Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Kiedy przyjeżdżam do Polski bardzo często wychodzę na szlak i łażę po górach. Cisza ,spokój,ptaki śpiewają,owady brzęczą,wiatr wieje....przyroda i muzyka dla uszu a zarazem relaks i odpoczynek. I naprawdę dziwią mnie ludzie (turyści) ,przeważnie młodzi których mijam po drodze ,którzy zamiast odpoczywać ,słuchać tego co i ch otacza, mają słuchawki na uszach. Dla mnie to ....nie napiszę bo dostane bana 😉. Rozumiem jakiś mały park,gdzie słychać przejeżdżające auta, chcesz się od tego odciąć....ale w górach z dala od tego zgiełku i cywilizacji ?🙈
  3. czy to jest ta apka Denon AVR Remote?
  4. W tej aplikacji jest m.in. przycisk sterowanie z sieci web który otwiera tę samą stronę co wpisanie IP w przeglądarce 😉
  5. Albo instalujesz apke Denona na tablet czy smartfon, tez tak można.
  6. dzięki; czy info odnośnie wideo też się pojawi, gdy będzie odtwarzany materiał np. z netflixa?
  7. Możesz na telefonie - tak jak napisałem wyżej. Nie używasz <>, wpisujesz po prostu IP AVR np. 10.0.0.2:10443, 192.168.89.234:10443 itp. Dostaniesz pewnie komunikat nt. certyfikatu, musisz zmusić przeglądarkę do przejścia na niebezpieczną stronę.
  8. Cześć, Czy aby na pewno soundbar ? Gdybyś rozważył głośniki aktywne 2.0 to z pewnością otrzymałbyś dużo lepszy efekt. Co Ty na to :)?
  9. czyli mogę na komputerze a czy na telefonie też? IP AVR znajdę w ustawieniach sieci, tak? czy trzeba używać w ścieżce znaków <,>
  10. Jako pokutę proszę przeczytać ten temat na Reddicie:
  11. Świeży raport International Federation of Phonographic Industry Tegoroczny raport ukazał sie 21 marca i zawiera kilka interesujących danych, choc niestety, z roku na rok, są to dane coraz bardziej ogólne. Szczegółowa analiza (raport Premium) wymaga opłaty, której wysokosc jest zdecydowanie nie na nasza kieszeń. Czego zatem dowiadujemy się z okrojonej wersji „IFPI Report 2024”? Po pierwsze, swiatowa sprzedaz muzyki w 2023 roku wzrosła o 10,2% rok do roku (rdr) — to wynik nieco lepszy niz rok temu (+9,0%). Tylko czesciowo jest to zasługa streamingu, który w ubiegłym roku „urósł” o 10,4%, czyli o mniej niż w 2022 roku (+11,5%), który z kolei znacznie odbiegał od wyniku w 2021 roku (+23,9%). Widac wiec, ze dynamika wzrostu przychodów ze streamingu stopniowo słabnie. Jeszcze bardziej trend ten dotyczy procentowego udziału tego wirtualnego medium w całym rynku fonograficznym. W 2022 roku wynosił on 67%, obecnie jest to 67,3%. Za ten stan rzeczy w dużej mierze odpowiada wzrost przychodów ze sprzedazy nosników fizycznych (obserwowany już trzeci rok z rzędu), który tym razem wyniósł az 13,4% rok do roku i był najwyższy wśród wszystkich kanałów sprzedazy. Dla porównania, w 2022 r. wzrost nosników fizycznych wyniósł +3,8%. I tu ogólny raport IFPI staje sie enigmatyczny, poniewaz nie precyzuje, jak przyrost w ubiegłym roku rozkładał się pomiędzy CD, winyle i kasety. Czytamy natomiast, ze był napedzany przez „mocny wzrost sprzedaży płyt CD i trwająca ekspansje zainteresowania winylem” oraz dalej — ze formaty fi zyczne wygenerowały sprzedaż na poziomie 5,1 miliarda dolarów, co zapewniło im 17,8-procentowy w całym rynku muzycznym (rok temu było to 17,3%). Wynika stad, że w 2023 roku nośniki fizyczne wydarły streamingowi pół punktu procentowego udziału w całym „torcie”, jak równiez to (nie wprost), ze wzrost sprzedazy kompaktów mógł byc wiekszy niz winyli. Z jakichś powodów, autorzy raportu postanowili informacje na temat wzrostów CD i winyli przenieść do płatnej wersji raportu. Najwyrazniej sa to zbyt cenne dane. Źródło AV 3-4/24
  12. Oba urządzenia (AVR i komputer, telefon, tablet z przeglądarką) muszą być w tej samej sieci lokalnej. W pasek adresu wpisujesz <IP AVR>:10443 W AVR musisz mieć włączoną opcję "Network Control".
