Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Pomyśl jeszcze o Denonie AVR-3500X. Większe możliwości od 2600X i niewiele tracisz w stosunku do nowszego modelu. Wzmacniacz do subwoofera nie musi być stereo. Ponieważ zakres częstotliwości jest mały, a wzmacniacz jednokanałowy, nie ma potrzeby droższej konkurencji. Taki tani wzmacniacz w zasadzie wymiótł całą konkurencję wśród wzmacniaczy: https://www.amazon.co.uk/Subwoofer-Amplifier-Integrated-Fosi-Audio/dp/B07L6FN97Z Kolejny krok wyżej to Monitor Audio IWA-250, ale to już 2000 zł. Kalibracja w amplitunerze rozwiąże kwestię fazy i odcięcia niskiej częstotliwości, dlatego też nie potrzebujesz jej we wzmacniaczu (przynajmniej dopóki podłączasz tylko jeden subwoofer).
  3. Czyli instalacyjne powinny znajdować się po bokach, a nie z tyłu? (pomijając przypadek przestawianej kopułki od wysokich tonów). No właśnie najbardziej byłem przekonany do bi poli, ale jak zacząłem czytać o ustawieniu to trochę zdurniałem. Przeglądając różne tematy, natknąłem się na opinie, że bipolowe montuje się po bokach miejsca odsłuchowego a dipolowe za słuchaczem. W obu przypadkach ok. 60 cm nad słuchaczem. O ile z montażem na tylnej ścianie nie ma żadnego problemu,o tyle na bocznych nie ma szans, jedynym rozwiązaniem byłyby podstawki. Pytanie czy faktyczni powinny być tak rozmieszczone czy trafiłem na opinie "znawców". Na forum widziałem, że sporo osób wiesza je na ścianie za miejscem odsłuchowym i chwali sobie to rozwiązanie.
  4. Witam, Zdaj się, że odsłuch odbył się u nas Propozycje Kolegów z S4Home jak najbardziej wchodzą w grę, rozważyć można również Advance Acoustic 125, Musical Fidelity M3si czy Moon 250i. Trzeba dalej odsłuchiwać - z każdą kolejną konfiguracją będzie łatwiej i bliżej sukcesu. Pozdrawiam, Michał.
  5. E tam aktywne idź w normalny zestaw stereo. W tym budżecie znajdziesz parę ciekawych kolumn, ale wcześniej mam dodatkowe pytanie wspomniałeś o zmianie elektroniki a przy doborze kolumn może mieć to znaczenie jaki budżet i preferencje czy to ma być amplituner, czy klasyczny wzmacniacz.
  6. Dokładnie nad tym zestawem myślałem jest to coś godnego uwagi i wartego dopłaty. A w późniejszym czasie możesz wzbogacić zestaw o suba svs i będziesz miał kompletny zestaw na lata.
  7. Hmm tu mi dałeś do myślenia, w sumie każda końcówka to kolejne łączenia przewód banan banan wtyk..tyle ze wygodne to
  8. Today
  9. Jak planujesz wymianę zestawów głośnikowych i wzmacniacza, pomyśl o aktywnych zestawach głośnikowych z wbudowanym wzmacniaczem, gra lepiej, taniej, oszczędzasz miejsce. Nie musisz dobierać wzmacniacza do zestawów, pomyśl o tym.
  10. podobnie ale czy wystarczająco dobrze - ciągle mam dylemat pomiędzy DALI 850 a Heco MS 900 ewentualnie 1000 (lub też odpowiedniki Aurora), podczas gdy wybór amplitunera padł na onkyo 8270. Dylemat tym większy, że Dali wygrywają cenowo i są niższe, zaś chciałbym kupić to co lepiej gra, a nie mam możliwości odsłuchu.podobnie ale czy wystarczająco dobrze - ciągle mam dylemat pomiędzy DALI 850 a Heco MS 900 ewentualnie 1000 (lub też odpowiedniki Aurora), podczas gdy wybór amplitunera padł na onkyo 8270. Dylemat tym większy, że Dali wygrywają cenowo i są niższe, zaś chciałbym kupić to co lepiej gra, a nie mam możliwości odsłuchu.
  11. @Dedal75No, w końcu masz białe😉. Ładne kolumienki. Napisz jak się one mają w porównaniu do Dynek. Oby tylko zaraz pewien (znany z innego miejsca) fachowiec, nie zacżął dowodzic wyzszości podłogówek i niszczyć całego efektu i radości z posiadania czegoś nowego. Aż się prosi o drapaka i lampę na górną półkę.😉 Pozdrawaim.
