Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Ja używam musicast i jest to bardzo komfortowe. Wchodzisz w aplikacje w telefonie ,wybierasz tidal a potem włączasz muzykę z tidala. Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  3. Blüchel & Von Deylen ‎– Bi Polar piekna plyta stylowo w klimacie downtempo ambient mozna ja na nabyc od 70 zl digipack stylowo wydane.Muzyka wyborna sa to utwory roznych minimalistow swietnie nagrana tchnaca melancholia.Drugiej plyty nie posiadam bo jej koszt to kolo 300 a 400 zl.a odtwarzama ja na onkyo. B. Ashra Atomic World a wlasciwie Bert Olke downtempo ambient trance ciekawe klimatyczne granie troche tajemnicze np wodne glosy.
  4. Nowości - Kwiecień AV Ale wiecie że dla kabli cyfrowych audio „prędkość” ma kluczowe znaczenie nie ze względu na to, jak szybko, ale dlatego, że zależności czasowe w strumieniu cyfrowym mają kluczowe znaczenie dla rekonstrukcji analogowego przebiegu, który przynosi informacje. Uszkodzenie czasowe (jitter) tej informacji w pakiecie danych sprawia, że dźwięk jest mały i płaski zamiast 3D, szorstki i mglisty, a nie gładki i wyraźny. Zresztą jeden raz 500+ na kabel dla takiego sprzętu mogę poświecić i nie chodzi jak gra, chodzi by nie kupować dwa razy, bo znamy to przysłowie, prawda? "sly loses twice" wiec niech jest raz i z głowy.
  5. Nie, czy nie lepiej przeznaczyć kasę na wyjazd, zakup nowych płyt. No chyba że chcecie sąsiada czy kolegę podrażnić ..... a on jak się zna to wróci do siebie i będzie się . Jestem za dobrym sprzętem, który ma b.dobre parametry. Cena nie idzie zawsze w parze z jakością Idę się zrelaksować, luzik.
  6. Witam szanownych forumowiczów. Mam trochę płyt kompaktowych i dlatego poszukuję odtwarzacza CD najlepiej Yamachy (sam nie wiem dlaczego). Obecnie mam aplituner Denon AVR X-1000. Głośniki bieda Dewoo Muzyki słucham w zasadzie przez Xboxa z aplikacji plex. Chciałbym złożyć przyzwoity zestaw stereo, zaczynając właśnie od CD. Głównie słucham metalcore rock pop rap elektroniczna, nawet mam płytę z operą. Przeglądając forum natknąłem się na Pioneera z dwoma wejściami cyfrowymi duży plus. A jak pozbędę się amplitunera to nie będę miał HDMI dla xboxa i tunera tv. Maksimum jakie bym chciał wydać 700 do 1000 zł. Sprzęt jak najbardziej używany. Nie wiem czy iść w player SACD obecnie mam jedną sztukę takiej płytki. Jestem kompletnym laikiem w tych tematach. Z góry dziękuję za pomoc.
  7. Adam krzyżowiec, nawraca pogan. Zawróć konia rycerzu, nam tu dobrze z naszymi wierzeniami, choć dla Ciebie mogą wydawać się prymitywne.
  8. I też ty tego nie usłyszysz chyba że masz uszy słonia, to są mity a tylko portfel wibruje ze złości. Przyrządy mierzą to na poziomie mikro dB. to jaki wpływ ma to na twój słuch. Za pomysł wyciągania kasy daje ocenę 6 . To co możesz usłyszeć to zakłócenia elektromagnetyczne przez słaby ekran lub złą obudowę wzmacniacza / nie metalowa/
  9. Witam Rozważam wymianę moich kolumn Canton GLE 70. Obecnie mam zestaw Yamaha AX-700 + Canton GLE 70 + gramofon Technics SL-Q2 + dźwięk z PC lub TV przez Fiio D03. Kolumny są już w dosyć słabym stanie, porysowane itd. Do tego za miesiąc się przeprowadzam i będę miał większy salon 28m2 ale przedzielony wyspą, będzie około 2.5-3m od ściany do wyspy, załączam zdjęcie jak to teraz wygląda na nowym mieszkaniu. Słucham głównie rocka czasami coś spokojnego do tego dochodzi jakiś film lub gry. Co możecie polecić do 1500-2000 zł, może być używane. Czy w tej cenie nie znajdę nic lepszego, to może znacie kogoś w okolicy Krakowa kto odnawia kolumny? Dzięki za pomoc
  10. Today
  11. Tu nie chodzi o wibracje odczuwalne "na klacie" a o ruch elementów przetwornika rzędu setnych milimetra czego nie zobaczysz "gołym okiem". Można to obejrzeć przy użyciu specjalnych urządzeń laserowych np. tak jak na tym wykładzie ( np. ok 10:00 min) link
  12. Zapytałem co ma wspólnego kable i wzmacniacz z wibracjami jak one mogą wpłynąć na dźwięk, kolumny żeby wibrowały musisz dać full moc, ale jak już pisali inni wtedy idziesz po aparat słuchowy. Kolumny najlepiej grają pomiędzy 15% do 45% około to też zależy od jakości technicznej kolumn i wzmacniacza. Jeżeli przetworniki w kolumnach wibrują to proponuję wymianę kolumn na lepsze, bo prąd w nich drwi sobie z wibracji, jedynie pole elektromagnetyczne ma wpływ na urządzenia
