Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. To jest właśnie główny problem nowego (niedawno zarejestrowanego...) użytkownika : Neo - proszę delikatniej wypowiadaj swoje sądy! Niezależnie od tego jak merytoryczne są wypowiedzi - to w przypadku gdy są one agresywne (o czym wspomniał w swoim poście Inferno) mogą być usunięte z forum. No i niekoniecznie na tym się skończy, gdy kolejne posty będą pisane w takim samym stylu. Tym bardziej że już kilka osób zgłaszało zastrzeżenia do stylu wypowiedzi Neo 😞 Pozdrawiam
  3. To ja odpowiem tak, na fronty wydałem 4k i po odsłuchach innych te co wybrałem grają bardzo dobrze, dla mnie, a dlaczego, bo wybór był świadomy i przede wszystkim mój. Jeżeli napiszą Ci 100tys.to tyle wydasz, dla mnie pytanie na które trochę ciężko odrazu odpowiedzieć, ponieważ to Ty powinieneś, podać przedział jaki planujesz wstępnie wydać i wtedy sprawdzić w tej kwocie,posłuchać, podane propozycje, a później jeszcze sprawdzić opcję tańszą i droższą jaka jest różnica i jak ją odbierasz.
  4. @neo, przepraszam, jesteś zbyt krótko na forum aby uznać Twoja pewność siebie i autorytet. Na to trzeba zapracować [emoji846] Jeszcze raz, chce wiedzieć ile potrzebuje pieniędzy na kolumny, które obiektywnie grają bardzo dobrze. Nie interesuje mnie obecnie czy wpasują się w pomieszczenie, to zawsze trzeba sprawdzić. Hubert
  5. Today
  6. w końcu kupiłem luxman d 351 za 280 zł z przesyłką, miał być ok ale po tygodniu grania zaczął przeskakiwać pod koniec odtwarzania płyty, więc pewnie laser do wymiany ale tragedii nie ma - japoński oryginał kss210a do wzięcia na allegro za 85 zł, chiński za 34 zł luxman ma wyjście optyczne , ale ja go nie używam brzmienie idealne do muzyki elektronicznej i synthpopu, miękko i ciepło z dobrym basem, ale może to też zasługa mojego wzmacniacza l 210? łyżka dziegciu w tym miodku to brak pilota , a o dostanie go niestety trudno... marantza też brałem pod uwagę, ale był droższy na starcie...
  7. Może i tak, ale z tego co widziałem na zdjęciach, jest i tak ponadprzeciętnie dobrze zaaranżowane akustycznie. Większość z nas może o aranżacji podobnej do Twojej jedynie pomarzyć. Co do tego, że od pewnego momentu zmiany są coraz trudniej definiowalne, to mam podobne odczucia. Eksperymentowałem z różnymi miejscami ustawienia dodatkowych absorberów i właściwie nie wiem, które było najlepsze. Zdaje się, że po wykonaniu pewnego programu obowiązkowego, dalej już decyduje nie tyle miejsce umieszczenia kolejnych ustrojów, co ich ogólna powierzchnia w stosunku do wielkości pomieszczenia.
  8. Jeżeli na tym zestawie planujesz też słuchać muzyki to nr 1 bym odrzucił i w tym zestawieniu porównał bym nr. 2, 3 i 5,osobiście z przewagą na nr 5,ale to moje zdanie.
  9. Odsłuch we własnym pomieszczeniu to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie. Jeśli chodzi o modyfikacje to już inny poziom abstrakcji i raczej nie dla mnie- nie potrafiłbym opisać swoich wymagań co do oczekiwanego efektu finalnego. Postaram się odsłuchać najpierw te używane Audio Academy Phoebe III- będę miał jakiś punk odniesienia.
  10. Zajrzyj do komisu w MP3store. Tam Ci nikt chłamu nie sprzeda i nie oszuka itp. A cenny trafiają się naprawdę rewelacyjne. W razie jakiś wątpliwości pisz PW, doradzę.
