Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Inna opcja to Alientek D8 . Tyle ze z zasilaczem z zestawu można liczyć na 2x50W . Dopiero z mocniejszym zasilaczem takim jak ten FX-Audio 32V 5A będzie w stanie zbliżyć się do deklarowanej mocy.
  3. Yes - nie trzeba przedstawiać. Tutaj zremiksowany i remasterowany album z 2011 (o ile się nie mylę). Pięcioczęściowy kawałek tytułowy, przyjemnie się tego słucha. Nowe wydanie: Fly From Here - Return Trip, -2018
  4. A czy przewidujesz budowanie kina etapami? Tz kupujesz najpierw amp i 2 fronty a potem stopniowo koleje elementy.
  5. Today
  6. A co tak się czepiliscie tych piątek 😋. Sam je mam i nie narzekam. Poza tym kiedyś w końcu uzyskałem odpowiedź od Piotra z s4home czemu to te kolumny są tak przez niego ganione i głównym powodem jest to... ze są gorsze od siodemek. Zdaje się, że same w sobie są to w tej "kategorii wagowej" całkiem przyzwoite konstrukcje. W którymś wątku była nawet wypowiedź p. Piotra ale nie pamiętam już gdzie 🙂. Eytka. Rozmawiałem też z Panem z lokalnego salonu i też bardzo ciepło wypowiadał się na temat tych kolumienek chociaż wcale nie miał ich już w sprzedaży 😋. Myślę ogólnie, że trochę niesłusznie został im tutaj zbudowany taki trochę kiepski "PR" . Edit 2 : "5ki kiedy ich słuchasz wydają się być bardzo interesujące i gdyby nie było 7mek to były by polecane. Czym zyskują? Z małych paczek uzyskujesz całkiem pokaźny basik. Czytelną ale nie jaskrawą górę. Dobre, spójne granie. Kiedy natomiast podłączasz 7ki okazuje się co traciłeś. W 5kach bas jest generowany przez obudowy. Ich odpowiedni kształt i rezonanse bas reflexu. Podobnie jest z modelami Klipscha 5000 i wszystkimi podobnymi na 10 cm i 13cm membranach. W 7 bas jest inny. Ciśnienie generują przetworniki. A Obudowa tylko wieńczy bas. Z kolei góra mimo podobnego przetwornika jest dużo bardziej rozdzielcza. Swobodniejsza, bardziej przejrzysta, Podłączając RN602 i 803 do 5tek oczywiście różnica będzie, ale moim zdaniem nie na tyle aby dokładać tysiaka. Po prostu. Piotrek" Cytat p. Piotra z S4home 😁
  7. Poczekaj do poniedziałku. Branża na pewno się odezwie. Nie wiem czy można tutaj polecać firmy ale jest w Warszawie taka firma znana z you tube i internetu, która nazywa się technikarium i zajmuje się m.in. instalacjami KD. Numer telefonu znajdziesz wpisując te nazwę w wyszukiwarkę.
  8. Często polecam SMSL Q5pro. Tyle ze to dobry wzmacniacz do bardziej wyrafinowanych kolumn o mniejszych gabarytach. Dynamika była by z niego większa niż z amplitunera Pionnera, za to moc mniejsza, przez co nie jestem pewien czy zapewnił by zupełnie wystarczająca głośność w ekstremalnych warunkach. Taki i. AM. D V200 za około 600 zł na pewno dałby radę. Tyle ze wysyłka kosztuje 160 zł i do tego pewnie dojdzie 23% Vatu naliczone przez celników. Ten wzmacniacz mozna kupić taniej bez dedykowanego zasilacza i do niego kupić zasilacz za około 70-80 zł który da mniej mocy, a pewnie z czasem można dokupić mocniejszy zasilacz. Tu za 430 z dostawą bez zasilacza. i zasilacz za 84 zł
  9. No właśnie w innym temacie napisałem, natomiast tu zapomniałem Jestem zarówno kinomanem jak i melomanem, muzyki słucham praktycznie całymi dniami czy to w pracy czy w domu. Uwielbiam również filmy, oglądam je dosyć często dlatego idealnym rozwiązaniem byłby jakiś kompromis. Stereo wyklucza całkowicie wrażenia związane z systemem 5.0, natomiast może udałoby się dobrać jakoś kino domowe, które mógłbym jakoś ustawiać w zależności od tego czy słucham muzyki czy oglądam film. Jednak jeżeli różnica jest znacząca, mogę zastanowić się nad zestawem stereo. Problem w tym, że niektóre zestawy kosztują podobnie w 5.0 co w stereo. Przykładowo dwa głośniki Dali Spektor 6, kosztują tyle samo co w systemie 5.0 Podkreślę, że nie jestem audiofilem. Mój komunijny sprzęt - Technics SH EH550 trzymał się prawie 20 lat, także czego bym nie wybrał przeskok będzie ogromny.
