Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Nie, przełączam sygnał pomiędzy dwoma końcówkami mocy a głośnikami.
  3. No ale do tego tej końcówki możesz podpiąć tylko jedno źródło. W punkcie #1 miałem na myśli zintegrowany wzmacniacz stereo z opcją pracy jako końcówka mocy. Jeżeli chodzi o amplitunery z pre-outami to chyba najtańsza będzie Yamaha V6A, potem Pioneery LX305, Onkyo 7100, Denon X3800 oraz wszystkie droższe/wyższe modele tych producentów (innych też 😉). Czyli z jednego przedwzmacniacza przełączasz sygnał na 2 różne końcówki mocy? Jeżeli tak to albo urządzenie takie jak piszesz (nie znam) albo dokupić kolejne.
  4. Ok, wezmę to pod uwagę, ale jak wygląda sprawa z Basem ? Może coś z 2.1 ? Trochę już poczytałem i faktycznie takie jak Q21 doradza, byłbym zainteresowany. ale bardziej tymi podłogowymi I jak mam takie głośniki podłogowe podłączyć do TV aby odtwarzać konsolę ?
  5. Sub podłączasz mono pod wejście LFE. Nie ma sensu się nad tym rozwodzić nawet. Może być na listwie/szynie oświetleniowej i zamiast reflektorów dwa głośniki dać. Masz je rozmieścić kątowo zgodnie z zaleceniami Dolby.
  6. Folia to na nówkę lakier. Po roku czy dwu jeżdżenia folii nie chcą kłaść.
  7. Ale lubie kino w stereo z subem . A juz nie mam miejsca ,zeby znów podłączać "szafę" do oglądania filmów. A czy nie został stworzony do filmów ? Nie jestem taki pewny ,filmy brzmią super . Wszystkich znajomych juz nabrałem na to ,ze tam jest głośnik centralny HAHHAHa Nikt nie mógł uwierzyć ,ze nie ma . Ale on tam stoi za tv ale odłączony. Scena czyni cuda.
  8. W pierwszym poście jest rzut na parter. Pisząc sprzęt chodziło mi o ustawienie mebli itp. - źle dobrałem słowa Mam ONKYO TX-NR696 który ma 2 wyjścia na suby, jeśli chodzi o same suby to jeszcze nie zdecydowałem. Na razie chcę przygotować instalację podtynkową na wszystkie elementy a później w miarę możliwości będę zestaw uzupełniał. Znalazłem taki artykuł: W związku z tym chcę przygotować przewody do suba ale nie wiem czy w końcu warto dać stereo czy mono. Suba wybiorę później już takiego by pasował do instalacji więc instalacja musi być zrobiona w tej chwili dobrze. Ale z tego co widziałem jak spojrzałem na kilka losowych subów to mają wejścia stereo.
  9. Cześć, też uważam, że 2.0 da fajniejsze efekty niż soundbar Nie będzie tyle dołu, ale scena i ogólnie brzmienie będą lepsze moim zdaniem. Warto sprawdzić na pewno Argon Audio Forte A5 MK2 oraz podłogowe Argon Audio Fenris A55 W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch
  10. Zacząłbym odsłuchy od Pro-Jecta w takim razie
  11. Aktualnie Goldring E3. Stoję przed wyborem zmiany jej na E4 lub 1006. Gramiak to Reloop Turn5. Yamaha 803D + KEF Q750
  12. Ok, interesująco. A jak wypadają względem siebie Pro-Ject i Vincent? Nie chcę iść w jasność, przez akustykę mam problem z dolnymi rejestrami. Który z powyższych zagra z większą muzykalnością, detalem i powietrzem?
  13. Iskra w porównaniu z Pro-Jectem i Vincentem będzie najdokładniejsza, ale i najjaśniejsza. Dość techniczne granie. Vincent jest tu najcieplejszy, najokrąglejszy, ale i najspokojniejszy
  14. Tak, może, mój "główny" wzmacniacz to jest tylko końcówka mocy - EverSolo AMP-F2. Możesz wskazać jakiś amplituner który ma jednoczesną opcję wzmacniacza i pre-amp na fronty? Aktualnie używam podobnego urządzenia do przełączania się pomiędzy dwoma wzmacniaczami. Czyli trzeba by poszukać czegoś trójdrożnego, w sensei 1 para głośników / przełącznik pomiędzy 3 wzmacniaczami. Jest to jakieś wyjście.
