Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. nowy78

KEF R3 - test

I zapewne najbardziej dręczące jest dla Ciebie to: Odpowiem dlaczego jest to jak najbardziej możliwe, tylko na wyraźne pytania zainteresowanych. Mamy dużo głosów o zaśmiecaniu wątku, więc proponuję zakończyć tutaj dyskusję na tematy akustyczne
  3. Chodzi o to żeby ustalić jaka jest, bo autor tematu pisze że źródła podają różnie.
  4. To było jakieś 16m2. Góra szczegółowa. To jest już takie bardziej techniczne granie. Może nie takie, że słyszysz rzeczy, których wcześniej nie słyszałeś, ale na pewno zaczynasz zwracać uwagę na detale. Są po prostu serwowane jak na tacy.
  5. Szczerze mówiąc przy tak małym pomieszczeniu pozostałbym chyba w tradycyjnym 5.1 Kolumny Harmana, które posiadasz również bym pozostawił, moje zastrzeżenia budzi jedynie amplituner, który niestety nie jest najwyższych lotów. Biorąc pod uwagę że bawisz się w oglądanie sporadycznie nie wiem czy w ogóle cokolwiek bym wymieniał.
  6. MobyDick

KEF R3 - test

No to może przyszedł na to wreszcie czas Na stronie prodycenta są takie informacje na temat pasma przenoszenia R3: FREQUENCY RANGE 30Hz-50kHz (-6dB) TYPICAL IN-ROOM BASS RESPONSE 26Hz (-6dB) FREQUENCY RESPONSE 46Hz-28kHz (±3dB)
  7. Po kilku poradach, przemysleniach itd. padło na CXA81. Estetycznie też nie jest źle a Yamaha ma słaby streamer sieciowy, więc wolę Cambridge i niech już tak zostanie. Jak zacznę brać pod uwagę upodobania wszystkich, którzy tu piszą to nigdy nic nie wybiorę. Pewnie, że lepiej zawsze może być. O Heco Aurora czytałem dużo dobrego, ale w kontekście Yamahy. Do CA nikt mi ich nie polecał. Poza tym skoro Heco Aurora kosztują około 900 euro a np. Canton czy Heco około 1300 to chyba jakiś powód jest i mam nadzieję, że tym powodem jest np. jakość materiałów/wykonania, zastosowana technologia i inne walory, które mam nadzieję pozytywnie wpłyną na wrażenia akustyczne. "Monitor Audio Bronz6 na 26m2 tak do końca nie jestem pewien czy te kolumny dadzą radę". Co do tych mocy pakowanych do przeciętnej wielkości salonów to ja jakoś zbytnio przekonany nie jestem. Uwierzę dopiero jak usłyszę. Bronze 6 mają też 90 dB, więc słabe nie są. Nie chodzi mi o robienie dyskoteki tylko o spokojne słuachanie muzyki w miarę dobrej jakości. Dla mnie to jesto trochę, jak kupowanie auta z silnikiem o mocy 180 lub więcej koni, żeby po autostradzie 130 km/h jeździć albo dziecko do szkoły wozić. Temat mocy kolumn pozostawiam jeszcze otwarty, chociażby dla tego, że na ten temat znajduję na tym forum trochę sprzeczne informacje.
  8. nowy78

KEF R3 - test

Skoro już wspomniałeś o słuchawkach, to niech będzie na tym przykładzie. Rozszczelnienie powoduje po pierwsze oddalenie przetwornika od ucha, po drugie wprowadzenie do układu akustycznego miejsca, które można porównać do idealnego absorbera. Fala dźwiękowa, trafiając na taką szczelinę po prostu, mówiąc obrazowo "ucieka", zamiast zaliczać kolejne odbicia, zachowując tym samym energię akustyczną wewnątrz muszli. Innymi słowy, zmienia się stosunek tego co trafia do ucha, względem tego co zostaje pochłonięte lub "ucieknie". A dlaczego odchylając słuchawkę najpierw mamy wrażenie zanikania niższych częstotliwości wymyśl sam A o takim zjawisku pierwszy raz słyszę (czytam)
  9. Jest informacja od Alfa Romeo Racing Orlen- Robert Kubica jako pierwszy kierowca zespołu przetestuje jutro przed południem nową Alfę C39 :-) W drugiej połowie dnia jego miejsce zajmie Antonio Giovinazzi. W czwartek jeździ Kimi, w piątek ponownie Antonio. Pozdrawiam
  10. witam, potrzebuję pomocy - nie mogę sobie poradzić z połączeniem amplitunera Onkyo TX-NR696 ze Spotify po kablu i bluetooth oczywiście działa, natomiast nie moge w żaden sposób sprawić, by zadziałało strumieniowanie bezposrednio ze Spotify do amlitunera - nie widzę go w dostępnych urządzeniach w Spotify. Urządzenia są oczywiście w tej samej sieci WiFi, mam Spotify premium. Czy gdzieś są jakies opcje które pominąłem ? U znajomego wystarczyło że podpiąłem się do jego WiFi i mogłem odtwarzać na jego ampli z mojego Spotify, u siebie nie mogę.. Co mogłem zrobić nie tak ?
  11. Today
  12. MobyDick

