Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Też mam R300 polecone przez Piotra z s4home (zakupione 09.2018). Mam podobne odczucia, świetne monitory. Eksperymentuję sobie jeszcze z okablowaniem, Kefy wyraźnie reagują na zmiany kabelków.
  3. Co do tych plyt made in japan to ponoc trzeba uwazac by nie trafic na podrobke.Byc moze kupilem cos takiego wlasnie.I dlatego wydaje mi sie to slabe.....
  4. Inferno

kolumny do 17m2

Arturro to jest najważniejsze a to dobry moment na te KEFy bo są tak jak piszesz naprawdę w dobrej cenie. Fajnie że napisałeś wrażenia, super😁 Moje R900 zaczęły grać gdzieś po miesiącu praktycznie ciągłego słuchania. Muszą się rozruszać i będzie jeszcze lepiej - sam zobaczysz 😉
  5. Ostatnio mało słuchałem NHC, zrobiłem sobie dłuższą przerwę. Wczoraj rano, na wypoczęty mózg NHC smakowały wybornie. Szkoda, że zakończono produkcję tych słuchawek, wiele osób nie dowie się jak grają.
  6. Sprzedam wtyki bananowe Furutech FP-200B wersja gold, dwa komplety w oryginalnych opakowaniach. Posiadam dowód zakupu, możliwa wysyłka za pobraniem. Cena 440,. plus koszty wysyłki. E-mail z_dudek@wp.pl Tel 791 718 115
  7. Na grubanuta.pl są dobre używki odrestaurowane z odbiorem osobistym. Ceny za ten stan dobre
  8. Świetny wątek! Szkoda, że teraz Prymy 1899 (na Allegro coś jest ale od ludzi nie sklepów) więc NO w tym wątku bezkonkurencyjne... A widzieli tę recenzję M2 https://www.chip.pl/2018/07/test-sennheiser-momentum-on-ear-m2-oebt-skladane-sluchawki-bezprzewodowe/ ? "Gdyby Momentum M2 kosztowały 300-400 zł, byłyby idealne." Grubo
  9. Today
  10. @RoRo U mnie, poza weekend`em, sprzed gra od rana, do wieczora z opcją przedłużenia, gdzieś w okolice "północy". I .......nie, nie myślałem jeszcze o wymianie owych w DAC czy CD.
  11. Przyznaję,6mm to kawał kabla😂 Podłączony bez bananów, chociaż nie było łatwo.Po co taki?Sam nie wiem, chciałem sprawdzić czy coś to warte.Wszyscy zachwalają,cena przystępna i ładnie wygląda 😏 Jak bardzo jestem lub byłem sceptycznie nastawiony do "grania" przewodów,tak po przetestowaniu kilku różnych,u mnie w systemie każdy z nich wpływa inaczej na odbiór.
  12. Wczoraj
  13. Większa średnica to mniejsza rezystancja i mniejsza indukcyjność przewodu, co w przypadku kabli głośnikowych ma największy wpływ na dźwięk. Z kolei w przypadku kabli sygnałowych niepożądana jest ich duża pojemność (dlatego fajne interkonekty można robić z kabli mikrofonowych bo one z założenia muszą mieć jak najniższą pojemność). A jak bardzo jest to słyszalne w przypadku 2-3 metrowych kabli głośnikowych to w sumie sam jestem ciekaw bo jeszcze nigdy takich testów nie przeprowadzałem
  14. Jak już pisałem - tylko 3 modele z ostatniej serii mają takie wskaźniki. "Przez przypadek" faktycznie najwyższe oraz najświeższe. Ale jeśli nie jest to warunek konieczny, to zastanów się nad A-S2000. Gra lepiej od A-S1000, a różnica w cenie nie jest aż tak szalona. Co do modeli starszych - choćby CA-1000/CA-2000, A-1000/1020 oraz udane amplitunery CD-1000/2000/1020/2020.. Natomiast nie polecam kupowania starych sprzętów z niepewnych rąk, a tym bardziej egzemplarzy skatowanych. Warto brać pod uwagę, że starszy sprzęt wymaga zazwyczaj wizyty w sprawdzonym serwisie w celu pomiarów i konserwacji. Ale nadal nie wiadomo jak jest naprawdę odnośnie Twoich preferencji w sprawie wyglądu... Zobacz jak wyglądają wzmacniacze Accuphase - konsekwentnie od 30 lat serie 200/300/400. Chyba nie znajdziesz nikogo, kto powie o tym "przestarzały wygląd". Albo Luxman L-505/507/509. W przypadku nowych egzemplarzy ceny są zaporowe dla zwykłego śmiertelnika, ale jako używki bardziej zbliżają się do Twojego budżetu. Pozdrawiam PS. Wiem, że używane trzytysiączki przekraczają dychę... Ja na przykład w tej cenie to już bym wolał Accuphase serii trzysta lub czterysta
  15. Z czego wynikają to akurat wiem 🙂 Poza tym należy odróżnić ceny "wysokie" od "zawyżonych", a jak widać zazwyczaj polecamy (ja oraz osoby które już "trochę" sprzętów miały i nie bawią się w teoretyzowanie tylko bazują na swoim doświadczeniu) przede wszystkim odbiór osobisty, zakup od osób sprawdzonych lub od tych którzy serwisują i mają w tym doświadczenie (oraz robią to dobrze, bo jest sporo firm które handlują używanym sprzętem - ale tak naprawdę to "serwis" był tylko w opisie aukcji/ogłoszeniu, a niestety nie w rzeczywistości). Pozdrawiam
  16. A-S3000.....12 tyś używka 😁😁 @RoRo jaki wysoki model Yamahy z lat 90 mógłbyś mi polecić? Rozumiem że tylko te z górnej półki mają "wycieraczki" ? 😁
  17. No akurat nie każda Yama 4ro cyfrowa ma wskaźniki - modele z tego wieku to dopiero 1100 i 2100, a z poprzedniej serii AS-3000 (modele AS-1000 i AS-2000 nie mają "wycieraczek"). No to nie jest aż taki kiepski preamp 🙂 A co do Vintage i wyglądu - to akurat modele 1000/2000 oraz 1100/2100/3000 bazują na starym, klasycznym wyglądzie. To nie gryzie się z Twoim przekonaniem? Jakby co - to nie jest aluzja, tylko pytanie 😉 Pozdrawiam
  18. Mam PJ RPM 1 z wkładką Ortofon 2M Bronze
  19. Jak jesteś zakochany w Yamie - to spróbuj posłuchać modelu 2100... albo kupić wysoki model z lat 80-90tych. Poza tym - skoro ciągnie Ciebie również do zestawów dzielonych i chcesz do tego podłączyć gramofon, to warto posluchać przedwzmacniacza tranzystorowego z wbudowanym pre gramofonowym, a do tego lampowa końcówka, Powinieneś zmieścić się w "dziesiątce" Wspominałeś o gramofonie - masz już go, czy dopiero w planach? Pozdrawiam
  20. 1,5m Kabel żelazka ma 2,25mm^2 i daje ~750W , na co 6mm ? ehhh
  21. Nie mają,i nie wiadomo czy będzie,a jeżeli tak to kiedy.Dlatego właśnie zamawiałem 6mm2 z eBay
  22. Moja AS 701 ma 2 miesiące - stan gabinetowy oczywiście.... jeżeli któryś z salonów posiadających as 1100 weźmie ją w rozliczeniu (oczywiście liczę się tutaj ze stratą- pytanie tylko jaką) to jestem chętny na wymianę.
  23. Arturro

