Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Albo taką Tagę, która ma też dobre recenzje.Tylko tu też musisz dokupić kolumny, ale zostanie na to sporo budżetu bo ta TAGA Harmony HTR-1000CD v.2 kosztuje niecałe 1400zł.
  3. No i to jest dobra informacja oby prawdziwa bo każde źródło inaczej podaje...
  4. Słuchawki te nie mają wsparcia MusicCast, zostaje zastosowanie nadajnik Bluetooth podłączonego do wyjścia "Pre out" Yamahy np. https://m.sklep.rms.pl/mee-audio-connect-aft1-aft-1-dedykowany-do-sluchawek-bluetooth-nadajnik-transmiter-sygnalu-bluetooth-z-wejsciem-analogowym-i-optycznym-np-dla-telewizora-amplitunera-komputera
  5. Np TAGA HARMONY HTR-1500 Ale nie jest małe
  6. System mam w zagramanicznym jezyku stad brak tych polskich pierdolnikow wszelakich.
  7. Na ladzie - na lądzie. Jeden zawijasek a jak duże może mieć znaczenie... 😉
  8. Nozka chodzi 😝 Podobno Hi Res z powietrza.
  9. No chyba tak, bo muzyka leci prosto z laptopa. Nie mamy żadnego wzmacniacza...
  10. Osobiście polecam sprawdzić JBL Vibe Flex i zakup w renomowanym sklepie, ponieważ w przypadku JBL pojawiały się podróbki z Chin.
  11. Cześć. Mieszkam na wsi, na której w sezonie organizujemy na naszym niewielkim placu imprezy integracyjne przy muzyce. Do tej pory używaliśmy głośników Monacor PAK-112MK2 150 W ale po wielu latach się skończyły i chcemy zakupić coś nowego. Co byście polecili aktywnego w kwocie myślę tak do 5500 zł. Pozdrawiam Tomek.
  12. Możesz kupić coś w tym stylu, z tym że trzeba do tego dokupić kolumienki.Fajne używane podstawkowe kolumienki można kupić poniżej 1000zł. Amplituner Magnat Mc 200. Zintegrowany System Stereo https://www.ceneo.pl/111571283?se=wrXyTTPEUhHOO0uI5uD0essuYNmaiX-8&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw_qexBhCoARIsAFgBlet8SIizv14gNm9AewT4csnyyYwRlexQxBntXGJ-avlfN6M41_gC-V0aAveNEALw_wcB Ja od ponad 6 lat mam taki ciut droższy ,ale też musiałem dokupić oddzielnie kolumienki. https://www.ceneo.pl/79414801 Podobne nieźle grają takie małe wieżyczki Panasonica,na dole tej strony jest jeszcze pare innych rekomendowanych modeli,ten jest chyba wart zainteresowania Panasonic SC-PMX802E-S srebrny https://www.ceneo.pl/80448188 Musisz wiedzieć tylko o tym, że kolumienki w takich zestawach ,rzadko grają dobrze, lepiej zawsze dokupić odzielnuie takie , które są bardzo polecane.
  13. W telewizorze masz jedno wejście ARC (starsze) albo jedno wejście eARC (nowsze). Nie ma możliwości by TV miał dwa HDMI z Audio Return Channel. U Ciebie to HDMI port nr.2., /patrz fota niżej. Przewdy HDMI 2.0 wystarczą, oczywiście możesz kupić 2.1, to nie są duże pieniądze. Ja mam te https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-emyr-certyfikowany-2-1-uhs-1metr-13304770701
  14. Today
  15. Tak zrobię, sprzęty musze tylko wyciągnąć z szafki i porobić zdjęcia. Ceny będą atrakcyjne.
  16. Dzień dobry, zwracam się do Szanownej Forumowej Społeczności z prośbą o pomoc w wyborze jakiegoś sprzętu grającego z odtwarzaczem CD. Nie jestem żadnym audiofilem czy znawcą, lecz zwykłym użytkownikiem, który chciałby się w dalszym ciągu cieszyć swoją kolekcją płyt CD. Od wielu lat korzystałam z małej wieży Yamahy CRX-040, która była absolutnie dla mnie wystarczająca. Niestety od jakiegoś czasu sprzęt zaczął przejawiać problemy. Nie czytał płyt, tacka nie chciała się wysuwać. Dwa razy udało się go zreanimować na jakiś czas przy pomocy specjalisty od sprzętu elektronicznego, ale ostatnia próba już nie zakończyła się sukcesem. Wieża wróciła do mnie, ale z informacją, że już nie da się nic z nią zrobić. Stanęłam więc w obliczu konieczności zakupienia czegoś w zamian. Rozejrzałam się nieco i w jednym sklepie ze sprzętem audio polecono mi jako rozwiązanie zakup Denon CEOL N10, który mogę podpiąć do głośników z tej mojej starej Yamahy. Chciałabym zapytać, czy to dobre rozwiązanie czy jednak powinnam szukać czegoś innego? A jeśli coś innego to w takim razie co? jestem laikiem w tym temacie i będę zobowiązana za wszelkie podpowiedzi. Niezbędny mi jest odtwarzacz CD, miło by było jakby było radio i wejście na słuchawki z miniJackiem, ponieważ właśnie takowe posiadam i nie chciałabym ich zmieniać. Nie musi grać jakoś bardzo mocno, bo będzie w niewielkim pomieszczeniu. No i w jakimś rozsądnym budżecie. Myślę, że granica 2500 - 3000 to takie moje absolutne maks, choć i tak to chyba nie jest za dużo. Wizualnie podoba mi się Yamaha MusicCast 200, ale cenę ma dość wysoką i mam wątpliwości, czy jest warta tej ceny.
