Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Neo

"Metalowe" kolumny.

@recluse kupiłeś kolumny, które grają dość jasno i twardo. Na pewno polecane Rotele nie będą dobre ze względu na brzmienie. Będziesz miał metal, ale w uszach. Z modelami CA, np. 500 byłoby lepiej, ale ten świetny w swojej cenie wzmacniacz nie napędzi dobrze tych kolumn. Generalnie nie są one łatwe do wysterowania. Ale nie napisałeś ile pieniędzy Ci zostało na wzmacniacz. myślę tak sobie, że kolumny stoją dość daleko od ścian? Bo jak za blisko będziesz miał kłopoty z najniższymi tonami. Bo są mocne. @1Ender. Napisałeś Gdzieś czytałem, zaznaczam, nie odsłuchiwałem, że do tych kolumn pasuje Arcam. Gdzie czytałeś i jaki model Arcama? Bo to rada na poziomie "słyszałem, że dzwonią w jakimś kościele, ale nie jestem pewny w jakim". Jak nie wiesz, to nie pisz, bo takie rady są guzik warte. Masz kolego jakiś przymus pisania, byle tylko pisać? Daj sobie na wstrzymanie. ok? Gdyby szanowna Moderacja uznała, że ten fragment mojego wpisu jest niemerytoryczny, to zapytam o ile bardziej niemerytoryczne są niektóre wpisy 1Endera i się je toleruje? Udzielam prywatnych porad w Prywatnych Wiadomościach! Proszę w tej kwestii do mnie PISAĆ (chętnie odpowiem).
  3. Today
  4. Większość kolumn obecnie produkowanych spełnia normy hi-fi. https://pl.wikipedia.org/wiki/Hi-fi Twoje pytanie powinno być bardziej precyzyjne. Ale z drugiej strony jeśli ma to być granie "do kotleta", czy warto pytać o szczegóły? Sam musisz sobie na to pytanie odpowiedzieć. Z drugiej strony wiele osób nie docenia swojej wrażliwości. I okazuje się, że słyszą o wiele lepiej niż sądzili. Szkoda, że nie napisałeś jakiego typu dźwięku szukasz. To jest najważniejsze a nie waty, hertze, mosfety, czy klasa D. Dźwięk ma być taki, by się Tobie podobał. Branża w "osobie" S4Home jak zwykle chce sprzedać co ma na stanie. Twoje pytanie właściwie nie ma dla nich znaczenia. Masz przyjść i kupić. Nowe. Ja Ci polecę używane kolumny. Bo kolumny dobrze traktowane są raczej mało podatne na zniszczenie. Można śmiało kupić używane. Taką mają zaletę że za takie same pieniądze kupisz dużo lepiej grające niż nowe. Udzielam prywatnych porad w Prywatnych Wiadomościach! Proszę w tej kwestii do mnie PISAĆ (chętnie odpowiem).
  5. Czy z takiego zestawu uzyskam dźwięk zgodny ze standardem Dolby Atmos?
  6. Trzeba by sprawdzić jakie napięcie wyjściowe ma Twój telefon. Być może dużo wyższe niż standardowe urządzenia audio? Sprawdź w telefonie, czy masz tam jakiś korektor, albo tryby muzyczne. Być może masz ustawione jakieś podbicie najniższych tonów? Na przykład ustawione do słuchawek i to się może w słuchawkach sprawdzać. Ale podłączone do wzmacniacza będzie miało już za silny dół. Udzielam prywatnych porad w Prywatnych Wiadomościach! Proszę w tej kwestii do mnie PISAĆ (chętnie odpowiem).
  7. NAD C350 to dobry wzmacniacz. Pamietam jak chodziłem do kolegi słuchać. Wtedy ci co ich było stać mieli Techicsy a on jeden jakiegoś dziwoląga. Grał zajebiscie jak na tamte czasy pewnie ze 20 lat temu a może więcej. Niestety z Dali 450 nie słuchałem a i zachwyt dzisiaj nad NAD C350 mógłby być mniejszy 😁 O Dali znalazłem tu na forum może o NADzie znajdziesz ...
