Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Tu krótki przewodnik "o co kaman" link . W kolumnach drgania pasożytnicze też degradują dźwięk, przez ich wpływ na membrany, elektronikę zwrotnic i inne. Prześledź ten wątek to dowiesz się jak różne wibroizolatory mogą poprawić czy bardziej zmienić brzmienie kolumn. Są to detaliczne zmiany, czasami na granicy percepcji ale odczuwalne. Sam wypróbuj jakieś "sprężyny" czy "gumę porowatą" to się przekonasz
  3. MariuszZ

5000 zł - 23m2

Piotrze mam tego Audiolaba 6000A i dziwię się, że nie pochwalasz łączenia go z efektownie grającymi kolumnami. Sam wzmacniacz jest bardzo neutralny, przeźroczysty jak napisał autor tej recenzji link , niestety wzmacniacz nie posiada regulacji tonów więc jak dla mnie łączenie go z kolumnami podbijającymi skraje pasma ma jak najbardziej sens, chyba, że ktoś lubi "płaskie" granie bez emocji Pozdrawiam.
  4. Proszę o wytłumaczenie co tam wibruje? O ile wiem to jedyny wpływ wibracji gdzie może szkodzić odtwarzaniu muzyki jest wzmacniacz lampowy , gramofon i urządzenia laserowym czytnikiem. Na pozostały sprzęt może oddziaływać pole elektromagnetyczne, a przede wszystkim gdy mamy słaby ekran na kablach i elektronika która nie ma obudowy metalowej tylko aluminiową lub inne.
  5. Witam, do gramofonu dowolnej firmy i przy używanych i nowych płytach winylowych dokupić Cartridge Shure i igłę ED.
  6. Zmiany są gigantyczne. Niestety porównanie plików zabije zmiany 🤣
  7. Komentarze bezcenne Prawie jak u nas na forum ... odwieczna wojna poglądowa wiadomych stron Opisz Bogusławie wrażenia po wypróbowaniu. Plusy, minusy i ewentualne zmiany wniesione przez nowy zakup. Pozdrawiam.
  8. Przeczytałem i kupiłem, http://passionforsound.lachlanfennen.com/massive-usb-comparison-test/
  9. Przekłada się o tyle niewiele, że np. wzmacniacze tranzystorowe mają ogromne zapasy mocy w stosunku do naszych potrzeb, więc to czy kolumna jest bardziej skuteczna, mniej skuteczna, czy ma kłopotliwy przebieg modułu impedancji ma niewielki wpływ na to, co usłyszymy. Co do tego, że impedancja "może być niewygodna w określonej częstotliwości", to chodzi o to, że zmienia się ona w zależności od częstotliwości. Impedancja, którą znajdziemy w danych technicznych kolumn, to (sporo zaokrąglona) najniższa wartość jaka występuje w całym paśmie przenoszenia. Spójrz na wykres. Najniższa wartość 3 omy występuje tu dla częstotliwości 30 Hz, 60 Hz, 300 Hz, 5000 Hz, Dla pozostałych jest wyższa. Kolumnę tę można zakwalifikować jako kolumnę 4 omową.
  10. Hej, Trafilem na wasze forum kompletnie przypadkowo szukajac informacji odnosnie glosnikow sufitowych lecz nie moglem w tych tematach znalezc dokladnych informacji ktore mnie interesuja. Potrzebuje waszej opinii/rady odnosnie uzycia glosnikow sufitowych w celach biurowych. Wiec tak w pokoju okolo 6x8 chcial bym zrobic taka salke biurowa gdzie bedziemy mogli przeprowadzac tele-konferencje, prezentacje itp. Wiec system naglosnienia bardziej by sluzyl do komunikacji. Posiadamy dosc spory nowoczesny telewizor do ktorego aktualnie podlaczamy sie poprzez komputer (HDMI) lecz niestety przy konferencjach glos jest dosc nie czysty i rowniez nas zle slychac. Myslalem o 4 glosnikach amplituderze a mikrofon to chyba do komputera podlacze chyba ze macie jakis inny lepszy sposob Znalazlem na allegro bardzo tanie zestawy lecz pewnie nie bedzie to duzo lepsze niz wbudowane w telewizorze glosniki, co byscie polecili? Z Gory dziekuje za pomoc (sorry za brak polskich znakow)
  11. Today
  12. Domyślam się, że mialeś tu na mysli Spektor, który ma więcej glośników Móglbyś tu doprecyzować co mialeś na myśli? Bo kontekst sugeruje jakbyś przedstawial to jako zaletę względem bardziej efektywnych Heco Aurora (chyba, że mylilem sie i się powyżej nie przejęzyczyleś ). Co to znaczy niewygodna? A co do samych parametrów - czy one wlaśnie nie są istotne, żeby móc oszacować, czy dany zestaw jest w stanie ze sobą wspólgrać pod wzgędem wymaganej do wysterowania kolumn mocy? Wybaczcie dociekliwość, ale lubię wiedzieć co i jak dziala oraz jak przeklada się na praktykę. Jęsli dobrze was rozumiem - to przeklada się niewiele, co mnie trochę zaskakuje.
  13. Adam13

kolumny do 17m2

"Dzień dobry, Pana konto zostało zablokowane na kilka dni, być może w wyniku błędu w komunikacji nikt nie odpisał, dlaczego (za co przepraszamy). Pozdrawiam, Aleksandra Białas "
  14. Adam13