  10. Ameryki tutaj nie odkryłem jak chcesz najlepszą aplikację to bluesound node 2i lub Chromecast audio. Ja bym polecił kombo bluesound 2i + topping d50s, wyjdzie podobnie jak nowy cxn v2. Ewentualnie allo signature player + zasilacz liniowy. Ja właśnie na takie allo czekam, ale jeszcze nie mam potwierdzenia ,że wysłali.
  11. Szanowni Państwo, czytam forum od dłuższego czasu i wybór staje się coraz trudniejszy, Amplituner Onkyo nr 686 ale co do głośników to nie mam pojęcia ( niestety musi być budżetowo) czy postawić na Polk audio czy Taga 606. Nie mam możliwości odsłuchać. Na forum polecacie oba zestawy. W dwóch znanych sklepach na północy kraju wyśmiali mnie i powiedzieli, że to g** i proponowali zestawy >10 tys. zł od Klipsch. Czytałem post z 18 listopada o kinie do +-4tys. i tam padły oba typy głośników i nadal jestem w kropce. Co według Was - użytkowników i specjalistów gra lepiej i jest lepiej wykonane ? Polk ma konstrukcję 2 drożną i 2 membrany statyczne a Taga jednak 3 drożna ( 4 głośniki), więc jako prymityw więcej = lepiej, ale proszę o obiektywną radę. Z góry dziękuję.
  12. Cześć, dziękuję za szybką odpowiedź. Budżet mam elastyczny jeżeli to konieczne. Nie obrażę się też na sprzęt używany Na początek tylko amplituner i kolumny bym kupił, bez źródła. Jeżeli chodzi o wielkość pomieszczenia to na oko około 30-40m2, natomiast chciałbym sprzęt na dłużej więc z zapasem. dzięki i pozdrawiam M.
  13. tak mawiają, więc koniecznie musisz wybrać się na odsłuch do tego piątki od Zensora nie są najbardziej udaną konstrukcją, więc jak już, to celuj w siódemki. A tak w ogóle, to podaj kolego więcej informacji - do czego to ma służyć, jeżeli muzyka, to jakie gatunki, jakie brzmienie preferujesz, same podłogówki, czy celujesz w 5.1, w jakich warunkach ma to grać? Same niewiadome, poza amplitunerem
  14. Rzeczywiście szkoda tych 30m2 i 10tys na plumkanie 🙂 .Może jakiś zarys pomieszczenia i wstępne rozstawienie sprzętu by pomogło. W tym metrażu i z tym budżetem można już fajnie pokombinować . Pozdrawiam
  15. Potrzebujesz kina domowego czy zestawu stereo? Bo piszesz o muzyce natomiast nie wspominasz nic o filmach.
  16. Coś lepszego? I teraz trzeba by było się określić co ten sub ma robić w tych 18m2.Jeśli możesz przekroczyć budżet to za 3500zl jest Klipsch Spl150 ,ogromny sub,"tylko" 400watt RMSu ale 15cali membrana Cię zmiażdży(ponoć sięga 18Hz!!!)a bas bedzie się ścielił po podłodze.SVS SB2000 też 3500zl ,mały "wzrostem" ale wielki "duchem" 500watt RMSu, sięga równie nisko ale szybkość i precyzja jest bez porownania. Ja stawiam na SVSa !