  15. Wszystko spoko, ale popracuj proszę nad interpunkcją i konstrukcją zdań 🙏🙏🙏 Wszyscy będziemy wdzięczni Integrę na chwilę obecną zostawiam. Natomiast w ramach eksperymentu coś kupię niedługo i przetestuję. Teraz po głowie chodzi mi lampa 🫣 Nigdy nie miałem i ciekawość mnie zżera.
  16. Today
  17. Jakim obrazku? Zalecalibyśmy aby było zgodne z wytycznymi Dolby. Nie każdy subwoofer ma wejście wysokopoziomowe. Nie napisałeś co w końcu wybraleś. Subwoofery podłączasz przewodem RCA. Czasami RCA-Y jeżeli masz tylko jedno wyjscie a chcesz podłączyc 2 suby.
  18. Masz 2 rozwiązania. 1. Jeżeli Twój wzmacniacz stereo może pracować w trybie końcówki mocy to kupujesz amplituner i pozostałe głośniki zestawu (nie zapominaj o subwooferze!), który ma wyjścia pre-out przynajmniej na fronty i używasz wzmacniacza stereo jako końcówki mocy w kinie. W stereo grasz tak jak do tej pory. 2. Kupujesz przełącznik źródel typu Beresford https://sklep.rms.pl/beresford-tc-7220-mkiii-mk3-2-drozny-przelacznik-kolumn-glosnikowych-wzmacniaczy-amplitunerow-audio-router?gad_source=1&gclid=CjwKCAjww_iwBhApEiwAuG6ccEXSUi24_zH0d9Y13zKRyT20r30BpGNTNkyohZ7Ldo4r4eYLHJ5JzBoCoWcQAvD_BwE i zestaw kina domowego (avr, kolumny, sub). Używasz tego przełącznika do wybrania wzmacniacza który ma grać. Bez subwoofera nie masz kina. Dobry subwoofer albo kilka robi znaczną część efektu kina. Pokona większość kolumn mocą, zejściem, masą basu. Długo by tak można.
  19. Cześć, Wracam do tematu. Jakie proponowalibyście rozmieszczenie głośników sufitowych (w systemie 5.2.2) w salonie zakładając rozmieszczenie sprzętu jak na załączonym obrazku? Problem możne być taki, że planuję zrobić podwieszany sufit tylko "obwódkę" salonu, jakieś 50-60cm aby środek był wyższy. W związku z tym rozmieszczenie głośników sufitowych jakoś sensownie może być problematyczne... Albo jeden będzie daleko od miejsca odsłuchu a drugi blisko (na podwieszanym) albo jeden na podwieszanym a drugi będzie na stropie jako natynkowy. Może jeszcze jakieś rozwiązanie? Pytanie jeszcze raz do subwooferów - nigdy nie używałem właściwie a z tego co czytałem są 2 sposoby podłączenia: liniowo i stereo, z tym, ze stereo i tak jest ze sobą ostatecznie łączone w linię? Jak to funkcjonuje w praktyce, warto puszczać kabel stereo czy nie do takiego układu?