  8. Poczekaj spokojnie do jutra niech branża się jeszcze wypowie.
  9. Dali stoją od jakiegoś czasu w garażu bo szukałem jakiś czas temu wzmaka do nich ale odpuściłem bo musiałem wyjechać. Tera zwracam do tematu. Co polecicie do 1000 zł, +/- 200 zł? Druga opcja to 1500-2000. Słucham rocka, jazzu, eletroniki itp - bez ciężkiej muzy. Nie słucham bardzo głośno, nie przepadam za jazgotem i klującymi sopranami (raczej cieplejsze klimaty) ale dynamika, dobry basik i szczegóły jak najbardziej. I jeszcze jedno - kumpel chce mi oddać za 5 stów NAD c350 w dobrym stanie. Jak to zagra bo różnie piszą o tym zestawie ale tak na prawdę mało konkretnie. Zanim po niego pojadę chętnie poczytam opinie o takim zestawie (jak graja Dali, jak gra NAD, jak zagra to razem). Pozdrawiam
  10. No jest to jakieś rozwiązanie. Niestety ledwie przeforsowałem u żony równo zlicowane głośniki, jak usłyszy o czymś wystającym.... Znalazłem Jamo Ic 404 slim i Kef Ci160 mają po 3 cm głębokość montażu tyle że dość drogie i nie wiem czy ma to sens
  11. Przeglądając oferty głośników to widzę że ciężko coś znaleźć w tym rozmiarze, ewentualnie można przecież trochę obniżyć sufit w tym miejscu gdzie planujesz zamontować głośniki, można np. wykonać takie skrzynki i wpuścić je w te 7cm, a część co będzie wystawać ładnie obrobić płytą g/k.
  12. Dziękuję Kolegom za uwagi i sugestie. Za około ponad tydzień będę rozglądać się już na miejscu za gramofonem. Twoją opinia, że lepiej kupić wyższy model, utwierdza mnie w przekonaniu co do wyboru. Tym bardziej, że różnica między niższym kilka oczek gramofonem, a najwyższym modelem z tej serii to tylko 200 zł. @tomek4446, chyba zdecyduje się na tego drozszego Duala, o którym Ci pisałem. Finalna cena z wkładką shure M97 to 800 zł. Gramofon po gruntownym serwisie. Tak zapewnia sprzedawca. Chyba, że znajdziesz dla mnie jakiś wysoki model innej firmy. Nie wiem czy to dobra cena, ale ceny drapaków idą w górę, więc może nic nie stracę przy ewentualnej odsprzedaży. O ile w ogóle taka nastąpi. 😊 Nie znam się kompletnie na wkładkach. Jakby mi ktoś napisał na ile jest to dobra wkładka shure M97 na początek, byłoby super. Może jakieś porównanie do audio technika ww wkładki? Czy jest to wkładka klasy At95? Czy niżej At91? Jak to się ma do wkładek Ortofonu? Jakieś linki, chętnie poczytam. @Audio Autonomy piękny ten Twój gramofon, ale kolor srebrny... Kompletnie mi nie pasuje. Dlatego dziękuję, ale nie skorzystam. Gdyby ktoś miał jakieś oferty gramofonów w ładnym stanie bez konieczności wkładu w granicy 600-800 zł to proszę wysłać PW. Kolor czarny. Dziękuję raz jeszcze wszystkim za pomoc. Pozdrawiam Edycja: Poczytałem o ww wkładce. Bardzo chwalona, wszechstronna. Koszt nowej wkładki z igła około 400 zł +-100 zł w zależności od sklepu. Trochę mnie martwi te 1000 godzin grania na nowej igle.. Czyli wymiana co 3-5 miesiacy??? Trochę kosztowne... 🙄😕
  13. Uzywam RN803D i owszem yapo poprawia brzmienie ale nie spodziewaj sie jakiegos cudu dzwiekowego.Gdybym teraz mial wybierac to zdecydowanie wzmacniacz.Te bajery w postaci funkcji strumieniowych i radio mozesz miec za niewielkie pieniadze przy podpieciu chocby chromecasta albo maliny.Port usb na tyle urzadzenia faktycznie moze byc problematyczny ale koledzy moga poszukac dobrego wzmacniacza z tym portem na panelu przednim.RN803 moze zagrac calkiem fajnie ale trzeba dobrac odpowiednie kolumny co wcale takie proste nie jest.Nie spiesz sie z zakupem.Staraj sie posluchac sprzetu u ciebie w domu.Koledzy z salonow ktorzy tu doradzaja wypozyczaja sprzet na domowe odsluchy i tylko w taki sposob bedziesz pozniej zadowolony z brzmienia twojego nowego sprzetu.