  13. jasne, wiem co to eArc, napisałem tak odnośnie dźwięku, bo przecież hdmi to główny interfejs/przekaźnik; wymyśliłem sobie, że być może eArc może pomóc rozszyfrować informacje zaawansowanych trybów dźwięku z Tv ale czy muszę mieć podpięty PC/laptop aby się zalogować przeglądarkę do amplitunera? czy mogę inaczej? ale widzę tylko info Audio a czy informacje na temat wideo też w ten sposób uzyskam?
  14. No masz te informacje dostępne po zalogowaniu się przeglądarką do amplitunera.
  15. Rozszyfrować eARC? Enhanced Audio Return Channel. To funkcja pozwalająca uzyskać dźwięk z TV i jego źródeł na amplitunerze. Zauważ że kierunek transmisji jest odwrotny, bo normalnie to ampi jest nadajnikiem a TV odbiornikiem treści. 😉
  16. rozumiem, czyli info z Denona zobaczę tylko dla urządzeń podłączonych do wejść ampli, myślałem, że dzięki eArc będę mógł też zobaczyć po naciśnięciu info na pilocie Denona informacje pochodzące z TV poprzez tę funkcję Denona - czyli "Naciśnięcie INFO na pilocie Amplitunera powoduje wyświetlenie informacji, takich jak nazwa źródła wejściowego, głośność, nazwa trybu dźwięku, sygnały wejścia/wyjścia wideo i inne informacje. Wskaźnik FRL jest wyświetlany, gdy “Format Sygnału 4K/8K” ustawienie tego urządzenia jest “8K Wzmocniony”, a podłączony telewizor obsługuje tryb transmisji FRL." chodzi mi o aktualnie używane tryby dźwięku podczas odtwarzania konkretnych treści z telewizora/platform streamingowych
  17. Witam, Zdecydowałem się na zakup soundbara 5.1 mniej więcej gdzieś w okolicach 2 do 3 tysięcy złotych, może lekko wychodzić za próg cenowy. Mój telewizor to Samsung 65 cali, gdzie oglądamy filmy, gramy na konsoli i czasem też wpadnie słuchanie muzyki. Proszę o pomoc
  18. Niestety nie ma polskiej instrukcji ale dam rade bez
  19. Możesz jeszcze użyć przeglądarki internetowej.
  20. Today
  21. No i ok. Menu ampli jest? Jest. Na TV przełączasz na HDMi3 a na ampli Game. Dokładnie tak. Z bezpośrednich źródeł telewizora (jego HDMI lub apek) nie zobaczysz menu ampli.
  22. ale jak pisałem na początku, jedyne połączenie hdmi w TV to ampli przez hdmi (eArc) - nic więcej do telewizora nie wpięte, konsola jest połączona z ampli przez hdmi game czyli jedyną możliwością sprawdzenia trybów dźwięku na ampli jest ekranik wyświetlacza denona, czy tak? i nie sprawdzę jakie aktualnie są aktywne głośniki z poziomu Info ze źródła TV?
  23. Różnicę na słuchawkach uchwyciłeś? O matko. Może jeszcze z YT?
  24. Main to strefy. Ja ich w ogóle nie używam i nie wiem co mogą mieć do rzeczy w temacie CEC
  25. ale main to przycisk na pilocie i dotyczy Main zone, więc co ma do tego dekoder zewnętrzny/czy moduł Cam?
  1. Załaduj więcej aktywności


  • Dzisiejsze posty

    • Kiedy przyjeżdżam do Polski bardzo często wychodzę na szlak i łażę po górach. Cisza ,spokój,ptaki śpiewają,owady brzęczą,wiatr wieje....przyroda i muzyka dla uszu a zarazem relaks i odpoczynek. I naprawdę dziwią mnie ludzie (turyści) ,przeważnie młodzi których mijam po drodze ,którzy zamiast odpoczywać ,słuchać tego co i ch otacza, mają słuchawki na uszach. Dla mnie to ....nie napiszę bo dostane bana 😉. Rozumiem jakiś mały park,gdzie słychać przejeżdżające auta, chcesz się od tego odciąć....ale w górach z dala od tego zgiełku i cywilizacji ?🙈
    • czy to jest ta apka Denon AVR Remote?
