Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Jakim obrazku? Zalecalibyśmy aby było zgodne z wytycznymi Dolby. Nie każdy subwoofer ma wejście wysokopoziomowe. Nie napisałeś co w końcu wybraleś. Subwoofery podłączasz przewodem RCA. Czasami RCA-Y jeżeli masz tylko jedno wyjscie a chcesz podłączyc 2 suby.
  3. Masz 2 rozwiązania. 1. Jeżeli Twój wzmacniacz stereo może pracować w trybie końcówki mocy to kupujesz amplituner i pozostałe głośniki zestawu (nie zapominaj o subwooferze!), który ma wyjścia pre-out przynajmniej na fronty i używasz wzmacniacza stereo jako końcówki mocy w kinie. W stereo grasz tak jak do tej pory. 2. Kupujesz przełącznik źródel typu Beresford https://sklep.rms.pl/beresford-tc-7220-mkiii-mk3-2-drozny-przelacznik-kolumn-glosnikowych-wzmacniaczy-amplitunerow-audio-router?gad_source=1&gclid=CjwKCAjww_iwBhApEiwAuG6ccEXSUi24_zH0d9Y13zKRyT20r30BpGNTNkyohZ7Ldo4r4eYLHJ5JzBoCoWcQAvD_BwE i zestaw kina domowego (avr, kolumny, sub). Używasz tego przełącznika do wybrania wzmacniacza który ma grać. Bez subwoofera nie masz kina. Dobry subwoofer albo kilka robi znaczną część efektu kina. Pokona większość kolumn mocą, zejściem, masą basu. Długo by tak można.
  4. Cześć, Wracam do tematu. Jakie proponowalibyście rozmieszczenie głośników sufitowych (w systemie 5.2.2) w salonie zakładając rozmieszczenie sprzętu jak na załączonym obrazku? Problem możne być taki, że planuję zrobić podwieszany sufit tylko "obwódkę" salonu, jakieś 50-60cm aby środek był wyższy. W związku z tym rozmieszczenie głośników sufitowych jakoś sensownie może być problematyczne... Albo jeden będzie daleko od miejsca odsłuchu a drugi blisko (na podwieszanym) albo jeden na podwieszanym a drugi będzie na stropie jako natynkowy. Może jeszcze jakieś rozwiązanie? Pytanie jeszcze raz do subwooferów - nigdy nie używałem właściwie a z tego co czytałem są 2 sposoby podłączenia: liniowo i stereo, z tym, ze stereo i tak jest ze sobą ostatecznie łączone w linię? Jak to funkcjonuje w praktyce, warto puszczać kabel stereo czy nie do takiego układu?
  5. O ile autor się nie pogniewa tu wrzucę obiecany ( Niedrogie kable zasilające) test Viablue nf-s1 . ViaBlue NF-S1 SILVER STEREO – RCA 2x1m (nowy) Obiecywałem więc skrobnę, sporo czasu zabrało wygrzewanie w dodatku doszły słuchawki Sennheiser HD 559, HD 599 od razu sprezentowane synowi no i kabel Canare 4S11 (ciekawiły mnie). No i Sennheiser HD 600 te zostają – ViaBlue NF-S1 poszedł w szranki z mymi ulubieńcami Chord Chorus II/Oslo/ STINES SILVER/ STINES GOLD (na zdjęciach). Viablue mam doświadczenie posiadając kable zasilające, modele X40 i X60. – wracając do ViaBlue NF-S1 byłem pełen obaw zakupując go lecz niestety ten kabel robi potężne odczucia zadowolenia. Viablue NF-S1 – kabel do każdego systemu, brzmienie jest równie dobre co wygład zewnętrzny! Z wrażenia aż przysiadłem! Wielka szeroka ściana dźwięku z doskonałą separacja, kapitalnym basem i świetną dynamiką. Jestem miłośnikiem ciemnego i miękkiego obszernego basu, doznałem zaskoczenia - zabrzmiało fenomenalnie, rewelacyjnie, Niemiecki RCA zaprezentował ogrom muzyki. Zbudowała się ściana obszernej muzyki bez przytłaczana. Dźwięk był wychodzący z głośników i bardzo przyjemny, dużo szczegółów i dobra głębia, muzyka płynęła bardzo swobodnie, do tego kapitalna separacja. wszystko jeden wielki spektakl zwłaszcza płyta U 96 - Das Boot wreszcie było słychać spadający deszcz no i te kotły bębnowe wybrzmiały nie jak przemoczona skóra którą inne kable tak prezentują. Generalnie wiele smaczków by można było przytoczyć , Viablue ma w sobie swoistą dostojność, dzięki czemu wokale nie narzucały się za bardzo, brzmiały one bardziej subtelnie i kulturalnie - jedwabiście ale miały swoją głębie i realizm, drażnią mnie a ostrości i sybilanty te były brane w ryzy jak wyżej napisałem. Bas jest potężny, mocny, głęboki ale świetnie kontrolowany, nie ma buczenia, hurgotania tylną dyktą w meblach – czuć siłę uderzeń. Dynamika idealnie gdzie miała łupnąć to łupnęło. Najciekawiej było gdy z ciekawości włączyłem film Terminator czy Dzień Niepodległości normalnie jak w kinie . Zafascynował mnie Viablue NF-S1, teraz bitwa z myślami gdzie ostatecznie wpięty będzie CD czy DAC a może i tu przychodzi chęć na ViaBlue NF-S6 ?.
