Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. U mnie rezerwy też są w akustyce, ale niestety nie mogę ich na razie ustawić inaczej. Mam na dłuższej ścianie, o ile od bocznych ścian bezpiecznie, to od tylnej tylko 20 cm od tyłu kolumny licząc. Nie mam potrzeby używać piankowych zatyczek. Co do kabelków, mam sporo IC z toru słuchawkowego, wykorzystuję je również w stereo. Tu optymalnym kabelkiem dla mnie jest Johnys Gold Reference (cena \jakość). Mało znany IC bo to głównie na MP3Store rekomendowany i tam najwięcej info o nim znajdziesz. https://forum.mp3store.pl/topic/121417-złoto-dla-polski-audeos-gold-reference/ https://muzostajnia.wordpress.com/2014/09/15/zloto-dla-polski-audeos-gold-reference/ https://forum.mp3store.pl/topic/141821-johnys-gold-reference/ Głośnikowe przetestowałem miedzy innymi; Tellurium Q Blue, Kimber 4pr, AUDIOQUEST FLX-SLIP 14/4 i jakiegoś starego Ultralinka. Tellurium Q Blue ogólnie nieźle, wyrównany balans tonalny, bez wyostrzeń niezła barwa i przestrzeń. Kimber 4pr, tonalnie najbardziej mi pasował, bas na plus, ale dźwięk przyklejony do głośników, mało przestrzeni i powietrza. AUDIOQUEST FLX-SLIP 14/4, ten na razie wygrywa u mnie. Dźwięk odrywa się od kolumn, jest duża napowietrzona scena, sporo szczegółów i smaczków. Szybki zwinny bas, chociaż chciało by się go więcej. Wysokich i średnicy najwięcej z całej stawki, mogą w niektórym repertuarze robić się nieprzyjemne.
  3. neoeinz

kolumny do 17m2

No ja podobnie szukam czegos tylko ze do 16m2, więc podobnie. W środę koncze odsluchy diamondow monitorow, i na razie sa nr 1 z tego co sluchalem, ale zaciekawily mnie te kef, gdzie je dostałeś do odsluchow? I jak cenowo? Możesz pw podac
  4. Ale i Hawki i Owle są nadal dostępne więc jeszcze kiladziesiąt osób w PL się dowie A porównywałeś H i O pod kątem odsłuchów w domu? Tego chyba w tym wątku nie było bo @Kraft szukał zamkniętych.
  5. Arturro

kolumny do 17m2

Jeżeli beda grac jeszcze lepiej to juz nie mogę sie doczekac a jakich zmian mogę sie spodziewac? U mnie chyba największe rezerwy są w akustyce, ale obecne ustawienie jest chyba optymalne.. jezeli chodzi o kabelki to jakie testujesz? Głośnikowe ? Możesz sie podzielić swoimi spostrzeżeniami?
  6. Ile razy trafiałem na Pendereckiego to odrzucał mnie swoimi... 'nowoczesnymi" pomysłami a jak jest na tej płycie ? ( @Pboczek ) ?
  7. Też mam R300 polecone przez Piotra z s4home (zakupione 09.2018). Mam podobne odczucia, świetne monitory. Eksperymentuję sobie jeszcze z okablowaniem, Kefy wyraźnie reagują na zmiany kabelków.
  8. Today
  9. Co do tych plyt made in japan to ponoc trzeba uwazac by nie trafic na podrobke.Byc moze kupilem cos takiego wlasnie.I dlatego wydaje mi sie to slabe.....
  10. Inferno

