Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Today
  2. Również polecam kolegę Mariusza (Marr). Aktualnie mój 907Xr jest w jego rękach. Pozdrawiam,
  3. S4Home, O 8390. to chyba jedyny wzmacniacz z 2xhdmi out? Czy już ktoś go słyszał, ciekawi mnie jak wygląda w konfrontacji z tx-rz840? Muszę przemyśleć opcję wypożyczenia głośników. Q21, Marantz SR6013, ciekawa alternatywa. Muszę prześledzić od was propozycję głośników, dziękuję. seba3002, takie założenie też mi chodziło po głowie ale obawiam się że może być to problematyczne. Pomijam włącznie dodatkowego urządzenia, ale czy da radę uzyskać w miarę proporcjonalną zmianę głośności w kinie zakładając że fronty są podłączone do wzmacniacza stereo zawsze. Czy każda zmiana polega na dostosowaniu 2 urządzeń amplitunera i wzmaka? Jakie stereo polecasz, słyszałem że fajny jest Vincent SV-500, ale to będzie poza budżetem. Dzięki.
  4. Wczoraj
  5. Zanim jeszcze dokonasz jakiś ruchów. Spróbuj pobawić się na odległości, jeżdżąc kanapą do przodu i do tyłu. Często daje to"ukryty" efekt.
  6. No to już wiesz, że możesz kupić amplituner Yamahy. Pearl 27 to fajny głośnik. Duże, konkretne głośniki. W Warszawie na pewno są dilerzy, którzy Ci to podłączą. Zbyt popularne rzeczy.
  7. No to co? Klasycznie jakaś multimedialna Yamaha pokroju RN 402 , głośniki Indiana Line lub Pylon Audio. Z HDMI raczej nic nie znajdziesz.
  8. ok, dziękuję za opinie. Zamówiłem głośniki o których wspominałem - Tannoy Mercury 7.4. Zobaczę jak będzie brzmiało z i bez suba. Btw, aktualnie jest bardzo dobra promocja na te Tannoye w sklepie Richer Sounds. Jedyny problem to dostawa wyłącznie na adres UK, także trzeba sobie załatwić transport przez znajomego. Cena £149 (niecałe 800 zł) za parę jest niewątpliwie bardzo dobra - 1/3 ceny większości naszych sklepów... https://www.richersounds.com/tannoy-mercury-7-4-black.html
  9. Na targach ostatnio słuchałem Melody X + Demand 9 i ładnie to grało(że aż zapisałem nazwy). Natomiast generalnie to do tych mini zestawów(Melody X, Pianocraft) nie mam przekonania przy mojej powierzchni, tym bardziej, ze głównie słucham z odległości 5-6 m. No i wolę jednak pełnoprawne elementy, które łatwiej wymienić, rozbudować. Jak już wydaję kasę, to chcę widzieć to co kupuję i nie chę iśc na kompromisy (to wniosek z dzisiaj). Umówiłem się na odsłuch Yamah Pianocraft 670 i RN-402D(choć 402 sprzedawca odradzał), ale dopiero na przyszły tydzień, więc chcialbym jeszcze doprecyzować, czy faktycznie to jest to czego chcę posłuchać. Po pobieżnej lekturze jestem przy takich opcjach do odsłuchu: 1. Pianocraft 670 - ale raczej jako punkt odniesienia 2a. Yamaha AS-501 + Chromecast, HIFIBerry, WXAD-10 lub jeszcze coś innego (wzmacniacz byłby na lata, a funkcje sieciowe za 10 lat może już będą nieaktualne) lub 2b. Yamaha RN-602D Kolumny w 2a lub 2b to wstępnie STX Electrino 250 lub STX Quant 300. Zmieściłbym się w 4000zł Przydałoby się posłuchać jeszcze czegoś z Denon i Onkyo żeby jednej firmy nie faworyzować.
  10. To prawda. W pogoni za techniką zapomnieliśmy o tak prostej rzeczy jak kaseta i jej wkład w rozpropagowaniu muzyki na ulicy i w domach.
  11. Mam takie spostrzeżenia co do wzmacniaczy impulsowych w domu. W tej technologii łatwo jest uzyskiwać bardzo duże moce wyjściowe. Jednak w warunkach domowego zacisza zwykle kilkadziesiąt watów zupełnie wystarcza, bo takie wzmacniacze ( jeśli mają zapewnione dobre - wydajne zasilanie ) nie potrzebują sporego zapasu mocy jak wzmacniacze pracujące w klasie AB. 100W to moim zdaniem jest aż nadto ( w większości przypadków ). Często może wystarczyć kilkanaście watów mocy. Łączenie takich wzmacniaczy z tanimi układami analogowej regulacji barwy, moim zdaniem mija się z celem jeśli myślimy o wysokiej jakości dźwięku. Tym sposobem można mocno popsuć dźwięk nawet gdy regulacja barwy jest ustawiona na 0. Nie każdy wzmacniacz impulsowy gra dobrze. Sporo zależy od jakości użytych podzespołów biernych.
