Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Zapomniałem o earbudsach. Jednak są douszne TWS-y
  3. Sprzedam Pionka jak w linku poniżej. Wszelkich dodatkowych informacji chętnie udzielę na PM lub tel 698277976 https://www.olx.pl/oferta/pioneer-a-676-CID99-IDB2Egm.html#b02e86a085 Maciek
  4. Witajcie Mam problem z moim nowym TV Philips i amplitunerem Onkyo 818. Na TV oglądam z apki wewnętrznej Netflixa. Aby mieć dźwięk 5.1 włączam obsługę ARC w obydwóch urządzeniach. Odtwarzam i pięknie działa. Mam dźwięk DD+ czyli maksymalnie co się da z Netflixa i moim ustawieniu 5.0. Teraz chcę odtworzyć poprzez wbudowaną apkę spotify. Włączam sam amplituner i przełączam na NET i w tym momencie... włącza się TV (funkcja CEC połączona z ARC). Teraz jak wyłącze TV to amplituner oczywiście też się wyłączy. Nie mam jak odpalić samego amplitunera. Proszę pomóżcie bo już nie wiem co robić. Wiem, że mogę połączyć TV z amplitunerem kablem optycznym ale... w instrukcji do TV mam coś takiego napisanego: - Wyjście SPDIF (DIGITAL AUDIO OUT) zostanie wyłączone podczas strumieniowania zawartości Dolby Digital Plus. Proszę o rady.
  5. Sprzedam DAC-a Fx-audio dac x7. https://allegro.pl/oferta/nowa-karta-dzwiekowa-dac-fx-audio-dac-x7-gwarancja-8763084157 Jeśli ktoś z okolic Wadowic, cenę mogę opuścić do 570 zł(przy odbiorze osobistym, z pominięciem allegro)
  6. Mieszkam w UK. Wlasnie kupilem amplituner Onykyo TX-NR696 Jakie glosniki by ktos polecil, zeby kupic na miejscu?
  7. SAMSUNG LeVeL U to sprawdzone słuchawki i sprzedaż jest z Polski przez sklep z naszego kraju. A te Xiaomi z pałąkiem w podobnym kształcie, to coś nowego i trochę mnie zaskoczyło że coś takiego jest. Tu sprzedaż jest również z magazynu w Polsce. Produkty tej Chińskiej firmy są znane z wysokiej jakości przy umiarkowanej cenie. Choć znamienne jest to że często nie dają kabelka do ładowania zakładając że jest typowy i każdy go ma. I wiele w tym racji. A TWS-y są prawie wyłącznie robione jako dokanałowe. Wyjątkiem są dopinane zestawy do słuchawek z wymiennymi kablami i trudno sobie wyobrazić aby się utrzymały w uchu z słuchawkami dousznymi. Sam jednak widziałem jak ktoś przerobił specyficzne nauszne Koss KSC75
  8. MobyDick

Streamer

W ciemności różne rzeczy straszne się dzieją .
  9. Today
  10. Poprawka inny wzmacniacz już mam to jeszcze stówkę mogę zejść z ceny.
  11. Kobieta kobietę zrozumie Skoro kupować chcesz w Polsce, to czego byś nie wybrała, zawsze możesz skorzystać z 14-dniowego prawa zwrotu. Ja niestety nie spotkałam się nigdy ze 100% pozytywną opinią o żadnym produkcie TWS w tym przedziale cenowym - to będą zawsze jakieś kompromisy, przynajmniej teraz, kiedy to wciąż produkt 'świeży'. Ze swojej strony zawsze polecam MEE Audio X10, bo te testowałam dość intensywnie i po prostu wiem, że się sprawdzają, ale tu wykraczamy dość mocno poza założony budżet. Jeśli mimo to się zdecydujesz i odezwiesz do naszego działu obsługi klienta to na pewno wyczarowaliby jakiś mały rabat.
  12. Jezeli nie sluchasz zbyt glosno muzyki oraz nie potrzebujesz CD to warto posluchac: R-N402D + Mission QX-2, lub troche ponad budzet: R-N602 + Mission QX-2.
  13. Ma na pewno. Nie każdy transport podłączony do tego samego dac brzmi tak samo, a firmy znane z produkcji najlepszych transportów dbają o zasilanie. Pytanie tylko jak duże są to zmiany. Niżej Auralic G2 w środku, który nawet nie ma dac
  14. Q21

Pianocraft albo... ?

