 U niektórych Pi działa 24h,jako że nie można wyłączyć jak tylko wtyczką z gniazdka,to założyłem u siebie gniazdo Smart Wi-Fi na całe audio i załączam to harmonogramem aplikacji,lub za pomocą smartfona.Przydatna sprawa.
  15. Witam! Sprzedam świetnie grającą i wyglądającą wieżę stereo Denon F88. Jest to stara dobra szkoła, zrobiona porządnie bez oszczędności producenta. Wieża w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym, wszystko działa. Posiadam do niej oryginalną instrukcję obsługi. W skład zestawu wchodzi: CD, Deck, Radio oraz Wzmacniacz. Możliwość zakupu z kolumnami Wharfedale Diamond 9.1 lub bez (same kolumny nie są na sprzedaż). Cena wieży: 849zł Cena wieży z kolumnami : 1349zł Zachęcam do odsłuchu na terenie Bydgoszczy lub zakupu zdalnego.
  16. @Mar Ka ja swój najdroższy streamer też sprzedałem więc w warunkach domowych nie sprawdzę. Sąsiednie forum , którego nazwy nie wypowiadamy ma chyba obecnie problemy z serwerem więc też nie doczytam. No teraz tylko czekać. Nie znam się na elektronice ale czy taki Topping P50 zasiliłby mi i czystą stronę maliny i DAC Topping d50s ? Power output:USB-Ax2、DC(5.5/2.1)x1 Power supply noise:<1mVrms Output Power: DC5V 1A x2 DC15V 1A DC5V 1A x1+DC15V 0.9A DC5V 0.8A x2+DC15V 0.8A @Paweł Pawlik jestem za na 100%, testujmy !
  17. Nie sądzę żeby był wyższy natomiast na pewno będzie inaczej grać. Daj znać jak będziesz miał czas i sprzęt to potestujemy 🤓
  18. Kolonia i okolice. Remscheid, kolonia, wuppertal, solingen
  19. Sam musisz sprawdzić, czy Ci dzwoń podejdzie, 8250 ma 135w to niewiele mniej niż np. yamaha 803, która jak pisał s4home napędza je bardzo dobrze a ma 10 wat na kanał więcej. Sam sprawdź jak masz okazję
  20. Kabel zmień, bo warto. A z modami różnie jest.
  21. Też się cieszę, że Kubicy fajnie się jeździło! Później pojawiły się informację, że Robert jeździł dłużej - i pokonał łącznie 128 okrążęń. Oraz że czasy były lepsze od tych, które mieli wczoraj inni kierowcy jeżdżący BMW, a z kolei gorsze niż inni jeźdżący dzisiaj. W każdym razie - skoro Robert jest zadowolony, to musiało być dobrze 🙂 Oraz różnice były niewątpliwie mniejsze niż w przypadku tegorocznego sezonu i różnych dziwnych zagrywek Williamsa... o profesjonaliźmie ekipy nie wspominając. A jakie były naprawdę czasy w porównaniu do innych oraz czy jeździli pojazdami o porównywalnej ilości paliwa i ustawieniach to i tak się nie dowiemy... Pozdrawiam
  22. Sprzedam przedwzmacniacz gramofonowy. Wkładki MM. Marka DIY, robiony przez osobę z tego ogłoszenia. https://www.olx.pl/oferta/przedwzmacniacz-gramofonowy-mm-made-inpoland-lepszy-niz-nad-CID99-IDxQs1o.html Sprzęt bardzo mało używany. Telefon 518488933 Cena 300zł Odbiór Osobisty Oświęcim
  23. @RoRo nawet nie wiesz jak się cieszę że mu poszło fajnie, żal było patrzeć że taki perfekcjonista musi jeździć w takim zespole i jeszcze do tego tym „zlepem”. Miejmy nadzieje że w DTM’ie będzie się spełniał ! Za to warto wypić 🙂
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...