Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Dzień dobry, Potrzebuję trochę pomocy przy dobraniu i podłączeniu sprzętu do kina dowmowego. Obecnie posiadam głośniki (komputerowe) Microlab Solo 7C z wbudowanym wzmacniaczem. Chcę zakupić amplituner do którego podłączę posiadane głośniki. Jak rozumiem konieczne będzie wymontowanie wzmacniacza z głośników, bo tę rolę przejmie amplituner. Pod drugi kanał chciałbym podłączyć dodatkowy głośnik znajdujący się w innym pomieszczeniu (bez wzmacniacza). Zależy mi na tym aby dało się zadać inną głośność na ten dodatkowy głośnik niż na główne kolumny. Do amplitunera chciałbym podłączyć również TV. Czy możecie mi doradzić czy coś takiego jest możliwe i jak to ze sobą połączyć? Chciałbym też np. na jednym źródle oglądać TV a na drugim puszczać muzykę (np. spotify) na tym dodatkowym głośniku. Widziałem kiedyś takie rozwiązanie, ale nie mam pojęcia jak to zostało połączone. Nie chcę na razie zmieniać głośników, a amplituner chciałbym aby pasował docelowo do jakiś lepszych kolumn, które kiedyś w przyszłości zakupię, dlatego wstępnie zastanawiam się nad Denonem AVR-X2500H lub coś konkurencyjnego w tym segmencie cenowym. Pozdrawiam
  3. Witaj, w takim pomieszczeniu skup się na klasycznej konfiguracji 5.1. Moja propozycja to amplituner Yamaha RX-V485 lub lepiej Denon AVR-X2500H połączony z kolumnami Polk Audio T531 lub Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0, całość wspomagana subwooferem Klipsch R-100SW. Zestaw taki powinien Cię w pełni usatysfakcjonować. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.
  4. Witaj, zacznę od najprostszego - myślę, że do muzyki Twój subwoofer niekoniecznie będzie się nadawał. Ale spróbujesz. W kwestii amplitunera przy budżecie 7000+ za zestaw elektronika i kolumny warto przemyśleć ewentualnie trochę lepszą elektronikę. R-N803D to bardzo dobry amplituner, ale w konfrontacji z dobrym wzmacniaczem niestety wypadnie wyraźnie gorzej. Moja propozycja to NAD C368 ze świetnym modułem MDC BluOS 2. Ewentualnie zestaw Marantz PM6006 z NA6006. Kolumny - tutaj na pewno warto posłuchać wielu propozycji. Na pewno warto rozważyć polskie konstrukcje Pylon Audio - budżetowo Sapphire 25 lub bezkompromisowo Diamond 25. Dobrą opcją jest Dali Oberon 7, może Dynavoice DF-6, Heco Aurora 700, jeden z modeli Fyne Audio. Opcji są dziesiątki, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. Powyżej to tylko kilka propozycji, na miejscu masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać.
