Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Proszę spróbować w pasku zadań rozwinąć ikonkę "głośnik" (prawym przyciskiem myszy) i dalej rozwinąć "urządzenia do odtwarzania". Jak będzie Prodigy to ustawić jako domyślne urządzenie do odtwarzania. Jeżeli nie ma tam urządzenia to prawdopodobnie brak sterów lub kabel USB uszkodzony co niestety się zdarza
  3. koledzy mam problem. Lacze sie z komputerem przez DAC Audiotraka Prodigy Cube. Podpinam kabel do usb lapka w menedzerze sie pojawia pozycja Prodigy ale w panelu sterowania pod DZWIEK mam tylko glosnik lapka i przez niego leci dzwiek. Zawsze mialem tak ze po podlaczeniu pojawialo sie tam nowa ikonka o nazwie Prodigy cube SPDIF teraz tego nie ma. Probowalem resetowac kompa, wylaczac i wlaczac urzadzenie. Sterowniki aktualizowac ale nie ma ciagle ew dzwieku tej oikony. Moze cos z kablem albo urzadzeniem ? jak to najlepiej sprawdzic ? kable mam jakby co tylko te rca x2 ( moge je podebrac z polaczenia tv a wzmacniacza) 49ab115ff0d1199d7d74b62ce655e8b7.png podmiana kabli rca nic nie dala , tego trzeciego od drukarki-usb nie mam. zauwazylem kolejna dziwna rzecz. Skroty od sciszania/zwiekszania dzwieku i mute na klawiaturze bezprzewodowej nie dzialaja..
  4. HAIKU "na żywo/w realu" jest jeszcze fajniejszy Teraz będziesz miał okazję posłuchać prawdziwszego zakresu "średnicy"
  5. jeżeli branża coś Ci proponuje, tzn. że są to propozycje w założonym przez Ciebie budżecie. Jeżeli nawet przyjdzie dołożyć +/- 1k to jednak warto to rozważyć. W końcu to jest zakup na przysłowiowe lata. Pamiętaj, że u branży, przede wszystkim przy zakupie całego zestawu możesz liczyć na rabaty. Nie bój się, dzwoń, pytaj, negocjuj - takie czasy. I to nie tylko u branży poruszającej się na tym forum, ale ogólnie u wszystkich. Przede wszystkim moja propozycja jest taka, żebyś na ten moment odpuścił sobie atmosy i inne pierdoły zaprzątające głowę i skupił się nad klasycznym 5.1, jego prawidłowym ustawieniem i prawidłowym użytkowaniem. Dla przykładu, już były tematy, w których ktoś chciał doinwestować kilka tysięcy złotych w zmianę amplitunera KD, bo nie był zadowolony z brzmienia, a jak się później okazało, przez lata nie potrafił nawet prawidłowo puścić bezstratnego dźwięku przestrzennego, że o HD, który obecnie przez niego posiadany ampli spokojnie obsługiwał, nie wspomnę. Pamiętaj, chłodna głowa i poznanie dobrze tematu, bez napalania się na tu i teraz, a będzie dobrze
  6. Można, nawet ............... Cena 911DG plus cena niezbędnych części (jak je oczywiście znajdziesz), wiedza (dużo więcej niż odrobina) i same schematy.....??? Taniej kupić gotową α907...
  7. Co tam się chce to nie. Ale można dużo. Tylko jest to projekt....może inaczej, ze względu na ograniczoną ilość części potrzebnych, a niektórych totalny brak ( 2-3 oferty w roku na wszystkich portalach) nie jest to: 1. Tanie 2. Łatwe ze względu na części. 3. Nie chodzi o to, żeby najdroższe części włożyć gdziekolwiek, a o to, żeby odpowiednie w odpowiednie miejsca. Czyli jest to projekt typowo hobbystyczny, bo jeżeli ktoś myśli, że zrobi a później sprzedaż i jeszcze zarobi to jest w błędzie. Będzie ciężko, bo nikt za DG nie da tyle co koszt DG+ części + robota. Znaczy może ktoś kto wie o co chodzi, kto posłucha może i da. Albo nie. Pozostaje kluczowe pytanie, czy warto? O tym już kiedyś napisałem że trzy słowa, ale to każdy sobie musi sam zadecydować.
  8. Dla nas najlepszym podziekowaniem jest Twoje zadowolenie. Trzeba jeszcze bedzie popracować nad tym cieplutko i aksamitnie. Ma być szorstko i mrožnie kiedy trzeba ;).
  9. Today
  10. Na przykład: Heco aurora 700 vs Polk audio s55, ja wybrałem po odsłuchach Polki.
  11. To zależy od Twojego gustu. Kolumny mniej lub bardziej różnią się od siebie brzmieniem. Zależy, co kto lubi. Trzeba iść do sklepu, odsłuchać parę modeli i będziesz wiedział, jakie z grubsza masz preferencje. Tylko należy zadbać o zbliżone warunki odsłuchu, bo inaczej porównanie będzie guzik warte. Na początek odsłuchałbym kilku pewniaków. Heco, KEF-a, Dali, Indiana Line, Elac, Monitor Audio, może jeszcze Q Acoustics albo Mission.
