Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Jeździ ktoś rowerem do roboty? Regularnie. Czy tylko weekendowo? A są kolarze na forum? Dajcie proszę znać.
  3. Z pierwszych w domu, które pamiętam to ZK-147 i Diora (chyba Jubilat). Potem był Amator 2B. Później to już poleciało. Pojawiły się kolumny DYI dedykowane do salonu. Do tego wzmacniacz lampowy i gramofon. Oczywiście też DYI. W związku z tym, że nasz przyjaciel budujący te sprzętu miał swój bardzo mały pokoik to mając gotowe u nas dedykowane do pomieszczenia kolumny, podrzucał różne tworzone przez siebie sprzęty na testy do nas. Przewinęło się wiele wzmacniaczy (praktycznie same lampowe, ale trafił się kiedyś preamp i końcówka mocy tranzystorowa zbudowane w oparciu o jakiś zestaw Thresholda) i gramofonów. Jeśli chodzi o moje pierwsze, tylko takie do mojego użytku stojące u mnie w pokoju, i nie licząc kolejnych walkmanów, to był Sharp:
  4. Witam. Chcę spytać o kolumny z raczej niskiej półki z których można z biegiem czasu zrobić takie całkiem całkiem? Dziękuję za porady.
  5. Dedal

    Nowy wzmacniacz.

    Za tyle to masz nowe BMNy Bergesy 3 czarna wersja najlepsza i poniżej 9tys Do Yamahy podobno pasują choć 803 to dla mnie nie ciekawy wzmak ,był gościnnie u mnie . Za tyle pieniędzy możliwości dużo ale Ty słuchasz Ty decydujesz 😉 Pzdr i powodzenia
  6. Na razie mam w planach przemeblowanie w salonie. Za kolumnami mają wylądować regały z książkami. Będę też zmieniał fotel i kanapę. Dywan/y też się w końcu pojawią.
  7. Padł mi stary JVC AX 70BK, no i zostałem z jakimś paściem totalnym, szukam małego wzmacniacza ,tak do 300zł, który obsłuży kolumny disco 110 (tonsil), coś polecicie ? przeznaczenie ,muzyka z komputera i ptaki do snu .
  8. Today
  9. T Z6

    Nowy wzmacniacz.

    Ok dzieki.Tak zrobie.
  10. Witam Forumowiczów. Jestem posiadaczem Piera 680 od ponad roku. Zachwyca mnie swym brzmieniem grając z kolumnami Focal Chora 826. Od czasu do czasu pojawia się jednak problem - delikatne piszczenie w głośnikach wysokotonowych. Prawdopodobnie jest to spowodowane zakłóceniami, które mam w sieci. Mój Pier był testowany w salonie w którym go kupiłem, a także w serwisie i tego zjawiska tam nie zaobserwowano. Ja w tym czasie miałem inny model z salonu, a następnie z serwisu i ten problem nadal się pojawiał. Podłączałem wzmacniacz do różnych gniazdek w domu, miałem też kondycjoner Audioquest Niagara 1200 i nic się nie zmieniało. Delikatne piski pojawiają się losowo i tylko w jednym kanale, czasem prawym, a czasem lewym. Pojawiają się po kilku minutach od włączenia wzmacniacza, a czasem przez 2 tygodnie tego zjawiska nie ma. Piski ustają po kilku minutach lub jest konieczne wyłączenie i włączenie ponowne wzmacniacza. Wtedy ich nie ma. Czy któryś z Szanownych Forumowiczów miał może taki problem w swoim domu i może coś poradzić? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie!
  11. @T Z6 a propo’s tych „arcada” dla pełnego obrazu dopytałbym na pw SlawekXM z AS. Wiesz o kim piszę zapewne. Nelson Pass na zdjęciu😃. Ciepło wspominam moje kontakty z nim. Życzliwy no i równy gość. A i wiedzę, doświadczenie posiada. Z odsłuchem to już dasz sobie rade. Powodzenia.
  12. https://stereoikolorowo.blogspot.com/2021/10/studio-16-hertz-arcada-25-signature.html o tym mowicie?
  13. Pytam gdyż różnica w nich to 1000 zł a to 1/9 ceny więc pytanie czy to się na coś przekłada
  14. T Z6

    Nowy wzmacniacz.