  12. Cześć. Zapomniałem napisać jak się skończyła przygoda. Rozpiszę się (przepraszam, taka moja wada) Odsłuchałem AVR-X2600H i AVR-X3500H na Heco Aurora 700 i Monitor Audio Bronze 6. Wnioski: 1. AVR-3500H dał mocy, energii i wyrazistości Monitorom. Grały lepiej. 2. Aurora 700 grają lepiej od Bronze 6 na obu ampli według mojego słuchu (no każdy ma inne uszka ) 3. Pod Aurorą oba amplitunery grały w sumie tak samo ale inaczej. Czułem że coś jest więc poprosiłem o pomoc sprzedawcę w punkcie, gdzie słuchałem. Usiadł ze mną, puścił muzykę, której słucha i na której chciał wyłapać różnicę. I wyszło szydło z worka (bądź dźwięki z kolumn). Na X3500H grały lepiej. Ten ampli, z większą mocą itp. gra bardziej rozdzielczo. Szczególnie na niskich tonach. W muzyce (podrzuconej przez fachowca) stopa perkusji oraz gitara basowa były do odróżnienia w odsłuchu. Były lepiej odseparowane. Przy X2600H ten sam utwór. Efekt? Bas się zlewał zbytnio i te dwa dźwięki się łączyły. Ciężko było między nimi usłyszeć różnicę. 4. W domku jest Denon AVR-X3500H i para heco Aurora 700. Bawiłem się już w domu z Audyssey, ale też z manualnymi ustawieniami. Trybami dźwięki. Korektorem manualnie ustawionym. Tym od Audyssey (Reference i Flat), trybem Pure Direct, podbiciem niskich jak i wysokich tonów. Powiem tak (jak to czuję): Zestaw ma potencjał. Potrafi grać cicho i z pełnią dźwięku. Potrafi grać głośno, tak na prawdę, nie tracąc na walorach (chyba że za dużo namieszamy z podbiciach to dźwięk robi się ble przy hałasie). Audyssey umie w dźwięk. Pure Direct działa bardzo dobrze. Jeśli chodzi o brzmienie. Grało klasycznie (tak z umiarem klasycznie), grało Rock'owo, POP'owo, było i Disco Polo. Były filmy i seriale. I kolumny radzą sobie jak dla mnie wszędzie. Potrafią być delikatne, stonowane, by po małym tuningu korektora i podbicia tonów pokazać że możesz dźwięk nie tylko słyszeć, ale i czuć w postaci drgań twych narządów wewnętrznych. Jak na moje za cenę około 6000 zł to zestaw, który wybrałbym ponownie (gdybym szukał).
  13. Coś ode mnie, starego wyjadacza kaset Od 1994 roku miałem Technicsta RS-BX501 (sprzedałem zestaw w zeszłym tygodniu) - technicznie miał Dolby B-C HX-PRO. Po nagraniu na dobra tasmę Cr (chromową) lun Me (Metal) z uzyciem Dolby C i HX-PRO jakość dźwięku była naprawdę doskonała. Posiadałem też walmana Panasonic (ta sama grupa producenta) i na ulice było lepiej niż dobrze, przy włączonym Dolby B w walkmanie (też w zeszłym tygodniu poszedł). "Wtedy" nie było słuchawek dokanałówek, ale jak przed sprzedażą podłączyłem, to nawet 24-letnie kasety grały... znakomicie! Nie każdy pamięta, ale był też niszowy już Dolby S oraz kompresyjny system redukcji szumu DBX. Pamiętam jak z mojej pierwszej Finezji (taki dość ciekawy pałaski deck, widać go na zdjeciu kolegi Rega) został mechanizm oraz trafo w zasilaczu, resztę przrobiłem... Wracajac do tematu kaset w tym zakresie niewiele się zmieniło. Nadal na taśmę napylane są tlenki a potem rolka jest cięta. Dobre firmy jak ówczesne BASF, Maxwell czy TDK robiły naprawde kasety nie do zajechania. Do poprawnej pracy głowicy oczywiscie potzrebne były dobre waruki, czyszczenie, rozmagnesowanie (kto pamięta lub ma kasetę rozmagnesowującą?). Do tego głowice sferyczne lub coś extra -głowice stożkowe... Ach, wpsomnień czar. Do dzis mam zachowane sporo kaset (nagranych) dobrej jakosci oraz kilka zabytków Tonsilu czy Polydoru (wydawali tez płyty winylowe). Moja najstarsza, sprawna kaseta pochodzi z 1971 roku. Niedługo części z nich będe się pozbywał na Allegro Echhh, przypomnieliście mi moje najlepsze lata K.