  5. Unison Research CDE to wloski lampowy odtwarzacz cd. W roku premierowym dostal z miejsca nagrodę jako best buy kilku periodykow. W cenie 12kzł był bardzo dobrze wyposażonym cd. Mial na pokladzie crystala i bodajże burrbrowna. Jeden z tych c/a odpowiadał za dac do ktorego mozna było podpiąć komputer, streamer lub osobny transport cd. W CDE odbywa się to po coax w jego nastepcy juz bez komplikacji, jest juz gniazdo usb. Ale cena jego tez wzrosla do 15kzł. Ja akurat mam konwerter usb i calkiem nieźle to rozwiazanie się sprawuje. Transport to TEAC 5010A. Podobno niezły, ja nie mam zaufania do transportow komputerowych... Gniazda to wspomniany coax in, coax out. Wyjścia analogowe to rca i xlr. Cd wydaje się być zbalansowane. Świadczy o tym chociazby liczba lamp na wyjsciu 4 x ecc83. Cd posiada funkcję wzmocnienia sygnału. Odbywa się to dolaczając stopień tranzystorowy. O ile przy fabrycznych elektroharmonixach nie było jakiejś rożnicy w jakości tak przy lampach wyzszej jakości juz jest wyraźna na kozyść sygnalu puszczonego tylko przez lampy. Komplikuje to nieco zycie, bo ja akurat podpinam go po rca, a też pod pre mam podlaczonego dac po xlr. Różnica w poziomie sygnału jest bardzo duża. Trzeba uważać zeby przelaczajac z cd na dac nie spalić kolumn. Oczywiście jako, ze jest to cd lampowe daje to mozliwość wymiany lamp i ksztaltowanie dźwięku. Jak na mój gust mogloby być trochę mniej śrubek w pokrywie gornej ;). Moze coś o dźwięku tego odtwarzacza. Prezentuje wysoki poziom i smiało mozna go podłączać pod tor hiend. Oczywiscie ten lowhiend, bo od tego high jest ARC czy też Esoteric. Na stopniu lampowym odtwarzacz gra dźwiekiem gęstym i barwnym. Scena jest mocno rozbudowana. Cd nie jest najdynamiczniejszym cd jakie slyszałem ale info dla laikow wcale nie brzmi lampowo. Do idealu brakuje mu troszkę zwarcia niskiego basu.
  6. Jeżeli potrzebujesz amplitunera slim i ma być w połowie wykorzystany do muzyki, to moim zdaniem powinieneś celować w marantza. Jeżeli nie rozbudujesz kina do atmosa model 1509 powinien Ci wystarczyć. A jak będzie grał z wybranymi przez Ciebie kolumnami, powinieneś posłuchać sam bądź też zasugerować się tym co powie branża. U mnie model ten gra z dali zensor 5 i zarówno w kinie jak i w stereo gra to moim zdaniem bardzo przyzwoicie 🙂.
  7. Today
  8. Witam szanownych kolegów trafiłem na to forum przypadkowo szukając IC do sprzętu tj Yaqin MS-30L CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851A CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851N FOCAL ARIA 936 I chciałbym to jakoś połączyć sensownie w/w kabelkami do tej pory były połączone IC 2XRCA WIREWORD LUNA 7 oraz 2xXLR WIREWORLD LUNA jeżeli na lampie było ok to już w tranzystorze wszystko krzyczało proszę o radę które kabelki polecacie do w/w zestawu
  9. Witam, zdecydowałem się na zakup Yamahy R-N 803d (ze względu na pozytywne recenzje odnośnie jakości w tej kategorii cenowej + wszystkie bajery jakie posiada, tzn. radio, wifi, czy USB z przodu z możliwością odtwarzania plików cyfrowych + YPAO), mam jednak wielki dylemat odnośnie głośników które chciałbym do nich dobrać. Na początek dodam, że zaczynam przygodę z audio, wcześniej posiadałem Yamahe PianoCraft E810 i byłem z niej zadowolony - nie miałem porównania z innymi zestawami. Mój PianoCraft grał w małym pokoiku, i w zupełności mi wystarczał. Jednakże teraz chciałbym spróbować czegoś nowego. Wiem, że o kolumnach do tego amplitunera było już sporo postów, ale niewiele mi one dają, gdyż mam specyficzne warunki do odsłuchu (już nie mały pokoik), co postarałem się przedstawić na poniższym rysunku. Dodam, że posiadam subwoofer Yamahy YST-SW030, który również podłącze do nowego amplitunera. Kolumny podłogowe, a jeżeli chodzi o budżet to chciałem wydać około 6-7 tysięcy PLN, jednakże kolejny 1000 również wchodzi w grę. Poproszę o pomoc. Dodam, że tam gdzie zaznaczyłem na czerwono "drzwi" - drzwi były, teraz jest otwarte przejście... I jeszcze jedna sprawa - na niebiesko (przy ławie) jest kanapa (zapomniałem opisać) a na pomarańczowo na przeciwko stolik z TV (w rogu pomarańczowy to słupek). Głośniki będą stały około 3m ode mnie, przy TV... Kolejny niebieski kwadrat w rogu to fotel, który też zajmuje trochę miejsca - nie wiem czy ma to znaczenie, ale wolę dodać...
