Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Jaki jest sens klepać o jakimś diy usilnie kojarzonym (chyba tylko z przekory) z Sansui na wątku o Sansui???? Następny pasjonat wszczyna jazdę bo mu się cuda śnią???? Jest bodajże wątek o tym wzbudzającym się przy każdej okazji elektronicznym wypierdzie którego w całej rozciągłości ktoś próbuje kojarzyć z Sansui - tam się realuzuj... A najlepiej to pisz na priv do tego swojego kolegi od B2102 bo on też wciskał ten temat tylko jakoś nikogo to nie porwało...
  3. Słabo bo niesymetrycznie. Surround dałbym szerzej żeby zbliżyć się do referencyjnego kąta. OOdległość subwoofera nie ma żadnego znaczenia. Ale czy zagra dobrze w tamtym miejscu to się okaże jak to podłączysz i skalibrujesz. Najlepiej by było gdybys mógł dać kanapę lekko w prawo. Atmos wtedy oczywiście też.
  4. Prawda, tam była jeszcze kwestia cofniętych sopranów i zbyt surowej barwy. Może przesadzam z tym dołkiem.
  5. Kwestia pomieszczenia, umiejscowienia subwooferow, tego czy mają dsp i czy ktoś kto to będzie robił ma pojęcie o rzeczy. Największe znaczenie ma konkretne miejsce o jego charakterystyka.
  6. Samsunga 930 sprzedawca od razu nam odradził twierdząc, że gra jakby mu cały czas czegoś brakowało. Żona i tak chciała posłuchać 990. Pomimo warunków sklepowych udało się włączyć to samo co w salonach. Jak na sounbar nie gra źle. Wręcz przeciwnie. Zostal przez nas postawiony na 2 miejscu ale...Dla mnie bass jest zbyt przygniatający. W porównaniu do Focali ciężej wyłapać detale. Niestety żonie spodobał się na tyle, że wolałaby go kupić niż kino. Różnica jest slyszalna ale nie na tyle żebym miał dopłacić 3000zł. To jej zdanie. Moje jest takie, że przytłoczy mnie bassem i w pokoju 19metrowym będzie źle brzmiał. Po uslyszeniu czegos lepszego i w zasiegu finansowym ciezko isc mi w te stronę. Chyba zdecyduje się wypożyczyć Focale na kilka dni i na spokojnie się z nimi zapoznać. Może nawet skuszę się na zakup listwy przez Internet żeby zostawić sobie furtkę na jej zwrot. Osobiście poszedłbym w kino, bo mam na nie parcie już od naprawdę długiego czasu i do postawienia przysłowiowej kropki nad i potrzeba jeszcze testu w domowych warunkach.
  7. Zaczynając od źródła, kanał LFE jest jeden. Jeśli amp obsługuje więcej jak jeden sub to znaczy że potrafi skalibrować kilka z nich niezależnie. Ustawi poziom w dB oraz wyreguluje opóźnienie w zależności od odległości do odsłuchu. Bardziej zaawansowane systemy korekcji jak Dirac (z opcjonalną obsługą niskich czestotliwosci) jeszcze bardziej ingeruje w finalny efekt wyrównując pasmo. Jeśli amp ma jedno wyjście to kalibracja jest utrudniona ale nie niemożliwa. Kalibrujesz na ampie jeden po drugim oddzielnie, a finalnie grając w parze sprawdzasz efekt. Fajnie mieć DSP w subach w takim wypadku. Mikrofon UMIK oraz aplikacja REW też pomaga doprowadzić całość do ładu. Ale ogólnie jeśli ma być perfecto to wymaga to wszystko sporo pracy i niestety wiedzy.