KEF R3 - test

Już o tym pisaliśmy i chyba nie warto tego powtarzać że kolumny graja wyraźnie dużo głośniej dla częstotliwości które nie mieszczą się w pomieszczeniu. Czyli nie powinny tworzyć fal stojących. To jest fakt wynikający z doświadczeń i pomiarów. Można nie akceptować nazywaniem tego przenoszeniem dźwięków przez sprężanie pneumatyczne. Jednak trudno dyskutować z faktami . Pisałem przecież o bezdyskusyjnym takim zjawisku w słuchawkach. Nawet niewielkie odsunięcie ich powodujące rozszczelnienie powoduje gwałtowny spadek głośności.
  13. Stolarz

KEF R3 - test

A czy ja o autorze tematu pisałem czy kimś z tego wątku? Pisałem ogólnie odnośnie tematów na tym forum. Czyli jak już się odpowiedź pojawiła to można robić burdel z tematu? Fajna logika.
  14. nowy78

KEF R3 - test

Obszar w którym występują rezonanse własne zaczyna się od częstotliwości odpowiadającej długości fali dwa razy dłuższej od największego wymiaru pomieszczenia. Dla przykładu w pomieszczeniu, którego dłuższy bok wynosi 5m będzie to częstotliwość 34 Hz. To pierwszy, półfalowy mod takiego pomieszczenia. Poniżej tej częstotliwości, a więc dla większych długości fali nie będziemy obserwować wzmocnień związanych z rezonansami.
  15. MobyDick

KEF R3 - test

Takie w którym mody pomieszczenia i ewentualny wpływ wejścia w zakres częstotliwości których fale są dłuższe niż wymiary pomieszczenia spowodowały by nadmierne podbicie dźwięków z dolnego skraju pasma tych kolumn. Taki kształt redukuje ten efekt. W różnych pomieszczeniach będzie wyglądało to inaczej.
  16. Karol64208

KEF R3 - test

Przeszukaj początek tematu, tam są opinie.
  17. Dali i India Line też tam dostaniesz, czy sprzęt od Denona lub Yamaha i też to źle wróży???? Poczytaj może wypowiedzi o Heco Aurora 700 czy 1000 to może zmienisz zdanie. Monitor Audio Bronz6 na 26m2 tak do końca nie jestem pewien czy te kolumny dadzą radę. A że 81 to tak byłem ciekawy czemu ten a nie Audiolab czy Roksan czy Rotel tylko Cambrige, co było powodem tak ciekawość nic więcej [emoji6]
  18. Małe kombajny i slimy sobie daruj co do różnic między 870 a 670 jak dla mnie nie warto dopłacać bo różnicę niewielkie. Najlepiej z tego zestawienia prezentuje się tutaj Yamaha 803d zresztą często wałkowana na tym forum
  19. A znają Behold... The Arctopus? Jak poznałem, to wydawało mi się bezsensowną, bezduszną techniczną nap...ką a po jakimś czasie złapałem, że jest w tym specyficzna i przemyślana melodyka.
  20. Karol64208

KEF R3 - test

zadał dobre pytanie ten laik, jak go nazwałeś. To pytanie nie tylko odnosi się do Kef, każdy "laik" powinien zadawać takie pytanie przy zakupie sprzętu.
  21. izapat

KEF R3 - test

Od jakiegoś czasu , na razie tylko ja wpisuje swoje odczucia na temat brzmienia kef r3 . Może ktoś się dołączy? Jakieś pytania ,podpowiedzi?
  22. Generalnie słucham wszystkiego po trochu, ale żadnego rocka, czy jazz-u, a klasykę w pięciu procentach. Co do nich proponujecie, aby dobrze to współgrało z moimi monitorami. Moja lista amplitunerów, które mam na uwadze. Proszę o trzy pozycje, które będą "pasować" i wykreślenie tego co ewidentnie nie pasuje sprzętowo do Tesi 262: 1. Pioneer NC-50DAB, - fajny mały kombajn 2. Pioneer SX-S30DAB, - ładny slim 3. Yamaha R-N303D, 4. Yamaha R-N402D - podobno słabsza od R-N303D. 5. Yamaha Piano Craft MCR-670D, - fajny mały kombajn 6. Yamaha Piano Craft MCR-870D, - fajny mały kombajn, ale czy warty ceny w stosunku do 670? 7. Yamaha R-N803D, - 602 nie mam w opcji za brak DAB - takie moje widzimisie 8. Onkyo TX-8270, 9. Onkyo R-N855
  23. Stolarz

