Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Wszystko spoko ale co z tą odległością od TV :p Przecież nawet z mniejszą sofą to będzie maks. 2 metry I jeszcze kwestia samego sprzętu, o której wcześniej nie wspomniałem: muzyki nie słucham na cały regulator więc zależy mi na sprzęcie, który zagra dobrze przy umiarkowanej głośności.
  3. Kiedyś zrobiliśmy .Porównanie pre + końcówka mocy kontra 2 x pre zmostkowane .Było minimalnie lepiej .Szczęki nam opadły dopiero przy konfiguracji dwa razy pre dwa razy końcówka mocy .W tej konfiguracji różnica na plus była olbrzymia.Przy jednym pre mamy kompromis zawsze są choć minimalne .
  4. Today
  5. Gratulacje!! Możesz pokazać preamp? Pozdrawiam
  6. Witam. Mam do sprzedania wzmacniacz RCS BA-2240CP,2x240 W (RMS). Pełna specyfikacja:RCS BA-2240CP Sprzęt był używany w niemieckiej szkole jako nagłośnienie stacjonarnej sceny teatralnej,100%sprawny. Zainteresowanych proszę o wiadomość na PW z propozycją ceny lub kontakt pod numerem:793167232,mogę przesłać zdjęcia sprzętu.
  7. Polecam zestaw Magnat Shadow 200,wczoraj byłem na odsłuchu w poszukiwaniu amplitunera i przy okazji córka zaraziła się tymi Magnatami (mi też się spodobały).Poza tym u Q21 jest na nie teraz naprawdę dobra cena.
  8. Kamill00, przepraszam za "!"-masz rację. Tak to jest gdy człek dopiero w nocy ma czas by coś napisać... Pomysł firm na monobloki (często jako najwyższy model w ofercie danej firmy) może być spowodowany nie tylko chęcią uzyskania większej mocy czy lepszej jakości dźwięku (patrz Accuphase, Moon itd), ale czasami jest spowodowany takimi czynnikami jak ograniczenie masy i wymiarów 1 urządzenia (zamiast 50kg mamy 2x 30kg). Pozdrawiam
  9. Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu ma pytanko odnośnie głośników Heco celan 700. Czy te glosniki są wystarczające do pomieszczenia 35-40m2 ? Pozdrawiam
  10. Witam To mój pierwszy post chciałbym prosić oporade,jestem laikiem w kwestiach audio. mój wzmacniacz to yamaha rx 550 kolumny to 2x unitra 30w zg30c 201 i 2x zgb 708 651 nie słysze basu...możecie coś poradzić ?
  11. Wczoraj
  12. @RoRo ten ,,!" niepotrzebny bo czytać potrafię więc "krzyczeć" nie trzeba. Do tej pory myliłem pojęcia, ponieważ w przeciwieństwie do Was dla mnie do niedawna system audio to tak zwany potocznie wzmacniacz.... lub amplituner do tego kolumny + źródło dźwięku.... a w tematach końcówka mocy, przedwzmacniacz, system zintegrowany, dzielony, taki śraki i owaki - to ,,inna bajka" i trochę błądziłem jak "dziecko we mgle" - DLATEGO jestem na tym forum, aby czegoś się dowiedzieć. Co do reszty twojego postu - DZIĘKUJĘ za wyjaśnienie teraz jest wszystko dla mnie już jasne i zrozumiałem. Pozdrawiam
  13. A boków od sofy nie masz przekładanych? No widzisz, to ja bym już myślał o zmianie sofy na mniejszą 😉 W dzisiejszych czasach odpowiednia aranżacja wnętrza to nie problem, kwestia pomysłu, chęci i oczywiście finansów. Tak to jest nie miał chłop problemów na głowie to wymyślił sobie audio w salonie😉 Moja żona miała ze mnie niezły ubaw , jeszcze dobrze budowy domu nie zaczęliśmy, a mi po głowie chodziło gdzie ustawie tv i kino😁
  14. Ale ja uważam, że takie rozwiązanie byłoby genialne - bardzo mi się to podoba. Tylko, że ściana z kominkiem ma 2,5 m szerokości więc po przestawieniu sofy do TV miałbym jakieś 170 cm.