  17. Cześć, moglibyście mi pomóc w wyborze niedrogiego zestawu kina domowego, co z wymienionych niżej kompletów byście postawili najwyżej? Oczywiście najbardziej preferuje zestaw dobrany w dobrym stosunku ceny do jakość. DENON AVR-X1500H + WILSON VIPER 5.0 - Cena 2299 zł za komplet Yamaha RX-V485 + Indiana Line Nota 550X + 740X + 240X - 3800 zł YAMAHA RX-V483 CZARNY + TAGA HARMONY TAV-606 +- 2800 JAMO STUDIO S 805 HCS WALNUT + amplituner - ? DENON AVR-X550BT + WILSON MOVIX 5.0 - 2500 zł Znalazłem też w rewelacyjnej cenie Dali Spektor 6 5.0 - 2999 zł może warto pójść na całość? Mieszkanie w bloku, pokój maksymalnie 20 metrów (jeszcze nie nie wiem) Muzyka której słucham najczęściej to: black metal, trance, metalcore, progresywny rock, acid - także kategorie dźwięków z zupełnie innej parafii. Bardziej zależy mi jednak na ciepłym, czystym, głębokim dźwięku, niż agresywnym z mocnym basem - czyli bardziej nastawiona pod trance. Z tego co pamiętam to dźwiękowo pasował mi Denon, ale nie miałem za wiele do czynienia z różnymi zestawami. Z góry dziękuję Adrian / Warszawa
  18. Przede wszystkim sugerowałbym sprecyzować budżet bo kilkanaście a kilkadziesiąt tysięcy robi ogromną różnice. Jeżeli ma to być kilkanaście tysięcy nie będzie to żaden hajend - ot przyzwoite amplituner i kolumny plus być może wzmacniacz zasilający kolumny frontowe, źródło typu streamer czy inne cd bądź gramofon. Zaznaczają, że to kilkanaście będzie bliżej 20 niżeli 10-ciu 🙂. Okresl też wielkość pomieszczenia, w którym to "kino" ma stać. Pozdrawiam
  19. Poproś @Pumpurek o dołożenie głośnikowych. Roksan + dali. 1) przewody głośnikowe zwykle najtańsze do 10 zł za mb. Z miedzi beztlenowej OFC, ale nie CCA. Przekrój od 2.5 mm2 do 4 mm2 Będzie dac??? Jeżeli będzie dac i chromecast 3 to potrzebujesz: 2) optyczny przewód od TV do daca. Połączenie między daciem a wzmacniaczem 3) 2x RCA - 2x RCA Bez daca. mini jack - 2x RCA (podłączasz TV od gniazda słuchawkowego bezpośrednio do wzmacniacza) Te dwa powyższe przewody pomijasz jeżeli daca nie będzie. Połączenie Hama dit2000 - wzmacniacz Tylko przewód 2x RCA - 2x RCA. Jeżeli chodzi o firmę to możesz wybrać coś z Prolink. Głośnikowe obojętne jaka firma. Jak coś wybierzesz możesz wrzucić linki do aukcji. Pozdrawiam
  20. Tak samo jak były kiedyś konstrukcje kolumn głośnikowych , które ciężko było napędzić tak samo są i teraz. To nie jest kwestia lat produkcji , a kwestia konstrukcji jak m.in skuteczność, impedancja głośników. Czym głośniki mają niższą impedancję i niższą skuteczność tym trudniej je napędzić. Wymagają po prostu wydajniejszych, mocniejszych wzmacniaczy. Jeśli masz na myśli kolumny KEF Reference 1.2 To one moim zdaniem będą za duże do Twojego metrażu. Możesz mieć problem ze wzbudzaniem się niskich tonów. Trzeba wiedzieć, że one mają w środku dodatkowy głośnik basowy, którego nie widać Oczywiście to jest kwestia pomieszczenia, akustyki. Generalnie nieraz jest tak, że małe pomieszczenia z reguły w naturalny sposób mają już całkiem "ciekawą" adaptację gdyż są po prostu zagracone, wypełnione "wyposażeniem." Oczywiście nie można zakładać, że w