KEF R3 - test

Ja nie chcę nic mówić ale takich wątków jest dużo. Laik chce się czegoś dowiedzieć, douczyć się. Wchodzi w wątek o temacie X a po pewnym czasie już leci temat ABC a odpowiedzi związanych z tematem X brak. @Karol64208 Załóż własny temat, wątek, forum. Wrzucaj tam swoje fakty, wyniki badań słuchu itp. zamiast zasyfiać swoimi wywodami temat: KEF R3 - test.
  24. Mam pytanie odnośnie Tidal i SPotify na amplitunerach kina domowego, konkretnie na Yamaha RXV 685. Wiekszość współczesnych amplitunerów wspiera zarówno Spotfy i Tidala. Rożnica jednak jest zasadnicza, bo Miracast jest niejako "sprzężony" na przykład z aplikacją Spotify na telefonie. Czyli mam apke Spotify na telefonie i widzę w niej dzięki Spotify COnnect Amplituner jako urzadzenie wyjściowe będąc w tej samej sieci Wifi. Jak to jest z Tidalem? Czy ma cos analogicznego? Wczoraj zorganizowałam sobie testowego Tidala w wersji z HIFI i Master , ale w amplitunerze widzi mi wszystko i odtwarza jako FLAC 44.1khz. Z poziomu apki tunera nie widzi w tej samej sieci. Czy jedyną opcją jest tutaj połączenjie bezpośrednie na przykład komputera z Tidalem? Jakie to musi być połączenie by wykorzystać pełnie jakości Mastera z Tidala? Da sie jakos wygodnie z apki na telefonie, gdzie jest opcja Hifi wrzucic to na Amplituner? I ostatnie pytanie: Czy amplitunery róznią się między sobą poziomem wsparcia dla tych opularnych serwisów: w sensie, że na przykład Denon wspiera Master w Tidal, a przykładowo Yamaha nie?
  1. Załaduj więcej aktywności