  15. Nie stosuj takich uproszczeń bo jest to mylące! I wcale nie wiadomo o co chodzi. Jak piszesz "końcówka mocy" to wtedy gdy myślisz o urządzeniu stereo, a gdy "monoblok"-to pojedyńcze, monofoniczne wzmocnienie. Od początku tego wątku byłem zdziwiony czemu porównujesz (pytasz się) integrę z monoblokami, a nie z końcówką mocy. Poza tym można spokojnie mieszać i zestawiać różne konfiguracje: lampowe pre i tranzystorowa końcówka/monobloki lub tranzystorowe pre i lampowe wzmocnienie. W integrach to już najwyżej hybryda lampowego pre i końcówki tranzystorowej. Pozdrawiam PS. A poza tym sporo stereofonicznych końcówek można zmostkować i wtedy pracują jako monobloki. Dzięki temu np. można zacząć od 1, a potem w razie potrzeby (i uzbierania dodatkowej kasy) dokupić drugą końcówkę.
  16. ca dacmagic100 też ma taką opcję iż trzeba coś tam przytrzymać by się przełączył w usb 2.0
  17. No wybór należy do Ciebie, albo przestawić trochę meble i cieszyć się lepszym audio albo jakaś tam prowizorka wieszania kolumn na ścianie. Tu masz zdjęcie poglądowe, jak można to rozwiązać z tv i kolumnami. Przemyśl na spokojnie, ale wydaje mi się że taka wydzielona strefa na tv i audio z kominkiem jest ciekawym rozwiązaniem. Tu znalazłem jeszcze zdjęcia na wcześniejszym mieszkaniu jak miałem ustawiony sprzęt.
  18. Dokładnie zrobiłbym tak jak przedstawił to kolega Maveric2005.
  19. No tak przestawić sofę to nie problem ale gorzej z przeniesieniem TV na środek ściany. Przy obecnym ustawieniu ściana pod TV ma szerokość tylko 130cm. Po przestawieniu sofy jak na szkicu cała ściana to 3,5 m. EDIT: Po zmierzeniu sofy przestawienie jej odpada, bo jest na tyle duża, że przejście obok kominka byłoby za małe
  20. Pierwsze pytanie to jak wygląda reszta Twojego toru audio?
  21. Na Wielkanoc -niech Zmartwychwstanie odrodzi Was lepszymi, da nadzieję na lepsze jutro, łagodzi spory i likwiduje kłótnie. Świąt rodzinnych, pełnych pokoju, odpoczynku od problemów, stołu suto zastawionego, jajek malowanych, smacznych i słodkich baranków, pogody ducha i na dworze/polu :-) oraz dyngusa na zewnątrz. Pozdrawiam
  22. Dokładnie też to chciałem zaproponować, przynajmniej ja bym tak to rozwiązał. A ile ta ściana ma szerokości gdzie tv? Nie znam rozmiarów sofy i salonu oraz ile tam macie miejsca, ale osobiście ustawił bym tak jeżeli jest możliwość, to taki szkic na szybko.
  23. Nie będą zbyt blisko siebie? Poza tym muzyki chciałbym słuchać z sofy, TV też z tamtej pozycji oglądam
  24. Dzięki za pomoc. Wybór padł na a-s701 i zmiana audio pro na heco aurora 700 po odsłuchu, sprzęt już w domu podziękowania dla firmy s4home za odsłuch, dobrą cenę i profesjonalizm Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  25. Z dumą witam w swoim torze audio, gramofon Thorens TD160S mk IV z wkładką AT VM3 z nową igłą oryginalna ATS10. Z pre ampem gram RETRO FET. Muszę przyznać że to był bardzo dobry ruch decydując się na muzykę analogową, rekompensuję ten koszt który na pewno z biegiem czasu stale będzie wzrastać. Fajnie że jest kilka istotnych elementów które mają wpływ na dzwięk, które będzie można zmienić. Zrobiłem drobną modyfikacje kolumn w postaci zmiany okablowania, czeka mnie jeszcze wymiana zwrotnic, te kolumny jeszcze mają spory potencjał, który można odblokować. Potem... czas na lampy
  26. Tak jest! Zdrowia, pogody ducha, smakowitości na stole i odpoczynku PS. Od jutra, czyli soboty, będę przez 2 tygodnie na urlopie w miejscu, gdzie niemal nie ma zasięgu. Jeśli więc nie będę odpowiadać na maile czy zgłoszenia wysłane tylko do mnie, to znaczy, że sieć nie łączy mnie ze światem, a nie z powodu braku manier I NIE KŁÓCIĆ MI SIĘ CZASEM!! @RoRo czuwa Pozdrawiam serdecznie, Ola
  27. No to głośniki podłogowe spokojnie na ścianę gdzie tv . Troszkę przemeblować :))
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...