Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Witam Przymierzam sie do kupna kin domowych ktore beda podlaczone pod tv i komputery (25% film, 35% myzyka, 40% gry) Pomieszczenie to ok. 18m2 dla obu zestawow. Budzet to : pierwszy zestaw do 8500zl (+/-300zl) i drugi do 4000 (+/-300zl) Ktory z ponizszych zestawow bedzie lepszy w danym budzecie, ew. wezme pod uwage inne propozycje. zestaw za 8500zl: 1. YAMAHA RXV485 KLIPSCH R-620 F R-41M R-25 C R-120 https://allegro.pl/oferta/yamaha-rxv485-klipsch-r-620-f-r-41m-r-25-c-r-120-8724787762 2. YAMAHA RX-V485 + HECO AURORA 700 https://allegro.pl/oferta/yamaha-rx-v485-heco-aurora-700-5-1-7471584193 3. Onkyo TX-NR696 + Teufel UL 20 Mk3 18 + UL 40 C Mk3 18 + UL 40 Mk3 18 + T 10 https://www.teufelaudio.pl/kino-domowe/ultima-40-surround-avr-for-dolby-atmos-5-1-2-set-p19843.html zestaw za 4000zl: 1. Denon AVR-X1500H + Zestaw 5.1 Taga TAV-606V.3 https://allegro.pl/oferta/denon-avr-x1500h-zestaw-5-1-taga-tav-606v-3-7999726997 2. Yamaha RX-V485 + Polk Audio T531 https://allegro.pl/oferta/yamaha-rx-v485-polk-audio-t531-zestaw-kina-8718637586
  3. A czy ktos słuchał marantza pm 7004 lub 7005 ? Jaki brzmienie maja ? A może uderzyć w denona pma 720 ae lub 1500 co myslicie o ich brzmieniach do reszty ? W innym pokoju mam denona 510ae z Tannoy m1 to ten wzmak kiepsko wypada
  4. Jest możliwość sparowania głosników jbl sound bar 5.1 z jbl partybox 300 ?
  5. Wypożycz wzmacniacz do domu za kaucją i usłysz różnicę
  6. Wzmacniacz, np. Yamaha as700 + chromecast audio + kolumny głośnikowe. Porozmawiaj z @S4Home. Napisz jakiej muzyki słuchasz. Pozdrawiam
  7. @Inferno spoko, flachę zrobimy przy okazji A te info o promocjach mam zwykle ze stronki pepper.pl - https://www.pepper.pl/search?q=tidal
  8. Sam napisałem sam odpowiem. Trzeba w ustawieniach Network wyłączyć gotowość sieci.
  9. Na twoim miejscu wolałbym trochę zmienić proporcje i przeznaczyć trochę więcej na kolumny do uzyskania lepszego efektu. Albo na start zrezygnować z suba a dokupić go w późniejszym czasie, będziesz z tego bardziej zadowolony.
  10. @JohnDoe zarąbiście że się dzielisz takimi rzeczami!!! 👍 za ostatni raz jeszcze Ci flaszkę wiszę 🙂
  11. B&W 606 jak do pianocrafta to przerost formy nad treścią nie wykorzystasz w pełni ich możliwości. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wspomniane przez ciebie zestawienie Yamahy rn303 z heco aurora 300. W tym przedziale fajnie wypadają jeszcze elac debut 2.0 b6.2. Najlepiej wcześniej posłuchać paru kombinacji.
  12. codicce

exposure

Sprzedam zestaw exposure 2010 wzmacniacz+cd.
