Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Fajny gość z Ciebie, będę czytał z zainteresowaniem
  3. Zobaczymy. Ledów i mikroledow nie dotknołem ze wzgledu właśnie na takie kuriozum. Porownujac starą plazme Panasa do tych ekogniotów nie bylem w stanie. A dodatkowo sledzilem rozwoj oledow na rynku pro. Dlatego kupiłem oleda.
  4. Tak napisałem "odpowiednio cienkim". Może być cienki i szeroki w postaci taśmy. Poza tym zastanów się jaki przekrój musiałby mięc np. 5 czy 10 metrowy kabel, żeby jego oporność spowodowała problemy w domowej instalacji audio. To skąd Ci się wzięły te brednie o jednożyłowym przewodzie? Pijesz? Nie pisz.
  5. Na pewno wielkość ekranu była jednym z czynników decydujących. Nie sądzę też by jakość obrazu drastycznie odstawała od OLED, to by było kuriozum, choć nie raz mieliśmy do czynienia z sytuacjami na rynku AV, kiedy niższa seria produktów grała/wyglądała lepiej.
  6. Ale wiesz, że do głośników trzeba przynajmniej 2 żył? Nie, nie wiem. Naprawdę? ...aha, no to połóż sobie 2 żyły cienkiego kabla na posadzce pod panelami! To Ty mówisz...
  7. Może pomniejszyli jeszcze ledy, może softowo coś dopracowali. A może nastaje koniec rewolucji oledowej bo ekologia. Trzeba pamietać, że oledy są bardziej prądożerne od miniledow i pewnie stąd ten zwrot :). wiem jak obszedł samsung ograniczenia w poborze prądu. Oczywiście zgodnie z przepisami Ale, zeby to bylo jasne. Szanuję Sony za ich telewizory i monitory. Kupilbym najwyzszy model Soniacza ale byl jakies 30% drozszy od Szajsunga.
  8. A mam jeszcze pytanie. Wiem że można używać equalizera. Ale nie umiem tego ustawiać. Czy ktoś ma może wzmacniać Yamaha i korzysta z equalizera i mógłby przesłać zdjęcie jak jest to ustawione
  9. Co znaczy cienki? Może być płaski ale szeroki, kluczem jest przekrój i rezystancja. No i oczywiście właściwa izolacja a nie gołe druty. I nie wiem co Ci da jednożyłowy, kolumny potrzebuja +/-
  10. Ale wiesz, że do głośników trzeba przynajmniej 2 żył? Mówimy dalej o podłączeniu głośnika surround.
  11. Jestem więc mega ciekaw co pokaże Sony w Bravia 9. Topowy model nie będzie OLED tylko MiniLED.
  12. Jasne, to kładź sobie 1 żyłowy, cienki kabel na posadzce pod panelami.
  13. Sprzęt audio w domu nie pozwoli Ci na takie fajerwerki. Przy zwarciu od razu się wyłączy. Cytuję z translatora Twój artykuł: Odsłonięty przewód głośnikowy nie będzie w stanie Cię porazić, ponieważ ze wzmacniacza nie płynie wystarczający prąd, a napięcie jest bardzo słabe. Jeśli wzmacniacz jest ustawiony na maksymalną głośność, możesz poczuć lekkie mrowienie, ale jest mało prawdopodobne, aby było to bolesne. Większość głośników pasywnych ma moc znamionową od 1 do 10 amperów, a napięcie wynosi zwykle około 10 V. Wiele osób uważa, że szokiem jest prąd, ale niekoniecznie jest to prawdą. Aby zostać porażonym prądem, konieczne jest połączenie wysokiego napięcia i prądu. Zatem nawet jeśli masz wzmacniacz o mocy 1000 W, napięcie jest nadal zbyt niskie, aby spowodować jakiekolwiek szkody. Jak masz przewód z miedzi beztlenowej odpowiadający przekrojowi 1,5mm kwadrat, to nie ma opcji by w domowej instalacji głośników pojawiły się jakiekolwiek problemy. Uważasz że prąd jest niebezpieczny, ok. By pracować przy instalacji 230V niezbędne są uprawnienia, wyśmiewany przez Ciebie "Polak" nie powinien się tego podejmować. Pytanie za 100pkt. Czy do podłączenia instalacji audio potrzebne są jakiekolwiek uprawnienia?