  10. @Bartek z Mega-Acoustic, poszukałem w internecie rysunek techniczny narożnej pułapki basowej. To chyba wasza pułapka MP1. Jeśli tak, to jej grubość wynosi 12 cm, a nie 14 cm. Większa zagryzka jest jednak z pułapką PB-PREMIUM. Na Waszej stronie są dwa zdjęcia. Ogólne do działu "Pułapki" przedstawia pułapkę trójkątną. Ale produktowe z podpisem PB-PREMIUM pułapkę w kształcie trapezu (no oko identyczną z MP1) To jak właściwie wygląda ta PB-PREMIUM? I jeszcze jedno pytanie. Kiedyś na waszej stronie można było znaleźć zdjęcia pianek w siedmiu różnych kolorach, ale obecnie w menu dostępne są góra cztery. Czy pianek w tych trzech brakujących kolorach nie można już zamówić? Definitywnie z nimi skończyliście?
  11. 195zł to ponad 20% mniej,nie ma takiej opcji żeby to dobrze grało.
  12. Tak. Myślę, że masz rację. To, chyba nie zagra dobrze. A wracając do Regi - gdy sie nie ma co się lubi, to ... . Mam Regę Planar 3, więc musze ją lubić. Ale gra zupełnie ok, pomimo, że produkcja angielska. A swoją drogą mój nick zupełnie nie jest związany z tą firmą. Kiedyś wyjaśniałem. Przepraszam za mały offtopic.
  13. Inferno

kolumny do 17m2

Jezeli masz możliwość to proponuje sprawdzić Mission QX2. Nowe można mieć za 1850pln - do cichego słuchania rewelacja (mam w sypialni 🙂) A jezeli chodzi o wygrzewanie KEF ów to nie wiem czym to jest spowodowane że tak długo „dochodzą do siebie” może to materiał z jakiego są zrobione zawieszenia? Nie mam pojęcia ale u kolegi tutaj z forum no i u mnie to trwało naprawdę długo. I kabelkologię wstrzymałem właśnie przez długie wygrzewanie - teraz zacznę kombinować.
  14. No ale to wątek gdzie nasze zadanie to doradzić co kupić. Oczywiście można utworzyć nowy temat o miejscu produkcji i wpływie tego faktu bądź jego braku na jakość. Osobiście taki wzmacniacz CA jakieś 11-13 lat temu kupowałem koledze w Elektrycznej Pomarańczy gra do dziś i to całkiem przyzwoicie ( osobiście tez nie jestem zwolennikiem grania CA) W domu też mam „chińskiego” CA MinxXi ale ten gra znakomicie zupełnie nie jak CA ( chodzi o tą charakterystyczną uwypukloną górę pasma) u mojego syna w pokoju z gramofonem Regi @Rega(chyba lubisz firmę). Kolumny R900 mam chyba też z Chin - chodziło mi bardziej o ten konkretny wzmacniacz który ma wszystko łącznie z wejściem na karty SD jeżeli dobrze kojarzę, karaoke itd... i nowy kosztuje 250PLN według mnie to się nie może udać 😐 z tego powodu jestem sceptyczny.
  15. No i narodził się nowy problem. Zaczęliśmy kompletować zestaw kina domowego dla córki,młoda wybrała kolumny Magnat Shadow 207 które są już zamówione,docelowo ma być cały zestaw Shadow 5.0+sub.Miało to śmigać z Denonem AVR-X2500H i odsłuch tego był zadowalający jednak teraz okazuje się że ten amplituner nie zmieści się fizycznie i jesteśmy skazani na amplituner slim(13,5 cm wysokości max).Wykorzystane to będzie 50%muzyka 50%filmy i gry. W budżecie ok.2tys znalazłem Marantza NR1509 i 1609 i teraz pytania: 1.Czy te amplitunery pociągną takie kolumny? 2.Czy będą dobrze brzmieć z Magnatem?(Tam gdzie robiliśmy odsłuchy nie mają Marantza) 3.Czy warto dokładać do 1609 dla tych 5W?(rozbudowa do Atmosa nieprzewidywana) 4.Czy może jest jeszcze coś w ww.budżecie warte zainteresowania?