  13. Today
  14. Witam wszystkich serdecznie, Zwracam się o pomoc w doborze sprzętu, gdyż im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie. Postanowiłem zatem zebrać opinię mądrzejszych od siebie, względem co będzie dla mnie najlepsze. Chcę kupić nowy sprzęt stereo wyłącznie do słuchania muzyki. Pokój ok 20m2 ale otwarty na korytarz wiec tych metrów może być więcej. Kolumny podstawkowe. Sprzęt kupowany na lata, raczej nie zamierzam go wymieniać stąd trudność w wyborze, aby potem nie żałować. Słuchana muzyka to głównie rock i blues, a żona spokojne rytmy w stylu puszczanych w Chili Zet Zależy mi przede wszystkim na jakości brzmienia i funkcjach sieciowych, czyli puszczanie muzyki z Tidala lub przez bluetooth. CD w sumie niepotrzebne , jakby było to fajnie, ale nie jest konieczne. Budżet ok 3-3.5 tys. zł. Początkowo nastawiony byłem na Yamahę Pianocraft N670D z kolumnami z zestawu, potem myślałem nad N670D ale z innymi dużo droższymi głośnikami np. B&W 606. A ostatnio zacząłem się zastanawiać czy może iść w stronę czegoś innego niż PianoCraft, może w zakładanym budżecie jest coś bardziej odpowiedniego pod słuchaną muzykę? Może Yamaha N303 + Heco Aurora 300 ? Może Pylon ? A może jeszcze coś innego? Ale co? Doradzicie?
  15. Tidal Family - jest znów promocja 150 dni za 10zł, jesli ktoś jeszcze nie wie. https://offer.tidal.com/campaigns/5de986d679c686003235ab72/products?geo=PL&campaignId=5de986d679c686003235ab72
  16. U mnie Jamo pojawiło się z uwagi na wcześniejszy wpis na tym forum: ... Ciekawą opcją jest również polski zestaw Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0 oraz najnowsza konfiguracja Jamo S 807 HCS . W przypadku Jamo w bardzo prosty i niedrogi sposób możemy rozszerzyć możliwości systemu o Dolby Atmos poprzez zastosowanie kolumn Jamo S 8 ATM..." A co sądzicie o tych zestawach? Jaki amplituner do nw. zestawów? Focal Sib Evo 5.1.2 lub Focal Sib 5.1
  17. Witam. Potrzebuje porady w podłączeniu amplitunera Denon AVR-X4500H z głośnikami 2x Yamaha NS-555, 1 x Yamaha NS-444, 2x Yamaha NS-333. Na chwile obecną chciałem podłączyć 5.1 Bi Amp (za jakis czas chcem cos zamieszac żeby stworzyć Atmos). Podłączyłem wszystko kalibracja itd. jako gra wszystkich głośników jest ciężko to zauważyć ale gdy przełącze na Pure Direct i grają tylko fronty od razu słychać że prawy wyraźnie gra głośniej. Pytanie moje bo musiałem zmienić ustawienie głośników i z prawej strony mam 2,5 metra 2x set kabli 2,5 mm a po lewej 5 m i kabel 2xset 1,5 mm. Czy to może mieć tak duży wpływ ? Bo nawet jak stane bardzo blisko lewego mocniej słychać prawy. Nie wiem czy to może mieć coś wspólnego bo podczas kalibracji wyskoczył komunikat, że na lewym jest coś nie tak z fazą żeby sprawdzić plus i minus ale dalej jest napisane że ten komunikat może sie pojawić to nawet przy prawidłowym podłączeniu. Sprawdzałem pare razy mam kable oznaczone nie ma szans że jest źle. Jest jakiś minimalny przekrój kabli jakie musze użyć. Może jakieś rekomendacje kabli. Z góry dzięki za pomoc.
  18. Kiepski ze mnie wierszokleta.Hifiberry digi+ pro.Pamiętam,że zniechęciła mnie ostrość wysokich tonów,grała u mnie najkrócej. Allo Boss,przyjemne granie, dociążone dolnymi rejestrami.Przeszkadzało mi "wygaszenie" szczegółowości dźwięku na średnicy oraz dalszych planów sceny. Allo Digione,byłem zachwycony sceną, szczegółowością,ale doskwierało słabsze dociążenie dolnych rejestrów.Odchudzony dòł,ale za to piękna średnica z wygładzoną górą. Digione Signature.Jest szczegółowo, połączenie dociążenia dołu z allo Boss ze szczegółowością allo digione.Średnica jest może lekko cofnięta w porównaniu do zwykłego digione.Jednak ten hat u mnie zagrał najlepiej.Nawet ze zwykłym zasilaniem potrafi pokazać tzw. pazur. Odsłuch wszystkich nakładek na zwykłym zasilaniu.Po ostatecznym wyborze, zdecydowałem się na złożenie zasilacza liniowego i tak już zostało. Zasilacz liniowy wniósł zmiany w separacji instrumentów, ogólnym wygładzeniu grania,stereofonii.Nie bawiłem się już w dobór zasilania,zmiany kondensatorów,itp.Gra to naprawdę dobrze.Przestałem szukać,teraz po prostu słucham i cieszę się tym co skompletowałem. Warto posłuchać kilku nakładek i mieć wybór, chociaż zapewniam,że granie sygnatury to naprawdę wysoka półka i czujemy że mamy do czynienia z muzycznym high end, który będzie dopełnieniem reszty systemu.