  12. A może coś typu Hegel lub Electrocompaniet?
  13. Hej :) Dziękuję bardzo za odpowiedź. Będę w takim razie rozglądał się za komisami i salonami audio gdzie jest możliwość wypożyczania sprzętu. W ostateczności zostaje faktycznie objazd ze swoimi paczkami, które na szczęście są nieduże gabarytowo ;) Pozdrawiam :)
  14. W założonym budżecie lepiej skup się na zakupie możliwie najlepszych kolumn przednich, a na razie zostaw center i efektowe. Spójrz na Pylon Audio Pear 25, Indiana Line Nota 550X oraz Montor Audio Monitor 200. Na początek taka konfiguracja sprawdzi się dobrze, w przyszłości warto pomyśleć o dobrym subwooferze, który jest docelowo niezbędny do kina domowego, a na końcu dobrać centralny i efektowe. Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.
  15. Witam. Nie znam się totalnie na podłączaniu audio i z tego właśnie powodu mam pewien problem. Posiadam wieżę Panasonic SA-AK18 oraz interfejs audio Behringer U-Phoria UMC22. Kolumny podpięte są do wieży, a sama wieża podpięta jest do tylniego wyjścia komputera kablem jack. Wszystko działa idealnie, ale nie wiem czy da radę jakimkolwiek kablem/przejściówką/rozdzielnikiem podłączyć ten jack do 2 gniazd zlokalizowanych z tyłu interfejsu. Jeśli umieściłem post w złym dziale przepraszam i proszę o wyrozumiałość. Z góry dziękuję za odpowiedzi! Pozdrawiam.
  16. Witaj, jeśli zależy Ci na dobrym, uniwersalnym systemie kina domowego, z podanych przez Ciebie modeli amplitunerów wybrałbym Onkyo TX-NR686 i połączyłbym go z Indiana Line Nota 550X 5.0, ewentualnie z Polk Audio T531. Oczywiście zestaw na Indiana Line będzie obiektywnie lepszy, to klasa wyżej. Dźwiękowo szybki, swobodny amplituner Onkyo świetnie sprawdzi się z Indiana Line. Polk Audio to bardziej twarde, mocne, szybkie, energiczne granie. Jest jeszcze ciekawa opcja w podobnym budżecie Pylon Audio Pearl 25 Set. To taki "złoty środek" pomiędzy Indiana i Polk Audio, może warto pomyśleć. Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz oczywiście indywidualne wyceny.
  17. Moim zdaniem jest ok Onkyo lub denon 2500 z taga lub indiana i do tego magnat 302a. Posłuchaj docelowego zestawu u ciebie. Zobaczysz co i jak i z czym. Pozdrawiam
  18. Był już o tym temat. Netflix nie ma atmosa. To tylko marketingowy bubel. Także nie przejmuj się tym. Wiem wiem możesz być oburzony, co on gada przecież ma. Ale Netflix ma DD+ i tyle
  19. Jak to zdecydowanie? Trąbimy tu od dłuższego czasu że nakładki nie nadają nic a tu idzie komentarz zdecydowanie ???:(:( No to jak to??? Jak chcesz alteco do umieść je pod sufitem tak jak pokazuje to dali. Ja mówię nakładkom nie. A jak już to jakieś tanie modele dla spróbowania. Atmosa x tego i tak nie będzie. A jakiej wielkości jest pomieszczenie? Bo są jesczze opcje kolumn przednich górnych. Raczej mało osób z tego korzysta filmów w tym nie robią ale jak włączysz dekodery o efekt jest dobry. Pozdrawiam
  20. Instalacyjne powinny być skierowane w kierunku słuchacza. Chyba że maja możliwość przedstawienia kopułki wysokotonowej. Są takie modele. Z kolei bi pole fajna opcja szeroki zakres dźwięku. Zobacz tylko na necie jak powinny być ustawione. Jeśli masz taką możliwość to ja stawiam na nie. Osobiście też z nich korzystam. Zdecydowanie lepiej niż punktowe źródło dźwięku. Pozdrawiam
  21. Ale czemu się boisz? Dajemy możliwość wypożyczenia sprzętu do domu. Siądziesz z żoną przy kawie , piwie albo whiskey. Brak sprzedawcy nad głową i testujesz. Ogladniesz film. Przymierzysz jak gdzie pasuje. Na prawdę nie chcesz z tego skorzystać? Pozdrawiam
  22. Amazon w obydwu przypadkach. Faktycznie sa dwa odrębne "trackingi" Po prostu jest to dla mnie dziwne. Zwykle "sumuje" sie przedmioty do jednej przesyłki
  23. No nie. Jeśli opticony zostają to na pewno nie możesz iść w amplituner stereo. On ich absolutnie nie napędzi. I faktycznie podłączanie do hybrydy Vincenta było dobrym pomysłem. Te kolumny potrzebują takiego napędzenia. Moje typy które lepiej zagrają to magnat ma1000, atoll in 200 i unison unico 90. Pozdrawiam
  24. Co to znaczy ma to w du.... No to oddajesz z tytułu rękojmi i do widzenia. Bierzesz nowy.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...