Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Today
  2. Witam. Ciągle jestem na etapie poszukiwań. Mam CA cxa 60 i bardzo go lubię,ale ciągnie mnie do vintage typu marantz. O dziwo nigdy go nie słyszałem (bo nie mam gdzi),ale bardzo mnie ciągnie. Dużą rolę odgrywa tu wygląd i nastrój jaki tworzy.Idealny do słuchania muzyki.Jak mają się te marantze-chodzi o modele 2225 i 2238 lub 2238B-do cxa 60. Dodam,że cxa60 jest ciut dla mnie za jasny. Słucham rocka i pop lat 80-tych.
  3. Wczoraj
  4. Jutro zapuszczę na telewizorze Kodi i zobaczę jak TV odtwarza pliki FLAC z sieci i z dysku.
  5. Ustawienie głośności dla każdego wejścia indywidualnie.
  6. Miałem odznaczone, co to zmienia? ( o tej porze nie będę już testował
  7. W Audio input , zobacz czy masz Per-source Volume control.
  8. Przy pierwszym uruchomieniu podpiąłem wima pod TV przez HDMI i mina mi zrzedła, pomyślałem że to jakiś dramat bo radio mi niewiele gorzej gra. Dopiero po odsłuchu muzyki z sieci ( Tidal i pliki FLAC z DLNA) odetchnąłem z ulgą, gra pięknie Nie wiem, może to wina TV bo youtube ze smarta TV też blado gra, ogólnie jakość gorsza no i o wiele ciszej niz z innych źródeł.
  9. Można obniżyć cyfrowe poziomy głośności dla poszczególnych wejść. Nie można podwyższyć, w sytuacji, gdy źródło poziom obniża przy wysyłaniu danych.
  10. Mam Wiim Ampa od kilku dni, gra z kolumnami Heco Aurora 700. Odtwarzanie i jakość z sieci działa pięknie, ale z wejścia HDMI gra o wiele ciszej i jakby jakość o wiele gorsza. Oglądając TV muszę go podgłaszać dużo bardziej, jakość muzyki z kanałów muzycznych z kablówki kiepska (pewnie z taka jakością nadają) i jakoś tak cicho. Czy można ustawić poziom głośności HDMI ?
  11. Najgorsze, jak sądzę dla słuchu jest używanie słuchawek dousznych, dokanałowych. Sam używałem ich raz, wiedziony ciekawością, postanowiłem je sprawdzić, będąc na spacerze po jakichś dziesięciu minutach je wyjąłem. Ich podobno największa zaleta, czyli odcięcie od zewnętrznych dźwięków, było dla mnie jednym z najgorszych przeżyć. Uświadomiłem sobie, że brak dźwiękowej informacji o tym, co dzieje się wokół, w tle, jest dla mnie nie do przyjęcia. Nie czułem się bezpiecznie. Do tego dochodził pneumatyczny bas, może dla kogoś przyjemny, dla mnie męczący. Nie wyobrażam sobie jak katują się nimi młodzi ludzie Czasami ich mijam, i słyszę konkretną muzykę z ich dokanałówek, rożróżniam czego słuchają, totalna masakra. Dobrze by było, gdyby na opakowaniach tych pchełek, zamiast napisów typu "mega hiper super bass" były ostrzeżenia,że ich długotrwałe używanie grozi głuchotą.
  12. Miejsca trochę jest, ten lewy róg będzie podbijał bas, więc sugerowałbym wysunięcie przed szafkę kolumn, przynajmniej na jej głębokość. Z podłogówek poleciłbym kolumny z niewyeksponowanym mocno basem, ale zwartym, szybszym np. Polk RTiA5, które dosyć dobrze znoszą bliskość ścian, bez nadmiernego wzbudzania basu i wpadania w rezonanse, przeciąganie. Góra jest delikatnie podbita, rozdzielcza, bez ostrość, dającą bardzo dobre efekty przestrzenne jak na cenę kolumn. Z kolumn podstawkowych z dobrze kontrolowanymi niskimi tonami i trochę mocniej niż w Polk podbitą górą poleciłbym Triangle Borea BR03. Też są to kolumn przyjazne w ustawieniu i czasem nawet zbliżenie ich do ściany jest pożądane w celu podbicia niskich tonów. Do nich są także solidne, dedykowane podstawki S01. Do napędzenie kolumn z kompaktowych rozwiązań, można zastosować Topping PA7, który może pracować jako końcówka mocy, którego sterowaniem zajmie się NuPrime WR-2, który jest streamerem, przedwzmacniaczem (regulacji głośności na końcówce) i wzmacniaczem słuchawkowym. Jedynie do niego musiałbyś dokupić przedwzmacniacz gramofonowy np. Pro-Ject Phono BOX E i podpiąć się pod wejścia WR-2 "Line in"
  13. Warto. Wspomniane Q Acoustics 5040 z przeceny to może być bardzo dobra propozycja. A jak nie, to LS50 Meta, Usher S-520 lub Heco Revolution 3 (i do nich standy). Aha. Te Bowersy 606 też mogą być super.