  20. O ile autor się nie pogniewa tu wrzucę obiecany ( Niedrogie kable zasilające) test Viablue nf-s1 . ViaBlue NF-S1 SILVER STEREO – RCA 2x1m (nowy) Obiecywałem więc skrobnę, sporo czasu zabrało wygrzewanie w dodatku doszły słuchawki Sennheiser HD 559, HD 599 od razu sprezentowane synowi no i kabel Canare 4S11 (ciekawiły mnie). No i Sennheiser HD 600 te zostają – ViaBlue NF-S1 poszedł w szranki z mymi ulubieńcami Chord Chorus II/Oslo/ STINES SILVER/ STINES GOLD (na zdjęciach). Viablue mam doświadczenie posiadając kable zasilające, modele X40 i X60. – wracając do ViaBlue NF-S1 byłem pełen obaw zakupując go lecz niestety ten kabel robi potężne odczucia zadowolenia. Viablue NF-S1 – kabel do każdego systemu, brzmienie jest równie dobre co wygład zewnętrzny! Z wrażenia aż przysiadłem! Wielka szeroka ściana dźwięku z doskonałą separacja, kapitalnym basem i świetną dynamiką. Jestem miłośnikiem ciemnego i miękkiego obszernego basu, doznałem zaskoczenia - zabrzmiało fenomenalnie, rewelacyjnie, Niemiecki RCA zaprezentował ogrom muzyki. Zbudowała się ściana obszernej muzyki bez przytłaczana. Dźwięk był wychodzący z głośników i bardzo przyjemny, dużo szczegółów i dobra głębia, muzyka płynęła bardzo swobodnie, do tego kapitalna separacja. wszystko jeden wielki spektakl zwłaszcza płyta U 96 - Das Boot wreszcie było słychać spadający deszcz no i te kotły bębnowe wybrzmiały nie jak przemoczona skóra którą inne kable tak prezentują. Generalnie wiele smaczków by można było przytoczyć , Viablue ma w sobie swoistą dostojność, dzięki czemu wokale nie narzucały się za bardzo, brzmiały one bardziej subtelnie i kulturalnie - jedwabiście ale miały swoją głębie i realizm, drażnią mnie a ostrości i sybilanty te były brane w ryzy jak wyżej napisałem. Bas jest potężny, mocny, głęboki ale świetnie kontrolowany, nie ma buczenia, hurgotania tylną dyktą w meblach – czuć siłę uderzeń. Dynamika idealnie gdzie miała łupnąć to łupnęło. Najciekawiej było gdy z ciekawości włączyłem film Terminator czy Dzień Niepodległości normalnie jak w kinie . Zafascynował mnie Viablue NF-S1, teraz bitwa z myślami gdzie ostatecznie wpięty będzie CD czy DAC a może i tu przychodzi chęć na ViaBlue NF-S6 ?.
  21. Mój zestaw stereo (wzmacniacz + kolumny Polk Audio R700) podłączyłem pod TV, i zauważyłem że dużo przyjemniej ogląda mi się filmy niż na samych głośnikach wbudowanych w telewizor. Oczywiście jak się ma dobrze, to zaraz by się chciało jeszcze lepiej, i zastanawiam się nad "prawdziwym" zestawem nagłośnienia pod TV, chociażby 5.1. Jak to zrobić (czy w ogóle jest jakieś praktyczne rozwiązanie) aby wykorzystać moje obecne głośniki do systemu stereo i kina domowego jednocześnie? Zdaję sobie sprawę że (chyba) każdy receiver może posłużyć za wzmacniacz stereo, więc teoretycznie mógłbym odłączyć obency, i zastąpić receiverem + dodać brakujące głośniki (kanał centralny, itp, Polk Audo ma szeroki wybór nagłośnienia z linii Reserved), ale wolałbym tego nie robić, lubię mój obecny wzmacniacz i to jak gra. Czy można dokupić receiver + brakujące głośniki i podłączyć to tak aby R700 pozostały podłączone do obecnego wzmacniacza, a pozostałe do receivera? W sieci nie znalazłem nigdzie takiej konfiguracji więc zgaduję że prawdopodobnie nie, bo piszę bzdury i za dużo kombinuję, ale wolę się upewnić 🙂 PS. Rozważałem też dwa zupełnie oddzielne zestawy głośników, obecny do stereo + nowy do kina domowego, ale byłby kłopot z brakiem miejsca. PS2. Rola subwoofera w kinie domowym - wiem że jest na to oddzielny kanał, ale moje R700 dają tyle basu że sub jest autentycznie zbędny - czy w takim razie można subwoofer pominąć bez konsekwencji?
  22. Folia ppf z powłoką pod folię , wóz po myciu na monetowej myjni wygląda jak nówka , także polecam + nie ma strachu machać szczotą
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...