  17. Bezpośrednio bym ich nie dosuwał, ale ogółem warto sprawdzić na słuch. Niektórzy lubią dosunąć takie kolumny dość blisko. Moim zdaniem w ich przypadku już 10cm w pełni starczy.
  18. S4 home z Oświęcimia zaproponowali mi wypożyczenie Marantz Cinema 70 s. Zastanawiam się bo mogę zwrócić. Ale nigdy z tym sprzętem nie miałem do czynienia Orientuje się może ktoś? Może bym spróbował. Jeśli nie będzie przeskoku to rzeczywiście zostawiam moja Yamaszke
  19. "The USB port on this device supports dual functionality: it can be used for USB storage as an input or as a USB audio output." Nie. Chocby dlatego, ze DAC jest inny.
  20. Zgadza się RX-V4A dekoduje DTS, ale żaden znany mi dostawca streamingu (mam na myśli popularne jak Netflix, Disney+, Apple TV, Prime, Amazon itd. dostępne w PL) nie oferuje dźwięku w tym formacie. DTS dostępny jest tylko na płytach DVD, BR ewentualnie pliki jeśli masz do nich dostęp. @ksieciunio3231 jeżeli nie masz zamiaru rozbudowy nagłośnienia do Dolby Atmos to chyba faktycznie na tę chwilę zmiana na V6A nie ma sensu. Netflix, Apple TV i na pewno HBO Max (nie wiem jak pozostali dostawcy) również w DD+ i jest dostępny Atmos, natomiast dźwięk jest w jakości DD ze względu na ograniczenia przesyłu danych przez te serwisy i chociaż słychać efekty, to do jakości Dolby TrueHD czy DTS HD Master Audio, tym samym pełnoprawnego Atmos czy DTS-X sporo im brakuje. Upraszczając jest to coś na poziomie dźwięku z płyt DVD (chociaż przy niskim transferze może być gorzej) z przestrzennością jaką oferuje dźwięk obiektowy czyli Atmos.
  21. Rozumiem to tak. Przesyłanie dźwięku w moim przypadku to dwa wejścia w telewizorze ARC i eARC. Jako że audio pro a48 obsługuje ARC to taki przewód stosuje.Wejście eARC w telewizorze nie będzie wykorzystane. Reszta wejść w telewizorze to zwykłe HDMI ale przewody HDMI mają: Standard 1.3c. 1.4 a lub b 2.0. 2.1 Wersje przewodu: Standard HDMI High Speed HDMI Premium High Speed HDMI Ultra High Speed HDMI Oznaczenia przewodu: OFC miedź beztlenowa CCA aluminium pokryte miedzią CCA stalowe pokryte miedzią AEG(średnice od 0,2min do 0,64minimetra (przewody będą luzem nie w ścianie) Na razie sprzęty do podłączenia z telewizorem audio pro a 48 dekoder od Vectry Tv Smart 4k box i planuję blu-ray natywne Jakiego przewodu HDMI użyć do wyżej wymienionych uwzględniając ich standard,wersję,oznaczenia i AEG? Telewizor LG już w drodze pewnie będzie jutro.A ja bez kabli. A mam 14 dni na jego zwrot gdyby coś było nie tak.Kalibracja umówiona ze SkalibrujTV na ten wtorek
  22. Cyrus One: 2790zł. https://audioplaza.pl/products/27051-cyrus-one-wzmacniacz-stereo-salon-poznan W innych sklepach, zresztą podobnie.
  23. Ten z Cybulskim i Niemczykiem. Wspaniałe kino, ale ja lubie starocie Ps. Ostatnio zabrałem sie za oglądanie laureatów konkursu w Cannes(tych co nie widziałem) i to jeden z tych, który dziurę w głowie wywiercił.
  24. U mnie za BS przemawiało jeszcze HDMI. Jeśli kiedyś wyląduje w sypialni, to TV, który tam mam, po optyku jest o połowę cichszy od tego w salonie. Dzięki HDMI BS rozwiązał także moje problemy połączeniowe i mogłem z zestawu odłączyć switch optyczny, bo miałem tylko jedno złącze optyczne we wzmacniaczu. Konkurowały o nie CD i TV. Jeden BS rozwiązał wszystkie problemy, i po USB brzmi tak samo jak notebook. Notebook po USB brzmiał za to dość blisko do tego co mi dawał Auralic Aries G1. Brzmienie USB sprawdzałem z moim notebookiem w kilku wzmacniaczach - Unico Due, Synthesis Roma 54DC+, i dwa Quadrale - A8 i A9. W żadnym z tych przypadków nie miałem prawa do narzekania. Nie porównywałem z coaxem. Jakbym w tej chwili brał streamer, to pewnie bym myślał o WiiM Ultra, bo mógłby wnieść do systemu to co wniósł BS. Wersje Pro i Pro Plus były dla mnie gorszym wyborem niż BS.
  25. Muzyka też bardzo przyjemna. Który Pociąg? Jest ich więcej
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...