Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Jest to raczej podążanie za trendami w audio...
  3. Today
  4. Tu jeszcze jest do zrobienia tysiąc pięćset zaprawek... niestety czarny lakier nie wybacza. Wiem bo mam 😉
  5. BRICASTI M19 SACD/CD-TRANSPORT Sacd transport. Do tego chyba zwykly dac, przetwarzajacy sygnał z cd nie wystarczy.
  6. To jeszcze jedna modyfikacja do której mam pytanie - chce dodac filtr loudness (jednak przy cichszym słuchaniu brakuje substancji). Po inspiracje sięgnąłem do książki R.Slone "The Audiophiles Project Sourcebook". Jest tam schemat modelowego preampa z loudness (poniżej). Na pierwszy rzut oka wyglądało dziwnie (przy włączonym loudness, potencjometr na zero nie zwiera do masy więc będzie sygnał) i po zmontowaniu rzeczywiście tak było - przy potencjometrze na zero grało całkiem głośno górą i dołem. Wstawiłem za tym układem drugi potencjometr (tj miedzy ten układ a stopień preampa) i teraz mam chyba coś w rodzaju zmiennego loudness (pierwszy pot) korygowanego na głośność drugim potkiem (żeby wyłaczyc filtr loudness rozumiem że wystarczy rozkręcić pierwszy pot na 100% ). Ogólnie przy odpowiedniej regulacji jednym i drugim potkiem osiągam bardzo przyjemne efekty ale nie tak to chyba miało działać...Czy ktoś mógłby spojrzec i wytłumaczyc jakby mial działac ten filtr w jego oryginalnym projekcie? dziękuje
  7. ...a dzisiaj mamy takie wzmacniacze. Czy to jest właśnie postęp ?
  8. Ciekawy wątek, który i mnie rozjaśni temat. Znalazłem jeszcze ampli: Marantz Cinema 70S. Ma też eARC
  9. Zobaczmy wyższy model Luxman serii L-5xx tym razem 570 produkowany na rynek japoński. Wykonanie top, bardzo dobrej klasy elementy, wszystko po ekranowane , świetna sekcja preampu mc/mm. Dźwięk bardzo przyjemny do długiego słUchaniami. Czuć moc i granie w klasie A. Wizualnie może się podobać mimo iż sprzęt ma te 40 latek. Gałki oryginał metal żaden tam plastik bombastic. Polecam choć nie jest to wzmacniacz tani to naprawdę w tej cenie ciężko szukać coś lepszego.
  10. Kupiłem dzisiaj kolumny Dali 104 (tylko dlatego, że markowe i na miejscu w dobrej cenie), nawet nie było na czym sprawdzić czy działają ;/, ale już wiem, że działają (sprawdzone na małej wieży). Nie wiem jak one będą grać, ale teraz potrzebuję dokupić wzmacniacz jakiś (najlepiej do nich z ewentualną rozbudową jakby grało za słabo). Widzę w necie, że są to kolumny 4Ohm, więc najlepiej byłoby chyba, żeby wzmacniacz też był 4Ohm chyba. Co polecacie ? A ha i te kolumny są lewe i prawe z tego co wyczytałem i dlatego ten mały gwizdek nie jest symetrycznie. On ma być chyba do wewnątrz pomieszczenia i tak chyba trzeba je ułożyć. I jeszcze jedno pytanie, co warto kupić żeby słuchać muzyki z neta, poza TV, żeby nie trzeba było włączać TV tylko szybko odpalać muzykę ? Jestem bardzo początkujący w tej dziedzinie i od czegoś chce zacząć.
  11. Z tymi cenami odtwarzaczy przeginaja. Jesli ktos szuka a nie porowna kilku, to albo kupi niepotrzebnie drogi, albo bedzie plakal ze go na niego nie stac. Pisze tak bo tez magii oczekiwalem od drozszych klockow - najdrozszy byl za troche ponad 4 tys euro, i co ? Dostalem bardzo przyjemny dzwiek. Tyle ze podlaczajac transport za 500 euro uzyskalem to samo. Nawet sprzedawca nic nie powiedzial, napewno byl nie zadowolony, ja zreszta bylem bardziej niz niezadowolony. W koncu tego najdrozszego dla wygladu wzialem. Hegel, Exposure i kilka pewnie innychh marek wypuscilo ostatnio nowe odtwarzacze, wiec nie jest zle.