  6. Mój zestaw stereo (wzmacniacz + kolumny Polk Audio R700) podłączyłem pod TV, i zauważyłem że dużo przyjemniej ogląda mi się filmy niż na samych głośnikach wbudowanych w telewizor. Oczywiście jak się ma dobrze, to zaraz by się chciało jeszcze lepiej, i zastanawiam się nad "prawdziwym" zestawem nagłośnienia pod TV, chociażby 5.1. Jak to zrobić (czy w ogóle jest jakieś praktyczne rozwiązanie) aby wykorzystać moje obecne głośniki do systemu stereo i kina domowego jednocześnie? Zdaję sobie sprawę że (chyba) każdy receiver może posłużyć za wzmacniacz stereo, więc teoretycznie mógłbym odłączyć obency, i zastąpić receiverem + dodać brakujące głośniki (kanał centralny, itp, Polk Audo ma szeroki wybór nagłośnienia z linii Reserved), ale wolałbym tego nie robić, lubię mój obecny wzmacniacz i to jak gra. Czy można dokupić receiver + brakujące głośniki i podłączyć to tak aby R700 pozostały podłączone do obecnego wzmacniacza, a pozostałe do receivera? W sieci nie znalazłem nigdzie takiej konfiguracji więc zgaduję że prawdopodobnie nie, bo piszę bzdury i za dużo kombinuję, ale wolę się upewnić 🙂 PS. Rozważałem też dwa zupełnie oddzielne zestawy głośników, obecny do stereo + nowy do kina domowego, ale byłby kłopot z brakiem miejsca. PS2. Rola subwoofera w kinie domowym - wiem że jest na to oddzielny kanał, ale moje R700 dają tyle basu że sub jest autentycznie zbędny - czy w takim razie można subwoofer pominąć bez konsekwencji?
  7. Folia ppf z powłoką pod folię , wóz po myciu na monetowej myjni wygląda jak nówka , także polecam + nie ma strachu machać szczotą
  8. Today
  9. No to chłopie jesteś geniusz Zakładając , że porównanie wzmacniaczy prezentuje na YT ta sama osoba , w tym samym pomieszczeniu , z identycznie ustawionym mikrofonem , na tym samym utworze z tego samego źródła , to i tak pozostaje od cholery zmiennych
  10. 9500 zł przy odbiorze osobistym (9700 zł z wysyłką).
  11. Hej zostawię tutaj może ktoś będzie miał ochotę na zabawę w porównywanie DAC na swoim sprzęcie. Który plik A,B czy C brzmi najlepiej ? Pliki: https://drive.google.com/file/d/1i_xvvd3wMuRWaGb5mghYEwnmzck7ufTK/view?usp=drive_link Ankieta tutaj: https://freeonlinesurveys.com/s/LRUv44ja
  12. tak z youtube tez da sie tego dokonac jesli nagrywajacy plik testowy ma wlasne studio i mikrofon studyjny 😘 nie stanowi to zadnego problemu dla kogos kto ma dobry sluch i wysokiej klasy sprzet np.imac trzeba jednak miec jakies pojecie na odsluchu klasycznym by probowac ta metoda ustalic roznice wiec nie jest polecana dla kazdego
  13. Wydaje Ci się. Poza tym to, że ma kątową obudowę oznacza, że został zaprojektowany jako taki do montowania pod sufitem albo jako uprifirng. Dalej gra "przed siebie".