    • W tej aplikacji jest m.in. przycisk sterowanie z sieci web który otwiera tę samą stronę co wpisanie IP w przeglądarce 😉
    • Albo instalujesz apke Denona na tablet czy smartfon, tez tak można.
    • dzięki; czy info odnośnie wideo też się pojawi, gdy będzie odtwarzany materiał np. z netflixa?
    • Możesz na telefonie - tak jak napisałem wyżej.  Nie używasz <>, wpisujesz po prostu IP AVR np. 10.0.0.2:10443, 192.168.89.234:10443 itp. Dostaniesz pewnie komunikat nt. certyfikatu, musisz zmusić przeglądarkę do przejścia na niebezpieczną stronę. 
    • Cześć, Czy aby na pewno soundbar  ? Gdybyś rozważył głośniki aktywne 2.0 to z pewnością otrzymałbyś dużo lepszy efekt. Co Ty na to :)?
    • czyli mogę na komputerze a czy na telefonie też? IP AVR znajdę w ustawieniach sieci, tak? czy trzeba używać w ścieżce znaków <,>
    • Jako pokutę proszę przeczytać ten temat na Reddicie:   
    • Świeży raport International Federation of Phonographic Industry Tegoroczny raport ukazał sie 21 marca i zawiera kilka interesujących danych, choc niestety, z roku na rok, są to dane coraz bardziej ogólne. Szczegółowa analiza (raport Premium) wymaga opłaty, której wysokosc jest zdecydowanie nie na nasza kieszeń. Czego zatem dowiadujemy się z okrojonej wersji „IFPI Report 2024”? Po pierwsze, swiatowa sprzedaz muzyki w 2023 roku wzrosła o 10,2% rok do roku (rdr) — to wynik nieco lepszy niz rok temu (+9,0%). Tylko czesciowo jest to zasługa streamingu, który w ubiegłym roku „urósł” o 10,4%, czyli o mniej niż w 2022 roku (+11,5%), który z kolei znacznie odbiegał od wyniku w 2021 roku (+23,9%). Widac wiec, ze dynamika wzrostu przychodów ze streamingu stopniowo słabnie. Jeszcze bardziej trend ten dotyczy procentowego udziału tego wirtualnego medium w całym rynku fonograficznym. W 2022 roku wynosił on 67%, obecnie jest to 67,3%. Za ten stan rzeczy w dużej mierze odpowiada wzrost przychodów ze sprzedazy nosników fizycznych (obserwowany już trzeci rok z rzędu), który tym razem wyniósł az 13,4% rok do roku i był najwyższy wśród wszystkich kanałów sprzedazy. Dla porównania, w 2022 r. wzrost nosników fizycznych wyniósł +3,8%. I tu ogólny raport IFPI staje sie enigmatyczny, poniewaz nie precyzuje, jak przyrost w ubiegłym roku rozkładał się pomiędzy CD, winyle i kasety. Czytamy natomiast, ze był napedzany przez „mocny wzrost sprzedaży płyt CD i trwająca ekspansje zainteresowania winylem” oraz dalej — ze formaty fi zyczne wygenerowały sprzedaż na poziomie 5,1 miliarda dolarów, co zapewniło im 17,8-procentowy w całym rynku muzycznym (rok temu było to 17,3%). Wynika stad, że w 2023 roku nośniki fizyczne wydarły streamingowi pół punktu procentowego udziału w całym „torcie”, jak równiez to (nie wprost), ze wzrost sprzedazy kompaktów mógł byc wiekszy niz winyli. Z jakichś powodów, autorzy raportu postanowili informacje na temat wzrostów CD i winyli przenieść do płatnej wersji raportu. Najwyrazniej sa to zbyt cenne dane.   Źródło AV 3-4/24
    • Oba urządzenia (AVR i komputer, telefon, tablet z przeglądarką) muszą być w tej samej sieci lokalnej. W pasek adresu wpisujesz <IP AVR>:10443 W AVR musisz mieć włączoną opcję "Network Control". 
    • jasne, wiem co to eArc, napisałem tak odnośnie dźwięku, bo przecież hdmi to główny interfejs/przekaźnik; wymyśliłem sobie, że być może eArc może pomóc rozszyfrować informacje zaawansowanych trybów dźwięku z Tv ale czy muszę mieć podpięty PC/laptop aby się zalogować przeglądarkę do amplitunera? czy mogę inaczej? ale widzę tylko info Audio a czy informacje na temat wideo też w ten sposób uzyskam?
    • No masz te informacje dostępne po zalogowaniu się przeglądarką do amplitunera.   
  • Dzisiejsze tematy

×
×
  • Utwórz nowe...