Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Ciekawe jak ta kombinacja będzie działać. Czy sygnał z gramofonu będzie umiał wysłać na zewnętrznego DACa po optyku oraz na słuchawki bluetooth ?
  3. Cześć. Jest to mój 2 post. I jako, że nie uczę się na błędach to napiszę Poproszę TYLKO o odpowiedzi, które mi pomogą, bez kłótni bez trollowania, jeśli nie masz ochoty mi odpisać na moje pytania to mnie olej Oczywiste, że jestem totalnym laikiem... Chciałbym więc zapytać czy jest to możliwe... Mam mało miejsca pokoj ok 15m2. Posiadamy bardzo dużo płyt CD i gramofonowych. I chciałbym kupić coś co zajmie jak najmniej miejsca. Czyli czy jest możliwość aby w 1 urządzeniu był amplituner z CD i do tego miał wejście, pod które podłączę gramofon? I właśnie takiego zestawu poszukuję plus 2 niewielkie głośniki... I wiem, że można za 100 tys znaleźć, ale taki zestaw że tak powiem dla początkujących audiofili Z góry dziękuję za RZECZOWE odpowiedzi. pozdro
  4. V6a posiada lepszą kalibrację. Jak nie masz dodatkowych głośników dla atmos itd… to nie uzyskasz nic lepszego. Jeżeli chodzi o dts to w obecnym modelu również go posiadasz, a przy układzie 5.1 to uważam że więcej nie potrzebujesz tym bardziej że streaming typu netflix … nadają w DD
  5. Today
  6. Dla miłośników historii, już na przełomie wieków Yamaha sprzedawała wzmacniacze kina domowego bez tunera. Dsp-ax1, czy Dsp-ax2 którego miałem kilka lat. Taka ciekawostka.
  7. Zapewne ma być konkurencją dla BlueSound Node, NuPrime Omnia, FiiO itp. Wyjście USB Audio może być rozwiązane podobnie jak to jest w ostatnim BS Node. Ustawia się w aplikacji, ze to jest teraz wyjście, a nie wejście. I tyle.
  8. Nic nie jest za darmo. No chyba że akceptujesz P2P, wtedy z sieci sobie ściągasz film i na jakimś multimedialnym playerze odpalasz. Uprzedzam sugestie o jakości, jak zobaczysz frazę REMUX to będzie to wierna kopia BR 1:1.
  9. Cześć Ogółem wszystko zależy od tego, czego szukasz w zakresie grania i od wkładki, jaką posiadasz. W tym budżecie na pewno warto sprawdzić iFi Audio iPhono3 Black Label - niezwykle uniwersalny, bardzo dynamiczny preamp, Vincent PHO-701, który oferuje sporo cieplejsze brzmienie. MX-VYNL też jest ciekawą opcją i warto go rozważyć W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch https://audio.com.pl/testy/stereo/przedwzmacniacze-gramofonowe/3875-musical-fidelity-mx-vynl https://audio.com.pl/testy/stereo/przedwzmacniacze-gramofonowe/3874-ifi-audio-iphono-3-black-label
  10. V6A już trochę więcej możliwości daje, ale kolejny skok na serię aventage to już lepiej A4A niż A2A, przy czym zostawiłbym to na późniejszy etap przygody z kinem domowym, tj. na teraz nic więcej niż V6A do tessi nie potrzeba, a dopiero za jakiś czas.zmiana amplitunera połączona z wymianą kolumn. Na spokojnie się do tego czasu oswoisz ze wszystkim.
  11. Jak czujecie porównanie Wiim Amp do CA AXR100? Mam CA i jest ok, ale funkcjonalnie to inna epoka niż Wiim. Jak będzie dźwiękowo? Oczywscie będą testy, niemniej zanim wydam $$ chętnie poznam Wasze zdanie Kolumny to Bang Olufsen Beovox Penta (pasywne). Salon 50m2.
  12. Dzięki za propozycje. Moje pytanie brzmi: czy zaproponowane dwudrożne monitory beda wyraźnie lepsze od trzydroznych r270db?
  13. E30 Lite to fajna opcja Niemniej szukając nieco cieplejszego grania warto posłuchać iFi Zen Air DAC
  14. Jeśli już jest obiecująco to będzie tylko lepiej 🙂 907DR przez wielu uważany za najbardziej wyrównany model Sansui , niczego nie dodaje ale też niczego nie odejmuje - świetny do budowania dobrego i wiarygodnego systemu audio. Z ostatnich obserwacji DR wiem, że ma zdecydowanie większy potencjał w basie niż wcześniej sądziłem - nie dzieje się to jednak kosztem reszty pasma czy zaburzeniem właściwych proporcji w dźwięku. Świetny model do podciągnięcia Rikenami - jak dla mnie modyfikowana DR jest jednym ze wzmacniaczy zwanych u mnie "docelowymi" ...