  11. Pewnie dam radę cm czy dwa ale to blok i nade mną są sąsiedzi więc muszę to jeszcze dodatkowo wyciszyć
  12. A nie dasz rady zrobić centymetrowej głębokości otworu w stropie? Tam wgłąb wchodzi tylko cewka i magnes, więc nie trzeba wycinać walca o średnicy nastu centymetrów.
  13. A na ścianie na lewo od kanapy? Przecież prawidłowe rozmieszczenie głośników efektowych w 5.1 to zakres 90-110° obok miejsca odsłuchu, bo są to głośniki boczne, nie tylne. Jak dasz na ścianę głośniki bipolowe, wtedy tym lepiej będzie się dźwięk rozchodził. Możesz nawet pokusić się o 7.1, gdzie głośniki tylne trafiają tam, gdzie planowałeś drugi wariant głośników bocznych, czyli daleko z tyłu. Wtedy nie bipole, ale normalne kolumny.
  14. Moim zdaniem pewnik bo one generują "duzy " dzwiek nie umiem tego wytlumaczyc ale spytaj bardziej doswiadczonych moze sie myle ale ja dalem podstawkowe .Dopisalem ci ze podlogowe ze szczuplym basem dwodrozne moze tak ale dowiedz sie od kogos madrzejszego w tym temacie niz ja .Na podlogowkach ciche sluchanie to bedzie ok mysle ,chodzi tutaj o zbyt duze wypelnienie dzwiekiem pomieszczenia .Po prostu dedukuje sie podlogowki do duzych pomieszczen wlasnie dlatego zeby bylo zwyczajnie je slychac dobrze Zalezy ci na dobrym dzwieku to zrezygnuj z BT nawet z APTX (choc tu bedzie lepiej niz z BT bez Aptx bo mniejsze opoznienie ) Ja tez nie chce w kolko wymieniac sprzetu i rozumiem cie A gdybys pomyslal w ten sposob : Kolumny podpytac dobrze kolegow z forum ktorzy sie dobrze znają i opcjuje za dwodroznymi z miekką kopulką wysokotonowca . Odsluchac je u siebie na wlasnym sprzecie w warunkach docelowych (akustyka) i to koniecznie !(z mozliwoscą oddania) Ewentualnie mozna je dac na modyfikacje czyli wymienic to na czym oszczedzal producent .Ja tak zrobilem i nawet wymienilem glosniki wysokotonowe oprocz calej elektroniki i zostaly tez wstawione regulacje decybeli w wysokotonowe (czasami zrodlo lub realizacja generuje sybilanty i dlatego ta regulacja) dlatego pisze ci o miekkich kopulkach bo jakies to ma znaczenie .Jako bilioteke muzyczną proponowal bym ci Tidal w jakosci Hifi
  15. Ta aukcja to licytacja. Do jej końca cena pewnie jeszcze znacznie wzrośnie, a sprzedający jest bez żadnych opinij. Jest pewne ryzyko.
  16. Dziękuję serdecznie za odzew. Kwota 2500zł to kwota nieprzekraczalna więc z Twoich propozycji zostaje podłogowe Fyne Audio F303, Elac Debut 2.0 B6.2 + standy, Indiana Line Tesi 261 + standy. Jeśli chodzi o Audio Academy Phoebe III to tak się składa że są wystawione u mnie w mieście na sprzedaż używane w stanie "salonowym" i byłyby w moim budżecie- pytanie czy warto w kontekście tego co pisze THX1138? Jeśli chodzi o amplituner to został już zakupiony i na początek musi wystarczyć (udało mi się go zakupić w bardzo rozsądnej cenie). Moje dywagacje na temat kolumn podłogowych w tak małym pomieszczeniu wzięły się z racji tego, iż nie wykluczam w niedalekiej przyszłości zmiany lokum na większe, sprzętu audio niestety w najbliższym czasie nie będę zmieniał. Czy w przypadku odsłuchu na niedużej głośności sugerowane problemy z dźwiękiem w przypadku podłogówek to pewnik czy przypuszczenia ? Telefon i amplituner niby obsługują APTX więc nie powinno być tak tragicznie- chociaż zdaję sobie sprawę z ułomności tego typu rozwiązania.
