Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. To dlaczego kolumny z fabrycznym ustawieniem tak nie grają, a znacznie mniej świadomi muszą je zmieniać ?
  3. T Z6

    Nowy wzmacniacz.

    Wzmacniacz i tak kupie.Czyli bedzie zmiana elektroniki.Tylko nie od razu wszystko.I napewno bedzie to goły wzmacniacz bez zbędnych bajerów.Takie mam jako osobne klocki i to calkiem przyzwoite. Studio 16 Hertz Arcada 2,5 Signature za 10 tys gość chce mi sprzedać.Warto to brać?
  4. Możemy sobie rękę podać, ponieważ obydwaj mamy Kross-y. Twój to MTB, czy jakoś tak. Mój trekkingowy do jazd po mieście i łagodnym terenie z przerzutką 7 biegową w tylnej piaście. Następny będzie oczywiście e-bike, też z przerzutką w tylnej piaście, ale 8 biegową i zamiast tradycyjnego łańcucha pasek carbonowy. Proponuję założenie sztycy amortyzowanej pantografowej. Znakomicie polepsza komfort jazdy.
  5. Przeczytaj ze zrozumieniem wcześniejsze wpisy.
  6. @bora902 lubisz rozpier... wątki co nie? Brak słów. Miszcz nad miszcze. Specjalista od wszystkiego.
  7. Akustycznie to fajne rozwiazanie, nie wiem skąd taka ironia. Jest moda i tyle. Kiedyś się boazerie w domach robiło, jeszcze mam w korytarzu.
  8. Tak, tak po epoce boazerii nastąpiła epoka lameli ściennych. Każdy ma takie w domu...
  9. Bywa, że Aurory 700 są wstawiane do mniejszych pomieszczeń niż 20m2 w połączeniu ze wzmacniaczem czy amplitunerem bez kalibracji, stąd takie opinie.
  10. Potwierdzam, testowałem kiedyś kimbera 8 PR w ciemnym systemie. Efekt był bardzo silny, dociążenie dźwięku było tak mocne że nie dało się słuchać. Ale żałuję że go nie zatrzymałem bo z kolei teraz mam trochę za jasny system. I chyba faktycznie Clearwaye, które mam teraz nie są optymalne. No właśnie, dzięki za hinta.
  11. Zawsze jest😗, co do MA kol. używa ponad 5 lat i nie ma problemu, sprawdź czy nie był otwierany, przetestuj.
  12. AXR100 to amplituner tylko bez funkcji sieciowych a Wiima można "wrzucić" za sprzęt i będzie widoczna jedna skrzynka Jeśli jednak z jakiś powodów nie, Onkyo brzmieniowo jest OK ale funkcje sieciowe są kulawe. Do Elaca brzmieniowo pasują amplitunery Yamaha z serii RN. Funkcje sieciowe przez aplikację Music Cast działają lepiej niż te w Onkyo. Z kolei amplitunery Denon odpadają brzmieniowo dla kolumn Elacka. Można jeszcze pomyśleć o Marantz NR1200
  13. Marek widziałem , było w na wszystkich kanałach w wiadomościach Bogaci tak mają. Ja zmieniłem ostatnio tylko łańcuch , kasetę , okładziny hamulcowe . Z tym placebo , to jednak coś jest , bo też mi się śmiga jakby szybciej A , i odkryłem , że gość na YT ma jednak rację , że nie należy używać tego samego pinu do łańcucha dwa razy Na domiar złego koleżanka w pracy nie miała w torebce skuwacza do łańcucha . Oburzające prawda ? Marek rowerek wygląda fajnie , a najważniejsze , że z niego korzystasz.
  14. Najlepszy byłby właśnie wzmacniacz stereo z funkcjami sieciowymi lub zwykły wznak z wejściami cyfrowymi (wbudowany dać) oraz zewnętrzny streamer np. Wiim - tak jak pisze Piotr. Amplitunery to prawie zawsze kompromis i będzie utrata jakości dźwięku względem wzmacniacza. Jeśli nie musisz koniecznie mieć tunera FM, odpuść amplitunery. Radio internetowe załatwi sprawę. Wyjścia pre out (w tym przypadku dla sub-a) są już prawie w każdym wzmacniaczu.
  15. Nie wszystkie duże kolumny lubią i potrafią grać dużym, potężnym dźwiękiem np. Klipsch RF-7 - wielka konstrukcja a choćby model 8000f zagra potężniej. Klipsch ogólnie to dobry kierunek dla Ciebie, nie potrzebują dużo prądu od wzmacniacza aby wygenerować dużo decybeli. Zwróć jeszcze uwagę na Polk z serii Sygnaturę np. S/ES60 a jeśli nie lubisz ostrej góry pasma to Heco Aurora 1000 - fajnie się zgrywa z Cambridge.
  16. No jasne, hybrydowe guzik zrobisz magnesem jak trafisz po drodze na profil. Jak nie ma wełny jest szansa, ale trochę nietypowa. Piszę o swoim przypadku gdzie sie udalo. Jeśli pomieszczenie obok jest przed remontem i/albo z wyższym sufitem to można z tego drugiego pokoju przebić otwór w przestrzeń nad płytami i włożyć tam UD30 w którym ułożymy kabel. Taki profil z kablem można przeprowadzić nad konstrukcją sufitu nawet ponad 4m, tyle ile ma profil.