  13. Nigdy nie zaszkodzi coś dopowiedzieć, wyjaśnić, tym bardziej jak ktoś doświadcza empirycznie. Do niedawna myślałem, że sygnał cyfrowy to proste "zera" i "jedynki" co jest zbytnim uproszczeniem. Te "zera i jedynki" to nic innego jak ustalone wartości napięcia o stałej wartości zawartego w sygnale "analogowym" i oczywiście zdarzają się tam również stany nieustalone. Wiadomo, że problemy rozwiązywane są protokołami przesyłu danych ale zawsze lepiej mieć dobrej jakości kabelek by tych stanów nieustalonych i zakłóceń różnej natury było jak najmniej
  14. To, że fale akustyczne pierwotne interferują z tymi odbitymi było wielokrotnie wspominane w różnych wątkach Tu link jeden inżynier dźwięku opisał dokładnie jak działa filtrowanie grzebieniowe pomieszczeń i czym skutkują interferencje fal. W tym przypadku celem "wygładzenia" takiego filtrowania ustroje akustyczne załatwia sprawę W przypadku kolumn i ich przetworników chodzi bardziej o eliminowanie niepożądanych drgań samych przetworników co na pewno zaburza ich prawidłową pracę dodając niechciane zakłócenia do orgynalnego sygnału audio objawiające się brakiem rozdzielczości czy konturu
  15. Wizualnie.....,,piękne" 😊😊 W takim razie czekam jeszcze na zdanie @audiowit w tym temacie. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć Co sądzicie na ten temat: https://allegro.pl/oferta/culm-monobloki-lampowe-6p45s-przedwzmacniacz-8004291621?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare
  16. Czyżby basik mógł na tyle zatrząść kolumną by pozostałe fale dźwiękowe zaburzyć = otrzymujemy gorsze brzmienie ? Tak zaburzone fale mogłyby teoretycznie zaburzyć działanie ustrojów akustycznych , jeśli odbicia poszłyby inną drogą ... Tak teoretyzuje ,ale być może
  17. Jak zamawiałem wzmacniacz lampowy to miałem opcję na takie monobloki niewiele drożej niż zintegrowany Nawet gdybym miał tyle miejsca to i tak bym się nie zdecydował , bo to praktycznie te same wnętrzności/zewnętrzności które mam w 1 obudowie teraz. Obstawiam ,że brzmienie takie samo , przy tej klasie zastosowanych komponentów. Ogólnie co do monobloków to pewnie @audiowit mógłby więcej napisać , gdyż chyba posiada.
  18. proponuję ten typ. https://www.olx.pl/oferty/q-fonomaster/ na pewno znajdziesz też na innych aukcjach. Jest to produkt PRL-u wzm. jak sam gramofon był dobry, możesz tylko wymienić Cartridge na Shure z igłą ED. Jaka znajdziesz sprawny to warto, kolumny do 60 W .
  19. To ja poszedłem trochę na skróty. Racja.
  20. Ja tam Bogusława rozumiem w temacie kabla. Zresztą sam przyznał iż dobrany proporcjonalnie do wartości sprzętu , więc nie ma co drążyć. Każdy wie jak działają protokoły przesyłu w usb czy hdmi , tłumaczenie zbędne
  21. Tu krótki przewodnik "o co kaman" link . W kolumnach drgania pasożytnicze też degradują dźwięk, przez ich wpływ na membrany, elektronikę zwrotnic i inne. Prześledź ten wątek to dowiesz się jak różne wibroizolatory mogą poprawić czy bardziej zmienić brzmienie kolumn. Są to detaliczne zmiany, czasami na granicy percepcji ale odczuwalne. Sam wypróbuj jakieś "sprężyny" czy "gumę porowatą" to się przekonasz
  22. MariuszZ

5000 zł - 23m2

Piotrze mam tego Audiolaba 6000A i dziwię się, że nie pochwalasz łączenia go z efektownie grającymi kolumnami. Sam wzmacniacz jest bardzo neutralny, przeźroczysty jak napisał autor tej recenzji link , niestety wzmacniacz nie posiada regulacji tonów więc jak dla mnie łączenie go z kolumnami podbijającymi skraje pasma ma jak najbardziej sens, chyba, że ktoś lubi "płaskie" granie bez emocji Pozdrawiam.
  23. Proszę o wytłumaczenie co tam wibruje? O ile wiem to jedyny wpływ wibracji gdzie może szkodzić odtwarzaniu muzyki jest wzmacniacz lampowy , gramofon i urządzenia laserowym czytnikiem. Na pozostały sprzęt może oddziaływać pole elektromagnetyczne, a przede wszystkim gdy mamy słaby ekran na kablach i elektronika która nie ma obudowy metalowej tylko aluminiową lub inne.
  24. Witam, do gramofonu dowolnej firmy i przy używanych i nowych płytach winylowych dokupić Cartridge Shure i igłę ED.
  25. Zmiany są gigantyczne. Niestety porównanie plików zabije zmiany 🤣
  26. Komentarze bezcenne Prawie jak u nas na forum ... odwieczna wojna poglądowa wiadomych stron Opisz Bogusławie wrażenia po wypróbowaniu. Plusy, minusy i ewentualne zmiany wniesione przez nowy zakup. Pozdrawiam.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...