Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Masakra jakaś. To są dane ze specyfikacji, czy mierzone? Tak pytam, bo u mnie plazma po kalibracji dla profilu "Dzień" luminację ma 142,6 cd/m²( nitów), a dla profilu "noc" 118 cd/m² (nitów).
  3. Może takie Tannoy Hts z uchwytami do montażu na ścianie lub suficie ? Odstają od ściany lub sufitu 13.5 cm , regulowany kąt pochyłu . Zapraszam na PW
  4. Z klasą D faktycznie może być nie teges Same nagrania nie są najwyższej jakości , jeśli chodzi o realizację. Nie będzie , to zestaw pod jeden gatunek muzyczny , ale chciałbym , aby dobrze brzmiał w miarę swoich możliwości. Dużo słucham Chillout . elektroniki . Zazwyczaj na słuchawkach. Szykuję się przeprowadzka i chyba nie będzie już KD z tąd pomysł na nowe rozwiązanie. Może faktycznie pójść w vintage. Co ma wejście XLR , aby nie wyrwało kieszeni ? Jakie do tego głośniki ?
  5. Today
  6. Zdecydowałem ze beda plaskie on-wall, dzieki za sugestie. Nigdzie nie moge znalezc testow heco ambient. Jak beda grac w porównaniu do klipscha? Wybrac 22f czy 44f? Wybralem jednak plaskie. Beda klipsch rp240s albo heco ambient 22/44f. Rozmieszczenie ma byc takie ze sa troche wezej niz przednie kolumny i zamieszczone wzdluznie troche przede mna?
  7. Dla mnie samsung robi w tym momencie najlepsze oledy. Lg zostało w tyle ( choć nie ma tragedii), sony na + za jakość wykonania. Jestem po testach lg,sony i samsung i wybrałem 77S95C samsunga. Choć wziolbym sony gdyby nie cena. Ale naprawdę trudny wybór. Polecam samsunga ze wzgledu na stosunek jakość/cena. Nie ale są produkowane mikroledy. Ceny nie są dla zwyklych smiertelnikow, więc nie ma ich w ofercie dla klientow z ulicy. Obecnie technologia oled jest najdoskonalszą. Nie narzekam 1500nitów i HDR robi robotę.
  8. A jak oceniasz budowę i jakość elementow, wykonanie. Bo dla mnie to klejnocik. Mam takiego i co prawda na nim nie gram ale jakoś nie chcę się go pozbywać Mój jest w lepszym stanie wizualnym. Zresztą mam też Pre Luxa 06 i taką samą obudowę. Trzeba uważać żeby nic nie stawiać na nich bo pęka fornir na krawędziach. Zresztą na integrze to raczej nic nie da się postawić, bo mozna coś ugotować. Grzeje się mocniej niż Plinius.
  9. Skąd wy bierzecie takie uogólnienia?
  10. Uważaj na to co piszą inni, bo robią to bez pojęcia. A inni nie zwrócą na to nawet uwagi. @PanKlor chcąc "dobrze doradzać", pomija b. istotne aspekty bezpieczeństwa. I widać, że sprawy elektryczne są mu obce. I przez takie doradztwo mogą wynikać tragedie życiowe. Przeciążenie: Użycie kabli o zbyt małej średnicy w stosunku do mocy wzmacniacza lub zbyt długich kabli głośnikowych w stosunku do mocy sygnału może prowadzić do przegrzania kabli i potencjalnie do pożaru. Zdarza się, że w nowo budowanym domu, np. z oszczędności lub braku znajomości tematyki ktoś (inwestor) położy kabel elektryczny o mniejszej średnicy, lub wykorzysta inny kabel z izolacją przeznaczoną na niższe napięcia. I po jakimś czasie nagle ZONK. Pożar i firma ubezpieczeniowa nie chce pokryć szkody. Czyż nie często słyszy się o pożarach spowodowanych wadliwą instalacją elektryczną? Zwróć szczególną uwagę, na: średnicę kabla, oraz jego izolację! Kolejny aspekt, to właśnie gdzie go kładziesz. Jak się zacznie przepalać położony na wierzchu, to poczujesz. W tynku, to raczej nie zaprószy ognia. Ale niewłaściwe kable pod panelami podłogowymi, to osobiście miałbym spory dyskomfort psychiczny. Twój laptop (karta dźwiękowa), jak rozumiem obsługuje dźwięk wielokanałowy?
  11. Niestety (albo stety?) jesteś w gronie ok. 15% ludzi, którzy odczuwają skutki działania tej technologi w sposób negatywny. Poprzedni TV samsunga bardzo męczył moje oczy. Mojej żonie w ogóle, to nie przeszkadzało. Spotkałem się z opiniami, że ktoś mając taki problem, to właśnie też zauważył, że oglądając ze znajomymi, to Oni w ogóle nie odczuwali dyskomfortu. To ciekawe co piszesz, bo byłem przekonany, że to decydujący czynnik, bo faktycznie ma bardzo niskie... Samsung Galaxy S21 Ultra | Dynamic AMOLED 2X | 250 (PWM)
  12. Nie mam nic do klasy d, szanuję ją, natomiast nienachalna jakość nagrań pochodzących z 4AD powoduje MOIM ZDANIEM, że DLA MNIE strawniej zabrzmią na średnio mniej rozdzielczych i mocniej dogrzewających dźwięk piecach z lat produkcji tej muzyki. TO SUBIEKTYWNA, WYŁĄCZNIE MOJA OPINIA. Można się z nią nie zgadzać, posiadać własną zupełnie odmienną. Pozdrawiam, i przepraszam wszystkich potencjalnie urażonych.
  13. Z tym, że w plazmach (Panasonic) była funkcja przesuwającego się białego pasa, która skutecznie usuwała powidoki i problem znikał. Czego niestety nie da się zrobić z Oledem.
  14. Wczoraj
  15. Wyszło to bardzo estetycznie. 👍 Ps: mam nadzieje ze nie pomyliłeś przypadkoem ktory czerwony a który czarny - efekt... brak basu sie pojawi (zwarcie akustyczne).
  16. Teraz bardzo dużo kolumn gra ze świetnym detalem, choćby te.Można sobie włączyć napisy z językiem polskim.
  17. Tomai