  17. Odczucia pojawienia się pierwszych 2 basstrapów podsumowałem dosyć krótko "Wpływ pojawienia się pułapek był słyszalny natychmiast. Podczas puszczenia pierwszego utworu do testów Two Feet - Quick Musical Doodles zmiana zastała natychmiast zauważono przez moja piękniejszą połówkę. Poprawił się nie tylko bas jego kontrola i wybrzmiewanie ale i cała dźwięk jest bardziej pełny, soczysty." Niestety dokładanie coraz nowych elementów akustycznych jest coraz trudniejsze do wychwytywani zamian i ich opisywania. Dochodzi do sytuacji, że dźwięk jest ciut inny ale nie jestem w stanie określić który mi się bardziej podoba. Dodatkowo różnie wpływa na różny repertuar.... No i umowny się, moje pomieszczeni jest dalekie od ideału. Mam trochę zabawek do przestawiania a dodatkowo chętnie przetestowałbym jakiś mobilny rozpraszacz z plecami ... tylko czasu brak.
  18. Przesłuchiwałem kilka razy zarówno xm2 i xm3. Bardziej podeszły mi te drugie - miałem wrażenie, że scena jest nieco szersza, ale bas był moim zdaniem przesadzony. PX-y grają dla mnie neutralniej, a spędzam w słuchawkach po kilka godzin w ciągu dnia i obawiałem się, że Sony będą mnie zbyt męczyć przy dłuższych odsłuchach. Jeśli jednak miałbym kupić słuchawki do delektowania się muzyką, np. w domu w czasie wolnym, to wybór padłby na coś innego, pewnie kablowego. Zapewne przesłuchałbym KEF One Space, Master Dynamic WH40, no i wziąłbym pod uwagę NAD HP Viso 70 - dźwięk mają fantastyczny, tylko z wygodą nie najlepiej - przynajmniej dla mnie. Bowersy na razie grają dość sucho, rozgrzewam je cały czas, przesłuchałem raptem 10-12 godzin. Będę miał za to okazję za kilka dni dłużej posłuchać Momentum M2 Wireless, bo ktoś z rodziny kupuje, więc będę miał bezpośrednie porównanie
  19. Hej Mysle ze zdecydowanie podstawkowe kolumny.Piszesz ze nie dudnący bas etc to przy podlogowkach mysle ze tak wlasnie bedzie bo sa przystosowane do wiekszych pomieszczen i bardziej je wypelniają dzwiekiem co w przypadku 13m2 bedzie (moim zdaniem) katastrofalne ,Sadze tez ze i ostrosc dzwieku sie pojawi (wykluczam tutaj teraz wplyw samego sprzetu i zrodla skompresowanego) Zysk ze braku standow tak ale strata na duzej ilosci absorberow i tez niewiadomo czy tak pomogą skotro kolumny beda geerowaly duzo wiecej dzwieku niz potrzeba (nie umiem tego wyrazic ,przyjda modrzejsci to skorygują ) Co do malej ilosci mebli to i tak bedziesz musial (moim zdaniem) dokupic absorbery szczegolnie w rogach pokoju za kolumnami(welna pt 80 zabezpieczona przed mikropyleniem i koniecznie grubszy dywan Kolumny powinny byc oddalone od scian bocznych i tylnej (tutaj poeksperymentuj bo warto) Jesli Bluetooth to chociaz APTX zastosuj a najlepiej bez BT Pozdrawiam PS: U mnie mam wydzielone miejsce 12m2 kolumny podstawkowe i wierz mi ze wystarczy to az za bardzo chociaz jeszcze nie mam ustawienia finalnego PS 2 Chyba ze kolumny podlogowe np dwodrozne ze szczuplym basem to mozna takie ale osobiscie uwazam ze jednak podstawkowe i tez bym uwazal na to jak reprodukują bas zeby nie bylo go za duzo
  20. Witaj, abyśmy mogli zaproponować konkretne propozycje, podaj proszę więcej szczegółów. Czy zestaw będzie służył tylko do filmów, czy także do muzyki. Jeśli muzyka, to jakie gatunki, jakie preferujesz brzmienie. Czy zestaw 2.0, 5.0 czy 5.1. Jaki budżet.