  14. Lepiej by bylo plaskie ale to mam byc tymczasowe rozwiazanie bo po remoncie chce atmosy w suficie a te moglbym dac wtedy jako surround boczne na 7.2.4 a plaskie juz chyba tak srednio na surround scienne chyba co? W sensie takim ze wydaje mi sie ze gorzej zagraja; czy jestem w błędzie?
  15. To właśnie ekspozycja średnicy jest numerem jeden. Tym pasmem urzekły mnie ProAci . Wokale brzmią pięknie. Tak w skrócie , najbardziej naturalnie grają Response One S , czyli najstarsze. Model SC gra już bardziej " do przodu" , jest większa rozdzielczość kosztem muzykalności / mowa nadal o średnicy/ . Ushery grają czymś pomiędzy. Nie jest tak , że te kolumny nie wygenerują basu. Wszystko zależy od gabarytów pomieszczenia. Czasem podpinam ProAci i porównuje brzmienie z moimi większymi paczkami. I zawsze mam wrażenie o wiele większej sceny , przestrzeni dźwięku jaki generują w stosunku do podłogówek. A propos Divy. Dobra stara szkoła https://www.olx.pl/d/oferta/dali-grand-diva-kolumny-podlogowe-CID99-IDNkNzR.html
  16. Jak chcesz mieć dźwięk przestrzenny to musisz umieścić głośniki w przestrzeni zgodnie z zaleceniami. Belka pod tv udająca LCR to nie jest właściwe rozmieszczenie.
  17. Indiany akurat słuchałem w salonie i nie podeszły mi. Diva była ciut lepsza od reszty, ale zbyt ostra na górze jak dla mnie. Mimo wszystko, dzięki za propozycje
  18. Soundbar to trochę lepszy i głębszy dźwięk niż TV (dzięki subwooferowi), ale na przestrzenność nie licz zbytnio.
  19. Ok, ale są głośniki 2.0 z dźwiękiem przestrzennym ? Nie biorę już pod uwagę kina domowego bo mi się nadzwyczaj nie opłaca
  20. Kiedy przyjeżdżam do Polski bardzo często wychodzę na szlak i łażę po górach. Cisza ,spokój,ptaki śpiewają,owady brzęczą,wiatr wieje....przyroda i muzyka dla uszu a zarazem relaks i odpoczynek. I naprawdę dziwią mnie ludzie (turyści) ,przeważnie młodzi których mijam po drodze ,którzy zamiast odpoczywać ,słuchać tego co i ch otacza, mają słuchawki na uszach. Dla mnie to ....nie napiszę bo dostane bana 😉. Rozumiem jakiś mały park,gdzie słychać przejeżdżające auta, chcesz się od tego odciąć....ale w górach z dala od tego zgiełku i cywilizacji ?🙈
  21. czy to jest ta apka Denon AVR Remote?
  22. W tej aplikacji jest m.in. przycisk sterowanie z sieci web który otwiera tę samą stronę co wpisanie IP w przeglądarce 😉
  23. Albo instalujesz apke Denona na tablet czy smartfon, tez tak można.
  1. Załaduj więcej aktywności


  • Dzisiejsze posty

    • Jakim obrazku? Zalecalibyśmy aby było zgodne z wytycznymi Dolby.  Nie każdy subwoofer ma wejście wysokopoziomowe. Nie napisałeś co w końcu wybraleś. Subwoofery podłączasz przewodem RCA. Czasami RCA-Y jeżeli masz tylko jedno wyjscie a chcesz podłączyc 2 suby. 