  14. odpowiadając pokrótce na Twoje pytania z popularnych marek - tak, Marantz nieźle wypada w tym kompromisie. Tylko, jak to z kompromisami bywa - człowiek na wstępie chciałby wszystko, a w ramach kompromisu ma jednego i drugiego po trochu. oczywiście. Jak w każdej dziedzinie, wiąże się to ze zwiększeniem "kosztów" Po prostu modele następujące po sobie rok do roku - różnice kosmetyczne absolutnie wykluczone. Podłoga, podłoga i jeszcze raz podłoga połączyć się da. Natomiast moje zdanie jest takie - jeżeli nie wchodzi w grę poprawne ustawienie kolumn w układzie 5.1, to ja na twoim miejscu wykreśliłbym wszystkie powyższe pytania i przede wszystkim zastanowił się nad wyborem po prostu lepszego "stereo".
  15. Dobra. Dzęki za wszystkie info. Jeszcze przemyśle zakup. Temat do zamknięcia
  16. W sumie to trochę sam sobie odpowiedziałeś na wszystkie pytania. Jeżeli podoba Ci się bardziej i mówisz że jest lepiej to jest i tyle. Kupienie wzmacniacza nie jest według mnie głupim pomysłem gdy wykona się go mądrze czyli posłucha. Można tez może poszukać w używanych i wtedy wyrwiesz sprzęt jeszcze klasę wyżej. Oczywiście są zwolennicy i przeciwnicy obu rozwiązań, myśle o takich kombajnach amplitunerach. Osobiście bardzo lubię wzmacniacze jako zupełnie osobne klocki i uważam że Twoje myślenie myślenie ma sens.
  17. Witam! Co z amplitunerem,czy to dobry wybór jeżeli chodzi o zachowanie kompromisu między kinem domowym a audio(może jest coś lepszego)? Czy jest duża różnica między Marantz sr5013 a 5014? Co subwooferem - czy może stać na szafce, czy lepiej na podłodze? Co myślicie o połączeniu amplituner+cd +konsola? Proszę szanownych forumowiczów o uwagi. Oczywiście zdaję sobie sprawę ze słabego ustawienia, ale musiałbym o tym myśleć już na etapie budowy domu. Pozdrawiam!
  18. kwestia upodobań. Teoretycznie w tym pomieszczeniu da się zastosować 5.1 Natomiast teoretycznie w tych samych pieniądzach 2.0 będzie lepszej jakości, niż 5.1
  19. Ok. To już wszystko kumam. Dzieki za douczenie, bo nie mogłem zrozumieć dlaczego niektórzy łączą dekodery czy konsole z dwoma sprzętami, które maja hdmi arc. A ostatnia sprawa. Czy do poniższego układu pokoju system 5.1 jest ok czy bardziej 2.1/2.0 by pasował. Czy to już tylko kwestia upodobań?
  20. Problem rozwiązany! Sprzęt kupowałem w Top Hi-Fi w Łodzi, dlatego pomimo upływu czasu i kolejnych przesłuchanych, trzaskających płyt, odiwozłem go do sklepu aby oddac na gwarancji. Zabrałem tylko odtwarzacz i pudełko. Panowie w sklepie podeszli sprawy bardzo profesjinalnie, nawet nie wspomnieli o gwarancji tylko od razy wymienili sprzęt! Przyznaję, byłem bardzo zaksoczony na plus. I tak oto wszytskie moje płyty, nawet takie z lat '90 grają super. Ale jako wspomniany ekektronik, zadzwoniłem do serwisu (wcześniej, przed wizytą w sklepie) i kolejne zaskoczenie - profesjnalna rozmowa z serwisantem, który nie traktował mnie jak "głupka", przeciwnie, jak zeszło na tematy elektroniczne rozmawialismy jak równy z równym. No brak mi słów za plusy... Okazuje się, że jednak wspracie w specjalizowanym salonie jest o niebo lepsze od sieci. O tym, że dostałem cenę jak w sieci nie wspominam, a zadowolenie z każdym dniem rośnie wykładniczo. Wybaczcie te fanfary, ale nie mogłem się powstrzymać z mojej podwójnej radości Do pełni szczęsnia kupiłem tylko lepsze interkonekty Neutrik-KLOTZ AC110 BG, które, choć z dolnej półki cenowej, wygladają przy oryginalnych jak profesjnalne Dziękuję za dobre slowo i do zobaczenia w innych tematach! K.