  14. @audiowit umówmy się tak, że jak odbiorę ,,graty" od niego to napiszę bo pewno ,,tu" bywa. Do SA chcę wyjść z pytaniem o dual mono bo jednak na monobloki braknie $$. U nich najtańsze ok 8 tyś, a gdzie reszta.....
  15. Kamil, napisz jakiej polskiej firmy. Trzeba pisać o takich rzeczach. To wazne. Forum ma duze dzialanie. Inni użytkownicy bedą wiedzieli. Nie płaci się całej kwoty. Manufakturze potrzebna jest kwota na materiał. I to zrozumiałe. To mali producenci. Czasem nieżetelny klient lub kilku potrafi wpędzic taką manufakturę w klopoty. Kamil, o jakiej kwocie mowimy. Rozumiem, że rozmawiamy monobloki+pre.
  16. A z czym w tej cenie porównywałeś ?
  17. Dzięki @ksi3zyc za wyjaśnienia. Swoją drogą, jestem bardzo ciekawy Twoich wrażeń po zastosowaniu PB Premium. Zdaje mi się, że nie opisywałeś ich dokładnie w swoim wątku "Adaptacja salonu z aneksem 30m2". Napisz coś na ten temat tu albo "u siebie", albo też w temacie "Moja przygoda z pułapkami basowymi".
  18. @Kraft PB premium maja kształt trójkątny, wymiar o który pytasz to 27,5 cm. Dla PB Premium była dostępna mniejsza ilość kolorów.
  19. To już widzę jak będę czekał kilka m-cy 😂😂 ale.....zadzwonię 😁 Dla mnie jest jeszcze ważna kwestia finansowa bo gdyby mi ktoś powiedział że mam zapłacić powiedzmy 20% zadatku i czekać 3 miesiące to powiedzmy okej, ale wpłacenie 100% i czekanie kilku miesięcy odpada definitywnie. Tobie @Kubakk z terminem się udało ale ja mam jakoś w życiu złe doświadczenia z wpłaceniem pełnej kwoty, a dotrzymaniem terminu przez wykonawcę - niedaleko szukać 3 tygodnie temu zamówiłem pewną rzecz związaną z audio od pewnej polskiej firmy (producenta) z terminem maksymalnie 5 dni..... może do końca najbliższego tygodnia będzie = bez mała miesiąc. Jeżeli ktoś się z tym godzi to jego sprawa, ale ja u siebie w pracy oczywiście w całkiem innej branży mówiąc klientowi tydzień = dla mnie 7 dni (jeśli widzę że nie zdążę to siedzę w pracy dosłownie do 23:00 aby dotrzymać terminu) czasami z winy na przykład firmy kurierskiej przedłuży się to o jeden dzień, ale nigdy termin x2 lub 3.
  20. problem w tym, że Magnat IC62 ma głębokość montażu 8 cm a ja mam max 7 cm
  21. Hmmm. Kraft, troszkę się pogubiłeś. Do sposobu w jaki umiescileś absorberodyfuzory w rogach pianki bym nie mieszał ;). To trochę inny sposób dzialania niż te narozne pianki. Powiem wiecej. Nie da się zrobić DOBREJ adaptacji akustycznej w oparciu tylko o pianki i wełnę.