Poza trochę lepszym wyposażeniem, model R-N602 jest wyraźnie lepszy dźwiękowo. W podanym budżecie zmieścimy się z dobrymi kolumnami i modelem R-N602, dlatego nie zwracałbym uwagi na "303". Ja osobiście R-N602 zestawiłbym zdecydowanie z Heco Aurora 300, ewentualnie także ciekawy zestaw z Monitor Audio Bronze 2. W przypadku konfiguracji z MA uzyskasz trochę bardziej jasny, analityczny dźwięk.
  15. https://powrotroberta.pl/2019/12/testy-dtm-w-jerez-dzien-1-relacja-live.html https://powrotroberta.pl/2019/12/testy-dtm-w-jerez-dzien-1-relacja-live.html#dokomentarzy
  16. Jak ma mały budżet niech kupi onkyo 686 na promocji , ampli kd gra tak samo jak ampli stereo tej firmy , testowałem , w ślepym teście nikt nie rozróżni
  17. Pozdrawiam wszystkich. Temat w sumie stary jak świat - "jakie kolumy do mego pokoju".? Ale w końcu po to jest forum 😉 Zatem do rzeczy. Pokój około 25m2. Jak widać, za słuchaczem jest jeszcze dalszy ciąg pomieszczenia (jadalnia). Styl myzyki , klasyka, soul, raczej kameralne klimaty (mało hałasu i krzykliwych dynamicznych dźwięków). Cały dźwięk powinien być słyszalny jakby był dookoła. Bas miękko rozlewa sie po całym pokoju a fortepian jakby stał obok mnie. Lubie, kiedy muzyka jest miłym tłem do spotkań towarzyskich i jest słyszalna ale nie nahalna. Ot i moje oczekiwania. Z analizy forum wynika, że bez uszczerbku na jakości zdecydowanie lepiej jest celować w kolumny używane gdyż za tę samą cenę można trafić sprzęt z półki albo i dwie wyżej. Moje dotychczaswe Klipsch F-01 poszły w świat a ja szukam następcy w cenie do około 2500 za komplet. Dotyczhcasowa (wiekowa już) Yamaha RXV 494 tez w najbliższym czasie zmieni właściciela ale zaczynamy od głośników. Z dotychczasowych artykułów i opinii wychodzi mi coś takiego 1-Dali oberon 7, 2-Dali Zensor 7 Black Ash 3-Magnat mr780 4-Monitor audio bronze 6 Czy ktoś mi pomoże i podpowie jak najkorzystniej wykorzystać ten budżet do moich potrzeb?
  18. Pytanie tylko, w którą stronę to "zboczenie" rozwinie się u kolegi. Na którymś z for wyczytałem opinie, że większość osób zaczynających od KD kończy na klasycznym stereo. Nie wiem ile w tym jest prawdy. Wiele lat temu pochlanialem kilka filmów tygodniowo. A muzyka była tylko tłem do codziennych czynności. Teraz oglądam 3-5 filmy w miesiącu natomiast muzyki słucham w każdej wolnej chwili. Co nie znaczy, że u innych te proporcje nie rozwiną się w inną stronę. Ale odbieglismy od tematu a autor watku zapewne dalej nie wie co robić 😉. Odsłuch - to najprostsza rada.
  19. Dziękuję za odpowiedzi Słuchajcie, jestem taką kobietą, że nie potrafi sama podejmować decyzję - potrzebuję konkretnie nazwy co kupić haha Jeśli chodzi o przykład MobyDick, niestety słuchawki na kablu nie wchodzą w ogóle w grę. Wolę jechać bez muzyki, a kupić bezprzewodowe, bez żadnego kabla. Poza tym będę kupowała w Polsce Proszę o pomoc
  20. Sam napisałeś w innym temacie, że różnica jest marginalna, co prawda dotyczyło to Aurora 700 i MS 900 ale jedna...czang pisał, ze ma mały budżet i jeśli tym się kieruje to powinien wybierać zestaw Onkyo 8250 i MS 1000 bo różnica w cenie jest na prawdę duża.
  21. pamiętaj, że taką potrzebę dialogu płynącego z obrazu, mają głównie tacy zboczeńcy kinowi, jak my ktoś, kto do tej pory nie obcował z kinem i nie jest nawet do takiej formy przekonany, do tego w przewadze preferencji i tak jest muzyka, nie film, może nawet na takie kwestie nie zwracać uwagi. Osobiście, przy takich preferencjach, nigdy nie zamieniłbym wzmacniacza stereo na ampli KD (w tym samym budżecie) w celu uzyskania kolumny centralnej, kosztem pogorszenia sekcji stereo. Ale to jest tylko i wyłącznie moje zdanie 😎
  22. Pamiętaj tylko że to kabel kierunkowy, czyli strzałka w kierunku zestawów głośnikowych :))
  23. Kupię suba Jamo X 5 w bdb stanie .Cena do ustalenia. Oferty prosze kierować - 602 686 595
  24. Najważniejsze czy masz przyjemność ze słuchania swojego zestawu, jeśli tak, ciesz się nim i nie szukaj dziury w całym :)) Ważne żebyś miał kable ze złączkami np. widełki, nie gołe, bo będą się utleniać i to pogorszy efekt na pewno.
  25. Ok, siedząc w sweet spocie wszystko jest ok. Problem pojawia się kiedy przed TV zasiada więcej niż jedną osoba i nie każda znajduje się w tymże sweet spocie. Wtedy jedna osoba slyszy dialogi płynące "z telewizora" ale już inni słyszą dźwięk z lewej bądź prawej kolumny. Sam wielokrotnie przelaczalem dźwięk z filmów w tryb stereo siedząc obok jednej kolumny i mi osobiście takie rozwiązanie nie odpowiada. Ale oczywiście niczego nie narzucam. Pozdrawiam.
  26. i taka jest właśnie różnica między Tobą kolego seba3002, a autorem wątku. Poza tym kompletnie nie rozumiem podnoszonej w wielu tematach histerii związanej z dialogami na klasycznym stereo (bo taki argument przewija się za pójściem w kolumne centralną, zamiast 2.0). Dźwięk w stereo, puszczony na stereo i niczego (poza poczuciem przestrzenności względem 5.1) mu nie brakuje
  27. Myślę, że wszyscy jak jeden mąż poleca Ci dozbieranie monet. Co w przypadku KD wiąże się moim zdaniem wydatkiem rzędy co najmniej 3500-4000 PLN. W przypadku stereo myślę, że w 2000-3000 PLN zbudujesz coś fajnego. I broń Cię Boże przed sounbarem 🙂.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...