Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. 1,5m Kabel żelazka ma 2,25mm^2 i daje ~750W , na co 6mm ? ehhh
  3. Nie mają,i nie wiadomo czy będzie,a jeżeli tak to kiedy.Dlatego właśnie zamawiałem 6mm2 z eBay
  4. Moja AS 701 ma 2 miesiące - stan gabinetowy oczywiście.... jeżeli któryś z salonów posiadających as 1100 weźmie ją w rozliczeniu (oczywiście liczę się tutaj ze stratą- pytanie tylko jaką) to jestem chętny na wymianę.
  5. Arturro

kolumny do 17m2

Odesłałem Diamondy, szkoda było mi się z nimi rozstawać - polubiłem je. Przy odpowiednim rozstawieniu grały przyjemnie. Jednak po to zalogowałem się na forum, żeby poradzić się bardziej doświadczonych osób ode mnie i zamówiłem KEFy r300. Testuje je około tygodnia. Przyznam, że od pierwszych dźwięków spodobały mi się bardzo. Nie wiem czy te KEFY też trzeba wygrzewać, ale jeżeli ma być jeszcze lepiej to super. Ciężko mi opoisać różnice pomiędzy Diamondami ale Kefy wydają się conajmniej o klase lepsze. Góra jest czystsza, bardziej przejrzysta. Wokale bardzo ładne takie prawdziwe i naturalne, a bas jest lepszy niż w salonie odsłuchowym. Super, że w zestawie sa zatyczki dwuczęściowe. Jak słucham cicho wieczorem to wujmuje i bas jest obecny, dobrze kontrolowany, szybki i barwny. W dzień jak słucham głośniej wkładam te rurki piankowe, żeby częściowo zatkać br i jest również dobrze. Dźwięk jest naturalny, chyba tak jak lubie. Z przyjemnością siadam do odsłuchów i jestem bardzo wdzięczny osobowom, które poleciły mi posłuchać tych kolumn między innymi inferno i Piotr z s4home. Zapłaciłem nie wiele więcej niż kosztowały Diamondy a mam poczucie, że dźwięk jest znacznie lepszy i być może z potencjałem rozwoju np. poprzez wzmacniacz. Jeszcze raz dziękuję wam za poświęcenie czasu... ide słuchać muzyki
  6. Ta yamaha jak i ogólnie yamaszki 4 cyfrowe to chyba od zawsze wyższej klasy granie i są wskaźniki
  7. Co do lepszej integry..... jak wspomniałem kilka postów wyżej zakochany jestem w Yamaha AS 1100, tylko..... czy zagra ona na poziomie osobnych klocków w podobnym budżecie? Nie mam pojęcia. Przez recenzentów jest bardzo chwalona..... twierdzą, że albo powinna kosztować nie 6 a 18 tys jeżeli weźmiemy pod uwagę że Macintosh xxxxx, Hegel xxxx kosztuje 20-25 lub odwrotnie: jeśli ona 6k to tamte sprzęty powinny kosztować 8k. Uwierz mi że ja tematu integry dual mono wcale nie skreśliłem. Wręcz przeciwnie: z każdą godziną oddalam się od tematu monobloków.
  8. http://highfidelity.pl/@main-2732&lang= to może monobloki w oparciu o taką hybrydę , 2 mniejsze obudowy , na lampach 6sn7 i będziesz mieć bardziej analogowo. Mnie ogólnie dziwi po co chcesz monobloki zamiast kupić integrę dual mono od sinusa , haiku albo wba wg swojego gustu
  9. Przedwzmacniacz gramofonowy mam nisko budżetowy PJ Tube Box S z lampami Gold Lion lub NOS Tungsgram. Co do Vintage to szczerze.....odpada, czemu? Bo wszystko mam ,,New design" a że lubię jak coś jeszcze wygląda to.....będzie mi się to ,,gryzło" ze sobą. Już o tym myślałem i.....po prostu nie (choć wiem że dla wielu osób coś może wyglądać jak kupa złomu, ale najważniejsze że gra cudownie). Zdaję sobie sprawę z tego że wiele sprzętów vintage bije na głowę sprzęt nowy kilkukrotnie droższy ale ta decyzja jest bezdyskusyjna i nieodwołalna.
  10. Today
  11. Pytaj @tomek4446 i @audiowita. Może coś z windidż w dobrym stanie. Może po prostu dużo lepszą integre? I osobno przedwzmacniacz gramofonowy? Pozdrawiam
  12. Masz rację, przepraszam to ja źle spojrzałem. Zapytaj o cenę @Q21 oni mają w swojej ofercie Pylony. Może zrobią ekstra promo. Używanych nie widzę. Pozdrawiam
  13. @1Ender Ogólnie rzecz biorąc jestem z natury w gorącej wodzie kąpany jeśli chodzi o zakupy..... coś znajdę-coś zobaczę i chcę to mieć JUŻ, NATYCHMIAST. Wyjątkowo do tego zakupu chcę podejść na spokojnie..... mam na czym grać i czy kupię ten sprzęt za tydzień czy za dwa miesiące to nie gra roli ale chcę naprawdę być z niego zadowolony. Co do $$$ powiem Ci tak: jeśli mówimy o tranzystorach to w kwocie 5 tyś biorąc pod uwagę sprzęt używany chciałbym się zamknąć. Czy mógłbym na to wydać: 8000 zł???? Tak 10000zł ????? Tak Tylko że idąc tym torem to będę jeździł cały czas z tym samym samochodem, a na wakacje pojadę na działkę do sąsiada 😂😂 Jedynym, ale to jedynym źródłem dźwięku dla tego sprzętu ma być gramofon. Za dźwięk z TV + streamera odpowie Yamaha AS 701 + KEF KHT 9000, natomiast gramofon chce podpiąć pod nowy zakup. Może mi doradzicie jaki sprzęt tzn producent da najbardziej ,,analogowe" brzmienie ??? Muzyka typu Pink Floyd, Dire Straits P.S na końcu toru zostają Zensory 7