    Tidal vs CD

    Ja też :))) .....w środę tutaj go wkleiłem :))
  18. Wiemy, znamy twój jedyny słuszny punkt widzenia (lub słyszenia) i nie zamierzamy się wdawać w dyskusję.
  19. Tu jest fajny filmik ale jak zawsze znajdą się różne opinie. Choć ja obstawiam i tak za fizyczny nośnik .
  20. Też podejrzewam PWM. Zacząłem zgłębiać temat jak po 10 minutach patrzenia w nowego Pixela (telefon) miałem dość i wypływały mi oczy... co ciekawe matryce Samsunga mimo że mają niższe (teoretycznie jeszcze gorsze) częstotliwości PWM zupełnie mnie nie drażnią. Mam S21FE i mogę patrzeć na ekran godzinami bez zmęczenia.
  21. No nie wiem ile teraz kosztuja, ale jak kupowalem to musialem ponad 2 tys Euro zaplacic. Nie nazwalbym to przystepna cena. Jeli sie tyle ma to ok. Sa pewnie osoby ktore chetnie by taki OLED kupily a nie moga , pzez ich cene. Obraz jest genialny. Tutaj sie zgodze.
  22. Tomku, mam nadzieję, że Ci podejdzie. I jeszcze raz dziękuję za umożliwienie 👌 A na zdrowie Bardziej rozrywkowe granie rozumiem przez dokupienie przełącznika typu Beresford by połączyć dwa wzmacniacze z kolumnami. Roma byłaby do oglądania filmów, seriali, meczy. Obsługiwałaby też imprezy studenckie, które czasem mi dzieciaki w domu organizują. No i być może do tych cross sticków jakby mnie naszło na kłamstewka z jej strony
  23. Pewnie że tak . Nie ma co szukać problemu na siłę 😉 Oledy to genialny obraz za przystepną cenę.
  24. Nie rozmawialem o tym z nim ostatnio, ale gdyby ten problem sie pojawil, pewnie by mi cos wspomnial. O jednym czy dwoch pikslach pewnie zapomnial albo moze nie zauwazyl. Moj Philips ma juz tez kilka lat ale byl kupiony okolo 2018 roku. Tyle ze my go tak ostro nie uzywamy. Moze nawet gdzies cos ma ale narazie nie zauwazylem. Jak nie widze tzn tego nie ma 😉
  1. Załaduj więcej aktywności