    • Masz 2 rozwiązania.  1. Jeżeli Twój wzmacniacz stereo może pracować w trybie końcówki mocy to kupujesz amplituner i pozostałe głośniki zestawu (nie zapominaj o subwooferze!), który ma wyjścia pre-out przynajmniej na fronty i używasz wzmacniacza stereo jako końcówki mocy w kinie. W stereo grasz tak jak do tej pory.  2. Kupujesz przełącznik źródel typu Beresford https://sklep.rms.pl/beresford-tc-7220-mkiii-mk3-2-drozny-przelacznik-kolumn-glosnikowych-wzmacniaczy-amplitunerow-audio-router?gad_source=1&gclid=CjwKCAjww_iwBhApEiwAuG6ccEXSUi24_zH0d9Y13zKRyT20r30BpGNTNkyohZ7Ldo4r4eYLHJ5JzBoCoWcQAvD_BwE i zestaw kina domowego (avr, kolumny, sub). Używasz tego przełącznika do wybrania wzmacniacza który ma grać.  Bez subwoofera nie masz kina. Dobry subwoofer albo kilka robi znaczną część efektu kina. Pokona większość kolumn mocą, zejściem, masą basu. Długo by tak można. 
    • Cześć, Wracam do tematu. Jakie proponowalibyście rozmieszczenie głośników sufitowych (w systemie 5.2.2) w salonie zakładając rozmieszczenie sprzętu jak na załączonym obrazku? Problem możne być taki, że planuję zrobić podwieszany sufit tylko "obwódkę" salonu, jakieś 50-60cm aby środek był wyższy. W związku z tym rozmieszczenie głośników sufitowych jakoś sensownie może być problematyczne... Albo jeden będzie daleko od miejsca odsłuchu a drugi blisko (na podwieszanym) albo jeden na podwieszanym a drugi będzie na stropie jako natynkowy. Może jeszcze jakieś rozwiązanie? Pytanie jeszcze raz do subwooferów  - nigdy nie używałem właściwie a z tego co czytałem są 2 sposoby podłączenia: liniowo i stereo, z tym, ze stereo i tak jest ze sobą ostatecznie łączone w linię? Jak to funkcjonuje w praktyce, warto puszczać kabel stereo czy nie do takiego układu?
    • Obiecany test ViaBlue NF-S1  
    • O ile autor się nie pogniewa tu wrzucę obiecany ( Niedrogie kable zasilające) test Viablue nf-s1 . ViaBlue NF-S1 SILVER STEREO – RCA 2x1m (nowy) Obiecywałem więc skrobnę, sporo czasu zabrało wygrzewanie w dodatku doszły słuchawki Sennheiser HD 559, HD 599 od razu sprezentowane synowi no i kabel Canare 4S11 (ciekawiły mnie). No i Sennheiser HD 600 te zostają – ViaBlue NF-S1 poszedł w szranki z mymi ulubieńcami Chord Chorus II/Oslo/ STINES SILVER/ STINES GOLD (na zdjęciach). Viablue mam doświadczenie posiadając kable zasilające, modele X40 i X60. – wracając do ViaBlue NF-S1 byłem pełen obaw zakupując go lecz niestety ten kabel robi potężne odczucia zadowolenia. Viablue NF-S1 – kabel do każdego systemu, brzmienie jest równie dobre co wygład zewnętrzny! Z wrażenia aż przysiadłem! Wielka szeroka ściana dźwięku z doskonałą separacja, kapitalnym basem i świetną dynamiką. Jestem miłośnikiem ciemnego i miękkiego obszernego basu, doznałem zaskoczenia - zabrzmiało  fenomenalnie, rewelacyjnie, Niemiecki RCA zaprezentował ogrom muzyki. Zbudowała się ściana obszernej muzyki bez przytłaczana. Dźwięk był wychodzący z głośników i bardzo przyjemny, dużo szczegółów i dobra głębia, muzyka płynęła bardzo swobodnie, do tego kapitalna separacja. wszystko jeden wielki spektakl zwłaszcza płyta U 96 - Das Boot wreszcie było słychać spadający deszcz no i te kotły bębnowe wybrzmiały nie jak przemoczona skóra którą inne kable tak prezentują. Generalnie wiele smaczków by można było przytoczyć , Viablue ma w sobie swoistą dostojność, dzięki czemu wokale nie narzucały się za bardzo, brzmiały one bardziej subtelnie i kulturalnie - jedwabiście ale miały swoją głębie i realizm, drażnią mnie a ostrości i sybilanty te były brane w ryzy jak wyżej napisałem. Bas jest potężny, mocny, głęboki ale świetnie kontrolowany, nie ma buczenia, hurgotania tylną dyktą w meblach – czuć siłę uderzeń. Dynamika idealnie gdzie miała łupnąć to łupnęło. Najciekawiej było gdy z ciekawości włączyłem film Terminator czy Dzień Niepodległości normalnie jak w kinie . Zafascynował mnie Viablue NF-S1, teraz bitwa z myślami gdzie ostatecznie wpięty będzie CD czy DAC a może i tu przychodzi chęć na ViaBlue NF-S6 ?.