  16. Witam. Wróciłem tu po długim czasie i postanowiłem zamieścić ogłoszenie jeszcze tutaj (na innych forach też jest, ale praktycznie brak odzewu). Oferuję kolejny raz przedwzmacniacz phoho i liniowy - Nakamichi CA 7E Wersja ze specjalnie dobraną drabinką rezystorową (ręczna regulacja głośności), zamiast oryginalnego potencjometru, sterowanego z pilota (ów potencjometr w komplecie). Pilot zastępczy Logitech. Póki co, istnieją tylko 3 takie egzemplarze CA 7E. Doskonały preamp liniowy i jeszcze lepsze wejście phono. Dla zdecydowanych (po uzgodnieniu), możliwość powrotu do oryg. potencjometru - cena niższa. Lecz, brzmieniowo nie ma to sensu. Od kilku lat, gra tylko gramofon z wkładką MC Lo (Benz Micro Glider S, Wood i inne o podobnych parametrach elektrycznych i podatności), podpiętą bezpośrednio do wejścia MC (bez SUT brzmi najlepiej!). Pozwolę sobie na dygresję, w tym temacie. Wielokrotnie zastanawiam się, dlaczego takie trafa polecane są (na wszystkich forach audio) wszem i wobec do stosowania. Chyba nie po to żeby uzyskać najwyższą jakość brzmienia? (realizm). Rozmumiem stosowanie SUT, gdy ktoś nie ma możliwości innego podpięcia i posłuchania np. niskopoziomowej MC. W innym wypadku, jasne jest dla mnie, że można prościej i lepiej. Sprawdzone. Urządzenie po przeglądzie, grające. Stan wizualny - bardzo dobry. Sugerowany odsłuch w Krakowie (egz. do sprzedania) lub k. Leszna. Ważna informacja dla poszukujących doskonałego phono stage. Oferowany Nakamichi CA 7E w bezpośrednim porównaniu w systemie (MS 1500 VG + CA 7 + PA 7 + R90), okazał się mieć lepiej brzmiące phono stage, niż RCM Theriaa. Bardzo dobrze współpracuje z dobranymi elektrycznie końcówkami lampowymi (np. Ayon). Dodam jeszcze, że istnieje możliwość wysyłki w cenie zakupu (choć, sugerowany jest odbiór osobisty). Na sprzęt udzielam miesięcznej gwarancji. Ponawiam raz jeszcze zaproszenie na odsłuch. Kupić, w żadnym razie nie trzeba (są różne gusty), a posłuchać WARTO. Szczególnie, jeśli ktoś szuka pre z phono, z najwyższej półki. Dane techniczne: https://www.hifiengine.com/manual_libra ... ca-7.shtml (impedancja wejściowa - 100 Ohm). Cena: 6600 zł Kontak tel. 606 332 958 zukzukzuk@wp.p;l lub p.w. Pozdrawiam, Jacek Wszystkiego Dobrego dla Wszystkich z okazji Świąt Wielkanocnych:) P.S. Pozdrawiam starego znajomego - Romana (Roro). Dzięki za pamięć i życzenia!