każdym przypadku to się sprawdzi , ale pomijając nawet ten fakt to pozostaje kwestia budowania sceny stereo, przestrzeni, gdzie dla większości takich konstrukcji mówiąc ogólnie będzie to niezbyt możliwe w tak małym pomieszczeniu. No chyba , że komuś zależy tylko na łomocie, dudnieniu i ścianie dźwięku. Moim zdaniem znacznie bezbieczniej byłoby wstawić kolumny podstawkowe do takiego pokoju. Oczywiście jakby takie kolumny były gdzieś w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania to może udało by Ci się porozumieć ze sprzedawcą , aby je sprawdzić u siebie w pomieszczeniu. Inaczej bym nie ryzykował, gdyż te konstrukcje nie jest wcale łatwo odsprzedać, co jest bardzo ważne przy kupowaniu elementów używanych. W mojej opinii ważne jest aby sprzęt był dosyć chodliwy w razie zakupu w ciemno. Wtedy odsprzedaż bez problemu po takiej samej cenie co kupiłeś, lub trochę niższej. Osobiście z Luxmana Lv 117 Kolegi @1Ender czy też modelu oczko niższego LV 113 nigdy nie słuchałem. Natomiast wiem , że to jest sprzęt dobrej klasy. Sądząc po opisie brzmienia Kolegi faktycznie mógłby Ci się spodobać. Tutaj tylko kwestia doboru kolumn. No mi ciężko coś doradzić nie mając z tym urządzeniem do czynienia. Podniosłeś trochę budżet i już robi się lepiej. Przy tych kwotach każda złotówka ma znaczenie. Tak sobie teraz myślę nad tym co by Ci mogło się spodobać ... Od razu przychodzą do głowy dwie konstrukcje. Kolumny: Dyanudio Audience 42 Wzmacniacz: Rotel Ra 980 Bx Dynaudio Audience 42 to małe kolumny podstawkowe , ale z wielkim sercem do grania. Do Twojego metrażu, a nawet i do 14-15m2 pasują idealnie. Co je charakteryzuje to przede wszystkim kultura przekazu, dźwięk całkiem rozdzielczy, ale nie ostry, nie suchy, czy też krzykliwy. Mają ładną barwę, jędrną średnicę. Niskie tony mają podbite w średnim i wyższym zakresie co sprzyja muzyce rytmicznej, Rockowej, metalowej. W muzyce filmowej natomiast by się przydało więcej tego niskiego basu, no ale nie da rady mieć wszystko. Chociaż tu trochę nadrobi wzmacniacz , który zaraz podam. Te kolumny mają bardzo dobre przetworniki. Na uznanie również zasługują wysokotonowce, które nigdy nie skrzeczą, nie piszczą, są za to detaliczne i trochę perliste, ale nie schowane. Generalnie grają one bardzo spójnie z dobrym wypełnieniem. Odpowiednio ustawione potrafią zniknąć z pomieszczenia. Oczywiście mają swoje ograniczenia ze swojej nie wielkiej konstrukcji, ale są bardzo muzykalne, których można słuchać godzinami i nie męczą. Jedyną rzeczą jaką trzeba zwrócić uwagę to ich niska skuteczność. Wymagają one mocnego i wydajnego wzmacniacza, który pozwoli im rozwinąć skrzydła. To niezłej klasy kolumny. Rotel Ra 980 Bx jest wzmacniaczem mocnym i wydajnym prądowo (siedzi w środku bateria kondensatorów w torze zasilania - 4 x 1000 mf, po 6 tranzystorów mocy na kanał !!!, oddaje 100W przy 8ohm i prawie 200W przy 4ohm)- bez żadnego problemu napędzi te kolumny i brzmieniowo również do nich podpasuje. Ten Rotel ma dużo niskiego basu , a za to mniej tego wyższego, Ma trochę cofniętą średnicę co się uzupełni z tymi Dynaudio. Wysokie są na miejscu dość