  14. Heh skąd ja to znam🤔 ale na pocieszenie dodam ze to i tak nie jest tak najgorzej, gdybyś "glinkował" przed woskiem, to jeszcze plus 3-4h.
  15. @tomek4446 - co to za kabelki podłączyłeś do kolumn? Uważaj bo ich waga może sciągnąć te kolumny ze standów😉
  16. Czyli co, warto próbować? Te 0,5 metra po obu stronach szafki to nie jest za mało?
  17. Wysokoimpedancyjnemu i z duza czuloscia na wejsciu wzmacniaczowi mocy dodatkowy preamp jest zbedny. Co najwyzej uzytkownikowi, gdy mu brak odpowiedniej porcji znieksztalcen. Co innego, gdy czulosc mala a i wieksza wydajnosc pradowa jest wymagana.
  18. Tomek ja tu widzę wspólny mianownik. Wszystkie trzy z przezroczystą membraną. Chyba lubisz tego typu materiał i dzwiek generowany🤔 to chyba nie zbieg okolicznosci? Jak byś w skrócie zapodał roznice w "średnicy" pomiedzy nimi bylbym wdzięczny (możesz nawet na PW , by nie ciągnąć OT)
  19. Zapewne tak...spróbuję Mam nadzieję że nie będzie trzeba wysyłać im kolumny Wymiana tego głośnika jest łatwa... Ale z drugiej strony może nie utracę gwarancji na resztę Dziwne..na kota jakoś zły nie jestem...
  20. Sprawdz czy Twoja aplikacja Tidal jest zaktualizowana. U mnie na laptopie i telefonie działa ok.
  21. Z uniwersalnie grających słuchawek dokanałowych, tzn. bez faworyzacji któregoś z pasma polecę MEE Audio X20. Grają łagodnie, bez ostrości, dźwięk czysty, przez co nie męczą przy długim odsłuch. Ich konstrukcja sprawia, że mało odczuwa się ich obecność w uszach, nie zajmują całej małżowiny, ANC też na niezłym poziomie, o bardzo małym wpływie na jakość dźwięku, dynamikę.
  22. Jak by tak moje pociechy chcialy słuchać, jak im tlumacze. Sluchawki cały czas w uszach a oczy w ekranach. Przyszlosc to ślepi i głusi ludzie. To się teraz produkuje. Obym się mylił.
  23. Potencjalnie wystarczy, ze sterujace oprogramowanie nie rozpoznaje nowego typu subskrybcji, by pojawily sie problemy,
  24. Z otwartych mogę polecić do sprawdzenia Hifiman HE400se, większy komfort użytkowania zwłaszcza w ciepłe dni. Co do grania, nie mają tak podbitego basu jak 770, bardziej szybki i zwarty, góra także z mniejszym podbiciem, odtwarzana bardziej płynnie, nie męczy przy długich odsłuchach, bardzo dobra przestrzenność jak na tą cenę, bardziej rozbudowana niż w 770. Z zamkniętych grających z szybkim basem i wyeksponowaną, rozdzielczą góra pasma są jeszcze Shure SRH 440A lub Audio-Technica ATH-M40x
  25. U mnie w domu 😀 Nie zmieniałem sprzętu, ten sam streamer i dac a jakość niższa na tych samych albumach w Tidalu.
  26. Amplituner - nie powinno się w ogóle używać tego określenia dla obecnych sprzętów kina domowego. W wielu modelach w ogóle zrezygnowano z modułu radia zostawiając tylko usługi sieciowe.
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...