• Dzisiejsze posty

• Chodzi o to żeby ustalić jaka jest,  bo autor tematu pisze że źródła podają różnie.
    • To było jakieś 16m2. Góra szczegółowa. To jest już takie bardziej techniczne granie. Może nie takie, że słyszysz rzeczy, których wcześniej nie słyszałeś, ale na pewno zaczynasz zwracać uwagę na detale. Są po prostu serwowane jak na tacy.
    • Szczerze mówiąc przy tak małym pomieszczeniu pozostałbym chyba w tradycyjnym 5.1 Kolumny Harmana, które posiadasz również bym pozostawił, moje zastrzeżenia budzi jedynie amplituner, który niestety nie jest najwyższych lotów. Biorąc pod uwagę że bawisz się w oglądanie sporadycznie nie wiem czy w ogóle cokolwiek bym wymieniał. 
    • Wiemy, wiemy. Pewnie będą relacje z toru w 11Sport
    • No to może przyszedł na to wreszcie czas Na stronie prodycenta są takie informacje na temat pasma przenoszenia R3: FREQUENCY RANGE 30Hz-50kHz (-6dB) TYPICAL IN-ROOM BASS RESPONSE 26Hz (-6dB) FREQUENCY RESPONSE 46Hz-28kHz (±3dB)  
    • Po kilku poradach, przemysleniach itd. padło na CXA81. Estetycznie też nie jest źle a Yamaha ma słaby streamer sieciowy, więc wolę Cambridge i niech już tak zostanie. Jak zacznę brać pod uwagę upodobania wszystkich, którzy tu piszą to nigdy nic nie wybiorę. Pewnie, że lepiej zawsze może być. O Heco Aurora czytałem dużo dobrego, ale w kontekście Yamahy. Do CA nikt mi ich nie polecał. Poza tym skoro Heco Aurora kosztują około 900 euro a np. Canton czy Heco około 1300 to chyba jakiś powód jest i mam nadzieję, że tym powodem jest np. jakość materiałów/wykonania, zastosowana technologia i inne walory, które mam nadzieję pozytywnie wpłyną na wrażenia akustyczne.    "Monitor Audio Bronz6 na 26m2 tak do końca nie jestem pewien czy te kolumny dadzą radę". Co do tych mocy pakowanych do przeciętnej wielkości salonów to ja jakoś zbytnio przekonany nie jestem. Uwierzę dopiero jak usłyszę. Bronze 6 mają też 90 dB, więc słabe nie są. Nie chodzi mi o robienie dyskoteki tylko o spokojne słuachanie muzyki w miarę dobrej jakości. Dla mnie to jesto trochę, jak kupowanie auta z silnikiem o mocy 180 lub więcej koni, żeby po autostradzie 130 km/h jeździć albo dziecko do szkoły wozić. Temat mocy kolumn pozostawiam jeszcze otwarty, chociażby dla tego, że na ten temat znajduję na tym forum trochę sprzeczne informacje.
    • Skoro już wspomniałeś o słuchawkach, to niech będzie na tym przykładzie. Rozszczelnienie powoduje po pierwsze oddalenie przetwornika od ucha, po drugie wprowadzenie do układu akustycznego miejsca, które można porównać do idealnego absorbera. Fala dźwiękowa, trafiając na taką szczelinę po prostu, mówiąc obrazowo "ucieka", zamiast zaliczać kolejne odbicia, zachowując tym samym energię akustyczną wewnątrz muszli. Innymi słowy, zmienia się stosunek tego co trafia do ucha, względem tego co zostaje pochłonięte lub "ucieknie". A dlaczego odchylając słuchawkę najpierw mamy wrażenie zanikania niższych częstotliwości wymyśl sam   A o takim zjawisku pierwszy raz słyszę (czytam)  
    • Jest informacja od Alfa Romeo Racing Orlen- Robert Kubica jako pierwszy kierowca zespołu przetestuje jutro przed południem nową Alfę C39 :-) W drugiej połowie dnia jego miejsce zajmie Antonio Giovinazzi. W czwartek jeździ Kimi, w piątek ponownie Antonio. Pozdrawiam
    • witam, potrzebuję pomocy - nie mogę sobie poradzić z połączeniem amplitunera Onkyo TX-NR696 ze Spotify  po kablu i bluetooth oczywiście działa, natomiast nie moge w żaden sposób sprawić, by zadziałało strumieniowanie bezposrednio ze Spotify do amlitunera - nie widzę go w dostępnych urządzeniach w Spotify. Urządzenia są oczywiście w tej samej sieci WiFi, mam Spotify premium. Czy gdzieś są jakies opcje które pominąłem ? U znajomego wystarczyło że podpiąłem się do jego WiFi i mogłem odtwarzać na jego ampli z mojego Spotify, u siebie nie mogę..  Co mogłem zrobić nie tak ?
    • Już o tym pisaliśmy i chyba nie warto tego powtarzać  że kolumny graja wyraźnie dużo głośniej dla częstotliwości które nie mieszczą się w pomieszczeniu. Czyli nie powinny tworzyć fal stojących. To jest fakt wynikający z doświadczeń i pomiarów. Można nie akceptować nazywaniem tego przenoszeniem dźwięków przez sprężanie pneumatyczne. Jednak trudno dyskutować z faktami . Pisałem przecież o bezdyskusyjnym takim zjawisku w słuchawkach. Nawet niewielkie odsunięcie ich powodujące rozszczelnienie powoduje gwałtowny spadek głośności.
    • A czy ja o autorze tematu pisałem czy kimś z tego wątku? Pisałem ogólnie odnośnie tematów na tym forum. Czyli jak już się odpowiedź pojawiła to można robić burdel z tematu? Fajna logika.
    • Obszar w którym występują rezonanse własne zaczyna się od częstotliwości odpowiadającej długości fali dwa razy dłuższej od największego wymiaru pomieszczenia. Dla przykładu w pomieszczeniu, którego dłuższy bok wynosi 5m będzie to częstotliwość 34 Hz. To pierwszy, półfalowy mod takiego pomieszczenia. Poniżej tej częstotliwości, a więc dla większych długości fali nie będziemy obserwować wzmocnień związanych z rezonansami.
    • Takie w którym mody pomieszczenia i ewentualny wpływ wejścia w zakres częstotliwości których fale są dłuższe niż wymiary pomieszczenia spowodowały by nadmierne podbicie dźwięków z dolnego skraju pasma tych kolumn. Taki kształt redukuje ten efekt. W różnych pomieszczeniach będzie wyglądało to inaczej.
    • Przeszukaj początek tematu, tam są opinie.
    • Dali i India Line też tam dostaniesz, czy sprzęt od Denona lub Yamaha i też to źle wróży???? Poczytaj może wypowiedzi o Heco Aurora 700 czy 1000 to może zmienisz zdanie. Monitor Audio Bronz6 na 26m2 tak do końca nie jestem pewien czy te kolumny dadzą radę. A że 81 to tak byłem ciekawy czemu ten a nie Audiolab czy Roksan czy Rotel tylko Cambrige, co było powodem tak ciekawość nic więcej
  • Dzisiejsze tematy

• Utwórz nowe...