  15. Piotrze te egzemplarze po 3000 zł już się skończyły, zostały sprzedane. W Niemczech można je teraz kupić o 100euro więcej, choć na eBayu widzę że sprzedawca z Holandii chce 599euro plus wysyłka około 21-22euro.Jesli ktoś się nie boi (a raczej nie ma czego) to jest to świetna cena. W Polsce taka podawana cena to 4399zl,a ile można utargować, to nie wiem.
  16. Tak, S1000MKII jest fajną opcją w tym budżecie, ale też gigantyczny przeskok z R1700BTs to nie będzie
  17. Na miejscu Q21 dwie rzeczy bym zmienił. Pierwsza to jednak nie zastanawiać się jak się wymawia nazwę naszego największego producenta głośników Pylon Audio, gdzie Włoch musi pomagać. Druga sprawa. Założyłbym nawet sportową ale marynarkę a pod nią jakiś zabawny t-shirt. Chociaż może się czepiam.
  18. Po wielkim sukcesie streamerów WiiM Mini, Pro oraz Pro Plus przyszedł czas na model Ultra, który według producenta ma być znacznie lepszy od niższych modeli. Znacząco zwiększyła się jego funkcjonalność, a także został on wyposażony w nowego DACa. Jego oficjalna prezentacja odbędzie się na targach High End Monachium, dziewiątego maja 2024 roku. WiiM Ultra łączy zaawansowaną technologię z prostym i eleganckim designem. Na tylnej ściance znajdziemy bogaty zestaw wejść i wyjść analogowych oraz cyfrowych, co pozwala na wszechstronne połączenie go z różnorodnymi urządzeniami i utworzenie z niego centrum naszego systemu audio. Wśród nich znajduje się m.in. HDMI ARC, wejście gramofonowe, USB, RJ45, wejście i wyjście optyczne, wyjście koaksjalne, wyjście dla subwoofera, a także po jednym wejściu i wyjściu liniowym. Biorąc pod uwagę, że podstawową funkcjonalnością WiiMa Ultra jest streaming, to możemy być pod wrażeniem. W urządzeniu zaimplementowana zostanie również zaawansowana korekcja pomieszczenia, integracja ze smart home, możliwość odtwarzania muzyki w najwyższej rozdzielczości, USB-A do odtwarzania multimediów, wyjście słuchawkowe na przedniej ściance, a także bardziej zaawansowany DAC niż w dotychczasowych modelach. Tu jednak nie mamy więcej informacji, ale powinny one zostać wkrótce ogłoszone. W kwestiach sieciowych możemy spodziewać się tego, do czego WiiM zdążył nas już przyzwyczaić, czyli obecności wszystkich najważniejszych serwisów streamingowych. W tym Tidal Connect, Spotify Connect, Deezer, Qobuz, Chromecast, AirPlay2, Certyfikacja Roon również jest w przygotowaniu. Do najważniejszych cech WiiMa Ultra możemy zaliczyć: Aluminiowa obudowa Strumieniowanie w wysokiej rozdzielczości po WiFi Zaawansowana korekcja pomieszczenia HDMI ARC Wyjście słuchawkowe 3,5 mm Kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 3,5 cala Wejście/wyjście optyczne Wejście/wyjście analogowe Wyjście koaksjalne Wyjście subwooferowe Przedwzmacniacz gramofonowy USB-A do multimediów Trigger 12 V Port Ethernet Na ten moment nie znamy dokładnej ceny WiiMa Ultra, producent zakłada przedział 379-449€. Nieznana jest również dokładna data dostępności. Szczegóły dostępne pod LINKIEM. Salon audio-video Q21 Pabianice, Reymonta 12 Tel. (42) 213 01 66 www.Q21.pl
  19. dzięki za odpowiedź i jeśli chodzi o aktywne kolumny do +- 1000 co będzie najlepszym wyborem? te edifiery właśnie?
  20. To teraz czekam na LG 65"G 33la ,zamówiony przez internet będzie lada dzień.Kalibracja zamówiona na wtorek.Zobaczymy jak to wszystko zadziała spięte razem.Czy ktoś z Was może polecić dobre źródło filmów Blu-ray.Czy tylko kupowanie płyt po ponad 200zł sztuka.