  12. Pomieszczenie duże nie jest. Metrażu nie pamietam ale coś pewnie koło 25 m2. Preferowany styl to rock z lekkim naciskiem na coś cięższego. Oczywiście coś popowego czasem też poleci ale to już nie wymaga tak dobrego dźwięku. Przestawione sprzęty marantz pioneera czy sieciowa yamahe mam z tylu głowy ale wciąż problemem jest tutaj AirPlay 2 którego fajnie byłoby mieć a niestety wiele sprzętów nie zostało zaktualizowanych o te funkcje. Wychodzi wiec na to ze zostaje mi Onkyo TX-L20D lub Pioneer SX-S30DAB. Który z nich i z jakimi kolumnami byłby lepszym wyborem?
  13. Już sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Udało mi się zorganizować na odsłuchy u siebie wyżej wymienione Heco Victa Prime 702. Efekt jest taki że nie odczułem żadnych z wymienionych problemów podczas odsłuchów, przy zastrzeżeniu że poziom głośności był ustawiony maksymalnie na około 60-65 % (głośniej raczej nie będę słuchał). Powiem więcej- podtrzymuję wcześniejszą opinię że nadal brakuje mi głębi. I teraz nasuwa mi się pytanie- czy rzeczywiście jestem w stanie uzyskać dźwięk o pełniejszej barwie, z lepszymi niskimi tonami z głośników podstawkowych, czy problemem nie jest przypadkiem przeciętny amplituner? Zdawałem sobie sprawę z klasy amplitunera podczas zakupu, aczkolwiek przyznaję że kupiłem go w ciemno w bez odsłuchu bazując tylko na jego parametrach technicznych i funkcjonalnościach, które spełniają moje oczekiwania ( dodatkowo do zakupu zachęciła mnie bardzo atrakcyjna cena). Reasumując -czy jednak warto byłoby pochylić się nad kolumnami podłogowymi lecz o innej charakterystyce (lub klasie) czy jednak nadal podtrzymujecie zdanie że podstawkowe zagrają lepiej? Wzbraniam się nadal przed podstawkowymi z racji tego o czym pisałem wcześniej- w niedalekiej przyszłości nie wykluczam zmiany lokum na większe i nie chciałbym za kilka miesięcy stanąć przed problemem zmiany kolumn na podłogowe.
  14. Dzwoniłem do SA.....bardzo miły Pan, czas oczekiwania tylko miesiąc i ok 1000zl zadatku natomiast po 3 min rozmowy już byliśmy na poziomie 7500zł Waszymi sugestiami poszedłem szukać Haiku i zdzieienie: jest hybryda Bright MK 3 na rynku wtórnym, 80km ode mnie i jeszcze 13 m-cy na gwarancji Po rozmowie z b.miłym właścicielem ustalamy moim zdaniem świetną cenę. W między czasie dzwonię do Haiku z zapytaniem: SZCZERZE Wasz MK3 używany (czyli nie macie z tego złotówki) czy Wasz nowy Origami do kolumn takich i takich, muzyki typu xxx itd. Pan Jarek, którego obsługa przez telefon.....powiem tak: w życiu nie spotkałem tak miłego człowieka, obsługi jak w Haiku nie mają ***** hotele odpowiada: używany MK3 (kurczę, mógł mi wcisnąć coś z czego mają $ ale.....profesjonalizm 100%), a na pytanie czy przypadkiem nie ma jeszcze nowych daje mi kontakt do AUDIO ON Z Czechowic, a konkretnie do Pana Tomka. Po 2 minutach rozmowy z Panem Tomkiem, który jest przynajmniej tak miły i profesjonalny w tym co robi jak Pan Jarek z Haiku odp że ostatnie egz poszły ok 8 m-cy temu ale jest na nie taki popyt mimo że wychodzi już MK5 że jeśli ja go nie kupię to mnie prosi o namiar i On go chce kupić Czytam receznje sprzętu na High Fidelity, Wstereo i stereoikolorowo......Nie mam więcej pytań - JADĘ po niego. Pytałem o monobloki, dual mono - bardzo dużo mi pomogliście za co WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJĘ - wiedza pozostanie, ale wybrałem tą hybrydę w ciemno po mega pozytywnych opiniach (bierzmy też pod uwagę cena-jakość, bo Wiem że te grajki SA czy Haiku za 6-7 tyś zagrają lepiej) + kwota jaką zapłaciłem (moja Yamaha AS 701 + WXAD 10 wyszła więcej) Sprzęt w domu od godziny....wiem że lubi być nagrzany, ale już mam uśmiech na twarzy w stosunku do Yamahy A S701.....jest ,,cieplutko" i ,,aksamitnie" Kiedyś pisałem w jakimś poście ze wogóle nie słyszę różnicy między gramofonem a z streamerem......teraz Haiku obsługuje gramofon, a Yamaha odtwarzacz sieciowy..... jest przepaść. Pozdrawiam
  15. A jakie modele sugerujesz do porównania? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  16. Kwestia pomieszczenia w jakim maja grac, z jakim wzmacniaczem i do jakiej muzyki... sam mam te kolumny, ale daleki jestem od stwierdzenia ze sa najlepsze w kazdej mozliwej sytuacji 🙂
  17. Dzięki za odpowiedź. Niestety obawiam się, że przy zaproponowanych kolumnach przekroczę budżet. Chodzi mi raczej o zestaw 5.1 z opcją rozbudowy do atmos 😉 Da się coś wykrzesać z takiego budżetu, czy jednak mam za duże wymagania i powinienem się wstrzymać?