  19. nie mam subwoofera a pokój ma ok 30m2
  20. Bardzo fajny zestaw (szafka zresztą też 😉). Niech cieszy jak najdłużej. Pozdrawiam.
  21. Cześć, Planuje zakup głośników 5.0 Wilson Raptor 7/1/vocal i zastanawiam się nad amplitunerem. W przyszłości chciałbym dokupić soobofer i głośniki dolny atmos. Propozycje amplitunerów które otrzymałem w salonach audio to Denon avr-s950h i Yamaha rx-v685. Które z tych urządzeń będzie współgrało lepiej z tym zestawem? Może w tej półce cenowej są ciekawsze propozycje? W salonie odsłuchiwałem kolumny z amplitunerem Denona - byłem zadowolony z jakości dźwięku. Zestaw zamontuję w salonie, gdzie strefa do oglądania TV ma ok 20 m2 a cały salon z kuchnią ok 35 m2. Wykorzystanie zestawu 50% film 50% muzyka Jest to mój pierwszy zakup zestawu audio - w zasadzie to nie mam doświadczenia w tej tematyce.
  22. I bardzo fajne standy. Fajnie jak by się dało je dociążyć wsypując coś ciężkiego do tego profilu. Wtedy będą stabilniej stały. A kolumny dobrze jest przylepić do górnej półki na której lezą substancją do przylepiania plakatów ( Blu Tack lub UHU Patafix ). Wtedy będą się stabilnie trzymały. Bas się od tego powinien trochę poprawić. Te kolumny chyba powinny mieć pierścienie i zatyczki piankowe do tuneli br, do regulacji basu ? W instrukcji są wskazówki jak powinno się je ustawiać aby najlepiej grały.
  23. Jak chcesz by wszystkie te kolumny (a nie głośniki) grały razem - to ustaw na 6 ohm. Ale najlepiej sprzedaj Altusy i dokup fronty albo sprzedaj wszystkie kolumny i kup zestaw. Po pierwsze to dość słabe kolumny (mimo że duże), a po drugie kolumna centralna powinna być dopasowana do kolumn frontowych. Masz subwoofer? Jaką masz powierzchnię pokoju? Pozdrawiam
  24. Obiecałem fotkę, no to leci. Standy zrobiłem sam, więc jest dodatkowa satysfakcja. Kolumny są rozstawione 12cm od ściany i chyba przydałoby się albo bardziej, albo zastosować kilka pułapek basowych, bo troszkę się to za.duzo momentami zrobiło. Tv 65 cali wygląda na zdjęciu na jakiś dziwnie mały. Proszę nie komentować tego co znajduje się pod tv ale jeszcze jestem przed przeprowadzką i dużo zabawek dzieci znajduje się w salonie
  25. Szukasz wydarzeń audio w Krakowie? Nie ma co czekać - zacznij od wizyt w salonach audio i u znajomych. Przygotuj się do tego odpowiednio - sama informacja o budżecie to mało. Zacznij od przygotowania sobie muzyki - czego słuchasz, określ powierzchnię pokoju, a potem wizyty w salonie - np. w TopHiFi. Po kolejnych wizytach - u znajomych którzy mają sprzęt i słuchają muzyki, w tym i innym salonie jak nabierzesz trochę osłuchania można się zastanowić co dalej. Oraz czy sprzęt nowy, używany - czy mieszanka. Popatrz na ceny, posłuchaj czegoś w interesującym Ciebie zakresie cen. Pozdrawiam
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...