Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. https://m.olx.pl/oferta/wzmacniacz-lampowy-ayon-scorpio-hi-end-CID99-IDr50WZ.html#position=9&page=3 Poczytaj sobie o nim. A tak swoją drogą to bardzo dziwię Ci się, ze podoba Ci się wzmacniacz na el34. Przeciez lubisz audiolaba. Trochę to wygląda na to, ze nie wiedziałeś co Ci się podoba. Ten skorpion to najtanszy wzmak ayona ale warto rozwazyć. I jeszcze jedno. Dobrze sprawdź czy w klasyce szczególnie duzych skladach el34 nie pogubi Ci się i prawidłowo pokaże scenę.
  3. Jeżeli nasz mózg jest taki niesamowity jak to opisuje prelegent to jest chyba najlepszym "narzędziem" do oceny czy sprzęt gra dobrze muzykę niż jakiekolwiek urządzenie pomiarowe.
  4. Powinna się nadać. Pozostaje kwestią Twojego wyboru co lubisz i jaki Ci będzie dźwięk odpowiadał. K550 są znane z neutralnego brzmienia z minimalnym ociepleniem i głęboko schodzącym basem, bez jego wyraźnego podkreślenia. Ostatnio mozna je kupić za około 600 zł. Warto zwrócić uwagę ze bardzo łatwo jest je napędzić czymkolwiek. Jednak brzmienie będzie zależało w dużej mierze od tego do czego są podłączone.
  5. Też mi się tak wydaje że to nie jest do końca tak proste i oczywiste , szczególnie gdy wchodzi "termin" inne "lepsze komponenty" Idę po wino .. myśleć
  6. Słysze nawet w tym filmiku o kablach AudioQuesta w innym temacie. Pożyczę od niego marconi, tak by poczuć o co w tym chodzi? jakiś punkt wyjścia czy zaczepienia,
  7. Nie do konca tak jest, ze mowisz, ze podoba Ci się selene, to zrobią Ci selene na innych komponentach. Zrobia Ci inny wzmacniacz, czy bardziej Ci odpowiadający?.... Nie przejmuj się ja nie mam zadnego wzmaka, ktory bralby 200W. Jeden bierze 1000W, a drugi 800W. Lorka bierze ze 400. Tranzystor nie wiem, bo pracuje w AB ale do eko nie należy. Nie zauwazyłem roznic w rachunkach. Zaraz zobaczę, czy coś jest wartego uwagi.
  8. A kostka od Audiotrak nada się do tych AKG? Możliwe, że będę mieć opcję kupienia jej za mniejszą cenę od znajomego.
  9. Może to głupie ale ja tak nie potrafię - no serio po prostu
  10. Today
  11. Jak Ci pasuje Selene to dzwonisz do sinusaudio , mówisz co Ci pasowało i zamawiasz wypas custom lampę , na lepszych komponentach wg własnego widzi misie Mój też ma stały pobór 200W , jako iż wygrzewam lampy to sobie zapisuje ile grane i w przeciągu miesiąca ~80h (w tygodniu mało czasu) , także 80 x 0,15kWh = ~10zl więcej względem 50W poboru z tranzystora. Jakby się uprzeć to i tak więcej jak ~20zł na miesiąc więcej na prąd nie pójdzie
  12. Kurcze - pasuje mi ten SELENE Czy macie jeszcze jakieś ew. typy - co warto by posłuchać? Do 8tyś ? (trochę mnie dołuje pobór prądu 200W zasysa w trybie ciągłym - toż to paranoja 😈 )
  13. Ten gramofon nie posiada wejścia korekcyjnego do podłączenia gramofonu, dlatego pod dowolne wejście liniowe trzeba podłączyć zewnętrzny przedwzmacniacz gramofonowy. To wszystko.