  18. Cześć, jestem kompletnym laikiem co do sprzętu audio i potrzebuję Waszej pomocy. Planuję zakup jakiegoś wzmacniacza i kolumn przede wszystkim do słuchania muzyki (przykładowi wykonawcy: Taco Hemingway, Quebonafide, Imagine Dragons. Disturbed, Linkin Park, Limp Bizkit). Do tej pory muzyki słuchałem głównie z jakichś głośników BT więc każdy sprzęt stereo będzie dla mnie ogromnym przeskokiem. Kasy za dużo przeznaczyć nie mogę (powiedzmy 1500-2000zł). Wstępnie po lekturze internetu wiem, że w tych pieniądzach lepszy wzmacniacz niż amplituner 😛 Pochlebne opinie zbiera np. Pioneer A30 ale czy do takiej muzyki będzie OK? No i pytanie jakie kolumny zagrają z nim najlepiej? Jesteście w stanie polecić konkretne modele dla moich wymagań? Co do kolumn to zdecydowanie podstawkowe, bo miejsca w pokoju mam mało. Celuję w sprzęt nowy - nie ufam używkom.
  19. Myślę, że nie są bezkonkurencyjne. Firm znających się na rzeczy jest sporo. Po prostu są udane.
  20. Jak w temacie, te kolumny są polecane każdemu w każdym wątku jako kolumny do 4000, maja ogrom pochlebnych opinii, czy maja jakąś realną konkurencje w tym przedziale cenowym? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  21. Moze i od tego .Chyba aktualizacje nie dotyczyla mechanizmu z laserem W kazdym razie dzeki wielkie za link poszedl do zakladek w razie czego Wykopane na innym forum audio McGyver McGyver's audio Asgaard maniak Wiadomości: 5004 NIP 6442737255, REGON 369398784 Odp: Jakie CD 3-5 tys pln « Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 05, 2018, 17:28 » Cytat: Therion w Styczeń 05, 2018, 17:11 abrahamsen-v1-0-up O, tu jest bezpieczny laser VAM1202 do dostania wszędzie za kilkadziesiąt złociszy.
  22. Ja bym wybrał FIIO F9. Można je kupić w cenie niespełna 400 zł. Widziałem jakiś czas temu w promocji za 349zł.
  23. skoro miałeś czas posłuchać soundbarów, to teraz idź posłuchaj pierwszego z brzegu, w tym budżecie klasycznego zestawu - z dużą dozą pewności śmiem twierdzić, że sam dojdziesz do wniosku, że umoczenie takiej gotówki, w tak tandetny pod względem jakości produkt, nie ma większego sensu
  24. fakt, warunki i do stereo i do kina nie są idealne, ale też tragedii nie ma. Dla sub'a w kinie na upartego znajdzie się miejsce, ale wtedy pewnie trzeba by było zastosować bezprzewodowe podłączenie - a to wszystko naciąga budżet. Idąc w drugą stronę, jeżeli zdecydujesz się na stereo, to ampli i tak musisz spienięzyć i w jego miejsce kupić klasyczny wzmacniacz - to będzie zupełnie inne brzmienie. Swoją drogą kolego, co Cię podkusiło, żeby zainwestować w ampli KD, nie wiedząc nawet w jakim kierunku w ogóle będziesz szedł i z czym co się je? I dobrze rozumiem, że sama przestrzeń odsłuchowa skupi się na 16m2?! Coś da się tu urzeźbić
  25. Jeżeli to od tego modelu to proszę https://www.ebay.com/itm/NEW-OPTICAL-LASER-LENS-MECHANISM-for-ABRAHAMSEN-V1-0-CD-/362092070571 Pozdrawiam
  26. to ew. sub'a po przeciwnej stronie od planu pierwotnego, pod "niebieskim" lewym surroundem narysowanym przez Piotra. Po tamtej stronie kanapy rzeczywiście będzie zdecydowanie zbyt blisko. Koszt uchwytów, to już będzie raczej groszowa sprawa. Weź coś sprawdzonego z Vogelsa, czy BTech'a (kwestia gustu)
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...