  • Dzisiejsze posty

    • Masakra jakaś.  To są dane ze specyfikacji, czy mierzone? Tak pytam, bo u mnie plazma po kalibracji dla profilu "Dzień" luminację ma  142,6 cd/m²( nitów), a dla profilu "noc" 118 cd/m² (nitów).
    • Może takie Tannoy Hts z uchwytami do montażu na ścianie lub suficie ?  Odstają od ściany lub sufitu 13.5 cm , regulowany kąt pochyłu . Zapraszam na PW 
    • Z klasą D faktycznie może być nie teges Same nagrania nie są najwyższej jakości , jeśli chodzi o realizację. Nie będzie , to zestaw pod jeden gatunek muzyczny , ale chciałbym , aby dobrze brzmiał w miarę swoich możliwości. Dużo słucham Chillout . elektroniki . Zazwyczaj na słuchawkach. Szykuję się przeprowadzka i chyba nie będzie już KD z tąd pomysł na nowe rozwiązanie.  Może faktycznie pójść w vintage. Co ma wejście XLR , aby nie wyrwało kieszeni ? Jakie do tego głośniki ?
    • Zdecydowałem ze beda plaskie on-wall, dzieki za sugestie. Nigdzie nie moge znalezc testow heco ambient. Jak beda grac w porównaniu do klipscha? Wybrac 22f czy 44f?  Wybralem jednak plaskie. Beda klipsch rp240s albo heco ambient 22/44f. Rozmieszczenie ma byc takie ze sa troche wezej niz przednie kolumny i zamieszczone wzdluznie troche przede mna?
    • Dla mnie samsung robi w tym momencie najlepsze oledy. Lg zostało w tyle ( choć nie ma tragedii), sony na + za jakość wykonania. Jestem po testach lg,sony i samsung i wybrałem 77S95C samsunga. Choć wziolbym sony gdyby nie cena. Ale naprawdę trudny wybór. Polecam samsunga ze wzgledu na stosunek jakość/cena.   Nie ale są produkowane mikroledy. Ceny nie są dla zwyklych smiertelnikow, więc nie ma ich w ofercie dla klientow z ulicy. Obecnie technologia oled jest najdoskonalszą. Nie narzekam 1500nitów i HDR robi robotę.
    • A jak oceniasz budowę i jakość elementow, wykonanie. Bo dla mnie to klejnocik. Mam takiego i co prawda na nim nie gram ale jakoś nie chcę się go pozbywać Mój jest w lepszym stanie wizualnym. Zresztą mam też Pre Luxa 06 i taką samą obudowę. Trzeba uważać żeby nic nie stawiać na nich bo pęka fornir na krawędziach. Zresztą na integrze to raczej nic nie da się postawić, bo mozna coś ugotować. Grzeje się mocniej niż Plinius.
    • Skąd wy bierzecie takie uogólnienia?
    • Uważaj na to co piszą inni, bo robią to bez pojęcia. A inni nie zwrócą na to nawet uwagi. @PanKlor chcąc "dobrze doradzać", pomija b. istotne aspekty bezpieczeństwa. I widać, że sprawy elektryczne są mu obce. I przez takie doradztwo mogą wynikać tragedie życiowe. Przeciążenie: Użycie kabli o zbyt małej średnicy w stosunku do mocy wzmacniacza lub zbyt długich kabli głośnikowych w stosunku do mocy sygnału może prowadzić do przegrzania kabli i potencjalnie do pożaru. Zdarza się, że w nowo budowanym domu, np. z oszczędności lub braku znajomości tematyki ktoś (inwestor) położy kabel elektryczny o mniejszej średnicy, lub wykorzysta inny kabel z izolacją przeznaczoną na niższe napięcia. I po jakimś czasie nagle ZONK. Pożar i firma ubezpieczeniowa nie chce pokryć szkody. Czyż nie często słyszy się o pożarach spowodowanych wadliwą instalacją elektryczną? Zwróć szczególną uwagę, na: średnicę kabla, oraz jego izolację! Kolejny aspekt, to właśnie gdzie go kładziesz. Jak się zacznie przepalać położony na wierzchu, to poczujesz. W tynku, to raczej nie zaprószy ognia. Ale niewłaściwe kable pod panelami podłogowymi, to osobiście miałbym spory dyskomfort psychiczny.   Twój laptop (karta dźwiękowa), jak rozumiem obsługuje dźwięk wielokanałowy? 
    • Niestety (albo stety?) jesteś w gronie ok. 15% ludzi, którzy odczuwają skutki działania tej technologi w sposób negatywny. Poprzedni TV samsunga bardzo męczył moje oczy. Mojej żonie w ogóle, to nie przeszkadzało. Spotkałem się z opiniami, że ktoś mając taki problem, to właśnie też zauważył, że oglądając ze znajomymi, to Oni w ogóle nie odczuwali dyskomfortu. To ciekawe co piszesz, bo byłem przekonany, że to decydujący czynnik, bo faktycznie ma bardzo niskie... Samsung Galaxy S21 Ultra | Dynamic AMOLED 2X | 250 (PWM)
    • Nie mam nic do klasy d, szanuję ją, natomiast nienachalna jakość nagrań pochodzących z 4AD powoduje MOIM ZDANIEM, że DLA MNIE strawniej zabrzmią na średnio mniej rozdzielczych i mocniej dogrzewających dźwięk piecach z lat produkcji tej muzyki. TO SUBIEKTYWNA, WYŁĄCZNIE MOJA OPINIA. Można się z nią nie zgadzać, posiadać własną zupełnie odmienną. Pozdrawiam, i przepraszam wszystkich potencjalnie urażonych.
    • Z tym, że w plazmach (Panasonic) była funkcja przesuwającego się białego pasa, która skutecznie usuwała powidoki i problem znikał. Czego niestety nie da się zrobić z Oledem.  
    • Ok, dziękuję, posprawdzam ustawienia tego kodeka
    • Wyszło to bardzo estetycznie. 👍 Ps: mam nadzieje ze nie pomyliłeś przypadkoem ktory czerwony a który czarny - efekt... brak basu sie pojawi (zwarcie akustyczne).
  • Dzisiejsze tematy

×
×
  • Utwórz nowe...