  22. Dzięki za szybką odpowiedź, Co do suba - przy muzyce używam go do lekkiego podbicia basów (nie lubię "dudnienia"). Głównie służy mi przy oglądaniu filmów/seriali. Co do odsłuchu w salonie - czy warunki jakie są w salonach będą tożsame z moimi? Z tego co wyczytałem ma to ogromne znaczenia, a jak widać na rysunku (może ułomnym) - moje są dosyć specyficzne. Nie jest to pokój w kształcie prostokąta z zamykanymi drzwiami... Poza tym ew. wizyta w waszym salonie to wyjazd na cały dzień, ale rozumiem, że nie da się tego ominąć. Nad NADem C368 również się zastanawiałem, jednakże zniechęciło mnie to, iż ew. port USB będzie z tyłu, przez co będę miał znacznie utrudniony dostęp do niego (sprzęt będzie stał "pod" TV w jednej z dwóch wnęk). Może śmiesznie to brzmi, ale tak jak wspomniałem - nie miałem do czynienia z porządnym zestawem stereo i nie wiem czy będę w stanie tak od razu wychwycić ew. różnice pomiędzy NADem a Yamahą. Yamaha jest uniwersalna, dla mnie to ogromna zaleta. Ponad to, do jej zakupu zachęca mnie bajer w postaci YPAO, który, jak mniemam, pomoże mi "dostroić" dźwięk do w/w warunków.
  23. Witam Panów kinomaniaków Potrzebuję szybkiej porady i oferty zarazem W skrócie: Sprzęt na bazie Marantza SR5013 do tego 5.1 Audiovector serii QR3 wraz z REL T7 chce to rozbudować do 5.1.2 Dolby Atmos potrzebuję 2 głośników sufitowych wbudowanych w sufit podwieszany ale największy problem jest w tym że sufit opuszczony jest o 7 cm Czy znajdę coś sensownego do 800 zł (no max 1000 zł) za parę??
  24. Dzień dobry, Potrzebuję trochę pomocy przy dobraniu i podłączeniu sprzętu do kina dowmowego. Obecnie posiadam głośniki (komputerowe) Microlab Solo 7C z wbudowanym wzmacniaczem. Chcę zakupić amplituner do którego podłączę posiadane głośniki. Jak rozumiem konieczne będzie wymontowanie wzmacniacza z głośników, bo tę rolę przejmie amplituner. Pod drugi kanał chciałbym podłączyć dodatkowy głośnik znajdujący się w innym pomieszczeniu (bez wzmacniacza). Zależy mi na tym aby dało się zadać inną głośność na ten dodatkowy głośnik niż na główne kolumny. Do amplitunera chciałbym podłączyć również TV. Czy możecie mi doradzić czy coś takiego jest możliwe i jak to ze sobą połączyć? Chciałbym też np. na jednym źródle oglądać TV a na drugim puszczać muzykę (np. spotify) na tym dodatkowym głośniku. Widziałem kiedyś takie rozwiązanie, ale nie mam pojęcia jak to zostało połączone. Nie chcę na razie zmieniać głośników, a amplituner chciałbym aby pasował docelowo do jakiś lepszych kolumn, które kiedyś w przyszłości zakupię, dlatego wstępnie zastanawiam się nad Denonem AVR-X2500H lub coś konkurencyjnego w tym segmencie cenowym. Pozdrawiam
  25. Witaj, w takim pomieszczeniu skup się na klasycznej konfiguracji 5.1. Moja propozycja to amplituner Yamaha RX-V485 lub lepiej Denon AVR-X2500H połączony z kolumnami Polk Audio T531 lub Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0, całość wspomagana subwooferem Klipsch R-100SW. Zestaw taki powinien Cię w pełni usatysfakcjonować. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.
  26. Witaj, zacznę od najprostszego - myślę, że do muzyki Twój subwoofer niekoniecznie będzie się nadawał. Ale spróbujesz. W kwestii amplitunera przy budżecie 7000+ za zestaw elektronika i kolumny warto przemyśleć ewentualnie trochę lepszą elektronikę. R-N803D to bardzo dobry amplituner, ale w konfrontacji z dobrym wzmacniaczem niestety wypadnie wyraźnie gorzej. Moja propozycja to NAD C368 ze świetnym modułem MDC BluOS 2. Ewentualnie zestaw Marantz PM6006 z NA6006. Kolumny - tutaj na pewno warto posłuchać wielu propozycji. Na pewno warto rozważyć polskie konstrukcje Pylon Audio - budżetowo Sapphire 25 lub bezkompromisowo Diamond 25. Dobrą opcją jest Dali Oberon 7, może Dynavoice DF-6, Heco Aurora 700, jeden z modeli Fyne Audio. Opcji są dziesiątki, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. Powyżej to tylko kilka propozycji, na miejscu masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...