Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Nie sugeruj się deklarowanym zakresem przenoszonych częstotliwości. To bardzo syntetyczny parametr, mało ma wspólnego z oczekiwaniami potencjalnego użytkownika. Ponadto producenci podają wartości wg. różnych norm, może to być krzywdzące dla lepszych produktów.
  3. Z tego co widze to te denonki maja zakres 150hz 22khz i zastanawiam sie jak to jest z tym odcinaniem pasma na subwooferze. Czy nap sub z mozliwoscia odciecia przy 150hz wypelnie to brakujace pasmo. Czy nie powinno sie az tak wysoko odcinac ? Sorry ale jestem laikiem w ukladach 5.1. Jedynie mam doswiadczenie w stereo
  4. Najprostszy i najbardziej uniwersalny pomysł to Topping E30 / E30 II / Lite - ma USB, optyk, coaxial, więc w każdym wariancie zagra.
  5. Nie miałem okazji posłuchać soundbara. Natomiast w danej kwocie (tutaj 5k) nie stworzy ktoś cudu, że będzie jakaś znacząca różnica w brzmieniu. Jedno i drugie to sprzęt grający. Jedno i drugie ma swoje plusy i minusy. I jedno i drugie może kosztować 5k. Zastanów się do czego potrzebujesz? A jak chcesz zyskać na brzmieniu, to postaw na stereo. Też będzie fajne, bo i bardziej wszechstronne (też do radia i do muzyki). Ogólnie to, w niższych cenach dostaniesz lepiej brzmiący wzmacniacz stereo. I jakbyś nie liczył, to w cenie 5-6głośników do KD, to kupisz 2 do stereo. Powinny być lepszej jakości, czyż nie? Osobiście doradzałbym wejść w stereo + SUB (do tych anime i sportów). A 2 głośniki tworzą tak źródła pozorne, że można usłyszeć "szczekanie psa" przed sobą 5-20metrów (za ścianą).
  6. Potrzebujesz streamer z dac'iem. Ewentualnie połącz telefon przez bluetooth...
  7. Idac wczorajszym tropem, dzis w pracy postanowilem troche popracowac sluchajac kolejenego wydania naszych rodzimych muzykow/artystow. Wybralem album ktory rowniez dawno nie mialem okazji sluchac, wszedl bardzo dobrze. Jest to bardziej zroznicowany jazz niz w albumie ktory polecalem wczoraj, polecam sprawdzic bo jest na tym albumie kawal dobrej muzyki. Pozdrowienia... Elements Maciej Garbowski https://tidal.com/browse/album/27648137?u
  8. Idac wczorajszym tropem, dzis w pracy postanowilem troche popracowac sluchajac kolejenego wydania naszych rodzimych muzykow/artystow. Wybralem album ktory rowniez dawno nie mialem okazji sluchac, wszedl bardzo dobrze. Jest to bardziej zroznicowany jazz niz w albumie ktory polecalem wczoraj, polecam sprawdzic bo jest na tym albumie kawal dobrej muzyki. Pozdrowienia... Elements Maciej Garbowski https://tidal.com/browse/album/27648137?u
  9. No i stoją Audio Pro A 48 raz podłączone przez Audio pro grały całkiem ładnie 🤪 Za każdym razem ,aby grały z Tidala w którym grzebię przez smartfon muszę je wyszukiwać przez Audio Pro connect? Bo Tidal gra owszem ale na smartfonie.🤔
  10. Źródłem ma być serwer muzyczny pełniący rolę streamera, na którym są Tidal i radio. Chcę słuchać po wi-fi. Potrzebuję tylko DAC. Nie chcę dublować urządzeń. Chodzi mi o możliwie niskobudżetową opcję
  11. Panowie sądzę że po 3 dniach mogę pierwsze wnioski wysnuć o wzmacniaczu. Jest to drugi Sansui zakupiony głównie w celu testu. O ile 999 zauroczył mnie wyglądem, tak brzmieniowo nie do końca był w stanie dorównać wzmacniaczowi lampowemu. W przypadku 907 jest już zgoła inaczej. Po około 15 h odsłuchów i porównaniu z Dynaco mogę śmiało powiedzieć że nie czuje dyskomfortu włączając tranzystor po lampie. O budowie nie będę pisał bo co tu pisać, cacko. Środek jest orginał na moje oko (wymaga czyszczenia potek, przełączników, zapewne ustawień). Obudowa w sanie 4+/5. Brzmieniowo z moimi AMT i torem cyfrowym opartym na IO Data oraz DAC Exogala gra to wyjątkowo przyjemnie. Ładnie różnicuje nagrania, można powiedzieć że nie dodaje wiele od siebie by na siłę poprawić niedociągnięcia w nagraniach, ale dzięki przyjemnej sygnaturze brzmi wszystko od dobrze bo wyjątkowo dobrze :). Wzmacniacz jest bardzo mocny przy wyższych poziomach (9+ ) trzęsie pokojem, bas jest pełny, kiedy trzeba kopie solidnie, ale zawsze z przyjemnym zaokrągleniem (to bardziej kwestia kolumn). Wokal chyba zaryzykuję stwierdzenie gra pierwsze skrzypce co mi odpowiada. Jest lekko wypchnięty i znowu zaryzykuję barwowo dość naturalny z leciutka nutą ciepła. Wysokie tony są melodyjne, 0 szeleszczenia czy krzykliwości, jest ich wystarczająco i nie czuje tu jak narazie braków w porównaniu do lampy (która jest dla mnie pewnym wzorcem w tym zakresie). Co do sceny, porządek jest jak najbardziej, scena zamyka się w obszarze kolumn co jest oki, dzieje się tu tyle że nie musi mi zza głowy wylatywać jakiś dźwięk. W głąb też nie ma jakiś głębokich otchłani, ale różnicowanie wystarczające jest. To tak na szybko. Co by tu nie wymyślać wzmacniacz wart ceny w jakiej kupiłem i wart doinwestowania (serwisu). Nie mówię jeszcze nic ale widzę dużą szansę na dłuższą przygodę.