  14. Today
  15. Szkoda, że mimo uproszczonego przekazu dalej nie zrozumiałeś. O przeczytanie ze zrozumieniem artykułu który wkleiłeś nawet Cię nie posądzam.
  16. Dziekuję. Vt bralem pod uwagę ale zdazyl się GT. Tak na powaznie to chodzi o jakość obrazka. Nie majac bezposredniego porownania pewnie uznasz, ze przesadzam ale tu jestem pewny swego. W miniledach obraz jest "wyprany z kolorow, dodatkowo nie osiagasz na krawedziach pelnego detailu. Szczegolnie dobrze to widać w ostrych przejsciach pomiedzy kontrastami np biel/czern. Chodzi zwyczajnie o technologiè. W oled kazdy pixel swieci osobno, w miniledzie pixel jest podswietlany ledami. Niestety nie jest to tak, ze na kazdy pixel przypada jeden led. Z tad też wypranie z kolorow. Do tego dochodzi jeszcze szybkość reakcji i kilka innych mniej juz fla mnie waznych czynnikow. To tak w najprostszych żołnierskich slowach. Wad tych pozbawione są mikroledy ale to pieśń przyszłości. W monitorach studyjnych jest to bardzo wazne. Nie ustawisz detailu kamery czy konturowania. Kazdy obiektyw bedzie podobny, a są ogromne roznice w obiektywach. Ale Butler miniledy i tak są ogromnym postepem w stosunku do ledow. Jeszcze wracając do Fluida. Zwrócę Twoją uwagę, ze technologia oled bardzo się zmienila w 2022r wraz z modelem B Samsunga. Okrzyknietego zresztą tv roku i krokiem milowym. Model C jest ewolucją B. Tu nie ma rewolucji. Wraz z modelem B znacznie wzrosła zywotność matryc. Gdzies są podane kalkulacje. Chyba 15lat po 4h dziennie do zmiany parametrów. Ale nie każ mi szukać. I masz rację o stosunku ilośc nitów/wypalenie. Matryca S95c została softowo wykastrowana z 1500 do 1300 nitow zeby zapewnić jej komfort. Ale umowmy się matryca z 2023r jest poprawiona w stosunku do tej z 2022r. Czy będę go mial te 15lat? Czas pokaże. W każdym razie wystrzegajcie się bajań o ciemnych i wypalających się oledach.
  17. Widać, że nie macie pojęcia o zagrożeniach, które mogą wyniknąć w elektryce z zastosowania nieprawidłowych kabli. I nie będę dyskutować z dyletantami, którzy zachowują się jak: "Polak znający się na wszystkim". TUTAJ ZNALAZŁEM SPECJALNIE DLA WAS ARTYKUŁ. DARMOWA EDUKACJA!!! - ZAPRASZAM!!! https://audiocruiser.com/can-exposed-speaker-wires-cause-a-fire/#google_vignette A TU W FORMIE OBRAZKOWEJ - WIZUALNEJ!!!
  18. Dlaczego miałbyś się męczyć z miniled? Poważnie pytam.
  19. Tak naprawdę , to mało co rozkminiam nad Twoimi wymysłami,telewizorami , oraz zasobem posiadania , ale muszę przyznać , że miałeś rację w temacie jasności Twojego oleda . Jestem zaskoczony i to bardzo ,że srednia to 1260 nitów. W Związku z tym zmieniam zdanie : większa jasność = szybsze wypalenie , niestety . Przy tym nadal trzymam się swojego . Poza tym , Ty na swojej plazmie gt nie dorobiłeś się powidoków. Ja z kolei na swoich g30 , vt60 jak najbardziej tak , a plazmy na wypelenia były mniej podatne , niż oledy .Stąd też życzę powodzenia, by obecny oled służył Ci również te 10 lat(jak plazma) bez żadnej usterki .