kolumny do 17m2

Odesłałem Diamondy, szkoda było mi się z nimi rozstawać - polubiłem je. Przy odpowiednim rozstawieniu grały przyjemnie. Jednak po to zalogowałem się na forum, żeby poradzić się bardziej doświadczonych osób ode mnie i zamówiłem KEFy r300. Testuje je około tygodnia. Przyznam, że od pierwszych dźwięków spodobały mi się bardzo. Nie wiem czy te KEFY też trzeba wygrzewać, ale jeżeli ma być jeszcze lepiej to super. Ciężko mi opoisać różnice pomiędzy Diamondami ale Kefy wydają się conajmniej o klase lepsze. Góra jest czystsza, bardziej przejrzysta. Wokale bardzo ładne takie prawdziwe i naturalne, a bas jest lepszy niż w salonie odsłuchowym. Super, że w zestawie sa zatyczki dwuczęściowe. Jak słucham cicho wieczorem to wujmuje i bas jest obecny, dobrze kontrolowany, szybki i barwny. W dzień jak słucham głośniej wkładam te rurki piankowe, żeby częściowo zatkać br i jest również dobrze. Dźwięk jest naturalny, chyba tak jak lubie. Z przyjemnością siadam do odsłuchów i jestem bardzo wdzięczny osobowom, które poleciły mi posłuchać tych kolumn między innymi inferno i Piotr z s4home. Zapłaciłem nie wiele więcej niż kosztowały Diamondy a mam poczucie, że dźwięk jest znacznie lepszy i być może z potencjałem rozwoju np. poprzez wzmacniacz. Jeszcze raz dziękuję wam za poświęcenie czasu... ide słuchać muzyki
  24. Ta yamaha jak i ogólnie yamaszki 4 cyfrowe to chyba od zawsze wyższej klasy granie i są wskaźniki
  25. Co do lepszej integry..... jak wspomniałem kilka postów wyżej zakochany jestem w Yamaha AS 1100, tylko..... czy zagra ona na poziomie osobnych klocków w podobnym budżecie? Nie mam pojęcia. Przez recenzentów jest bardzo chwalona..... twierdzą, że albo powinna kosztować nie 6 a 18 tys jeżeli weźmiemy pod uwagę że Macintosh xxxxx, Hegel xxxx kosztuje 20-25 lub odwrotnie: jeśli ona 6k to tamte sprzęty powinny kosztować 8k. Uwierz mi że ja tematu integry dual mono wcale nie skreśliłem. Wręcz przeciwnie: z każdą godziną oddalam się od tematu monobloków.
  26. http://highfidelity.pl/@main-2732&lang= to może monobloki w oparciu o taką hybrydę , 2 mniejsze obudowy , na lampach 6sn7 i będziesz mieć bardziej analogowo. Mnie ogólnie dziwi po co chcesz monobloki zamiast kupić integrę dual mono od sinusa , haiku albo wba wg swojego gustu
  27. Przedwzmacniacz gramofonowy mam nisko budżetowy PJ Tube Box S z lampami Gold Lion lub NOS Tungsgram. Co do Vintage to szczerze.....odpada, czemu? Bo wszystko mam ,,New design" a że lubię jak coś jeszcze wygląda to.....będzie mi się to ,,gryzło" ze sobą. Już o tym myślałem i.....po prostu nie (choć wiem że dla wielu osób coś może wyglądać jak kupa złomu, ale najważniejsze że gra cudownie). Zdaję sobie sprawę z tego że wiele sprzętów vintage bije na głowę sprzęt nowy kilkukrotnie droższy ale ta decyzja jest bezdyskusyjna i nieodwołalna.
  28. Pytaj @tomek4446 i @audiowita. Może coś z windidż w dobrym stanie. Może po prostu dużo lepszą integre? I osobno przedwzmacniacz gramofonowy? Pozdrawiam
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...