  17. @Kamill00 z sinusaudio problem taki ,iż są terminy , ja we wrześniu gadałem a w grudniu odbierałem wzmacniacz. W sumie termin był dotrzymany , jednak trzeba się z tym liczyć natomiast w tej cenie nigdzie bym nie dostał takiego sprzętu ,a 30-40tyś nie miałem
  18. @RoRo Dziękuję za wyczerpujaca odpowiedz 😁 Wskaźniki rzecz piękna, ale akurat w modelach które już kosztują swoje niestety. Powiem tak: gdybym dzisiaj akurat musiał coś kupić z Twoich propozycji to wybór padłby na Yamahę A-S2000 z tego względu że mieści się w budżecie, a także są dostępne dwa egzemplarze od ręki na rynku wtórnym. Co do Accuphase i Luxmana - niestety brak ofert. Co do Yamahy......8 letnia as 2000 kosztuje 1500zł mniej niż nowa as 1100. Ciekaw jestem jakby wypadły w konfrontacji ze sobą. 1500zł też pieniądze, ale jednak sprzęt nowy, gwarancja itd no chyba że.....AS 2000 bije 1100 na głowę (zaryzykuję w ciemno że tak nie jest). I co dalej ? 1. Dzwonię z zapytaniem do Sinus audio 2. Rozglądam się po rynku wtórnym - daję sobie miesiąc czasu za modelami które mi zaproponowałeś. 3. Podejmuję decyzję - dual mono od SA / nowa A S1100 / któryś z modeli wymienionych przez Ciebie z używki.
  19. A może takie:https://www.imperiumaudio.pl/heco-celan-gt-302-kolumny-podstawkowe.html.Sam się nad nimi zastanawiam do pokoju 16m2.
  20. Witam Jestem nowy na forum i jestem laikiem jeżeli chodzi o tematy audio. Poszukuję w miarę dobrego systemu audio/kina domowego do swojego pokoju. Pokój nie jest duży (21m2) a w dodatku TV jest nietypowo umieszczony (schemat poniżej): TV to LG OLED C8 55. Będę głównie oglądał filmy. Od czasu do czasu też słuchał muzyki. Nie wiem czy warto inwestować w system 5.1/7.1 z Dolby Atmos czy na tak małym metrażu lepiej kupić soundbar. Budżet jakim dysponuję to max 5500 zł ale to absolutne max. Czy na tak małym metrażu opłaca się inwestować w kino domowe 5.1/ 7.1 z Atmos? Jeżeli tak to jaki zestaw kupić? Bardzo proszę o fachową pomoc. Dodam jeszcze że zależy mi na czystym dźwięku. Duża moc nie wchodzi w grę tylko czystośc/ jakość dźwięku. Jeżeli jest to możliwe w tak niskiej kwocie. Pozdrawiam Czy nikt mi nie pomoże? Budżet za mały?
  21. Juz zapytalem czuje sie jak baba w sklepie coraz gorszy wybór
  22. neoeinz

kolumny do 17m2

Hehe maja zastąpić podlogowe i w zasadzie stac na komodzie, mysle ze 20cm do 30 max co mogę im zapewnic. Pylony daja rade. Ok nie zasmiecam koledze wątku
  23. kn1234

kolumny do 17m2

W tych pieniążkach nie kupisz za bardzo lepiej grających monitorów po 12kg szt.😀Są bardziej neutralne i potrzebują najlepiej około 0,5m od tylnej ściany ale warto popracować koło mebli,bas jak z podłogowych
  24. neoeinz

kolumny do 17m2

W ciemno nie wezme jak nie posłucham... W domu to w domu Tylko z tego co pisza potrzeba im piecyka, ja mam starego dziadka nad 3240pe...no ale korca mnie choc do posluchania, no i sciana 20cm z tylu.
  25. Ender... Być może w Twoim domu tylko Ty używasz sprzętu. Być moze wszyscy będa pamiętać jak steruje się głosnością , przez apkę, przez potencjometr w CD , przez potencjometr w przedwzmacniaczu gramofonowym... Ja wiem że będe miał kolejny telefon że ktoś podłgaśnia na wzmacniaczu a nic nie gra - bo ktoś zostawił w apce na minimum. Ale dla sprawdzenia na tym dużym pogłośnieniu (na wzmacniaczu) przełączy kanał na np. radio i dźwięk z całą mocą pier... po pokoju. Możesz mi pwoiedzieć na cholerę komplikowac sobie zycie? TYM BARDZIEJ ŻE : Maksymalne uproszczenie.... Pomijam juz kwestię regulacji głośności programowej Pomijam elektrostatyke i metalowe gałki wzmacniacza
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...