Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Postawilem na Pioneer d511 Posuzkuje teraz jakis kolumn podstawkowych do tegl amplitunera. Moc to 80w wg producenta a impedancja wzmacniacza 8-16ohm Co warto wziasc pod uwage? Chcialbym sie zmiescic w kasie 400zl za pare kolumn na ta chwile. Podlogowe nie wchodza w gre.
  3. Wczoraj
  4. Powiem tak: jeśli kupisz te jamo 5.0 to tak jak byś wyrzucił do kosza te 3k Wiem bo słuchałem (dzięki bogu) przed zakupem i zrozumiałem dlaczego wszyscy to odradzaja do muzyki. Powiem Ci to co i mi powiedziano przed odsluchem: jeśli chcesz kupić Jamo to lepiej nic nie kupuj
  5. Chromecasta mam (jest na foto;)). Czyli jeśli podłączę tv do wzmaka przewodami RCA to przesyłając muzykę (jak do tej pory) z Tidala usłysze ją w kolumnach a nie w głośniku TV i nie będę potrzebował DACa?
  6. Myślalem, że to czy sluchawka jest bezprzewodowa czy przewodowa nie wpłynie na jakoś dzwieku Ale mi jednak zalezy na sluchawka wireless dla wiekszej wygody i szukam poprostu nazw jakiś dobrych modeli słuchawek
  7. Najlepiej byłoby wyjść cyfrowo (digital out) przewód optyczny do daca i z daca do wzmacniacza. Ale można też audio out, przewód 2x RCA - 2x RCA bezpośrednio do wzmacniacza. A Chromecast masz czy zamierzasz kupić? Pozdrawiam
  8. A co z wymienionymi przeze mnie Sennheiserami? Miał ktoś z nimi styczność? Dodatkowo: porównując FiiO F9 z RHA MA 750 - co jest lepszą opcją?
  9. Jeśli potrzebujesz słuchawek wysokiej klasy do każdego gatunku muzyki, to szukaj lepiej słuchawek przewodowych. Jeśli chcesz informacji jak graja poszczególne modele, to szukaj dokładnych opisów i recenzji w necie. Najlepiej jednak samemu posłuchać.
  10. TV ma takie wyjścia jak na foto.
  11. Mam AirPort Express i Apple TV, ten Express po analogu daje bardzo fajny dźwięk. Na pokładzie jest DAC od TI. A wracając do tego Cyrusa to mógłbyś z Chromecasta wejść po złączu Toslink, Cyrus też ma fajne przetworniki C/A
  12. Neo

Kolumny nova 8

@Zabros, pamiętaj że słabym wzmacniaczem, czy amplitunerem jaki masz o wiele szybciej można spalić głośniki, niż bardzo mocnym. Słaby, niewydajny sprzęt, przy wyższych poziomach głośności generuje duże zniekształcenia. "szpilki", które mogą szybko uszkodzić głośniki. Gdybyś kupił typowy, tradycyjny wzmacniacz stereo, nawet używany, to dałby on radę wysterować porządnie te kolumny i głośniki by się nie paliły. Takie amplitunery jak ta Yamaha, to tylko strata pieniędzy. Tu jak widać dosłownie są straty. Poza tym co to może być za jakość kolumn, które mają prawie 110 cm wysokości, mają po 4 głośniki i kosztują 1200 zł za parę? Porządne monitory (dwugłośnikowe) trudno w tych "piniondzach" kupić. W jak dużym pokoju masz te kolumny? Podejrzewam że najmniej 30 metrów kw. Bo chyba do mniejszego nie wstawiłeś? Jak chcesz słuchać muzyki, to kup porządny wzmacniacz stereo i nie będziesz miał kłopotów ze spalonymi głośnikami. Udzielam prywatnych porad w Prywatnych Wiadomościach! Proszę w tej kwestii do mnie PISAĆ (chętnie odpowiem).
  13. Ale w jakim sensie co sie komuś podoba? Ja do słuchania muzyki każdego rodzaju praktycznie potrzebuje wysokiej klasy słuchawek
  14. Bardzo ciekawe, by nie powiedzieć fascynujące. Ja mam 5 metrów bieżących szyb na przedniej ścianie, więc prawdopodobnie wpływają one silnie na mody pomieszczenia. Jakbyś jeszcze dopowiedział, jak te mody 105 i 86 Hz z Twojego przykładu powinny wyglądać bez zniekształcenia. Domyślam się, że 86 powinien mieć rozkład jak 80, tylko obrócony o 90 stopni. A 105? To powinno być 6 słupów - 4 w rogach i 2 na środkach krótszych ścian?
  15. Jeśli Sennheiser widzisz po raz pierwszy, to widać że chyba bardzo mało wiesz na temat słuchawek . Bluedio to chyba obecnie najbardziej znana Chińska firma zajmująca się chyba wyłącznie sprzętem z bluetooth ( słuchawki i głośniki ). Co jest lepsze, to chyba zależy od tego co się komuś podoba.