  12. Ciekawe czy będzie tidal connect
  13. Tak robi. Jak puszczam jakiś materiał bezpośrednio z TV, wtedy jak film jest nagrany w 5.1 to przy włączeniu materiału zapalają się na moment wszystkie kontrolki na "konsoli" zestawu informując iż jest w 5.1, jak jest stereo zapalą się przody i sub. Jak odtwarzam przez kartę dźwiękową w PC to w prawym dolnym rogu muszę wybrać źródło i bez kodera musi to być "SPDIF-Out (Sound Blaster Z)" wtedy dźwięk mogę wyciszyć i regulować z poziomu windows. Wtedy ingerencja w aplikacji Sound Blaster Command nic nie zmienia w dźwięku. Jak zmienię źródło na "Głośniki (Sound Blaster Z)" muszę zmienić z "Bez kodera" na "Dolby Audio" albo "DTS Connect" i wtedy korektor i profil w Sound Blaster Command działa, ale nie mogę dźwięku w prawym dolnym rogu ani wyciszyć ani regulować.
  14. Co do wzmacniacza, pozostaję przy nowym, ale jeszcze rozważam zakup tego proponowanego Denona zamiast Marantza. Znalazłem takie używane kolumny:https://www.olx.pl/d/oferta/okazja-kolumny-kino-domowe-stereo-denon-sc-f391-5-0-drewno-CID4042-IDYlQdh.html. Przynajmniej są z drewnianej płyty, a nie z plastiku. Nie mogłem znaleźć specyfikacji. Wiem tylko, że mają 6 ohmów. Czy dobranie subwoofera nie będzie tu problemem? Czy warto zainwestować w takie kolumny?
  15. Today
  16. A co ma być źródłem tego Tidala? Chcesz słuchać po wifi czy bluetooth? Może któryś Wiim by tu wystarczył, choćby Mini . Streamer i Dac w jednym. Ogarnie Tidala i stacje radiowe.
  17. Dobrze kolega ci poleca, Wimm ma świetną apkę do obsługi, nie zawiedziesz się. Powinien wystarczyć ci ten najtańszy, ale jeśli kogoś stać to warto zainwestować w Wimm Pro Plus, który ma lepszego daca.
  18. Yamaha w miarę przyzwoicie gra dopiero od modelu A-S 701.Trzeba poszukać inne rozwiązania, widziałem na ebay nowego marantza pm7000n za 599euro plus wysyłka,to nie są duże pieniądze a warto spróbować, w 301 nie warto się pakować.
  19. Zasilacz w 100% sprawny? Z tego co pamiętam zasilaczy bez obciążenia się nie powinno na krótko odpalać. Podepnij na próbę pod molexa jakiś wentylator
  20. Tak są coraz większe problemy w Warszawie, sporo dróg jest przebudowanych(na przykład cała ulica Sobieskiego, gdzie to jest jednoznaczne z budową lini tramwajowej do Wilanowa). Buduje się coraz więcej mieszkań, zabierając pod te inwestycje, wcześniej wolne tereny.Więcej mieszkań, więcej ludzi i samochodów nic dziwnego, że coraz ciężej o miejsce do zaparkowania. Ale z tą telewizją to pojechałeś jak jakiś zatwardziały "pisior", proszę na tym forum nie mieszajmy do tego polityki, i lepiej nie wstawiać tego typu przykładów czy porównań, bo można tak w nieskończoność i w obie strony.
