Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Wczoraj
  2. Widzisz nie mam bardzo drogich kabli cyfrowych, nie chodzi o to, że zera będą szczuplejsze, ani o to czy jedynki pełniejsze, naprawdę myślisz, że płyną tam jedynki i zera?😁 "Otóż transmisja cyfrowych sygnałów audio tym różni się od transmisji cyfrowej danych, że nie chodzi wyłącznie o to, by z jednego końca kabla po prostu „przepchnąć” pakiet danych bez utraty choćby jednego bitu – nieważne w jakim czasie. Rzecz w tym, żeby prze-twornik c/a otrzymywał absolutnie czysty, niezniekształcony przebieg zero-jedynkowy o nieskończenie stromych zboczach, tak-towany z minimalnym jitterem (rozmyciem czasowym). O ile na precyzję taktowania kabel nie ma wpływu, o tyle na jakość sygnału prostokątnego – jak najbardziej. Nie zapominajmy, że przebiegi cyfrowe są z natury bardzo „szybkie”, co oznacza, że mają znacznie szersze pasmo niż sygnały analogowe audio. To narzuca określone wy-magania na szerokość pasma przewodu. " Może bardziej lopatologicznie można jeszcze tak: "nie zapominajmy o zjawisku jittera, nękającym wszelkie transmisje cyfrowe. Mówiąc w skrócie: polega ono na przesunięciu czasowym strumienia zer i jedynek, w efekcie którego sygnał „1” będzie trwał dłużej lub krócej niż „0”. Innymi słowy: dojdzie to samo, ale nie tak samo. Swoje trzy grosze dokłada jeszcze elektroniczny smog spowijający nasze mieszkania i mający destruktywny wpływ na transmisję sygnałów, cyfrowych w szczególności. " Na potrzeby tego wpisu udało mi się znaleźć test: http://wstereo.pl/czy-kable-cyfrowe-wplywaja-na-brzmienie/
  3. Nie mam żadnego guru, ani w życiu prywatnym, ani też w świecie audio. Sygnał audio w domenie napięciowej lub prądowej....co ma do tego przesyłanie pliku w dowolnym formacie, słuchając muzyki z plików wysyłasz te pliki do daka (w sensie kopiowania) ? Yyyyyyy...... 😁😁😁
  4. Te Sennheisery to typowo domowe słuchawki i do użycia w domu powinny być idealne. NC sprawdza się głównie na ulicy i w środkach komunikacji. Tam są te słuchawki zupełnie bezużyteczne. W warunkach domowego zacisza lepiej jest liczyć na pasywną izolację. Zapewne również w warunkach domowych lepiej powinny sprawić się te Senki ze względu na wygodę. Słuchawki bluetooth wypierają tego typu ustrojstwa z powodu większej uniwersalności i dużej popularności urządzeń typu smartphony i komputery wyposażone w bluetooth.
  5. Dzień dobry. Poszukuje głośników do pomieszczenia 30 metrowego (salon z aneksem). Chciałbym zamontować głośniki w systemie stereo i powiesić je na ścianie. Wizualnie podobają mi się Dali Oberon on wall głównie ze względu na dębową oprawę boków pasującą do wnętrza. Czy takie głośniki nadają się do takiego metrażu. Nie jestem audiofilem, dyskotek tez robić nie będę. Chodzi o posłuchanie radia, dobre nagłośnienie do filmu(kanapa 3 metry od ściany) czy meczu. W aktualnym mieszkaniu mam Dali Zenzor 3 na podstawkach i jestem bardzo zadowolony z ich pracy. Jeśli głośniki nie były by odpowiedni proszę o propozycje innych. Serdecznie pozdrawiam
  6. Czy takie trafo jest lepsze od transformatora toroidalnego? Jakie koszta poszczególnych elementów i całości? Ponawiam zapytanie.
  7. Tak rozrzut budzetu jest duży, bo chce wycisnąć z tego pomieszczenia maks. Bardzo dziękuję za propozycję, wszystko rozważę i najważniejsze, że mam od czego zacząć jakbym zdecydował się na odsłuch. Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam.
  8. A co myślisz nad rozterką na temat wspomnianych Sennheiser-ów?
  9. W międzyczasie zapytam o jedną kwestię. Focal Chorus 726. Z jakim Ampli go zestawić? Yamaha 1080, Marantz 6013 czy Denon 4500? W grę wchodzi również 2080 i 7013. A może Onkyo 840? Druga opcja to Focal Aria 926 i to samo pytanie o dobór ampli.
  10. A ja czekam na opinie branży czy wymienione przez autora wątku budżetowe amplitunery w połączeniu ze wzmacniaczem zagrają lepiej niż wysoki model Yamahy. Sam niestety nie miałem okazji porównać tych wszystkich modeli dlatego czekam na to co powiedza "zawodowcy".
  11. Nigdzie nie napisałem, że nie ma sensu. Natomiast warto, żeby ludzie zdawali sobie też sprawę, że dodanie wzmacniacza/końcówki do słabego ampli nie zrobi nagle z tego ampli modelu "premium". Tyle
  12. Rozumiem ze tu jesteśmy w świecie wirtualnym i istnieje ta ułuda bycia anonimowym. To może mniej lub bardziej rozochocić ale dlaczego kogoś kto ma wiedzę i jakiś tam dorobek zaczynamy wyzywać to już nie rozumiem. Ceny kabli były pierwsza nominalna, 5 i odpowiednio 10 krotnie wyższa. Ile razy musi jeden kabelek być droższy od innego żeby poczuć różnicę ? 1000 -10000 razy?