  20. Prąda stały, prąd zmienny... OK. Ale mówimy o kablach głośnikowych. To nie czytaj, masz opcję ignoruj. Rozetnij i sprawdź, tylko miskę podstaw żeby Ci prąd nie wypłynął. Pod panelami akurat nie miałem na myśli, ale z powodzeniem można kolumny zasilić skrętką. Ma cztery pary kabli, więc dwie pary na plus, dwie pary na minus. Żeby Cię uspokoić, sam tak nie mam i pewnie nie zrobię bo uznaję to za dziwoląg, ale bez problemu się da. Popytaj na forum i żebyś się nie zdziwił. No ale co mam pisać jak dla Ciebie prąd to prąd. 230V, 12V, głośnikowy, psio ryba. Prąd to prąd. Co mam sobie myśleć? Poważnie jestem ciekaw staystyk ubezpieczeniowych dotyczących zdażeń z powodu instalacji głośnikowych. Tak w ogóle komuś zdarzyło się upalić kable w domowej instalacji audio? Najczęściej problemy dotyczą nie samego kabla, ale ich zakończeń. Źle zarobiony, śniedzenie miedzi, uszkodzone gniazdo itp. A kończy się wszystko brakiem dźwięku a nie pożarem. Im mniejszy przekrój przewodu, tym większy opór robi a więc będzie emitować ciepło. Zaleca się, aby maksymalna impedancja kabla wynosiła 0,4 Omy. Sprawdź sobie jaki byś musiał mieć cienki przewód żeby przekroczyć tą wartość.
  21. Proponujemy jednak upewnienie się, że to co masz jest właściwie ustawione. Jeżeli koniecznie chcesz wymieniać to do 4k polowalbym na x3800 z Amazona skoro sygnatura Denona Ci odpowiadała.
  22. Po tych wpisach jestem przekonany, że nie dostałbyś uprawnień na bateryjkę 9V. Wiesz, że glosniki nie mają mocy? Wiesz, że pod panele daje się warstwy izolacyjne, często grubsze niż przewód który, potrzebujesz do surround? Wiesz, że są kable płaskie i cienkie jak kartka papieru? Wiesz, że napisałem o bruzdzie? Wiesz co się stanie jak zewrzesz przewód który jest podłączony do terminala glosnikowego nowoczesnego amplitunera?
  23. No ale bez przesady Nie mówię że audio ma grać nie wiadomo jak. Ale chyba efekty w kinie powinny jakiekolwiek być jeśli chodzi o taką firmę. Przełączyłem ma Denona AVR 770 poczty kolumny była ewidentna różnica. Ja rozumiem że denon ten model jest klase wyżej. Ale bez przesady. Wszyscy chwalą kino Yamahy i są zadowoleni. Z subem No ja wiem że nie mogę oczekiwać Bóg wie czego. Ale dźwięk z telewizora z dekodera Canal Plus albo filmy z netflixa bez żadnych efektów to śmiech To jaki wzmacniacz jeszcze możecie do 4000 zł proponować do tych kolumn
  24. No właśnie miałem pisać, że to entry level... Kino to niestety nie jest tania zabawa. Być może dla Ciebie to była istotna kwota ale to jest bardzo podstawowy zestaw. Dodatkowo wygląda na to, że jeszcze bez suba.
  25. Naprawdę myslisz, ze bedę mial ten telewizor dluzej niż kilka lat. Plazmę Panasa mam okolo 10 i jakoś mi się nie wypalila :). A takie było larum, że matryca organiczna itd. A, ze postep następuje, to przyszedl czas na zmiany. W domu nie muszę miec wodotryskow ale nie będę się meczyl z miniledem. Masz tu test. Wiadomo, test jak test ale przy pomiarach raczej nie oszukiwali. Srednia HDR 1260nitow. Latwo rzucac na forum, ze ktoś się myli... Rozmawia się z Tobą jak z tymi, ktorzy na tym forum audio znają się, przekonują za przyklad podają np monitory studyjne, a nigdy w studio nie byli. Facet od produkcji siedzi przy monitorze, a klient przed teleeizorem. Ostatnio np przed Ldżikiem serii C . Jest w tym sens. https://www.google.com/amp/s/hdtvpolska.com/nowe-telewizory-qd-oled-samsung-s95c-55-65-cali-test-recenzja-eisa-2023-cena-gdzie-kupic-media-expert/amp/
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...