  21. Nie doprecyzowałem. Aktualnie Airport jest wpięty do Cyrusa One. Chord Mojo miałby być spięty ze wzmacniaczem przez wyjście słuchawkowe?
  22. Nagranie które wylądowało ostatnio na mojej ekskluzywnej liście ulubionych.
  23. @Piotr Sonido chyba z Chord Mojo 2 już sporo przekracza 1000 zł. Najtańsza sztuka na OLX bez pudełka jest za1350 + cena mini, najtaniej 220 zł na OLX + wysyłki. Ja tam często polecam Pro Plus nawet ze względu na samego wbudowanego Chromecasta.
  24. Jak ja lubię komentarze od osób znających produkty, funkcjonalności a nawet przyszłość już przed premierą czegoś Obudowa raczej jak wiim amp a nie plus, zakładam,że nie widziałeś ich na żywo i nie znasz różnic. Z zapowiedzi to to ekran ma mieć 3,5 cala i być dotykowy, tez wolałbym większy. Skoro nie wiesz po co komu pre gramofonowe to już tłumaczę , do podłączenia gramofonu jeżeli chce. Zakładam ,że będzie działać więc może się przydać. USB Audio jest w liście funkcjonalności. Tak z ciekawości jak byś ocenił ile % użytkowników rzeczywiście używa I2S ? Wszystkich nie da się zadowolić. XLR nie nie ma w wizualizacjach, jeżeli jest konieczne to albo będzie potrzeby specjalny kabel albo trzeba wybrać inne urządzenie. Jak wyżej. Ultra nie wiadomo jeszcze czy "pozamiata rynek" bo nie został jeszcze nawet zaprezentowany, nie mówiąc nawet o trafieniu na rynek. Z ceną ( którą zresztą dopiero co zgadujemy, ale powiedzmy ,że to 2 tys ) serio nie stanowi, żadnej ciekawej alternatywy dla 2 razy droższych urządzeń, które nie mają takiej funkcjonalności jak np HDMI ARC, room correction, zarządzane z aplikacji wyście na subwoofer, USB media server czy pilot na bluetooth z mikrofonem ? Możliwe,że dla Ciebie nie. Dla mnie na przykład to dużo atrakcyjniejsza alternatywa.
  25. Tak jak pisałem wcześniej że jestem laikiem. Teraz patrzę dopiero na wyświetlaczu jak mi się zmienia system nadawania właśnie. Włączam netflixa Avatar przypuśćmy i od razu pojawia się DD. Włączam grę o tron i z polskim lektorem jest PCM jest tragedia dźwięk. Zmieniam na angielski oryginalny ijest dd i rewelacja 5.1. Myślałem że jak w denonie właśnie TVN , Gra o tron i tak dalej , jak puszczałem to pewnie mi konwertowało do 5.1. a tu żaden z programów Yamahy tego nie robię ani DPL music ani standard ani spektakl Kurcze znalazłem we Wrocławiu sklep Media max który oferuje zamianę starego sprzętu na nowy. Oczywiście za dopłatą😀 zastanawiam się nad wymianą na lepszy model bo mam przypominam rxv4. Myślę o RX V6 bo już ma lepszą moc i więcej dekoderów tak jak DTS x i dolby atmos. Ale kusi mnie rx ava 2 aventage. Przypominam że mam komplet głośników 5.1 z Indiana line tessi. Czy jest sens wymieniać na aventage czy rxv6 wystarczy. ?
  1. Załaduj więcej aktywności


  • Dzisiejsze posty

    • Ciekawe jak ta kombinacja będzie działać. Czy sygnał z gramofonu będzie umiał wysłać na zewnętrznego DACa po optyku oraz na słuchawki bluetooth ?
    • Cześć. Jest to mój 2 post. I jako, że nie uczę się na błędach to napiszę Poproszę TYLKO o odpowiedzi, które mi pomogą, bez kłótni bez trollowania, jeśli nie masz ochoty mi odpisać na moje pytania to mnie olej Oczywiste, że jestem totalnym laikiem... Chciałbym więc zapytać czy jest to możliwe... Mam mało miejsca pokoj ok 15m2. Posiadamy bardzo dużo płyt CD i gramofonowych. I chciałbym kupić coś co zajmie jak najmniej miejsca. Czyli czy jest możliwość aby w 1 urządzeniu był amplituner z CD i do tego miał wejście, pod które podłączę gramofon? I właśnie takiego zestawu poszukuję plus 2 niewielkie głośniki... I wiem, że można za 100 tys znaleźć, ale taki zestaw że tak powiem dla początkujących audiofili Z góry dziękuję za RZECZOWE odpowiedzi. pozdro
    • Przypominania cd 😆
    • V6a posiada lepszą kalibrację. Jak nie masz dodatkowych głośników dla atmos itd… to nie uzyskasz nic lepszego. Jeżeli chodzi o dts to w obecnym modelu również go posiadasz, a przy układzie 5.1 to uważam że więcej nie potrzebujesz tym bardziej że streaming typu netflix … nadają w DD
    • Dla miłośników historii, już na przełomie wieków Yamaha sprzedawała wzmacniacze kina domowego bez tunera. Dsp-ax1, czy Dsp-ax2 którego miałem kilka lat. Taka ciekawostka.