  16. Sennheiser Hd 4.40 Bt  czy Bluedio V2 Victory lepsze? Powiem ci, ze 1 raz widze takie nazwy sluchawek jestes pewny? xd
  17. Kurcze ale mnie zmartwiliście bo duzo taniej mialem te jamo do wziecia, budżet cena do jakości najważniejszy dla mnie, im mniej tym lepiej 5k/8k cos takioego edit. denona 2500h kupiłem. te magaty 209+213+203 5.0 wyjdzie mnie koło 4k (209 lub 600zl taniej 207) + ten subik 4.6k - 4k zalezy od wersji frontów 209/207 jamo 5.0 zestaw 2.3k + subik magnata/yamaha = 3k warto wydawac polowe wiecej? audiofilme kompletnie nie jestem, to moj pierwszy zestaw, zalezy mi po prostu żeby ten sprzęcik był do wszystkiego i spoko grał
  18. 3-5 tyś. Pln to z robocizną czy same części? - jak rozumiem kondensatory i rezystory w ilości +/- trzydzieści sztuk na wzmacniacz. tak dopytuję z ciekawości, nie żeby pognębić kogokolwiek. ogólnie to dość ciekawe jest samo w sobie, że tak niewielkim kosztem można zrobić sobie topowy wzmacniacz. lepszy niż topowe markowe fabryczne.
  19. Pokażę Ci to na przykładzie jednej z moich ostatnich adaptacji, pokój prostopadłościenny, niby łatwa sprawa, ALE - ściana przednia (tutaj niewidoczna, widok jest z jej perspektywy) miała dwa duże okna, a więc szyby pokrywały istotną część jej powierzchni, a na ścianie tylnej drzwi (widoczne). Jak robię moje osobiste projekty marki (Soundway Acoustics ) to zazwyczaj używam zaawansowanych modeli do wyznaczania rozkładów ciśnienia w modach i modeluję wszelkie problematyczne fragmenty, dobieram rozmiar, materiał, nadaje właściwości drgające itd., zwłaszcza okna drzwi przejścia itd. No i widzę co jest na rzeczy... Co ciekawe, w tym przypadku dla modów niskich (62 Hz, 80 Hz) praktycznie nie ma wygięcia, a dla 86 Hz i 105 Hz już jest. Ma to zapewne związek z konkretnymi częstotliwościami rezonansowymi płyt drzwi i okien, dlatego akurat te mody się "wygięły".
  20. Testowanie platformy już skończyłem, wnioski wyciągnięte.
  21. Dobre wrażenie tzn? Wizualne?Dobra rada, posłuchaj jak grają przynajmniej 2 zestawy i wówczas będziesz wiedział co chcesz.A przynajmniej będziesz miał jakiś kierunek wyznaczony.
  22. Oczywiscie, ze tak. Dlatego mówię, że ja ich nie lubię natomiast komuś mogą się podobać. Bardzo dobrze, ze je Kuba kupiłeś. Daj im czas na dojscie do siebie to najlepsze czasy z produkcji lamp.
  23. Potwierdzam zdanie poprzedników,z tych dwóch zestawów Magnat jest o wiele lepszy,co do suba to także proponuję Magnata sub302a.
  24. Chromecast 2,3 też się nada. Ja używam 3. Jest bardzo dobrze, ale.. Jakie masz wyjścia z TV? Optyczne , koaksjalne? Do tego albo wzmacniacz z daciem, albo osobny dac. Trochę lepiej jest przy Chromecast audio, ale jak jest, dlaczego nie wykorzystać? Z czasem dokupisz coś stricte do audio. Pozdrawiam
  25. czemu kupiłem ten amplituner? niestety zakup był bez większego zagłębienia się w temat kupiłem polecony przez znajomego - mądry Polak po szkodzie:( przestrzeń odsłuchowa doklanie ok 16m2 - tylko jest to przestrzen "otwarta" jak na zdjeciach to chyba pójdę w to kino (jak już mam taki amplutuner)? i co ten zestaw Heco 700? plus sub bezprzewodowy? czy jeszcze jakieś inne pomysły dzięki!
  26. Też wole większe auto to był jedynie przykład. Mini wieże odrzuciłem bo to jednak zbyt słabe sprzęty. Pewnie ze większy sprzęt jest po prostu lepszy ale najzwyczajniej nie mam na niego miejsca. Wychodzi wiec na to że zostaje wspomniany onkyo bądź Pioneer. Chromecasta dobrze znam. Mam jego odpowiednik ze środowiska Apple a wiec Apple TV 4. Tak oznacza to ze airplay 2 już mam z tym ze nowe Apple TV w porównaniu do poprzednich nie ma optyka i wszystko leci po hdmi do tv a ja właśnie chciałbym mieć coś co nie wymaga włączania tv. Musze znaleźć miejsce żeby odsłuchać wspomniane sprzęty. Wtedy może się na któryś zdecyduje.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...