  21. Airport express grać będzie jest ograniczony do infra Apple i jest to dość stare urządzenie. Chromecast jest urządzeniem, które ograniczy Cię tylko do tej usługi i aby korzystać na niej z iPhone musisz mieć osobną aplikację. Wiim Mini to nowoczesny produkt, który obsługuje funkcjonalności które daj Ci Airport Express plus jeszcze dużo innych (Spotify etc) i będzie dużo bardziej future-proof. Będzie też działac z różnymi urządzeniami bez problemu. Używanego Wiima Mini można złapać na OLX za mniej 300 złotych.
  22. Dziękuję za propozycję aczkolwiek niestety one są dokanałowe a ja poszukuje tylko i wyłącznie dousznych
  23. A masz dobrze wpięte plus z minusem? Może spróbuj zmienić bieguny zasilania na opak.
  24. Witam, kupiłem od znajomego tube basowa z wzmacniaczem wkreconym w tube, zrobioną tak żeby podłączyć zasilanie do zapalniczki w aucie, chciałem natomiast podłączyc ją w domu więc zrobiłem zasilanie z zasilacza od PC ale po podłączeniu dioda na wzmacniaczu zapala sie na 2 sekundy po czym gasnie, gdy probuje włączyć ponownie zasilanie nic się nie dzieje aby znowu dioda sie zaświeciła na 2 sekundy i zgasła musze odłączyć kable i podłączyć spowrotem. Czy ktos wie co moze byc powodem?
  25. Młodzieżową meblościankę z lat PRL-u? 😜, a może mikrofalówkę 😁
  1. Załaduj więcej aktywności


  • Dzisiejsze posty

    • Nie sugeruj się deklarowanym zakresem przenoszonych częstotliwości. To bardzo syntetyczny parametr, mało ma wspólnego z oczekiwaniami potencjalnego użytkownika. Ponadto producenci podają wartości wg. różnych norm, może to być krzywdzące dla lepszych produktów.
    • Z tego co widze to te denonki maja zakres 150hz 22khz i zastanawiam sie jak to jest z tym odcinaniem pasma na subwooferze. Czy nap sub z mozliwoscia odciecia przy 150hz wypelnie to brakujace pasmo. Czy nie powinno sie az tak wysoko odcinac ? Sorry ale jestem laikiem w ukladach 5.1. Jedynie mam doswiadczenie w stereo
    • Najprostszy i najbardziej uniwersalny pomysł to Topping E30 / E30 II / Lite - ma USB, optyk, coaxial, więc w każdym wariancie zagra.
    • Nie miałem okazji posłuchać soundbara. Natomiast w danej kwocie (tutaj 5k) nie stworzy ktoś cudu, że będzie jakaś znacząca różnica w brzmieniu. Jedno i drugie to sprzęt grający. Jedno i drugie ma swoje plusy i minusy. I jedno i drugie może kosztować 5k. Zastanów się do czego potrzebujesz?   A jak chcesz zyskać na brzmieniu, to postaw na stereo. Też będzie fajne, bo i bardziej wszechstronne (też do radia i do muzyki). Ogólnie to, w niższych cenach dostaniesz lepiej brzmiący wzmacniacz stereo. I jakbyś nie liczył, to w cenie 5-6głośników do KD, to kupisz 2 do stereo. Powinny być lepszej jakości, czyż nie? Osobiście doradzałbym wejść w stereo + SUB (do tych anime i sportów). A 2 głośniki tworzą tak źródła pozorne, że można usłyszeć "szczekanie psa" przed sobą 5-20metrów (za ścianą). 
    • Potrzebujesz streamer z dac'iem.  Ewentualnie połącz telefon przez bluetooth... 