  14. To czy gramofon jest sprawny usłyszysz puszczając płytę i nasłuchując uchem , sama igła jadąca po płycie da Ci bardzo cichy dźwięk
  15. Zamiast dac magic 100, lepiej zakupić dac magic azur używany za około 700 zł. Bardzo rozbudowany dac. Chwalony na forach. Jako nowy kosztował majątek w latach produkcji. Ma m. in 2 gniazda optyczne, gniazda zbalansowane. Świetny do tuningu. Przykładowa aukcja olx. https://m.olx.pl/oferta/cambridge-audio-dacmagic-przetwornik-c-a-dac-CID99-IDzptX2.html#position=10&page=3 Z olx tylko przesyłka pobraniowa. Lub odbiór osobisty. Do daca podłączasz Chromecasta przewodem z linku. Mały optyczny do Chromecasta duży do daca. Tv podłączasz zwykłym optycznym do daca. A z daca do wzmacniacza. Później przełączamy źródło TV lub Chromecast. Pozdrawiam
  16. Odłącz go natychmiast tak potrzebujesz pre gramonofonowe.
  17. AKG K550 Mk III lub SoundMagic HP151. Do napędu z ociepleniem AudioQuest DragonFly Black.
  18. Cześć, Mam do was pytanko, znalazłem gramofon w domu i podłączyłem go pod mojego NAD c326bee. Niestety jak się da na maksa to ledwo co słychać dźwięk. Czy potrzebuje przedwzmacniacza? czy on załatwi sprawę czy oddać gramofon do serwisu?
  19. Cześć, Mam do was pytanko, znalazłem gramogon w domu i podłączyłem go pod mojego NAD c326bee. Niestety jak się da na maksa to ledwo co słychać dźwięk. Czy potrzebuje przedwzmacniacza? czy on załatwi sprawę czy oddać gramofon do serwisu?
  20. Boguslaw, nie wiem, ktore są u Ciebie wazniejsze. Widzę, ze z 81 ma bb i marconi. Sam nie wiem co bym wybral bo obie marki są zacne. https://allegro.pl/oferta/lampa-marconi-ecc81-8103898636 Tu masz taniej niż u Bazy. Rok grania dla 81 to tyle co nic. No chyba, ze przez caly czas. A 83 wysylam Ci na pw. Sam się nad nimi zastanawiam. Mam na zbyciu parkę 83 telefunkena z karbowana anodą. Ale to rowne lampy i mogą nie pomoc na sybilanty
  21. Wpisy kolegi @Tom.O zainspirowały mnie do próby poszukania nowego, lepszego niż tradycyjne, miejsca ustawienia absorberów za kolumnami. :Klasyczne" miejsce na ścianie za kolumnami, przy kolumnach odsuniętych o 1m od ściany powoduje, że na absorber trafia tylko ok. 10 % fal dźwiękowych generowanych prze woofery kolumn (dla uproszczenia rozpatrujemy sytuację tylko w dwóch wymiarach, nie w 3D). Co się jednak stanie, jeśli dosuniemy absorber w pobliże kolumny? Wtedy "przefiltrowaniu" ulegnie aż 25% fal. Czy oznacza to, że absorber przy kolumnie jest 2,5 raza skuteczniejszy niż ustawiony przy ścianie? Jeszcze ciekawszą sytuację mamy przy zastosowaniu dwóch absorberów. W pozycji przy ścianie trafi na nie ok. 20% fal. Jeśli jednak ustawimy je przy kolumnie w sposób pokazany na ilustracji, "przefiltrują" one aż 50% fal o niskich częstotliwościach. Czy to sposób na radykalne zwiększenie pochłaniania niskich częstotliwości przy zastosowaniu ograniczonej ilości absorberów? Zamierzam to w wolnej chwili sprawdzić. Jeśli ktoś ma takie możliwości, niech też poeksperymentuje. Zobaczymy, czy opisana zmiana ustawień daje słyszalne efekty. PS zdaję sobie sprawę, że miejsce ustawienia absorberów wpływa też na inne czynniki mające wpływ na pochłanianie, ale pominąłem je w tych rozważaniach.
  22. Jak rotel to ze starszej serii Ra 980. Top model z lat produkcji. Mocy będzie wystarczająco. Starsze Rotele słyną z dużej wydajności prądowej. Nawet 30 - 40 W serii Ra 9xx bardzo dobrze sobie radzą z bardziej wymagającymi kolumnami.
  23. Przestań się nade mną znęcać tylko daj mi kontakt Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
  24. Moim zdaniem ROTEL A14 jest za slaby do MA Silver 300 i nie pokaze calego potencjalu kolumn
  25. w necie znalazłem tylko do jego pracodawcy który nie odbiera telefonu Gdybym mógł sam wygooglować to bym to zrobił wpisywałem jego nazwisko wzmacniacze różne wersje i nic mi nie wyszukało dlatego poprosiłem o pomoc Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka Dzwoniłem ale zero kontaktu Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka W takim razie i jeszcze raz proszę Was o pomoc Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...