  21. No ja akurat steruje głośnością za pomocą pilota od amplitunera ale tym od TV też mogę 🙂. Cyrus, atoll i Marantz pm 8006 mają opcje pracy jako końcówka mocy. A skoro branża twierdzi, że z Twoimi kolumnami najlepiej zagra Marantz, to pozostaje Ci tylko wypożyczyć polecany przez S4home model i samemu się przekonać. A jeśli jesteś z okolic Lublina zapraszam na odsłuch i sprawdzenie jak to wszystko "wygląda" do mnie? Pozdrawiam.
  22. nie ma żadnego - nie wiem, co jest źródłem takich herezji, ale omijaj je zatem szerokim łukiem. Chyba, że czegoś nie doczytałeś do końca, bo jedyne, co sensownego przychodzi mi do głowy z takim podłączeniem to brak możliwości przekazania dźwięku z TV (nawet po optyku, samo ARC też nie zawsze działa) stąd HDMI do TV dla obrazu, a optyk do kina dla dźwięku. Z założenia wszystkie źródła (np. wymieniony przez Ciebie dekoder nc+, czy np. konsola) wpinane są w ampli KD po HDMI, a z samego ampli kolejnym HDMI w celu oddania na TV tylko obrazu. Co do budżetu - nie pozwoli Ci on zmontować nowych amplitunera KD i zestawu kolumn 5.1. Albo używki, albo zwiększasz budżet
  23. Witam! Jestem tutaj nowy. Szukam zestawu stereo gdyż naczytałem się że soundbary to lipa i szkoda na to wydawać pieniądze. Interesuje mnie zestaw max do 3500zl (mogą być propozycje używane aczkolwiek nigdy do takiego sprzętu zaufania nie miałem). Przeznaczenie: muzyka i filmy aczkolwiek z naciskiem na muzykę. Słucham głównie muzyki metal/rock oraz trance techno. Pomieszczenie 25m² 5x5 Źródła dźwiękowe które mam zamiar używać to tv/komputer/telefon czyli Spotify/YouTube. Dodatkowo mam pytanie czy jest sens szukać amplitunera z wyjściem HDMI (podłączenie pod tv) Pozdrawiam
  24. Wszystko jest podłączone tak jak powinno, odsunąłem kolumny jeszcze od ściany tak na 20 cm, delikatnie coś się poprawiło, odsunąłbym jeszcze ale moje dzieci często i gęsto sprintem wbiegają do salonu więc mogłoby to się źle skończyć 😁 posłucham jeszcze tego onkyo i jak mnie nie przekona to go oddam i poszukam wzmacniacza NAD c368. Ogólnie zależało mi też na złączach HDMI żeby podłączyć telewizję i Xboxa choć teraz trzeba za każdym razem mieć włączony amplituner jak chce się coś robić. Myślałem że złącza HDMI i ARC podczas wyłączonego ampli zadziałają jako przejściówka i będzie można normalnie oglądać bez dźwięku z amp.
  25. Dzięki za wyjaśnienie to poszukam może czegoś innego choć budżet ograniczony do 2 tysiecy i chcialem przy okazji stare dvd zmienic na blu-ray bo konsole mam tylko tymczasowo. A już z czystej ciekawości, jak czytałem na innych forach o podłączeniach zestawów, to czy jak dekoder np. nc+ podłączony jest przez hdmi do tv, a telewizor podłączony jest przez hdmi do "kina" (oba urządzenia wspieraja arc i do tych wejsc kabel jest podłączony) to jaki jest sens dodatkowo jeszcze podłączać optykiem dekoder z "kinem" ?
  26. Czesc, Mam taka prosbe, proszę o opinie. Mam sobie Onkyo TX-8250 z glosnikami jak w temacie, yroche slabo z tym ampli ale nie bylo zle, w najblizszym czasie planowalrm zmiane na Yamahe 803, az tu w tygodniu cos mnie tknelo żeby podłączyć do tego Onkyo zakurzone PI z Volumio z Daciem+ i zasilaniem liniowym, różnica ogromna na plus. I teraz mi sie wszystko kiełbasi, czy to ampli slabe czy moze jednak streamer i przetwornik w Onkyo cos nie halo. Teraz myślę czy nie zmienic Onkyo ale tym razem na coś klasycznego jak NAD 356, myslicie ze to dobry kierunek? Czym wytlumaczyc fakt poprawy jakosci? Czy doplata do NADa uwzledniajac sprzedaz Onkyo jest uzasadniona? Tyle pytan dzieki za kazda opinie, czu-waj Wysłane z mojego Pixel 3a przy użyciu Tapatalka
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...