    • Mój zestaw stereo (wzmacniacz + kolumny Polk Audio R700) podłączyłem pod TV, i zauważyłem że dużo przyjemniej ogląda mi się filmy niż na samych głośnikach wbudowanych w telewizor. Oczywiście jak się ma dobrze, to zaraz by się chciało jeszcze lepiej, i zastanawiam się nad "prawdziwym" zestawem nagłośnienia pod TV, chociażby 5.1. Jak to zrobić (czy w ogóle jest jakieś praktyczne rozwiązanie) aby wykorzystać moje obecne głośniki do systemu stereo i kina domowego jednocześnie? Zdaję sobie sprawę że (chyba) każdy receiver może posłużyć za wzmacniacz stereo, więc teoretycznie mógłbym odłączyć obency, i zastąpić receiverem + dodać brakujące głośniki (kanał centralny, itp, Polk Audo ma szeroki wybór nagłośnienia z linii Reserved), ale wolałbym tego nie robić, lubię mój obecny wzmacniacz i to jak gra. Czy można dokupić receiver + brakujące głośniki i podłączyć to tak aby R700 pozostały podłączone do obecnego wzmacniacza, a pozostałe do receivera? W sieci nie znalazłem nigdzie takiej konfiguracji więc zgaduję że prawdopodobnie nie, bo piszę bzdury i za dużo kombinuję, ale wolę się upewnić 🙂   PS. Rozważałem też dwa zupełnie oddzielne zestawy głośników, obecny do stereo + nowy do kina domowego, ale byłby kłopot z brakiem miejsca. PS2. Rola subwoofera w kinie domowym - wiem że jest na to oddzielny kanał, ale moje R700 dają tyle basu że sub jest autentycznie zbędny - czy w takim razie można subwoofer pominąć bez konsekwencji?
    • Folia ppf z powłoką pod folię , wóz po myciu na monetowej myjni wygląda jak nówka , także polecam + nie ma strachu machać szczotą  
    • SYMPHONY HEADPHONES Tego jeszcze nie było 😁  
    • No to chłopie jesteś geniusz Zakładając , że porównanie wzmacniaczy prezentuje na YT ta sama osoba , w tym samym pomieszczeniu , z identycznie ustawionym mikrofonem , na tym samym utworze z tego samego źródła , to i tak pozostaje od cholery zmiennych  
    • 9500 zł przy odbiorze osobistym (9700 zł z wysyłką).
    • Hej zostawię tutaj może ktoś będzie miał ochotę na zabawę w porównywanie DAC na swoim sprzęcie. Który plik A,B czy C brzmi najlepiej ? Pliki: https://drive.google.com/file/d/1i_xvvd3wMuRWaGb5mghYEwnmzck7ufTK/view?usp=drive_link Ankieta tutaj: https://freeonlinesurveys.com/s/LRUv44ja
    • tak z youtube tez da sie tego dokonac jesli nagrywajacy plik testowy ma wlasne  studio i mikrofon studyjny  😘 nie stanowi to zadnego problemu dla kogos kto ma dobry sluch i wysokiej klasy sprzet np.imac trzeba jednak miec jakies pojecie na odsluchu klasycznym  by probowac ta metoda ustalic roznice wiec nie jest polecana dla kazdego     
    • Wydaje Ci się. Poza tym to, że ma kątową obudowę oznacza, że został zaprojektowany jako taki do montowania pod sufitem albo jako uprifirng. Dalej gra "przed siebie".  
    • Lepiej by bylo plaskie ale to mam byc tymczasowe rozwiazanie bo po remoncie chce atmosy w suficie a te moglbym dac wtedy jako surround boczne na 7.2.4 a plaskie juz chyba tak srednio na surround scienne chyba co? W sensie takim ze wydaje mi sie ze gorzej zagraja; czy jestem w błędzie?
  • Dzisiejsze tematy

×
×
  • Utwórz nowe...