    • Zapewne ma być konkurencją dla BlueSound Node, NuPrime Omnia, FiiO itp. Wyjście USB Audio może być rozwiązane podobnie jak to jest w ostatnim BS Node. Ustawia się w aplikacji, ze to jest teraz wyjście, a nie wejście. I tyle.
    • Nic nie jest za darmo. No chyba że akceptujesz P2P, wtedy z sieci sobie ściągasz film i na jakimś multimedialnym playerze odpalasz. Uprzedzam sugestie o jakości, jak zobaczysz frazę REMUX to będzie to wierna kopia BR 1:1.
    • Cześć Ogółem wszystko zależy od tego, czego szukasz w zakresie grania i od wkładki, jaką posiadasz. W tym budżecie na pewno warto sprawdzić iFi Audio iPhono3 Black Label - niezwykle uniwersalny, bardzo dynamiczny preamp, Vincent PHO-701, który oferuje sporo cieplejsze brzmienie. MX-VYNL też jest ciekawą opcją i warto go rozważyć  W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuch   https://audio.com.pl/testy/stereo/przedwzmacniacze-gramofonowe/3875-musical-fidelity-mx-vynl https://audio.com.pl/testy/stereo/przedwzmacniacze-gramofonowe/3874-ifi-audio-iphono-3-black-label
    • V6A już trochę więcej możliwości daje, ale kolejny skok na serię aventage  to już lepiej A4A niż A2A, przy czym zostawiłbym to na późniejszy etap przygody z kinem domowym, tj. na teraz nic więcej niż V6A do tessi nie potrzeba, a dopiero za jakiś czas.zmiana amplitunera połączona z wymianą kolumn. Na spokojnie się do tego czasu oswoisz ze wszystkim. 
    • Jak czujecie porównanie Wiim Amp do CA AXR100?  Mam CA i jest ok, ale funkcjonalnie to inna epoka niż Wiim.  Jak będzie dźwiękowo?   Oczywscie będą testy, niemniej zanim wydam $$ chętnie poznam Wasze zdanie     Kolumny to Bang Olufsen Beovox Penta (pasywne). Salon 50m2. 
    • Dzięki  za propozycje. Moje pytanie brzmi: czy zaproponowane dwudrożne monitory beda wyraźnie lepsze od trzydroznych r270db?
    • E30 Lite to fajna opcja Niemniej szukając nieco cieplejszego grania warto posłuchać iFi Zen Air DAC  
    • Jeśli już jest obiecująco to będzie tylko lepiej 🙂 907DR przez wielu uważany za najbardziej wyrównany model Sansui , niczego nie dodaje ale też niczego nie odejmuje - świetny do budowania dobrego i wiarygodnego systemu audio. Z ostatnich obserwacji DR wiem, że ma zdecydowanie większy potencjał w basie niż wcześniej sądziłem - nie dzieje się to jednak kosztem reszty pasma czy zaburzeniem właściwych proporcji w dźwięku. Świetny model do podciągnięcia Rikenami - jak dla mnie modyfikowana DR jest jednym ze wzmacniaczy zwanych u mnie "docelowymi" ...
    • Piotrze te egzemplarze po 3000 zł już się skończyły, zostały sprzedane. W Niemczech można je teraz kupić o 100euro więcej, choć na eBayu widzę że sprzedawca z Holandii chce 599euro plus wysyłka około 21-22euro.Jesli ktoś się nie boi (a raczej nie ma czego) to jest to świetna cena. W Polsce taka podawana cena to 4399zl,a ile można utargować, to nie wiem. 
    • Tak, S1000MKII jest fajną opcją w tym budżecie, ale też gigantyczny przeskok z R1700BTs to nie będzie  
  • Dzisiejsze tematy

×
×
  • Utwórz nowe...