  17. Poza wspomnianymi amplitunerami Yamahy - RN 600A, 800A, 1000A i 2000A, loudness posiadają także czyste wzmacniacze tej marki - AS 301, 501, 701, 801. Wyższe modele już tej funkcji nie oferują.
  18. Po dwóch latach sprawiłem sobie nowy akumulator do mojego elektryka -"ulepa". Nie wiem czy to placebo (przez analogię do kabli), ale na nowej baterii odnoszę wrażenie, że lepiej jedzie Korzystając z wczorajszej pięknej pogody wybrałem się ze Słupska do Ustki, po drodze SŁUCHAJĄC szumu drzew, śpiewu ptaków i odgłosów opon rowerowych.
  19. wtedy sie stosuje rozwiazanie hybrydowe po zapoznaniu sie ze zdjeciem szkieletu ( jesli mozliwe ) lub po wpuszczeniu kamery w otwor sufitu 🤣 konstrukcje sufitow w PL sa prymitywne zazwyczaj i nie stanowia wiekszego oporu przed wprawna ekipa z tego co kojarze to kochacie takie drewienka w stylu wczesnych lat 50tych na indochinach 😂 apdejt: w polska jezyk to lamele scienne 🤣
  20. Nasz oberspecjalista bez wyobraźni zapomniał jeszcze, że wypadałoby ten kabel estetycznie zakamuflować zanim znajdzie się na wysokości sufitu. Wtedy taka taśma jest bardzo przydatna.
  21. Today
  22. Twoja rada się sprawdzi specu, ale ma ona istotne wady przez co można ją zastosować tylko w części przypadków. Największym problemem będą profile do których GK jest przykręcony. Jeśli w poprzek kierunku prowadzenia, to magnesem możesz sobie co najwyzej 30-40cm ten kabel przeciągnąć. Lepiej jak wzdłuż profilu, masz wówczas szanse na 2,6m, do profilu łączącego kolejną płytę i nie dalej bo płyty prawidłowo montuje się z przesunięciem - jak cegły. Jak od miejsca głośnika do ściany jest jedna płyta to dasz radę. Drugi utrudniający powód to wełna mineralna wypełniająca pustą przestrzeń pomiędzy profilami, stropem i płytami. Jak napotkasz opór to magnesem sobie nie poradzisz, wełną się zapląta o czoło kabla i pozamiatane.
  23. Co to za opinia ze tellurium nie są warte swojej ceny? Jeżeli faktycznie szukam trochę ciemniejszego/neutralnego kabelka. Piotrze czy te kabelki są warte rozważania?
  24. Tak, ale odpowiedź nie jest jednoznaczna i oczywista. Jeśli porównamy do siebie obie konstrukcje o tej samej mocy wzmacniacza i identycznym głośniku, to ta z BR zagra z większym rozmachem. Odbywa się to jednak kosztem utraty części kontroli nad precyzją dźwięku oraz znacznie większą obudową która musi być obliczona na częstotliwość rezonansu. Suby zamknięte są dużo mniejsze i mogą schodzić równie głęboko co ich odpowiednik otwarty. Ale... Ale musi być mocniejszy wzmacniacz by przezwyciężyć opory wewnętrzne pompowania membrany. Na prostym przykładzie SVS można przyjąć że słabszy PB2000 zaga równie dobrze w kinie jak mocniejszy SB3000. Tak w sporym uproszczeniu bo dochodzą jeszcze do tego własne preferencje. Niektórzy po prostu lubią specyfikę bass reflex ze swoim przeciągającym w rezonansie whooooaa, a inni z kolei cenią szybkie i zwarte uderzenia zamkniętych zabawek.
  25. znow widze szpecow forumowych ktorzy nie maja pojecia jak ciagnie sie przewody w suficie podwieszanym 😜 nalezy w takim suficie wywiercic otwory przez ktore wklada sie przewod zaczepiony do prostej rurki plastikowej lub do krazka metalowego ktory jest prowadzony magnesem neodymowym nie trzeba uzywac zadnych tasm jak proponuje tu klor 🤣 jesli ktos nie potrafi tego sam zrobic musi zatrudnic odpowiedniego fachowca ktory ma pojecie o prawidlowym montazu ! to ja wybieram jesli stac ciebie wybudowac dom to chyba tez stac kupic onkyo rz70?
  26. Hejka, przeczytałem te konwersacje w 2024 jak serial dla mnie. Posiadam soundbar samsung q930b gra bardzo ładnie, vocals są mega czyste, jednak brakuje mi „przestrzeni” w muzyce, więc zastanawiam się nad zestawem stereo, jest opcja właśnie kupić pylon pearl 25 z nad316 za 1300zl też jako opcja heco aurora 300 za 950 i do tego jeszcze dodatkowo poszukać wzmacniacza. Ogólnie taki budżet do 2000, sprzęt raczej używany. Jakieś opinie czy polecenia? Dziękuję 🙏🏻
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...