mocno zaznaczone, ale doda to tym kolumnom. charakteru. Ogólnie wzmacniacz prężny, bardzo dynamiczny z hektarami przestrzeni, tworzy dużą scenę. To dobry i solidny wzmacniacz. Nieraz słuchałem takiego zestawu w 13m2 i osobiście mi się bardzo podobało patrząc na cenę w jakim można kupić taki set. Warunek jest tylko taki , że te kolumny trzeba postawić na podstawkach, zresztą jak wszystkie kolumny podstawkowe. Nie można ich wstawiać gdzieś na półkę, na szafki itp. Zarówno te kolumny jak i wzmacniacz to sprzęty bardzo chodliwe i też dosyć często pojawiają się na aukcjach. W razie jakby nie podeszło to każdy element byś sprzedał bez żadnego problemu. Oczywiście lepiej szukać w pobliżu miejsca zamieszkania, ale wiem , że nie zawsze jest taka możliwość, dlatego trzeba kupować z głową i z myślą o ewentualnej odsprzedaży. Lub po prostu kupić od kogoś kto ma firmę i umożliwia zwrot. Swoją drogą ciekawe jakby z Luxmanem LV 113 zagrały, ale sądząc po opisie kolegi @1Ender bardziej takie połączenie by pasowało do jazzu, blues'a, popu, lekkiego rock'a, do muzyki filmowej też. Ale do ciężkiego rocka i metalu mogłoby być za nadto miło, miękko, ale kto wie ... Tylko jedna rzecz: Te kolumny wymagają troszkę podkręcenia, aby zagrały pełnią swojej możliwości, ale odwdzięczą się za to niezłą kulturą grania, ładną przestrzenią, zrównoważonym dźwiękiem. Póki co taka oto propozycja ode mnie.
  21. Ok dziękuję wszystkim za podpowiedzi i opinię i jeśli można poprosiłbym jeszcze o podpowiedź w przedmiocie kabli jakie trzeba kupić aby podłączyć kolumny do wzmacniacza. czy po prostu kupić pierwsze lepsze?
  22. Też mam te wtyki. Są faktycznie świetnie wykonane. Trzeba dość mocno podgrzać, żeby zespolić z kablem ale jak już chwyci... Furutechi (najwyższe modele) jack'i też świetne. A jak grają, poezja. Długo szukałem do Q701. Wreszcie znalazłem; kabel to Yarbo PSC-44CB. Więcej nie szukam. Z XLR mini trzeba uważać żeby nie stopić za bardzo. Tutaj raczej kolbowa się nie nadaje.
  23. kylo

Zestaw

W znaczeniu, że jest tam mało miejsca? Będzie się grzało, problem z kablami? Czy jak? Mogę jakieś linki prosić - chętnie poczytam... Głównie soft rock i pop oraz ballady rockowe. Też się nad nią zastanawiałem. Jednak ona się nie włączy przy włączeniu telewizora, prawda? Widziałem też taką promocję: właśnie ta yamaha oraz para B&W 603 za 7999. Cenowo wygląda dobrze w porównaniu z zakupem oddzielnych komponentów, tylko te głośniki to chyba jakaś starsza wymierająca seria, bo tylko w dwóch sklepach internetowych je znalazłem (do porównania ceny). Polecilibyście taki zestaw? Już się nastawiłem na kolumny podłogowe, także wiem gdzie się poruszać. A jak to jest z tymi cenami/promocjami? Koniec roku to dobry okres na zakup, czy generalnie nie ma różnicy i zakup w lutym będzie równie dobry?
  24. ja również na poprawę nie liczę ale liczę na to że nie będzie gorzej i u mnie przy wbt nie jest gorzej przynajmniej ja tego nie słyszę. Jak powyżej napisałem robiłem próbę z wtykami i bez i nie słyszę różnicy. I taki był mój cel wygodę natomiast mam super Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...