5000 zł - 23m2

"Dzień dobry, Pana konto zostało zablokowane na kilka dni, być może w wyniku błędu w komunikacji nikt nie odpisał, dlaczego (za co przepraszamy). Pozdrawiam, Aleksandra Białas " "Dzień dobry, Pana konto zostało zablokowane na kilka dni, być może w wyniku błędu w komunikacji nikt nie odpisał, dlaczego (za co przepraszamy). Pozdrawiam, Aleksandra Białas "
  15. Wyższa efektywność pozwala "szybciej zagrać głośno". Z drugiej strony jest jeszcze impendacja która może być nie wygoda w określonej częstotliwości. Ale zostawcie te parametry, raz że nie grają a dwa że tylko mieszają w głowach.
  16. Nawiązując do naszych rozważań to chyba wyglądają wewnątrz trochę inaczej. No nie ważne. Ważne aby dobrze zagrały. Sprawdzę już za miesiąc. Załączam dwie fotki w lepszym powiększeniu.
  17. Ściana na której wisi TV ma około 6,45cm (według planu). Środek TV powinien się znajdować jakieś 1,90-1,95m od prawej strony (znowuż według początkowego planu developerskiego więc możliwe drobne różnice). Sam TV zapewne 65 cali. Kwota budżetu to właśnie temat otwarty jak pisałęm bo jestem chętny wydać więcej jeśli jest to tego warte. To może być 5k, 10k, 15k, więcej? Po prostu jak uznam że za dużo naraz to najpierw kupię część a resztę z czasem. Chciałbym nie czuć potrzeby wymiany czegokolwiek przez długi czas. A po prostu nie wiem ile kosztuje tego typu zestaw. Wiem, bardzo mało pomocne Najlepiej jakby było że np. za x można kupić świetny zestaw i żeby było lepiej to trzeba dołożyć kupę kasy i wzrost już nie jest tak znaczący. To wezmę ten za x
  18. Jeszcze czekam na parkę ecc 83 smooth plates i bedzie kwadra, a w zasadzie 2 parki. Ribbedow mam juz... duzo. No i niezlą kolekcję 88 :). DDaje to naprawdę duze pole do manewru w strojeniu systemu.
  19. Z subem też trochę walczyłem. Ponieważ gdy był : volume na połowę i odcięcie na połowę to YPAO wyciszało mi do -10 czyli maksymalnie, a więc nie miałem pojęcia o ile jest po za skalą. Ale drobnymi kroczkami , czyli manualnie gałką w subie tak zmniejszałem głośność by YPAO po kalibracji pokazało -9.
  20. S4Home, doskonale wiesz czemu jest taki limit. Od dawna u Ciebie jest już "recydywa", że o blokadzie pisania rok temu nie wspomnę (i tak powinieneś się cieszyć, że tylko tak łagodnie to się skończyło). A wystarczy zamiast krótkich i nic nie wnoszących postów (typu "co słychać", "odezwij się do mnie" itp) pisać konkretnie i bardziej obszernie. Bogdan jaki kabel USB kupiłeś? Jeżeli już o tym napisałeś to przepraszam, ale nie zauważyłem 😞 Pozdrawiam
  21. Temat ogólny o lampach utworzyłeś , więc o podstawach można tam pogadać. Tutaj byłoby fajnie, gdyby nadal wypowiadały się osoby które mają konkretne doświadczenia odnośnie lamp. Bo już w tym wątku (na szczęście jakiś czas temu) paru "żółtodziobów" wciskało swoje 3 grosze by zaistnieć Pozdrawiam PS. Witak - fajne lampy dorwałeś. Cieszę się, że już masz odpowiedni zapasik 🙂
  22. cóż,... emity odesłane, ale to wcale nie tak, że nie grają dobrze... na początku postawione na szerokim 40 cm, bądź co bądź parapecie szału nie zaprezentowały, ale jak trochę pograły, a później je postawiłem na dwóch szafeczkach dalej od ściany i okna to dopiero pojawiło się to co myślałem, że będzie od początku. niestety nie ma zgody ze strony żony na standy, a i kolor biały okazał się nieodpowiedni dizajnersko (mimo, że wcześniej to właśnie ten kolor był kluczowy w poszukiwaniach) okazuje się ,że WAŻ jest rzeczywiście kluczowy - usłyszałem " ależ to okropne wielkie, niezgrabne i zabiera tyle miejsca, czuję że napiera na mnie , nie ma żadnego oddechu w sypialni" w takim razie dalsze poszukiwania na razie zawężam do excite x14 w dobrej cenie i okleinie fornirowanej , najlepiej orzech....
  23. Fajnie by było gdybyś podał wymiar ściany z wrysowanym TV , a i jakaś kwota budżetu który przeznaczasz też by ułatwiła zadanie.
  24. fronty mam na -1 i -1,5 jak kalibracja ustawi centrala tyły,atmos i suba podbijam bo kalibracja za mocno mi wycisza.Nie wiem dla czego za każdym razem podstawkowe YPAO R.S.C. ustawia mi na duże i muszę zmieniać szkoda że Yamaha nie ma ustawienia LFE 120 na sztywno dla suba dla innych kanałów jest możliwość ustawienia danego podziału
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...