  13. Ja miałem tak samo jak ty jak zainstalowałem kodi na pc z windows store. Nic więcej nie dało się ustawić. Wywaliłem kodi z Windowsa i pobrałem z linka na forum kodi wersję 18.5. o dziwo tam mam wszystko tak samo jak ma Iron na srcreenie
  14. Szczerze nie myślałem o takim rozwiązaniu. Na brak miejsca nie narzekam. Bardzo zależy mi na tunerze radiowym, dodatkowo do kolumn aktywnych potrzebowałbym odtwarzacz sieciowy.
  15. A ja do końca nie zgodzę się ze stwierdzeniem kolegi, że łączenie taniego amplitunera ze wzmacniaczem nie ma sensu. Sam w swoim skromnym, budżetowym zestawie stosuje takie połączenie i o ile w KD może i rzeczywiście nie jest to jakaś kolosalna różnica, to w stereo stosując nawet sam amp jako streamer roznica jest kolosalna. Ale jak zaznaczył kolega @Markcox wszystko musi być poparte własnym odsłuchem a nie kierowaniem się radami innych. Pozdrawiam.
  16. Powinien działać każdy, podłączasz do AUX. Przed zakupem warto wypożyczyć odtwarzacz ze sklepu i sprawdzić czy całość gra tak jak oczekujesz.
  17. Skoro chcesz zmienić wszystko, nie myślałeś o kolumnach aktywnych? Nowych do tak dużego pokoju nie kupisz ale używane może coś się uda. Oszczędności ns kablach, miejscu a grają na pewno lepiej niż osobne klocki w tej cenie.
  18. Kupilem niedawno Ixos 101. Wpialem do swojego systemu i gra to calkiem przyjemnie. Mam mozliwosc zakupienia wyzszego (tak mi sie wydaje) modelu IXOTICA™ IX2. Nie za wiel moge na jego temat znalezc oproc recenzji w ktorej pisza ze gora nie jest dostatecznie wyrafinowana. Reszta na poziomie IC'ow w tej cenie czyli za ok 1500. Brac czy nie? Cena to chyba ok 500?
  19. Mocy mi w zasadzie nie brakuje. Chciałbym natomiast lepszą jakość dźwięku i lepszą jakość i trwałość podzespołów/komponentów (bo chcę sprzęt na powiedzmy 10 lat).
  20. brawo. wreszcie ktoś to powiedział. I do tego forumowy (bez urazy kolego Canon) nowicjusz 🤝 Ale takie są fakty. Kupując do słabego ampli KD całkiem spoko wzmacniacz, nadal pozostajemy ze słabym kinem i całkiem spoko stereo (o ile w stereo nie będziemy korzystać z pre słabego ampli). Prawdą jest, że bez własnego odsłuchu się nie obejdzie. Prawdą też jest, że nie można dać się zwariować, a najgorsze co można zrobić, to ciągle gonić króliczka, zamiast rozkoszować się dźwiękami
  21. Markcox: ta ściana jest jedyną bez okna - na tych 7m są 2 okna po 120 i centralnie trasowe 180cm, a na ścianie naprzeciwko TV jest również okno
  22. A jak wiadomo, tanie chińskie kabelki nie mają prawa "zagrać po swojemu". Do tego aby usłyszeć różnicę trzeba tych za pierdylion $$$ - wtedy psychika fajniej działa DiBatonio, czy mógłbyś proszę wyjaśnić jak Twoim (lub Twojego Guru) zdaniem jakikolwiek kabel może technicznie/fizycznie zmienić przesyłany zapis cyfrowy? Czy te (rzekome) zmiany odnoszą się tylko do świata audio, czy taki kabelek może zmienić też inne pliki - nie audio? Będę wdzięczny jeśli pomożesz mi zrozumieć zagadkę.
  23. kierunek w samym sprzęcie ok, ale dobrze się zastanów, czy docelowo będziesz zamierzał pójść w 5.1 (central, surroundy i sub, a na tą powierzchnię, to nawet dwa). Jeżeli zamierzasz pozostać przy dwóch frontach, to darowałbym sobie do tego zabiegu ampli KD i obawiam się, że akustycznie, upychając kolumny w tym "kącie" może być niezła kiszka. Z tego rysunku ciężko oceniać, ale może jesteś w stanie sofę obrócić o 90 stopni, a TV ze sprzętem "rzucić" na tą 7 metrowa ścianę?!
  24. ok kupilem używany denon 1911, czekam az przyjdzie,. Harmana już mialem, gral pięknie, wygladal pięknie, menu piękne - niestety to wszystko średnio trwale - tak jak auta alfa romeo, a suma summarum stare toyoty najtrwalsze
  25. Trochę się obawiam połączenia tani amplituner + końcówka mocy, ze względu na równie tani przedwzmacniacz w ampli. Przykładowo Marantz 5013 / Denon 3500 / Onkyo 696 = 3000 zl + np Atoll 200 3500 zł = 7000. I to według Was zagra lepiej niż np sam Yamaha 2080 / Marantz 7013?
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...