kolumny do 17m2

Arturro to jest najważniejsze a to dobry moment na te KEFy bo są tak jak piszesz naprawdę w dobrej cenie. Fajnie że napisałeś wrażenia, super😁 Moje R900 zaczęły grać gdzieś po miesiącu praktycznie ciągłego słuchania. Muszą się rozruszać i będzie jeszcze lepiej - sam zobaczysz 😉
  11. Ostatnio mało słuchałem NHC, zrobiłem sobie dłuższą przerwę. Wczoraj rano, na wypoczęty mózg NHC smakowały wybornie. Szkoda, że zakończono produkcję tych słuchawek, wiele osób nie dowie się jak grają.
  12. Sprzedam wtyki bananowe Furutech FP-200B wersja gold, dwa komplety w oryginalnych opakowaniach. Posiadam dowód zakupu, możliwa wysyłka za pobraniem. Cena 440,. plus koszty wysyłki. E-mail z_dudek@wp.pl Tel 791 718 115
  13. Na grubanuta.pl są dobre używki odrestaurowane z odbiorem osobistym. Ceny za ten stan dobre
  14. Świetny wątek! Szkoda, że teraz Prymy 1899 (na Allegro coś jest ale od ludzi nie sklepów) więc NO w tym wątku bezkonkurencyjne... A widzieli tę recenzję M2 https://www.chip.pl/2018/07/test-sennheiser-momentum-on-ear-m2-oebt-skladane-sluchawki-bezprzewodowe/ ? "Gdyby Momentum M2 kosztowały 300-400 zł, byłyby idealne." Grubo
  15. @RoRo U mnie, poza weekend`em, sprzed gra od rana, do wieczora z opcją przedłużenia, gdzieś w okolice "północy". I .......nie, nie myślałem jeszcze o wymianie owych w DAC czy CD.
  16. Przyznaję,6mm to kawał kabla😂 Podłączony bez bananów, chociaż nie było łatwo.Po co taki?Sam nie wiem, chciałem sprawdzić czy coś to warte.Wszyscy zachwalają,cena przystępna i ładnie wygląda 😏 Jak bardzo jestem lub byłem sceptycznie nastawiony do "grania" przewodów,tak po przetestowaniu kilku różnych,u mnie w systemie każdy z nich wpływa inaczej na odbiór.
  17. Wczoraj
  18. Większa średnica to mniejsza rezystancja i mniejsza indukcyjność przewodu, co w przypadku kabli głośnikowych ma największy wpływ na dźwięk. Z kolei w przypadku kabli sygnałowych niepożądana jest ich duża pojemność (dlatego fajne interkonekty można robić z kabli mikrofonowych bo one z założenia muszą mieć jak najniższą pojemność). A jak bardzo jest to słyszalne w przypadku 2-3 metrowych kabli głośnikowych to w sumie sam jestem ciekaw bo jeszcze nigdy takich testów nie przeprowadzałem
  19. Jak już pisałem - tylko 3 modele z ostatniej serii mają takie wskaźniki. "Przez przypadek" faktycznie najwyższe oraz najświeższe. Ale jeśli nie jest to warunek konieczny, to zastanów się nad A-S2000. Gra lepiej od A-S1000, a różnica w cenie nie jest aż tak szalona. Co do modeli starszych - choćby CA-1000/CA-2000, A-1000/1020 oraz udane amplitunery CD-1000/2000/1020/2020.. Natomiast nie polecam kupowania starych sprzętów z niepewnych rąk, a tym bardziej egzemplarzy skatowanych. Warto brać pod uwagę, że starszy sprzęt wymaga zazwyczaj wizyty w sprawdzonym serwisie w celu pomiarów i konserwacji. Ale nadal nie wiadomo jak jest naprawdę odnośnie Twoich preferencji w sprawie wyglądu... Zobacz jak wyglądają wzmacniacze Accuphase - konsekwentnie od 30 lat serie 200/300/400. Chyba nie znajdziesz nikogo, kto powie o tym "przestarzały wygląd". Albo Luxman L-505/507/509. W przypadku nowych egzemplarzy ceny są zaporowe dla zwykłego śmiertelnika, ale jako używki bardziej zbliżają się do Twojego budżetu. Pozdrawiam PS. Wiem, że używane trzytysiączki przekraczają dychę... Ja na przykład w tej cenie to już bym wolał Accuphase serii trzysta lub czterysta
  20. Z czego wynikają to akurat wiem 🙂 Poza tym należy odróżnić ceny "wysokie" od "zawyżonych", a jak widać zazwyczaj polecamy (ja oraz osoby które już "trochę" sprzętów miały i nie bawią się w teoretyzowanie tylko bazują na swoim doświadczeniu) przede wszystkim odbiór osobisty, zakup od osób sprawdzonych lub od tych którzy serwisują i mają w tym doświadczenie (oraz robią to dobrze, bo jest sporo firm które handlują używanym sprzętem - ale tak naprawdę to "serwis" był tylko w opisie aukcji/ogłoszeniu, a niestety nie w rzeczywistości). Pozdrawiam
  21. A-S3000.....12 tyś używka 😁😁 @RoRo jaki wysoki model Yamahy z lat 90 mógłbyś mi polecić? Rozumiem że tylko te z górnej półki mają "wycieraczki" ? 😁
  22. No akurat nie każda Yama 4ro cyfrowa ma wskaźniki - modele z tego wieku to dopiero 1100 i 2100, a z poprzedniej serii AS-3000 (modele AS-1000 i AS-2000 nie mają "wycieraczek"). No to nie jest aż taki kiepski preamp 🙂 A co do Vintage i wyglądu - to akurat modele 1000/2000 oraz 1100/2100/3000 bazują na starym, klasycznym wyglądzie. To nie gryzie się z Twoim przekonaniem? Jakby co - to nie jest aluzja, tylko pytanie 😉 Pozdrawiam
  23. Mam PJ RPM 1 z wkładką Ortofon 2M Bronze
  24. Jak jesteś zakochany w Yamie - to spróbuj posłuchać modelu 2100... albo kupić wysoki model z lat 80-90tych. Poza tym - skoro ciągnie Ciebie również do zestawów dzielonych i chcesz do tego podłączyć gramofon, to warto posluchać przedwzmacniacza tranzystorowego z wbudowanym pre gramofonowym, a do tego lampowa końcówka, Powinieneś zmieścić się w "dziesiątce" Wspominałeś o gramofonie - masz już go, czy dopiero w planach? Pozdrawiam
  25. 1,5m Kabel żelazka ma 2,25mm^2 i daje ~750W , na co 6mm ? ehhh
  26. Nie mają,i nie wiadomo czy będzie,a jeżeli tak to kiedy.Dlatego właśnie zamawiałem 6mm2 z eBay
  27. Moja AS 701 ma 2 miesiące - stan gabinetowy oczywiście.... jeżeli któryś z salonów posiadających as 1100 weźmie ją w rozliczeniu (oczywiście liczę się tutaj ze stratą- pytanie tylko jaką) to jestem chętny na wymianę.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...