    No własnie nie.Szukam informacji.
  15. Autor tematu już dawno zmienił sprzęt na inny .
  16. Wymiana kasety i łańcucha jak sądzę spowodowana zużyciem, lub złym uzytkowaniem (naprężenia skośne łańcucha). Takie zużycie mozna znacząco przyspieszyć używając zębatek przód/tył w taki sposób ze lancuch nie biegnie w lini prostej, tylko po skosie. Jest to znaczny problem w rowerach produkowanych w ostatnich latach z napedem np. 1x11 czyt. Jedna zebatka z przodu i 11 z tyłu w kasecie co siła rzeczy wymusza naprężenia na łańcuchach i ścieranie zębatek. Jednak widze ze w Twoiej maszynie sa 3 rzedy z przodu, wiec to raczej nie złe uzytkowanie, a raczej stawiam na przebieg roweru. Pewnie dużo jeździsz. Haha... Uwielbiam Twoje poczucie humoru👍 Zrobiłeś mi fajny dzień z rana
  17. Myślę, że już za obecną cenę jest to niezła okazja (zależy od stanu kolumn). Ale nie wiem, jakie mają "wymagania" odnośnie pomieszczenia. Czytałeś coś na ten temat?
  18. T Z6

    Nowy wzmacniacz.

    Moze uda mi sie stargować coś.
  19. Trzeba też pamiętać o różnicy w napięciach pomiędzy Europą a Japonią ale rozumiem, że to oczywiste🙂
  20. A może satysfakcja z audio wróciłaby, gdybyś sprawił sobie coś... novego?
  21. Warto pojechać i posłuchać. Konstruktor (Grzegorz Rogala) jest znany z kontrowersyjnych metod marketingu , ale kolumny robić umie. W swoim czasie Arcady były przez ludzi chwalone, a powyższa cena wydaje się dobra.
  22. nie od wszystkiego ale ingeruje zawsze wtedy gdy widze potrzebe przywrocic watek na wlasciwy tor
  23. Poradnik gramofonowy — część druga! Jakiś czas temu zaprezentowaliśmy Wam ogólny film o produktach do odtwarzania czarnych płyt, a dziś mamy materiał, który bardziej zgłębia tajniki gramofonów. Omówimy m.in. różne szlify igieł gramofonowych, rodzaje wkładek i kilka ich zaprezentujemy, rodzaje ramion, kalibracji gramofonu, ale też poruszymy temat tego, co tak naprawdę wpływa na dźwięk gramofonów. W naszym salonie znajdziecie dziesiątki gramofonów, przedwzmacniaczy i wkładek. Zapraszamy na ich odsłuchy, a także do zadawania pytań, które Was nurtują. Chcielibyście więcej treści od nas tego typu, czy wolicie prezentacje konkretnych produktów? Dajcie znać w komentarzach pod filmem!
  24. Poradnik gramofonowy — część druga! Jakiś czas temu zaprezentowaliśmy Wam ogólny film o produktach do odtwarzania czarnych płyt, a dziś mamy materiał, który bardziej zgłębia tajniki gramofonów. Omówimy m.in. różne szlify igieł gramofonowych, rodzaje wkładek i kilka ich zaprezentujemy, rodzaje ramion, kalibracji gramofonu, ale też poruszymy temat tego, co tak naprawdę wpływa na dźwięk gramofonów. W naszym salonie znajdziecie dziesiątki gramofonów, przedwzmacniaczy i wkładek. Zapraszamy na ich odsłuchy, a także do zadawania pytań, które Was nurtują. Chcielibyście więcej treści od nas tego typu, czy wolicie prezentacje konkretnych produktów? Dajcie znać w komentarzach pod filmem!
  25. Powinien być, zapraszam do kontaktu celem upewnienia się
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...