  21. Witaj, Twoje pomieszczenie daje możliwość zastosowania kolumn podstawkowych, chociaż nie ma także problemu z mniejszymi podłogówkami. Uważaj tylko, żeby nie przesadzić. Jeśli będziesz korzystał z amplitunera Yamaha, na pewno warto spojrzeć na kolumny Fyne Audio F303, wspomniane przez Ciebie Elac Debut, Indiana Line Tesi 261, na pewno bardzo dobre brytyjskie Q Acoustics 3050i. Jeśli budżet nie jest sztywny, koniecznie posłuchaj świetną polską konstrukcję Audio Academy Phoebe III, to dobra klasa wyżej. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Poza wyżej wymienionymi konstrukcjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki kolumn, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać. Z mojej strony zainteresowałbym Cię minimalnie droższym, ale lepszym amplitunerem Yamaha R-N602. Oczywiście przy zakupie zestawu możesz liczyć na indywidualną wycenę dla forumowicza.
  22. @hubert hubert zakładam, że jesteś poważnym człowiekiem, inaczej myślałbym, że z nas żartujesz. Najpierw piszesz o "kotlecie" a teraz o audio nirwanie. To raczej przeciwne bieguny, z całym szacunkiem. Do kotleta wystarczy to o czym pisaliśmy. Audio nirwana, to insza inszość. Tu jednym wystarcza kilka tysięcy za element innym mało kilkadziesiąt. Jeśli chcesz czegoś naprawdę dobrze grającego, to przede wszystkim musisz opisać szczegółowo swoje potrzeby, oraz potrzeby jak widzę całej rodziny. Trzeba odpowiednio napisać pierwszy post. Jak się to robi, radzi sama Szefowa. Warto przeczytać i jak najszerzej odpowiedzieć. Zapytam przy okazji. Widziałeś zestaw potraw albo filmy, które odpowiadałyby wszystkim w rodzinie? Jesteście jak jeden organizm? Może podaj skład rodziny i wymagania każdego z jej członków co do dźwięku? Później rozrysuj plan pokoju, pokaż ustawienie kolumn z wymiarami. Opisz meble, pokaż gdzie stoją. To wszystko jest bardzo ważne dla dźwięku, nic się tam nie rozgrywa w próżni. Źródło nie ma znaczenia, twierdzisz? Ale wysokiej jakości kolumny już tak? To może napisz więcej, z ciekawością poczytamy, bo to nowa, nieznana szerzej teoria. Przyszedłeś pytać o radę, czy ich udzielać? Tak nieśmiało zapytam. Jak się udasz do mechanika samochodowego i stwierdzisz, że zapłon, czy elektronika są nieważne, to zgadnij jak zareaguje? Znasz teorię źródła dźwięku jako najważniejszego w zestawie audio?
  23. Wysoka jakość w kategoriach bezwzględnych? Na przykład https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/bowers-wilkins-804-diamond-d4.html
  24. Bardzo dziękuje za pomoc. Czy ktoś może mi polecić jakieś podstawki pod te S10? Oczywiście tanie i dobre.
  25. Zamówiłem Tannoy Mercury M1. Jak przyjdą dam znać jak mi się podobają. Mam małe wymagania, niech tylko grają lepiej od pożyczonych Philipsów
  26. Bardzo dziękuję za te wstępne propozycje. Mam jednak wątpliwości, czy pozwolą one osiągnąć audio nirwanę. Muzyka musi angażować słuchacza. To że będzie to grało do kotleta, nie oznacza że ma po prostu wydobywać z siebie dźwięki. Muzyka powinna wypełniać pomieszczenie. Źródło nie ma znaczenia, to mają być kolumny wysokiej klasy muzycznej w kategoriach bezwzględnych. Mają się dźwiękowo podobać nie tylko mi, ale i całej rodzinie. Hubert Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...