  12. a z jaką elektroniką słuchałeś DIVA 5? Proszę
  13. Używam czegoś takiego: Sprawdza się bardzo dobrze, w pełni pasywne / mechaniczne urządzenie, metalowe, dobrze izolowane. Nie zauważyłem żadnego wpływu na jakość dźwięku. Doświadczenia jakieś tam mam w sensie ze próbowałem kilku modeli (takich niby bardziej zaawansowanych, wymagających zasilania i z przełączaniem pilotem) i mogę powiedzieć tyle, że ten prosty mechaniczny jest lepszy bo bez wpływu na dźwięk, podczas gdy te z pilotem powodowały delikatne szumy. Moim zdaniem ten mechaniczny którego obecnie używam w sumie nie ma żadnych wad.
  14. OK konczymy . Szkoda ,ze nie mozesz tego uslyszec .
  15. Nie musisz mnie cyt odpowiadając pod moim postem. No tak, ja oglądam filmy w 5.1 ale nie pisze że mój amplituner przyzwoicie się sprawuje w stereo . Koniec off top 👊 Ps mówimy tu o dźwięku , co ma do tego tv.? Niech każdy ogląda na czym chce ale nie wmawia że stereo + sub mnie zadowoli 😉
  16. stary soundbar więc nie mam porównania z takim sprzętem Kodi z TV gra wyczuwalnie gorzej jakościowo i ciszej niż ten sam plik odtwarzany bezpośrednio na wiimie więc to pewnie moje Sony z jakością kuleje. Generalnie nie jest źle, ale jak chcę posłuchać dobrej jakości muzyki to nie z telewizora.
  17. Czego używasz? Jak się sprawdza? Oprócz: Znalazłem jeszcze coś takiego: https://allegro.pl/oferta/przelacznik-selektor-wzmacniaczy-kolumn-aq32-13768572080?reco_id=42bdc20f-fc1c-11ee-ab74-46d7501d8cc6&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017# Czy ktoś ma doświadczenie z takimi urządzeniami? Jakieś wady? Co polecacie? ...bo w sumie to też bym wykorzystał.
  18. Nie przechwalam się🥴 Może pod sklepem dziewczynę zaczep to Ci doradzi.
  19. Oczywiscie ,ale patrzac w ten sposob na dzwiek , to telewizor tez nie jest do filmow ? Ok to nie miejsce do takich dewagacji .
  20. Coś tam wiem, a czegoś nie wiem. Jak każdy. Nie przechwalam się tym co wiem. Jak mogę komuś doradzić bo mam doświadczenie to się nie waham. A jak czegoś nie wiem to pytam. To, że nie sprawdziłem, że mam wejście na końcówkę mocy ma się nijak do wiedzy. Jeśli chodzi o kolor - jak będę miał dylemat to na pewno spytam chłopaków co uważają.
  21. Witajcie, zaczynam zabawę z audio na bazie 25 letniego Technicsa. Kupiłem KEF R7 i gra to do Technicsa SU-V 620 na miedzianych przewodach. Co dalej aby wydobyć fajne brzmienie z głośników ? Myślę o nowym amplitunerze. Co radzicie? Nowe przewody również? Wiem, pytania laika ale zaczynam. Pokój dość spory ok 30 metrów po kwadracie ale daje radę. Każda rada mile widziana. Dzięki i bez szydery proszę 😉 Damian
  22. Dziękuję bardzo, w/w info dużo mi pomogło. Pozostaje zastanowić się nad ustawieniem dodatkowych głośników i wtedy podjąć decyzję o ewentualnej rozbudowie systemu.
  23. W ustawieniach w sekcji dźwięk zrób włącz/wyłącz eArc. Jak to nie pomoże to przed resetowaniem urządzeń odepnij po prostu tv z prądu na 20-30min. Jak to nic nie pomoże to wtedy bym spróbował reset jednego z urządzeń a potem dopiero kolejnego.
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...