  14. No a ile masz kasiorki w tym momencie i kiedy planujesz zakup?
  15. dziękuję za odpowiedzi, a jakbym jednak poszedł w kierunku tylko 2 frontów w tych pieniądzach to co byście polecili? , co by pasowało do tego amplitunera (żeby to udźwignął), bo narazie wolałbym go nie zmieniać. i czy dobrze zrozumiałem do tych 2 frontowych glośników sub obowiązkowo? P.S. Lepiej nowe czy używane głośniki? dzięki!
  16. Mogę powiedzieć tak z pierwszej ręki z czego wynikają jak nam się wydaje wysokie ceny gramofonów i chciałbym by też wypowiedział się @Audio Autonomy jako ekspert. - po pierwsze popyt, bo wróciła moda na czarny krążek , znam ludzi którzy kupują gramofon jako akcent vintage do mebli w stylu ArtDeco tylko po to by sobie był i robił wrażenie - po drugie , ceny współczesnych budżetowych gramofonów gdzie ramię stanowi sklepana na końcu rurka z dwoma dziurami , talerz jest z MDF , o dokładnej regulacji siły nacisku czy antyskatingu można zapomnieć ,kształtują się w granicach 1500 -2500 zł , a więc dlaczego trzydziestoletni gramofon z lata świetlne lepszą mechaniką nie miałby kosztować więcej ? - i po trzecie , minęły czasy gdzie za flaszkę można było wszystko załatwić. Serwis gramofonu prosty nie jest , potrzebna jest wiedza i cierpliwość oraz dochodzi czasochłonność a roboczogodzina w usługach kosztuje. Mamy więc wybór albo kupimy tanio od kogoś kto odziedziczył gramiak lub po prostu sprzedaje , bo jest mu zbędny i mamy szczęście jak będzie wszystko ok. albo płacimy więcej i mamy po serwisie . Jest oczywiście jeszcze opcja taka , że ktoś wali cenę oporową i niech się kupujący martwi jak coś nie będzie działać.
  17. @RoRo Tak będę musiał zrobić jak sugerujesz....iść w kierunku tranzystorów (kwestia $$$$)
  18. Ale to pearl jest a nie diamond 😬 albo ja ich nie widze.
  19. Witam, tak czytam Wasze posty i również stoję przed wyborem sprzętu. Najchętniej bym zabrał do salonu dyskotekowy, który posiadam ale niestety wygląd robi swoje. Szukam sprzętu, który na prawdę dobrze czysto i głośno gra. Wzmacniacz minimum 80W RMS na kanał + dobre głośniki. Zastanawiam się czy po prostu nie kupić kiepskich kolumn dla obudowy i wymienić głośniki i zwrotnicę na beymy. Gorzej sprawa wygląda ze wzmacniaczem bo wypatroszenie środka i wstawienie swojego rozwiązania już nie wchodzi w grę bo dodatki typu wifi itp mogę mieć problem z przywróceniem do życia.
  20. Gdzieś czytałem, zaznaczam, nie odsłuchiwałem, że do tych kolumn pasuje Arcam. Gdybym, coś źle skojarzył to proszę o poprawienie. Pozdrawiam
  21. 7 od góry. 899 zł, cena za parę. https://allegro.pl/listing?string=Pylon monitor&bmatch=baseline-n-cl-ele-1-5-0329&order=d Pozdrawiam PS. Zapytaj czy są całe przetworniki, poproś o dokładne zdjęcia.
  22. Ich propozycja 3500, nie wiem czy to duzo czy malo, ale widzialem ze mozna o 200zl wiecej miec gdzies gratis kable lub sluchawki, a nawet podstawki ori do nich. 1Ender - nie moge znaleźć
  23. Dzięki. Aktualnie nawet w PL nie mają 4mm2 na stanie. Cena w zasadzie identyczna jak na ebayu. Jeszcze poczytam o innych typach i zobaczymy co z tego wyjdzie.
  24. Rada z oczyszczeniem umysłu niewątpliwie dobra, tylko, że w tym czasie czkałem już na sprzęt. I od czwartku stałem się posiadaczem Acoustic Energy EVO. Teraz czas na "metalowy wzmacniacz". Właściwie nic innego, odpowiedniego (i ciekawego...) niż @1Ender wskazał na początku wątku (Rotele i Cambridge Audio) nie namierzyłem. Chyba, że ktoś? Coś? To znaczy ma inny pomysł. Pozdrawiam świątecznie.
  25. Zaciski głośnikowe w tym wzmacniaczu wymagają gołych kabli. Być może akceptują też końcówki "widły". "Banany" raczej nie wejdą (no chyba że wzmacniacz bardzo się Tobie spodoba i będziesz chciał wymienić sobie zaciski głośnikowe na bardziej uniwersalne). Poniżej masz link do kabla (to akurat są zworki do kolumn) zakończonego z jednej strony "widłami" a z drugiej "bananami" (oraz zdjęcie ze strony Q21) https://www.q21.pl/chord-signature-speaker-links.html Pozdrawiam
  26. Spokojnie możesz kupić takie dwuletnie kolumny gdy dostaniesz rabat względem fabrycznie nowych. Pozdrawiam
  27. Diamond monitor, Za 899 zł są powystawowe z pełną gwarancją na allegro. Cena za parę.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...