    • Idac wczorajszym tropem, dzis w pracy postanowilem troche popracowac sluchajac kolejenego wydania naszych rodzimych muzykow/artystow. Wybralem album ktory rowniez dawno nie mialem okazji sluchac, wszedl bardzo dobrze. Jest to bardziej zroznicowany jazz niz w albumie ktory polecalem wczoraj, polecam sprawdzic bo jest na tym albumie kawal dobrej muzyki. Pozdrowienia... Elements Maciej Garbowski https://tidal.com/browse/album/27648137?u
    • Idac wczorajszym tropem, dzis w pracy postanowilem troche popracowac sluchajac kolejenego wydania naszych rodzimych muzykow/artystow. Wybralem album ktory rowniez dawno nie mialem okazji sluchac, wszedl bardzo dobrze. Jest to bardziej zroznicowany jazz niz w albumie ktory polecalem wczoraj, polecam sprawdzic bo jest na tym albumie kawal dobrej muzyki. Pozdrowienia... Elements Maciej Garbowski https://tidal.com/browse/album/27648137?u
    • No i stoją Audio Pro A 48 raz podłączone przez Audio pro grały całkiem ładnie 🤪 Za każdym razem ,aby grały z Tidala w którym grzebię przez smartfon  muszę je wyszukiwać przez Audio Pro connect? Bo Tidal gra owszem ale na smartfonie.🤔
    • Źródłem ma być serwer muzyczny pełniący rolę streamera, na którym są Tidal i radio. Chcę słuchać po wi-fi. Potrzebuję tylko DAC. Nie chcę dublować urządzeń.  Chodzi mi o możliwie niskobudżetową opcję
    • Panowie sądzę że po 3 dniach mogę pierwsze wnioski wysnuć o wzmacniaczu. Jest to drugi Sansui zakupiony głównie w celu testu. O ile 999 zauroczył mnie wyglądem, tak brzmieniowo nie do końca był w stanie dorównać wzmacniaczowi lampowemu. W przypadku 907 jest już zgoła inaczej. Po około 15 h odsłuchów i porównaniu z Dynaco mogę śmiało powiedzieć że nie czuje dyskomfortu włączając tranzystor po lampie.  O budowie nie będę pisał bo co tu pisać, cacko. Środek jest orginał na moje oko (wymaga czyszczenia potek, przełączników, zapewne ustawień). Obudowa w sanie 4+/5. Brzmieniowo z moimi AMT i torem cyfrowym opartym na IO Data oraz DAC Exogala gra to wyjątkowo przyjemnie. Ładnie różnicuje nagrania, można powiedzieć że nie dodaje wiele od siebie by na siłę poprawić niedociągnięcia w nagraniach, ale dzięki przyjemnej sygnaturze brzmi wszystko od dobrze bo wyjątkowo dobrze :).  Wzmacniacz jest bardzo mocny przy wyższych poziomach (9+ ) trzęsie pokojem, bas jest pełny, kiedy trzeba kopie solidnie, ale zawsze z przyjemnym zaokrągleniem (to bardziej kwestia kolumn). Wokal chyba zaryzykuję stwierdzenie gra pierwsze skrzypce co mi odpowiada. Jest lekko wypchnięty i znowu zaryzykuję barwowo dość naturalny z leciutka nutą ciepła. Wysokie tony są melodyjne, 0 szeleszczenia czy krzykliwości, jest ich wystarczająco i nie czuje tu jak narazie braków w porównaniu do lampy (która jest dla mnie pewnym wzorcem w tym zakresie).  Co do sceny, porządek jest jak najbardziej, scena zamyka się w obszarze kolumn co jest oki, dzieje się tu tyle że nie musi mi zza głowy wylatywać jakiś dźwięk. W głąb też nie ma jakiś głębokich otchłani, ale różnicowanie wystarczające jest.  To tak na szybko. Co by tu nie wymyślać wzmacniacz wart ceny w jakiej kupiłem i wart doinwestowania (serwisu). Nie mówię jeszcze nic ale widzę dużą szansę na dłuższą przygodę. 
    • Ciekawe czy będzie tidal connect 
    • Tak robi. Jak puszczam jakiś materiał bezpośrednio z TV, wtedy jak film jest nagrany w 5.1 to przy włączeniu materiału zapalają się na moment wszystkie kontrolki na "konsoli" zestawu informując iż jest w 5.1, jak jest stereo zapalą się przody i sub.  Jak odtwarzam przez kartę dźwiękową w PC to w prawym dolnym rogu muszę wybrać źródło i bez kodera musi to być "SPDIF-Out (Sound Blaster Z)" wtedy dźwięk mogę wyciszyć i regulować z poziomu windows. Wtedy ingerencja w aplikacji Sound Blaster Command nic nie zmienia w dźwięku. Jak zmienię źródło na "Głośniki (Sound Blaster Z)" muszę zmienić z "Bez kodera" na "Dolby Audio" albo "DTS Connect" i wtedy korektor i profil w Sound Blaster Command działa, ale nie mogę dźwięku w prawym dolnym rogu ani wyciszyć ani regulować.   
    • Co do wzmacniacza, pozostaję przy nowym, ale jeszcze rozważam zakup tego proponowanego Denona zamiast Marantza. Znalazłem takie używane kolumny:https://www.olx.pl/d/oferta/okazja-kolumny-kino-domowe-stereo-denon-sc-f391-5-0-drewno-CID4042-IDYlQdh.html. Przynajmniej są z drewnianej płyty, a nie z plastiku. Nie mogłem znaleźć specyfikacji. Wiem tylko, że mają 6 ohmów. Czy dobranie subwoofera nie będzie tu problemem? Czy warto zainwestować w takie kolumny?
  • Dzisiejsze tematy

×
×
  • Utwórz nowe...