  8. Z tranzystorów najbliżej do ciepła powiedziałbym Roksan Caspian M2
  9. Cześć, czy według was taki układ głośników będzie dobrze funkcjonował. Minusy to zasłona 50cm..trochę przeszkadza, głośniki tylne lekko przesunięte w stosunku do frontowych no i trochę daleko subwoofer... rozstaw tylnych 256cm, atmosy 70 cm przed głową, jak na rysunku.. salon2.pdf
  10. Today
  11. Hehe. Może doczekamy się kiedyś kolejnej generacji
  12. Tomai

    Tidal vs CD

    No to przytoczę mój przypadek który odnosi sie do CD w niższych pułapach cenowych. Mam 2 cedeki. OBYDWA graja z lepszą dynamiką niż Tidal. Obydwa wybieram jako lepsze od Tidala. Pierwszy to Rotel 930AX z roku 1999. W tym roku go kupiłem w sklepie za 1400 zł. Wciąż działa. Drugi to obecny NAD C 538 ( 1500 zł nowy ) jako transport plus DAC Taga DA-300. ( nowy był za 1000 ja mam używke za 350 zł ) - przegrywa z Rotelem który wypycha wokal co ja lubię. Potem już Rotel przegrywa wszystko, w stosunku do NADA, bas, separacje, szczegóły. Co sie zmieniło przez ostatnie 20 lat ? No Rotel nie ma wyjścia Coaxial. A dziś można łączyć więcej... i za niższą cenę uzyskać poszukiwane brzmienie. ( ta Taga już nie produkowana , a dodaje do płyt fajną kremowość )
  13. Dołączyłbym do tej listy Audioquest Dragonfly. Małe, dużo możliwości i sporo mocy
  14. Witaj A musi być koniecznie kabel :)? Można kupić przystawkę typu Audiopro Link1 https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/audio-pro-link1.html - podłączasz to do swojej Yamahy po czinczach, a następnie łączysz z aplikacją którą instalujesz na iPhone i temat rozwiązany
  15. Czasami tak, owszem, aczkolwiek w czasopiśmie Audio warto zerknąć, tam jest rzetelnie
  16. To zanim skorzystasz, zerknij proszę na Yamahę RN800 https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-r-n800a.html może się to okazać jeszcze lepszym rozwiązaniem W dodatku jeszcze bardzo dobra aplikacja, i sporo wejść
  17. Witaj, Może warto zerknąć jeszcze na propozycje ze strony Yamahy, czyli modeli RN 600 i RN800 Mogą zagrać na tyle dobrze, że mogą zwrócić Twoją uwagę
  18. Też mam 3 pary, w tym jedne za duże do oddania za darmochę. Sztyca amortyzuje nierówności podłoża, natomiast gaciorki powodują, że siedzenie mniej boli. Mnie niestety po 50 km zawsze boli. Tomku nabywaj tę sztyce, najwyżej zwalisz wszystko na mnie 😀
  19. Ale wiecie, to był taki żart. Żart nie dla mięczaków;)
  20. No to jest przykład nie tylko pięknej i dopracowanej kolumny, ale przede wszystkim ganianie grającej. Jak ktoś nie miał okazji, to niech żałuje
  21. Masz chyba na myśli kolumny? Ale wersja "signature" jest starsza od S3.
  22. Nie będę wchodził w polemikę. Słuchałem ich raz , lata temu jak jeszcze Top hi fi w Łodzi , było w innym miejscu i miało fantastyczną salkę odsłuchową.
  23. Cóż, chciałbym aby za moim przykładem poszły tłumy 😀. Zaczynałem od 706, następnie 705 Signature, aby ostatecznie zakończyć na 805 D4. Innych paczek nie miałem, a więc widzicie, że w uczuciach do B&W jestem stały, tylko one się zmieniały (parafrazując fraszkę Sztaudyngera) 😀
  24. Ten problem rozwiązałem inaczej. Mam trzy pary spodenek z " pieluchami "
  25. Sa koledzy zaglebiajacy sie we wszystkie parametry, inni znow patrza czy jest wzmacniacz wystarczajaco mocny, by takie a nie inne kolumny napedzic i jeśli dobrze brzmi, kupują go. Chyba niewielu interesuje się wydajnością prądową czy DF.
  26. Ich największa wada to brak szybkości.
  27. Spoko, akustyka bardzo ważna, u mnie wytłumieniem za kolumnami , dwoma dywanami , wytłumieniem powieszonym na ścianie za mną utemperowałem wysokie tony i wprowadziłem porządek na scenie, oraz wychwycenie drobiazgów , smaczków jest łatwiejsze. Kolumny kupiłem też na podstawie odsłuchu, ( do moich poprzednich Dali 505 przepaść ), wzmacniacz też. Z kilku wzmacniaczy wybrałem lampę ( nie jedyną jaką odsłuchiwałem ) Obecny wzmacniacz który posiadam baaardzo się odróżniał od innych w tym dniu pod względem cech jakie poszukiwałem. Właśnie te ciepło. Cambridge żaden ciepły nie jest. Na podstawie odsłuchu. Azur 351a który miałem grał trochę V ką i krzykliwością jak się przekręciło gałkę. CXA 81 - chłodno , analitycznie, obydwa zero przyjemności którą posiadam teraz. A jeszcze mam te szczęście że w domu kolumny plus wzmacniacz zabrzmiały lepiej niż w sklepie. W razie czego zapraszam do Poznania na odsłuch 😎
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...